Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vizila
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) vizila » 09.07.2014 14:44

Mamy taki mały dylemat. Jedziemy w sierpniu "gdzieś" jeszcze nie wiemy gdzie. Chcemy jechać do Makarskiej w 2 pary, chcemy się trochę pobawić ale obawiamy się cen. Czy w Makarskiej można dostać kwatery w normalnej cenie (10-15 euro od osoby) czy może polecicie inna miejscowość w tamtym rejonie gdzie można posiedzieć na plaży i pobawić się (Baśka Voda)? Jest jeszcze opcja mniejszej miejscowości takiej jak Tucepi i tripy do Makarskiej wieczorami. Jaka to odległość i czy ma to sens. Cena 15 auro jest maksymalna za nocleg i maksymalna odległość od morza to 300 m.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2014 14:53

aglig, nie strasz aż nadto.
W historię Łukasz789 oczywiście można wierzyć (ja wierzę) ale tutaj się rozchodziło o coś innego.
O nieporadność oraz, że sam sobie spłatał problem.

Pogadamy we wrześniu jak było w tym roku. Czy już tak będzie z jechaniem w sezonie w ciemno (trudności) czy po prostu rok 2013 był wyjątkowy pod tym względem.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni i na 100 wpisów jeżeli znajdzie się jeden z problemami to daje nam 1% niepowodzenia.
A jeżeli za to niepowodzenie weźmiemy po prostu problem z otrzymaniem tego o czym sobie wymarzyliśmy, a nie to co jest na miejscu no to już w ogóle problemu nie widzę.

Nie daję oczywiście 100% pewności, że rodzina z 2-3 dzieci ma sobie pojechać do Makarskiej 5 sierpnia, usiąść przy porcie i czekać aż się na nią rzucą z ofertami (bo klient nasz Pan).

Taki wyjazd na pewno wiąże się z pewnym ryzykiem ale również z pewnymi możliwościami. I godząc się na pewne niedogodności (głównie czas spędzony na poszukiwaniach, zmęczeniu, jęczeniu dzieci i żony) możemy mieć później wynagrodzone trudy w postaci apartamentu o 20-30% taniej niż jest w ofertach internetowych, na których jak wiadomo zarabiają biura podróży.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.07.2014 15:11

kaeres napisał(a):aglig, nie strasz aż nadto.
W historię Łukasz789 oczywiście można wierzyć (ja wierzę) ale tutaj się rozchodziło o coś innego.
O nieporadność oraz, że sam sobie spłatał problem.

Pogadamy we wrześniu jak było w tym roku. Czy już tak będzie z jechaniem w sezonie w ciemno (trudności) czy po prostu rok 2013 był wyjątkowy pod tym względem.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni i na 100 wpisów jeżeli znajdzie się jeden z problemami to daje nam 1% niepowodzenia.
A jeżeli za to niepowodzenie weźmiemy po prostu problem z otrzymaniem tego o czym sobie wymarzyliśmy, a nie to co jest na miejscu no to już w ogóle problemu nie widzę.

Nie daję oczywiście 100% pewności, że rodzina z 2-3 dzieci ma sobie pojechać do Makarskiej 5 sierpnia, usiąść przy porcie i czekać aż się na nią rzucą z ofertami (bo klient nasz Pan).

Taki wyjazd na pewno wiąże się z pewnym ryzykiem ale również z pewnymi możliwościami. I godząc się na pewne niedogodności (głównie czas spędzony na poszukiwaniach, zmęczeniu, jęczeniu dzieci i żony) możemy mieć później wynagrodzone trudy w postaci apartamentu o 20-30% taniej niż jest w ofertach internetowych, na których jak wiadomo zarabiają biura podróży.


kaeres jak dobrze poczytasz to nie tylko jedna osoba miała problem ze znalezieniem kwatery
..sam byłem światkiem w BV gdzie matka z dzieckiem była wykończona poszukiwaniem , w końcu zaczęła się kłócić z mężem i siadła na ławkę i powiedziała że się stąd nie rusza , do męża krzyczała że bez znalezienia kwatery niech się nie pokazuje 8O :roll:
..zrobiło mi się jej trochę żal ,żaliła się że już parę miejscowości objechali w poszukiwaniu
..nie wiem jakie mieli oczekiwania co do kwatery :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 09.07.2014 15:16

mervik napisał(a): do męża krzyczała że bez znalezienia kwatery niech się nie pokazuje 8O :roll:
8O 8O 8O Współczuję mężowi....... 8O mieć taką żonę.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2014 15:17

No raczej nie widywałeś na promenadzie żony, która kadziła mężowi jaki jest zajeb*** bo znalazł kwaterę 30% taniej niż na necie.
Kochanie, co chcesz żebym dla Ciebie zrobiła ? :)
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 09.07.2014 15:24

Ja pasuje. Nie będę już nikogo straszyć.
Tylko szkoda dzieci.
Mam tylko prośbę, żeby osoby które będą szukały w ciemno noclegów w Makarskiej i okolicach w szczycie sezonu rzetelnie opisały swoje doświadczenia w tym temacie ( ile czasu szukali, za jaką cenę i jaka odległość od morza).
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 09.07.2014 15:28

Nasajem napisał(a):W piątek 02.08 o 21:00 wyjechaliśmy... Droga ciężka, korki kosmiczne. Do Breli dotarliśmy w sobotę o 17.
Niestety nic nie udało się znaleźć, zjechaliśmy do Makarskiej, później udaliśmy się w kierunku Splitu, przy drodze zlitował się nad nami Pan i dał nam nocleg w ogromnym apartamencie - godzina 22.
Rano z pozytywnym nastawieniem ruszyliśmy dalej, Split, Sibenik, Vodice, Biograd NM i wszystkie wioski po drodze nasze - dalej bez skutku. Ok, jedziemy znowu na dół. O 21 byliśmy na skraju załamania, wylądowaliśmy na parkingu przy autostradzie, jak się okazuje nie jedyni. Masa ludzi nie potrafiła znaleźć noclegu. Po nocy w samochodzie szukamy dalej, dołącza do nas 6 znajomych, może w kupie będzie łatwiej. Niestety oni nocleg znajdują w 3h, my dalej szukamy. Nie stać nas na to, żeby zapłacić we dwójkę za apartament na 4-6 osób.
W poniedziałek w okolicach godziny 18 poddaliśmy się - wracamy do kraju, decyzja zapadła. Zrobiliśmy 800km po Chorwacji szukając noclegu. Jedyna oferta jaką odrzuciliśmy to pokój za 50eur na poddaszu, w którym było chyba z 50 stopni.
Chorwaci stwierdzili, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli, my też nie. To był mój 4 raz w Chorwacji, kolejny w ciemno. Aktualnie jestem tak zdegustowana, że nawet nie chce mi się myśleć o wakacjach w tym kraju.
Nie mam odwagi powiedzieć komukolwiek, żeby jechał w ciemno nawet we wrześniu.

Ostatnie straszenie i kończę.
ignas128
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ignas128 » 09.07.2014 15:40

Nasze doświadczenia z zeszłego roku 2013r.
Wyjazd na 12 osób w okolice Riwiery Makarskiej na początku sierpnia - oczywiście w ciemno.
Wymagania co do apartamentu to klima - wszyscy w miarę blisko siebie (najlepiej jeden budynek) - cena do 18euro/osoba.
W Breli wolnych apartamentów brak (w jednym budynku dla tylu osób).
W Baśka Voda po godzinie poszukiwania apartman znaleziony (16,5euro z klimą i wszystkimi opłatami) - wszystkie 12 osób w jednym budynku - rozmieszczone na 2 apartamenty 4+2.

Też wszyscy mówili, że to nie możliwe, że Makarska, że będzie wysoka cena i brak czegoś sensownego...
A jednak się udało i jakiegoś ogromnego problemu nie było... :wink:

Dwa lata temu na Ciovo w Okrug Gurnij dla 14 osób w 20 minut nocleg znaleziony też w ciemno.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.07.2014 17:23

ignas128 napisał(a):Nasze doświadczenia z zeszłego roku 2013r.
Wyjazd na 12 osób w okolice Riwiery Makarskiej na początku sierpnia - oczywiście w ciemno.
Wymagania co do apartamentu to klima - wszyscy w miarę blisko siebie (najlepiej jeden budynek) - cena do 18euro/osoba.
W Breli wolnych apartamentów brak (w jednym budynku dla tylu osób).
W Baśka Voda po godzinie poszukiwania apartman znaleziony (16,5euro z klimą i wszystkimi opłatami) - wszystkie 12 osób w jednym budynku - rozmieszczone na 2 apartamenty 4+2.

Też wszyscy mówili, że to nie możliwe, że Makarska, że będzie wysoka cena i brak czegoś sensownego...
A jednak się udało i jakiegoś ogromnego problemu nie było... :wink:

Dwa lata temu na Ciovo w Okrug Gurnij dla 14 osób w 20 minut nocleg znaleziony też w ciemno.


No, ale jest różnica kiedy szuka 12 osób, a kiedy lata 1 osoba...Mieliście 12 razy większą silę szukania, od 1 osoby, od 2 osób 6 razy większą. No i tak szukaliście dosyć długo w zeszłym roku bo z 2 godziny, jak nie dłużej razem z Brelą, a gdyby to przemnożyć, przez 12 osób to szukaliście 24 godziny... 8O
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 09.07.2014 17:41

smiem twierdzic ze nie szukali w 12 osob

po pierwsze zazwyczaj jest 2-3 osoby ktore so ogarniete a reszta czeka na wyniki poszukiwan

zreszta szukanie w 12 osob jednoczesnie byloby malo efektywne, co jak kazdy znajdzie kwatere i przyrezerwuje? a potem szukanei sie nawzajem i ogladanie kazdej czy jest ok czy nie
Paweł Jokas
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2014
Pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł Jokas » 09.07.2014 19:54

Witam. Nie zabardzo potrafiłem znaleźć dział, w którym powinienem załozyć ten wątek więc piszę tutaj. Tak jak w temacie zaznaczyłem wybieram się w tym roku po raz pierwszy na wakacje do Chorwacji w terminie od 2-3.08 do 10.08 (takie przynajmniej mam plany). Jadę własnym autem z moją narzeczoną. I o ile sama trasa jest mi już znana ponieważ dwa lata temu jechałem nią do Czarnogóry to nurtują mnie pytania chyba te co wszystkich przed pierwszym planowanym wyjazdem do Chorwacji. Za cel podrózy wybraliśmy sobię Dalmację a dokładnie okolice Baska Voda, Makarska. Szukałem na różnych stronach zakwaterowania lecz ceny są dosłownie zaporowe. Chcemy więc jechać w ciemno gdyż wiele głosów mówi, że tak jest najlepiej i najtaniej. Czy mógłby ktoś mniej więcej nakreślić mi jak wygląda taki wyjazd w ciemno czy po 12/13 godzinach podróży nie będe musiał obawiać się o to czy znajdziemy jakieś zakwaterowanie w miarę przyzwoitej cenie..dodam, że liczę około 30/40 euro za dobę dla 2 osób. Prosze o jakieś wkaszówki, porady, doświadczenia. Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.07.2014 20:02

Paweł Jokas napisał(a): czy po 12/13 godzinach podróży nie będe musiał obawiać się o to czy znajdziemy jakieś zakwaterowanie w miarę przyzwoitej cenie

Konia z rzędem temu, kto wyprowadzi wzór zależności długości podróżowania i prawdopodobieństwa trafienia kwatery :D

Jak przyjedziesz w odpowiedniej porze to znajdziesz bez problemu, a jak to będą godziny wieczorne to pewnie też znajdziesz, ale gorsze i drożej :)

A "w ciemno" masz tu opisane.
Paweł Jokas
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł Jokas » 09.07.2014 20:25

Nie no to pisałem bardzo ogólnie, wyjazd planuję w sobotę około 17-18 tak by na spokojnie być w niedziele rano w okolicach Makraskiej i zastanawiam się czy uda mi się znaleźć jakieś lokum w miarę przystępnej cenie bo w internecie od 50 euro za noc w górę.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.07.2014 20:51

W niższej cenie w tym terminie może być trudno znaleźć, nie liczyłbym na cenę <50€ - przynajmniej w tych okolicach.
Mona_M
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona_M » 09.07.2014 21:31

I kolejne pytanie mam. Był ktoś ostatnio na Ciovo? Mam ofertę za 75 euro za 5 osób i nie wiem co opinie ta wyspa ma różne (ale wpisy jakieś starawe).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 210
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone