Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
welt28
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) welt28 » 17.07.2014 12:37

Hey witam wszystkich :) Kolejny sezon i kolejny raz w ciemno.Przerabialem wyjazd w piatek na noc w sobote na miejscu w zeszlym sezonie wyjechalem w sobote z Wroclawia bylem w poludnie w Breli...za tydzien wybieram sie znowu i zastanawiam sie czy nie lepiej w niedziele wyjechac byc w poniedzialek...macie jakies doswiadczenie szukajac kwatery po weekendzie?Pozdrawiam :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.07.2014 12:43

Było o tym w tym wontku parę razy , że nie ma to dużego znaczenia. :wink:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 17.07.2014 12:51

Zawsze w sobotę rano stoi więcej "naganiaczy" na kwatery. Jeżeli ich nie ma, to można tez podjechać do punktu informacji turystycznej. Są takie nawet w małych miejscowościach. Tam miejscowi albo czekają sami, albo zostawiają swoje oferty i nr telefonów personelowi tych punktów. To jednak, jak pisałem wyżej, nie jest regułą. Rok przed moim wyjazdem "w ciemno" było tylu oferentów przed miejscowościami, że moim zdaniem podaż przewyższała popyt, dlatego podjąłem taką decyzję, że za rok jadę bez rezerwacji. Przekonałem się, że w analogicznym okresie następnego roku, w tym samym regionie sytuacja może być znacząco odmienna.
benm323
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) benm323 » 17.07.2014 13:53

Wybieramy się w "ciemno" w przyszły czwartek w trzy rodziny na Hvar. Chcemy zdążyć na prom ze Splitu na 5.00 rano, bo później to 8.30. A prom płynie jakieś 2h to lepiej wcześniej. Poczytałem na forum wiele opinii i nie wiem czy do miasta Hvar zakwaterować, bo niektórzy polecają Ivan D., Zavala, Milna, itp. Co byście poradzili. Do tej pory jeździłem na HR z wcześniejszą rezerwacją, lecz w zeszłym roku przejechałem się na Orebić-u. Zdjęcia niby, a real inny. Więc postanowiłem raz w ciemno, a że dzieci małych nie ma to chyba warto spróbować. Mam 1080km i 10,5h wg. google, lecz myślę, że wyjdzie jakieś 12-13h. Nie wiem czy to dobra decyzja? Proszę o porady
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.07.2014 13:59

benm323 napisał(a):Wybieramy się w "ciemno" w przyszły czwartek w trzy rodziny na Hvar. Chcemy zdążyć na prom ze Splitu na 5.00 rano, bo później to 8.30. A prom płynie jakieś 2h to lepiej wcześniej. Poczytałem na forum wiele opinii i nie wiem czy do miasta Hvar zakwaterować, bo niektórzy polecają Ivan D., Zavala, Milna, itp. Co byście poradzili. Do tej pory jeździłem na HR z wcześniejszą rezerwacją, lecz w zeszłym roku przejechałem się na Orebić-u. Zdjęcia niby, a real inny. Więc postanowiłem raz w ciemno, a że dzieci małych nie ma to chyba warto spróbować. Mam 1080km i 10,5h wg. google, lecz myślę, że wyjdzie jakieś 12-13h. Nie wiem czy to dobra decyzja? Proszę o porady

No lepiej dawać sobie zapas czasowy :)
Jeśli chodzi o jazdę w ciemno polecam jak co roku tak wybieram jazdę w ciemno.
Znajomi jutro wracają jechali też w ciemno w 2+2 i super miejscówkę mieli.
Na Hvarze nie byłem :( ale na pewno inni coś mogą polecić
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.07.2014 14:27

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej po weekendzie. Zawsze ktoś może nie dojechać na sobotę... druga sprawa unikniesz sobotnich korków.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.07.2014 14:31

benm323 napisał(a): niektórzy polecają Ivan D., Zavala, Milna, itp.


Byliśmy w Ivanie rok temu super miejscówka... ale pisałeś o promenadzie/ ryneczku. W miejscowościach typu ivan d, sw. niedziela, zawala i innych mniejszych tego nie doświadczysz, choć wzdłuż morza chodniczek jest np. w iwanie, do tego parę plaży i restauracji.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.07.2014 14:56

Miasto Hvar jest piękne i jeśli chce się być i blisko jakiegoś centrum i blisko plaż, to jest idealne. Ma tylko jeden minus, ceny są wysokie za kwatery.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2618
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 17.07.2014 15:19

My wybieramy się w ciemno chyba do Pakośtane- Drage 4 os dorosłe + dziecko 17 m-cy. Wyjazd w niedzielę 3 sierpnia. Mam nadzieje, że uda się znaleźć jakiś apartman.
Caroline_
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2014
Czy to możliwe wyjazd w ciemno R.Makarska 03.08-09.08.2014?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Caroline_ » 17.07.2014 18:00

Witam i proszę o pomoc :)

Właśnie zapadła decyzja :hut: jedziemy do Cro :) miał byś następny rok - a jednak będzie ten.
I od razu pojawiło się pytanie czy jechać w ciemno ? Czy jest szansa na znalezienie kwatery do max. 70 euro/dobę?
A może zna ktoś fajną i nie drogą kwaterę w okolicach Makarskiej, Tucepi, Brela lub Baska Voda termin od 03.08-09.08.2014 dla 2os. + 2 dzieci
Proszę o o namiary na email: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
sylwia2013
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwia2013 » 17.07.2014 18:29

Witam . Czy był ktoś w apartamencie Guesthouse Brajković w Vodicach ? I mógłby ktoś powiedzieć ile faktycznie jest do plaży? Bo na jednej stronie pisze że 300 m w drugim żę 650 m a pani w agencji że 150 m. Proszę o pomoc .
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.07.2014 20:53

sylwia2013 napisał(a):Witam . Czy był ktoś w apartamencie Guesthouse Brajković w Vodicach ? I mógłby ktoś powiedzieć ile faktycznie jest do plaży? Bo na jednej stronie pisze że 300 m w drugim żę 650 m a pani w agencji że 150 m. Proszę o pomoc .


..no jak prosisz o pomoc :wink:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
...pamiętaj że odległość do wody jest podawana w linii prostej ,co nie oznacza że tyle przejdziesz
,no chyba że przelecisz :)
Ostatnio edytowano 17.07.2014 21:17 przez mervik, łącznie edytowano 1 raz
visgoth
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) visgoth » 17.07.2014 20:54

[quote btw: jakby ktoś szukał App. w Breli dla 2os. w terminie: 23-30.08.2014 to mogę polecić: 5m od morza, oddziela tylko promenada... full wypas, za 45E[/quote]

czy mogę prosić o ten namiar? - wybieram się i szukam....
rafgal
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.05.2013
Brela - w ciemno.

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgal » 18.07.2014 14:57

Jak wygląda sytuacja w Breli jeżeli chodzi o wolne apartamenty. Planujemy wyjazd w ciemno w sierpniu około 15.08. Czy jest szansa znaleźć coś jadąc w ciemno ?
Pozdrawiam,
RG.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2618
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 18.07.2014 16:37

Mam pytanie do doświadczonych Cromaniaków. Czy na Istrii, Kvernerze w sierpniu jest większy najazd Włochów, Niemców, a co za tym idzie ciężej znaleźć kwaterę w ciemno niż w pozostałych rejonach Chorwacji chociażby w Dalmacji?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 215
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone