Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafał Y61
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał Y61 » 20.07.2014 22:36

Violinek55 napisał(a):Witam.
Wybieramy się w sobotę 26 lipca w okolice Breli/Baski Vody - dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci.
Mam obawy bo gdzie wysyłam maile nigdzie nie ma miejsca i nie wiem czy jest sens jechać... a jak już cos było to to po 130 euro a to trochę dla nas dużo, czy jest jeszcze sens jechać czy szukać czegoś w Polsce?
Śmiało mozecie jechać...napewno będą miejsca i dla was...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 20.07.2014 23:05

Lednice napisał(a):
Czego nie ma w ofercie internetowej, to nie istnieje


Bzdura!

Zapraszam do Vodic!

Kwater w ciemno do wyboru, do koloru.

Sporej większości nie ma w internecie - i jest to wiadomość z pierwszej ręki.

Ja pierwszyz raz w życiu zarezerwowałem przez Internet, bo po pierwsze właściciel był polecany na forum, po drugie było niedrogo, a po trzecie pasowała mi lokalizacja. Ale na miejscu znalazłbym jeszcze lepiej w tej cenie!

Nie powiem, że żałuję, ale... więcej nie rezerwuję :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2014 23:43

Może nie być kwater w rezerwacji online, za jednym kliknięciem, ale w spisach kwater są,
a te są na stronach internetowych poszczególnych miejscowości :D

Chyba, że ktoś uprawia partyzantkę i działa całkiem na czarno, nie płaci żadnych podatków i wynajmuje,
w co nie wierzę, bo zawistnych sąsiadów nie brakuje i zaraz by zakapowali :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.07.2014 23:50

Lednice napisał(a):Może nie być kwater w rezerwacji online, za jednym kliknięciem, ale w spisach kwater są,
a te są na stronach internetowych poszczególnych miejscowości :D
Chyba, że ktoś uprawia partyzantkę i działa całkiem na czarno, nie płaci żadnych podatków i wynajmuje,
w co nie wierzę, bo zawistnych sąsiadów nie brakuje i zaraz by zakapowali :wink:

Mam nadzieję, że nie kwestionujesz osób wynajmujących legalnie i płacących podatek ale jednocześnie nie będących na jakichkolwiek stronach internetowych?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 00:06

Po co ktoś miałby wynajmować legalnie kwatery i jednocześnie nie zgłaszać tego do agencji turystycznej lub do gminy, która prowadzi stronę internetową miejscowości :?:

Z głupoty :?: Żeby stracić szanse na klientów :?:

Przecież i tak jest w ewidencji skarbówki :!:

Wejdźcie na dowolną stronę internetową miejscowości turystycznej, spis kwater jest zwykle ogromny.

Tylko po prostu ludziom z innych krajów się nie chce wysyłać maili i negocjować bezpośrednio, bo to wymaga dużej ilości wolnego czasu i znajomości języków obcych ( szczególnie tego ostatniego ) :wink:

Zresztą kwatery prywatne to tylko około 40% noclegów w Chorwacji
Aż 40% przypada na kempingi,
do tego około 20% noclegów to hotele i ośrodki turystyczne
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2014 00:13

Lednice napisał(a):Po co ktoś miałby wynajmować legalnie kwatery i jednocześnie nie zgłaszać tego do agencji turystycznej lub do gminy, która prowadzi stronę internetową miejscowości :?:

Z głupoty :?: Żeby stracić szanse na klientów :?:

Przecież i tak jest w ewidencji skarbówki :!:

Wejdźcie na dowolną stronę internetową miejscowości turystycznej, spis kwater jest zwykle ogromny.


A i tak w tych spisach nie ma wielu dostępnych kwater. Dlaczego? O to już musisz pytać ich właścicieli.

Zresztą kwatery prywatne to tylko około 40% noclegów w Chorwacji
Aż 40% przypada na kempingi,
do tego około 20% noclegów to hotele i ośrodki turystyczne


Jakieś wiarygodne źródło tych danych?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 00:18

Co do danych , to tak podaje Chorwacka Wspólnota Turystyczna, a ja jej wierzę :D

Co do brakujących kwater, to jest to problem dla skarbówki chorwackiej :!:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.07.2014 00:23

Lednice napisał(a):Po co ktoś miałby wynajmować legalnie kwatery i jednocześnie nie zgłaszać tego do agencji turystycznej lub do gminy, która prowadzi stronę internetową miejscowości :?:
Z głupoty :?: Żeby stracić szanse na klientów :?:

Lednice - z całym szacunkiem.
Uważasz,że każda pipidówa chorwacka ma swoją stronę internetową? 8O

Zastanowiłeś się może czasem, że z jakichś tam względów Chorwat może nie lubić swojej gminy?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.07.2014 00:40

Mogę odpowiedzieć za 2 gospodarzy, u których mieszkaliśmy, a którzsy nie mają swoich kwater w internecie:

- jedna (Makarska) nie zna się na internecie, a dzieci, które się znają, porozjeżdżały się po świecie

- druga (Cavtat) zwyczajnie nie ma na to czasu, a klientów i tak jej nie brakuje

4 lata temu w Rovinj mieszkaliśmy u kobitki, która nawet maila nie miała, nie mówiąc już o stronie. Ale nie pytałem, dlaczego :D :D

Wszystkie pobyty były legalne, z pełna rejestracją.

Tak więc, jak widzisz, kwater nie wyświetlanych w necie, jest całe mnóstwo - i nie jest to żaden problem dla żadnej skarbówki. :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2014 01:40

Lednice napisał(a):Wejdźcie na dowolną stronę internetową miejscowości turystycznej, spis kwater jest zwykle ogromny.

Tak z ciekawości - podaj przykładowo jedną stronę dowolnej miejscowości.
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 21.07.2014 07:24

filip122 vel Darek napisał(a):
janusz0990 napisał(a):
filip122 vel Darek napisał(a):Jestem już na miejscu od piątku i podzielę się pewnym myślami. Ale najpierw jak nam poszło. Chyba mieliśmy tez trochę szczęścia ze tutaj było wolne, bo w czwartek było jeszcze zajęte. No i w tamtych miejscach było mniej fajnie mniej sympatycznie. tego samego wieczoru w piątek gospodarze zorganizowali dla grupy polaków którzy tutaj byli grilla i wina i rakii nie brakowało. impreza do świtu trwała łącznie z nocna kąpielą bez strojów w morzu. Do morza mamy około 150m. Willa znajduje się w otoczeniu drzew. Polecam to miejsce Ville SLAVENA w Gradac ul. Biokovska 27a mail kontaktowy adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



a wg Pana są jeszcze gdziekolwiek w okolicy wolne apartamenty ?? planujemy wyjazd w ciemno


Jeśli można w necie a na forum w szczególności piszemy do siebie po imieniu, bez Pan Pani :D

Napisz mi w jakim terminie chcesz być ile osób na ile dni i do jakiej kwoty Cie interesuje. Oraz Wasze wymagania. Mogę się dowiedzieć co i jak 8O


Wyjazd w sobote o 3 rano, 7-10 osób cena od osoby do 12 euro..
Chce wiedzieć czy są wolne apartamenty, pokoje i w jakiej miejscowosci jest ich najwiecej :)
Czy stoją gdzieś naganiacze albo są tabliczki z informacjami o wolnych miejscach ?
Z góry dzięki za inf
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2823
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 21.07.2014 07:36

Janusz Bajcer napisał(a):
Lednice napisał(a):Wejdźcie na dowolną stronę internetową miejscowości turystycznej, spis kwater jest zwykle ogromny.

Tak z ciekawości - podaj przykładowo jedną stronę dowolnej miejscowości.

Myślę, że Lednice ma na myśli
pierwsze litery tz -Turistička zajednica i miejscowość.
np.zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Chociaż moich gospodarzy też tu nie ma :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 07:45

Raul73 napisał(a):Mogę odpowiedzieć za 2 gospodarzy, u których mieszkaliśmy, a którzsy nie mają swoich kwater w internecie:

- jedna (Makarska) nie zna się na internecie, a dzieci, które się znają, porozjeżdżały się po świecie

- druga (Cavtat) zwyczajnie nie ma na to czasu, a klientów i tak jej nie brakuje

4 lata temu w Rovinj mieszkaliśmy u kobitki, która nawet maila nie miała, nie mówiąc już o stronie. Ale nie pytałem, dlaczego :D :D

Wszystkie pobyty były legalne, z pełna rejestracją.

Tak więc, jak widzisz, kwater nie wyświetlanych w necie, jest całe mnóstwo - i nie jest to żaden problem dla żadnej skarbówki. :D :D


Nie chodziło mi o to, że gospodarz ma stronę internetową, ale o to, że zgłosił wynajmowanie kwater do gminy lub do agencji turystycznej, co nie jest żadną filozofią
Katalogi z wynajmowanym kwaterami są:
np.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
gosias
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosias » 21.07.2014 11:35

Witam, proszę namiary na apartament dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci (9 lat córka i 15 lat syn). Planujemy wyjazd od 27 lub 28 sierpnia do 6 września. Najlepiej apartament z widokiem na morze :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 21.07.2014 14:24

gosias napisał(a):Witam, proszę namiary na apartament dla 2 dorosłych osób i 2 dzieci (9 lat córka i 15 lat syn). Planujemy wyjazd od 27 lub 28 sierpnia do 6 września. Najlepiej apartament z widokiem na morze :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



apartamenty w Chorwacji - namiary
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 218
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone