Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.07.2014 08:11

Figo2 napisał(a):Witam,
jeżeli ktoś jest w tej chwili na Istrii, był niedawno - prośba o info. Jak z dostępnością kwater? Planuję wyjazd w ciemno - start z Polski 01.08, nocleg Słowenia i w sobotę 02.08 rozpoczęcie poszukiwań od Umagu i dalej w kierunku Puli (tak długo, aż coś wreszcie znajdę). Ostatnie miejsce - Medulin. Nie będzie nic na Istrii - następnego dnia Crikenica, itd. Dlaczego w ciemno - bo pierwszy wyjazd do Chorwacji przez biuro - hotel Vorożdin w Selce (szczytowy gierek). Crikenica i Selce - b. fajne, ale hotel delikatna porażka. W zeszłym roku wcześniejsza rezerwacja w jednym z serwisów - Ciovo. Apartament taki sobie. Wymyśliłem, że najlepiej jechać i samemu coś wybrać. Jedziemy w 4 (2 dzieci 7 i 11 lat), cena za apartament - ok. 70-110 (120EUR?). Trochę odstręcza mnie info, że w tym roku 20% więcej turystów, a na Istrii to takie tłumy, że palca nie wciśniesz. Zwłaszcza w sierpniu. Ktoś ma bezpośrednie wieści?
Z góry dzięki.


Umag bym sobie odpuścił :wink:

hagi1212 napisał(a):Witam. Potrzebuję ratunku drodzy forumowicze i znawcy zachodniej Istrii.
Przyjechałem dziś do Umagu i od 15.00 przez dwie godziny poszukiwałem plaży na której mógłbym się położyc. Niczego w promieniu 5 km nie znalazlem(sam beton lub sztucznie wysypany piasek z zamuloną wodą plus gratis glony atakujace stopy)
Mógłby ktoś polecić jakąś ładną plażę w promieniu 15 km, byłbym bardzo wdzięczny :) (Przejżysta woda, czyste kamyczki i tego typu sprawy ;))
Pozdrav, Michal.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 08:31

te kiero napisał(a):Czytając ten wątek przed planowanym kiedyś wyjazdem do Medulin, znalazłem sporo info/postów, że na Istrii i obok Krk, w ciemno nie jest zbyt popularne, z uwagi na sporą liczbę Włochów, Niemców, Słoweńców rezerwujących...
niemniej jednak myślę, że i tak pojechałbym w ciemno, gdyż nie wszyscy się ogłaszają w necie itp



Sam fakt, że nikt tam nie czeka na turystów z tabliczkami, że oferuje noclegi, jest bardzo wymowny.
Po prostu to nie jest Dalmacja, czegoś takiego nie trzeba robić. :roll:
Właściciele jak sami nie mają swoje strony internetowej, to zgłaszają się do agencji, te kierują do nich turystów.
Większość turystów rezerwuje wcześniej, bo ceny te same, a brak stresu, że coś fajnego się nie znajdzie.
No i co najważniejsze brak stresu, że trzeba szukać w upale przez kilka godzin po długiej podróży 8)
Z roku na rok turystów jest coraz więcej, kwater nie przybywa, czyli popyt rośnie, podaż nie :!:
Rodzinka 2+2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rodzinka 2+2 » 24.07.2014 10:13

Witajcie, jest ktoś może w rejonie Puli albo na KRK jak wygląda tam sytuacja z apartamentami wybieramy się 01.08. jest wybór?
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 24.07.2014 12:02

wyjeżdżam w sobote o 3 rano w okolice makarskiej, wyjazd w ciemno..
Jest nas 10 osób :D mam nadzieje ze cos znajdziemy :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 14:32

te kiero napisał(a):Czytając ten wątek przed planowanym kiedyś wyjazdem do Medulin, znalazłem sporo info/postów, że na Istrii i obok Krk, w ciemno nie jest zbyt popularne, z uwagi na sporą liczbę Włochów, Niemców, Słoweńców rezerwujących...
niemniej jednak myślę, że i tak pojechałbym w ciemno, gdyż nie wszyscy się ogłaszają w necie itp



W Rovinj w lipcu znalazłem bez większych problemów.

Znajomi 2 lata później również.

I nie przez żadne agencje, a normalnie, jak każdy.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 14:36

Lednice napisał(a):
Raul73 napisał(a):...jak każdy jadący w ciemno, wjedź do wybranego miasta, wybierz sobie okolicę i zapukaj do pierwszego z brzegu domu. Jak nic nie będzie, to dalej i do skutku....

....dotychczasowe wyjazdy nauczyły mnie, że jednak rezerwacja w ciemno jest najlepsza.

.


Rozumiem, ze jak ktos nie znajdzie teraz w ciemno kwatery, ktora mu odpowiada, to ty zaplacisz mu solidne odszkodowanie za udzielanie takich rad



A ja mam tylko jedno pytanie: skoro nie jeździsz w ciemno, tylko rezerwujesz, to dlaczego udzielasz rad, jak się szuka kwater w ciemno??

I to w dodatku złych rad...

Tak dla jasności: to jest pytanie retoryczne.

I to by było na tyle z mojej strony do ciebie. :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 14:46

Przecież cały czas piszę na forum, że nie jestem entuzjastą jazdy w ciemno w sezonie :!: :D
I podaję powody.

Jak już ktoś chce koniecznie pojechać bez rezerwacji przed wyjazdem, to o wiele łatwiej, będzie mu szukać na Istrii przez agencję turystyczną :!:

I nie robię tak jak ty, który zarezerwowałeś w tym roku wcześniej, a teraz w trybie ROZKAZUJĄCYM piszesz, żeby jechać w ciemno :wink:
Bo byłoby to szczytem obłudy :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 14:48

Lednice napisał(a):Przecież cały czas piszę na forum, że nie jestem entuzjastą jazdy w ciemno w sezonie :!: :D
I podaję powody.

Jak już ktoś chce koniecznie pojechać bez rezerwacji przed wyjazdem, to o wiele łatwiej, będzie mu szukać na Istrii przez agencję turystyczną :!:


Ależ ja twoje zdanie szanuję i twoje powody rozumiem. Tylko że pytanie było: JAK szukać w ciemno, a nie CZY?

Jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam.

Bo tylko się ludzi w błąd wprowadza.

Kwater szuka się zupełnie inaczej.

Agencja to ostateczność...

I nie robię tak jak ty, który zarezerwowałeś w tym roku wcześniej, a teraz w trybie ROZKAZUJĄCYM piszesz, żeby jechać w ciemno :wink:
Bo byłoby to szczytem obłudy :D



Znów kłamiesz i naginasz fakty - ale to już standard.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2014 14:54

PAX PAX, miedzy chrzescijany... :wink:

Jako nowy, pozwole sobie na opinie: chcialem i bylem gotow jechac w ciemno, ale poniewaz zdecydowanie wole jezdzic w dzien, a ze nie mam duzo czasu na urlop, a i drugiego kierowcy na pokladzie, znalazlem kwaterki i spokojnie wyjezdzam nad ranem. Ale po studiowaniu forumow i wszelkiego info, pewnie sie okaze, ze na miejscu bylby wiekszy wybor i naocznie mozna by sobie porowna, bo wiadomo, ze zdjecia klamia...

pozdro
8)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 14:56

robertms napisał(a):PAX PAX, miedzy chrzescijany... :wink:

Jako nowy, pozwole sobie na opinie: chcialem i bylem gotow jechac w ciemno, ale poniewaz zdecydowanie wole jezdzic w dzien, a ze nie mam duzo czasu na odpoczynek, a i drugiego kierowcy na pokladzie, znalazlem kwaterki i spokojnie wyjezdzam nad ranem. Ale po studiowaniu forumow i wszelkiego info, pewnie sie okaze, ze na miejscu bylby wiekszy wybor i naocznie mozna by sobie porowna, bo wiadomo, ze zdjecia klamia...

pozdro
8)



Dokładnie do tego wniosku doszedłem w tym roku, po rezerwacji - zamiast (jak zawsze dotychczas) w ciemno.

Raz zarezerwowałem i więcej chyba tego nie zrobię :D :D

No, chyba, że przyjazd na miejsce wypadałby mi wieczorem (czego jednak nie przewiduję, ale nidgy nic nie wiadomo). :? :?

4 razy byłem w ciemno (Istria, Krk, Makarska i Riwiera Dubrovacka, a więc cały kraj) i za każdym razem w ceimno mieliśmy lepsze apartamenty niż teraz w Vodicach.

Co nie znaczy, że teraz było źle :D :D

Natomiast jestem zwolennikiem rezerwacji noclegów jednodniowych, tranzytowych i z reguły tak robie. Ale to z powodu oszczędności czasu - żeby jak najwięcej zwiedzić.

Chociaż wiem, że mnóstwo ludzi jedzie np. w rejon Plitvic w ciemno i też bez problemu znajdują nocleg. Mozna więce i tak. :D
Ostatnio edytowano 24.07.2014 15:03 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 15:02

robertms napisał(a):PAX PAX, miedzy chrzescijany... :wink:

Jako nowy, pozwole sobie na opinie: chcialem i bylem gotow jechac w ciemno, ale poniewaz zdecydowanie wole jezdzic w dzien, a ze nie mam duzo czasu na urlop, a i drugiego kierowcy na pokladzie, znalazlem kwaterki i spokojnie wyjezdzam nad ranem. Ale po studiowaniu forumow i wszelkiego info, pewnie sie okaze, ze na miejscu bylby wiekszy wybor i naocznie mozna by sobie porowna, bo wiadomo, ze zdjecia klamia...

pozdro
8)



Ceny apartamentów zależą nie od tego, czy się jedzie w ciemno czy w "jasno", tylko od popytu i podaży, wyposażenia kwatery, jej położenia.
Jak masz sezon w pełni, to jest drogo tak i tak. :roll:

Jak jest coś bardzo taniego, to i jakość jest przeważnie do d...
No, ale ktoś się przyzna do tego, że miał kiepskie warunki :?: Będzie się chwalił niską cenę :wink:

Jak ktoś jest czepku urodzonym to coś ekstra upoluje i w ciemno, i w jasno.
Ceny da się negocjować tak i tak.
Tyle że przy wcześniejszej rezerwacji odpada ogromny stres związany z zastanawianiem się, czy uda się coś dobrego znaleźć po długiej podróży.
Nie każdy też ma talent handlowy do negocjacji cen i umie szukać kwatery.

Jazda w ciemno w sezonie jest loterią, szczególnie z małymi dziećmi i ELEMENTARNE poczucie odpowiedzialności, uczciwości, rzetelności,
nakazuje o tym poinformować, a nie namawiać do wyjazdu w ciemno, szczególnie jeśli samemu się wcześniej zarezerwowało :!: :roll:

Z moje strony koniec, kropka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 24.07.2014 15:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2014 15:03

Raul73 napisał(a):
robertms napisał(a):PAX PAX, miedzy chrzescijany... :wink:

Jako nowy, pozwole sobie na opinie: chcialem i bylem gotow jechac w ciemno, ale poniewaz zdecydowanie wole jezdzic w dzien, a ze nie mam duzo czasu na odpoczynek, a i drugiego kierowcy na pokladzie, znalazlem kwaterki i spokojnie wyjezdzam nad ranem. Ale po studiowaniu forumow i wszelkiego info, pewnie sie okaze, ze na miejscu bylby wiekszy wybor i naocznie mozna by sobie porowna, bo wiadomo, ze zdjecia klamia...

pozdro
8)



Dokładnie do tego wniosku doszedłem w tym roku, po rezerwacji - zamiast (jak zawsze dotychczas) w ciemno.

Raz zarezerwowałem i więcej chyba tego nie zrobię :D :D

No, chyba, że przyjazd na miejsce wypadałby mi wieczorem (czego jednak nie przewiduję, ale nidgy nic nie wiadomo). :? :?

4 razy byłem w ciemno (Istria, Krk, Makarska i Riwiera Dubrovacka, a więc cały kraj) i za każdym razem w ceimno mieliśmy lepsze apartamenty niż teraz w Vodicach.

Co nie znaczy, że teraz było źle :D :D


To mnie pocieszyles..., jak na nasz debiut w Cro... :wink:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 24.07.2014 15:08

Lednice napisał(a):
robertms napisał(a):PAX PAX, miedzy chrzescijany... :wink:

Jako nowy, pozwole sobie na opinie: chcialem i bylem gotow jechac w ciemno, ale poniewaz zdecydowanie wole jezdzic w dzien, a ze nie mam duzo czasu na urlop, a i drugiego kierowcy na pokladzie, znalazlem kwaterki i spokojnie wyjezdzam nad ranem. Ale po studiowaniu forumow i wszelkiego info, pewnie sie okaze, ze na miejscu bylby wiekszy wybor i naocznie mozna by sobie porowna, bo wiadomo, ze zdjecia klamia...

pozdro
8)



Ceny apartamentów zależą nie od tego, czy się jedzie w ciemno czy w "jasno", tylko od popytu i podaży, wyposażenia kwatery.
Jak masz sezon w pełni, to jest drogo tak i tak. :roll:


Jazda w ciemno w sezonie jest loterią i ELEMENTARNE poczucie odpowiedzialności nakazuje o tym poinformować, a nie namawiać do wyjazdu w ciemno, szczególnie jeśli samemu się wcześniej zarezerwowało :!: :roll:

Z moje strony koniec, kropka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wolny rynek... :wink:

Tylko z powodu tego, zeby nie jechac po nocy albo 2 dni rezerwowalem. Nie mamy malych dzieci, wiec w ostatecznosci przespalibysmy sie w aucie, ale dla spokojnosci i wygody "malej-zonki" poszukalem wczesniej.

Jak mi sie spodoba w Cro, a nie biore innej ewentualnosci pod uwage :P , to pewnie za rok w ciemno i głębiej... na poludnie. :arrow:

pozdro
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 15:08

robertms napisał(a):
To mnie pocieszyles..., jak na nasz debiut w Cro... :wink:



Jak na ddebiut, to w sumie nie dziwne, że rezerwowałeś (chociaż ja pierwszy raz byłem w ciemno).

Jeśli znalazłeś dobrą cenę, to na 99% będziesz zadowolony. A za rok może spróbujesz w ciemno i... też pewnie będziesz zadowolony :D :D

Dla mnie argumenty za jazdą w ciemno są dwa:
1. Te same aprtamenty w necie są z reguły droższe niż na miejscu (zarówno cena wyjściowa, jak i po targowaniu) - nieliczne wyjątki potwierdzają tylko tę regułę. I jest to fakt, potwierdzony przez wielu użytkowników tego forum, jak również sprawdzony przez mnie naocznie.

2. Jak już pisałeś, zdjęcia mogą kłamać. A ja lubię widzieć, co biorę.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 24.07.2014 15:10

Miałam się nie udzielać, ale mnie szlag bierze.
Ludzie szczyt sezonu to jest od 20 lipca do 20 sierpnia. Ale tak naprawdę szczyt szczytów sezonu wypada od 1 sierpnia do 15 sierpnia. I to jest najgorszy możliwy czas na jazdę w ciemno.
W lipcu jeszcze można coś znaleźć ( nawet całkiem fajnego i za przyzwoitą cenę), ale początek sierpnia to jest już ruletka. Przypominam że cały naród włoski właśnie wtedy rozpoczyna swoje kanikuły, wiele firm w państwach zachodnich właśnie wtedy zamyka swoje podwoje i wysyła swoich pracowników na urlopy.
Ktoś kto jedzie w ciemno na początku lipca albo nawet w połowie nie powinien z całą pewnością twierdzić że w sierpniu (na początku) jest tak łatwo, szybko i przyjemnie znaleźć nocleg.
Biorąc pod uwagę co się działo rok temu oraz że w tym roku w Chorwacji już teraz jest o 20% więcej turystów niż rok temu mogę powiedzieć ( z 99% pewnością), że w sierpniu będzie sajgon.
Jeśli ktoś jedzie sam- ok, nie znajdzie w pierwszy dzień, prześpi się na plaży, w samochodzie na parkingu i będzie szukał na następny dzień, ewentualnie pojedzie dalej ( Czarnogóra, Albania itp.) lub zawróci do domu.
Ale jazda z dziećmi ( szczególnie małymi) to już jest $#@&*^
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 222
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone