Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2014 22:28

Figo2 napisał(a):Witam,
jeżeli ktoś jest w tej chwili na Istrii, był niedawno - prośba o info. Jak z dostępnością kwater? Planuję wyjazd w ciemno - start z Polski 01.08, nocleg Słowenia i w sobotę 02.08 rozpoczęcie poszukiwań od Umagu i dalej w kierunku Puli (tak długo, aż coś wreszcie znajdę). Ostatnie miejsce - Medulin. Nie będzie nic na Istrii - następnego dnia Crikenica, itd. Dlaczego w ciemno - bo pierwszy wyjazd do Chorwacji przez biuro - hotel Vorożdin w Selce (szczytowy gierek). Crikenica i Selce - b. fajne, ale hotel delikatna porażka. W zeszłym roku wcześniejsza rezerwacja w jednym z serwisów - Ciovo. Apartament taki sobie. Wymyśliłem, że najlepiej jechać i samemu coś wybrać. Jedziemy w 4 (2 dzieci 7 i 11 lat), cena za apartament - ok. 70-110 (120EUR?). Trochę odstręcza mnie info, że w tym roku 20% więcej turystów, a na Istrii to takie tłumy, że palca nie wciśniesz. Zwłaszcza w sierpniu. Ktoś ma bezpośrednie wieści?
Z góry dzięki.



No, ja byłem w Banjole koło Puli, wróciliśmy w niedzielę
Jak sobie wyobrażasz szukanie na Istrii apartamentów :?: :roll:
Od Umag do Medulin masz ze 100 kilometrów i ANI JEDNEGO gościa z tabliczką, że oferuje apartamenty.
Idziesz do agencji turystycznej, dostajesz adresy i szukasz 8)
Ale za 120 euro za dobę za samą kwaterę, 2+2, ci coś znajdą w agencji turystycznej na 100% :D

Taniej by ci wyszedł hotel z wyżywieniem, gdybyś go zarezerwował kilka miesięcy temu.
Teraz z hotelem to musztarda po obiedzie, zostały te najdroższe
Figo2
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo2 » 23.07.2014 22:39

:-) Dlatego pytam mądrzejszych. Z tego, co przeczytałem w tym właśnie wątku - jadę np. do Umagu, szukam miejscowej agencji, pytam, czy mają coś, co spełnia moje kryteria. Jest - oglądam. Nic nie ma - jadę do Novigradu (ok. 17 km). Powtarzam schemat. Nie ma - Porec. itd. Takie rady wyczytałem na forum. Alternatywnie szukam w tej chwili w necie. Nie wiem czy taniej hotel - w Ne...nie jest wspomniany Vorożdin - 2600 PLN/os/14 dni. Nie chciałbyś tam być.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2014 22:47

No, to dobry masz plan :D
Bardzo dobry

Znajdź sobie adresy agencji w internecie, wbij do bazy danych i życzę miłych poszukiwań :D

Może napisz już teraz do agencji maile, przekaż im swoje wymagania i poproś o przedstawienie wam ofert :!:
Może akurat coś fajnego wam wpadnie w oko i zarezerwujecie już przed wyjazdem.
A jak nie, to będziecie mieli lepszą orientację, co do sytuacji na miejscu 8)

Tańsze cenowo i niezłe hotele na Istrii są trudne do znalezienia, teraz raczej nie da się niczego sensownego znaleźć :roll:

A ha: sprawdź jeszcze ofertę hotelu Palace-Bellevue w Opatiji, mają duże zniżki dla dzieci, poproś o ofertę, podaje dane, może jeszcze coś mają wolnego. 8)
To naprawdę niezły hotel *** z bardzo dobrym jedzeniem
Ostatnio edytowano 24.07.2014 08:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Figo2
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo2 » 23.07.2014 22:52

Lednice,
może banalne pytanie, ale te ich agencje dają namiar na wolne, spełniające kryteria apartamenty, czy na zasadzie - "odfiltrowaliśmy wszystkie 4 osobowe. Masz Pan tu adres i biegaj i sprawdzaj. Bo nie wiemy, czy są dostępne". Wtedy faktycznie i jeden dzień na Umag nie wystarczy :-)
Twoje stwierdzenie "Ale za 120 euro za dobę za samą kwaterę, 2+2, ci coś znajdą w agencji turystycznej na 100% :D" - sugeruje, że jednak aktywnie pomagają, ale wolę dopytać jak to jest faktycznie.
Figo2
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo2 » 23.07.2014 22:56

Ty z tymi życzeniami to tak szczerze? Czy na zasadzie - pytają się mieszkańca Złotoryi: Panie a złoto tu jeszcze jest? - O tak! Kupuj Pan sitko i płucz. Życzę miłych poszukiwań. ;-)
Hotel sprawdzę. Dzięki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2014 23:02

Oni wiedzą w agencjach, gdzie są dostępne apartamenty, bo dostają kasę od właścicieli za to, że im przysyłają klientów i ci klienci rezerwują noclegi.
Starają się pomóc, bo z tego żyją :D

Z życzeniami jest szczerze. :D Jak bierzesz pod uwagę wyższą cenę, masz ja wkalkulowaną w budżeto,
to ryzyko jest mniejsze.
Najgorzej, jak ktoś przyjeżdża z nastawieniem, ze znajdzie w ciemno apartament za 50 euro nad samym morzem, w pierwszej linii brzegowej i do tego wypasiony, z klimą, ze wszystkimi bajerami
i potem jest zdziwiony, że takie zjawisko raczej w sezonie nie występuje :wink:

Sprawdź ten hotel i inne w Opatiji, Hotele w Opatiji nie przypominają czasów Gierka :D
Figo2
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo2 » 23.07.2014 23:08

Oki. Popatrzę, zgodnie z Twoją radą. W okazję za 50 EUR w sezonie nie wierzę. Wyleczył mnie kiedyś kumpel, który samochodami handluje. Nie ma okazji. Chyba, że się wierzy w reklamę "Niemiec płakał jak sprzedawał", "Mały przebieg, bo Niemiec tylko muzyki w aucie słuchał"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2014 23:21

To nie to samo co handel samochodami,
hoteli szuka się kilka miesięcy przed sezonem, wtedy jest taniej i coś można upolować.

Może gdzieś płaczą po straconych klientach i są elastyczni cenowo :?: :roll:
W Opatiji było w zeszłym roku pełno Rosjan, tłumy forsiastych Iwanów i Tatian :D
Szastali kasą na lewo i prawo, tak, że przy nich bogaci turyści z Zachodu byli ostatnimi sknerusami :D
W tym roku zjawisko takie jak rosyjski turysta nie występowało w Puli, w Rovinj spotkaliśmy jedną rodzinę.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 00:32

Figo2 napisał(a)::-) Dlatego pytam mądrzejszych. Z tego, co przeczytałem w tym właśnie wątku - jadę np. do Umagu, szukam miejscowej agencji, pytam, czy mają coś, co spełnia moje kryteria. Jest - oglądam. Nic nie ma - jadę do Novigradu (ok. 17 km). Powtarzam schemat. Nie ma - Porec. itd. Takie rady wyczytałem na forum. Alternatywnie szukam w tej chwili w necie. Nie wiem czy taniej hotel - w Ne...nie jest wspomniany Vorożdin - 2600 PLN/os/14 dni. Nie chciałbyś tam być.



Odpuść sobie agencje, a zwyczajnie, jak każdy jadący w ciemno, wjedź do wybranego miasta, wybierz sobie okolicę i zapukaj do pierwszego z brzegu domu. Jak nic nie będzie, to dalej i do skutku. Chorwaci sa uprzejmi - jak nic nie będą mieli, to podzwonią po sąsiadach lub znajomych, a nawet sami z tobą po okolicy pochodzą. W ten sposób nawet 50 euro w sezonie jest realne.

Szkoda czasu na agencje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 00:41

Sam rezerwowałeś z długim wyprzedzeniem, przyznałeś się do tego w innym wątku,
a innym doradzasz jazdę w ciemno :|

Takiego jak ty "doradcy: nie życzę najgorszemu wrogowi :roll:
Ostatnio edytowano 24.07.2014 00:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 00:47

Po pierwsze: przestań ludziom głupio doradzać i wprowadzać ich w błąd (po raz n-ty).

Po drugie: nie kłam - nigdy niczego nie rezerwowałem z długim wyprzedzeniem.

Po trzecie: na 5 wyjazdów do Chorwacji apartament rezerwowałem tylko w tym roku (z niewielkim wyprzedzeniem), i tylko dlatego, że mi bardzo pasował, a właściciel był mocno polecany na forum. A i tak na miejscu okazało się, że ta rezerwacja wcale nie była potrzebna, bo na miejscu znalazłbym coś lepszego.

Po czwrate: dotychczasowe wyjazdy nauczyły mnie, że jednak rezerwacja w ciemno jest najlepsza.

A wycieczki osobiste sobie odpuść. No, chyba, że po raz kolejny chcesz się ośmieszyć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 00:50

Dobranoc :D :D :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11294
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.07.2014 06:32

Czytając ten wątek przed planowanym kiedyś wyjazdem do Medulin, znalazłem sporo info/postów, że na Istrii i obok Krk, w ciemno nie jest zbyt popularne, z uwagi na sporą liczbę Włochów, Niemców, Słoweńców rezerwujących...
niemniej jednak myślę, że i tak pojechałbym w ciemno, gdyż nie wszyscy się ogłaszają w necie itp
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 24.07.2014 06:53

Figo2 napisał(a):Witam,
jeżeli ktoś jest w tej chwili na Istrii, był niedawno - prośba o info. Jak z dostępnością kwater? Planuję wyjazd w ciemno - start z Polski 01.08, nocleg Słowenia i w sobotę 02.08 rozpoczęcie poszukiwań od Umagu i dalej w kierunku Puli (tak długo, aż coś wreszcie znajdę). Ostatnie miejsce - Medulin....

..w Rovinj, Poreč, Rabac szukaj agencji Uniline
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 08:00

Raul73 napisał(a):...jak każdy jadący w ciemno, wjedź do wybranego miasta, wybierz sobie okolicę i zapukaj do pierwszego z brzegu domu. Jak nic nie będzie, to dalej i do skutku....

....dotychczasowe wyjazdy nauczyły mnie, że jednak rezerwacja w ciemno jest najlepsza.

.


Rozumiem, ze jak ktos nie znajdzie teraz w ciemno kwatery, ktora mu odpowiada, to ty zaplacisz mu solidne odszkodowanie za udzielanie takich rad
Ostatnio edytowano 24.07.2014 09:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone