Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3791
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 03.07.2014 15:12

Łukasz789 napisał(a):http://www.makarskainfo.com/pl/makarska/apartamenty-makarska.htm
...


No i?

Za 15-25 euro za osobę za dobę masz spory wybór... :roll: :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8050
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2014 15:14

Łukasz789 napisał(a):http://www.makarskainfo.com/pl/makarska/apartamenty-makarska.htm
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


No i w linkach które podałeś są ceny za APARTAMENT za dobę a nie za OSOBĘ!!! :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 03.07.2014 15:37

Łukasz789 napisał(a):Bo przecież wszyscy znajomi i na tym forum mówili ,że za cały apartament zapłacę 20 euro za noc. To ,że wyjazd był bardzo spontaniczny (planowany z 2 tygodniowym wyprzedzeniem) wcale mnie nie martwiło, bo przecież znaleźć w Chorwacji kwaterę w ciemno to żaden problem. Przynajmniej tak wszyscy mówili w tym moim znajomi na tym forum było to samo. Nie wiem naprawdę co strzeliło mnie do głowy aby jechać akurat w sierpniu w czasie największego ruchu turystów. Kwater było sporo , ale po pierwszych kilkunastu szczęka mnie opadła, po pierwsze żadnych negocjacji cen w większości przypadków ceny w okolicach 30 euro od osoby (cena ostateczna). Było kilka kwater po 20 euro od osoby ,
Po kilku godzinach wpadłem w rozpacz zbliżał się wieczór a my nadal bez miejsca do spania ..

Ale dlaczego nie wierzycie koledze ?
Po pierwsze kolega nie był przygotowany ( wyjazd spontan)Po pierwsze wybrał zły czas (szczyt sezonu) i złe miejsce ( Makarska), naczytał się postów z przed paru lat, gdzie rzeczywiście można było znaleźć kwaterę ( 2+1) za 20 euro ( pewnie jeszcze kwestia, że poza sezonem).
A ceny wzrosły i to mocno jeśli kolega z tego wątku. https://www.cro.pl/chorwacja-hmm-za-drogo-t45204-480.html pisze tak
Niestety znów podrożała "nasza" stara kwatera w Krku. Na początku płaciliśmy po 30- euro za rodzinę, dziś w tym samym czasie Chorwat liczy sobie 130 euro za rodzinę za dobę!!!!!!! Szkoda bo lubimy Chorwację, ale Chorwaci trochę przesadzają z cenami

Dyskusja o tym co się działo w Makarskiej w tamtym roku w szczycie sezonu już była ( od strony 150- 170 tego wątku). Chorwaci widząc tłumy chętnych podnosili ceny. Mogli sobie na to pozwolić bo były tłumy chętnych którzy zmęczeni wielogodzinnym poszukiwaniem byli już gotowi zapłacić każdą cenę.
zeluu napisał(a):Przesyłam w miarę "świeże" info z cro. W poniedziałek ok południa dojechałem na riwierę makarską i praktycznie nie było kwater. Przeszukaliśmy Promajnę, Tucepi, Drasnice i Podgore. Jedyne co udało się znaleść to pokoje za 50 -70 eur. Masakra. Teraz w cro jest naprawdę full. Trzeba naprawdę porządnie się na męczyć, żeby coś znaleść. Ostatecznie odpuściłem Riwierę Makarską i wróciłem na stare śmieci czyli okolice Trogiru. Tu taj znalazłem super kwatery nad samym morzem za 60 eur. Trochę drogo ale app jest super. Podsumowując odradzam jechania w ciemno na riwierę makarską, a jeżeli już to lepiej wziąć ze sobą laptopa i w razie czego rezerwować chociaż na jedną noc przez np booking bo może być tak, że nic nie znajdziecie

darek1 napisał(a):Na Makarskiej w sezonie ceny wysokie standard niski. Tak było w ubiegłym roku. Dlatego wynająłem w Duce i Sevidzie. Taniej i bardziej komfortowo nad samym morzem. Na Makarskiej wynajmujący dostają w szału na punkcie kasy.

supernutka napisał(a):My również od wtorku 06.08 pierwszy raz Chorwajia samochodem - Primosten wyjazd "w ciemno"
Przyjazd godz.11.30 rozpoczęliśmy szukanie apartmani dla 3os 12-14 dni.
W Travel agency Dalmatinka oraz innych agencjach Turystycznych poinformowano nas że w Primosten wolnych miejsc brak.Odwiedziliśmy ok 25 domów gdzie były jakieś informacje o pokojach. Wszędzie to samo - brak miejsc w Primosten.
Podjechaliśmy do Rogoznicy i tu niespodzianka w agencji Turystycznej okazało się że jest jedno wolne apartmani dostępne od dnia następnego, cena 75 euro na poddaszu, oddalone od plaży.

WiktorG10 napisał(a):słyszałem od polaka że miał trudności w znalezieniu noclegu w okolicy Makarskiej, Podgory, Baśki, Tucepi, Breli, Omiś... wszystko zajęte.... jedynie daleko od plaży budynek ale pokoje nie za dobre jak na 20euro osoba:)

Edikol napisał(a):Ja też przyjechałem na Makarską 03,08 od 8,30 zaczęliśmy szukać kwatery dla 5 osób, zaczęliśmy od Breli i w kierunku Dubrownika, zahaczyliśmy prawie o Ploce i nic, jak coś było to takie badziewie że głowa boli a o cenie już nie mówię

nasajem napisał(a):Założenie było 50e na dobę, później zrobiło się z tego 70e, okazało się że albo za mało, albo i tak nic nie było. Nas było tylko 2 osoby....

Tak, że ja koledze Łukaszowi wierzę ( oprócz ceny 100 euro za osobę, tu się zgodzę że to mogła być pomyłka językowa i że chodziło o 100 euro za apartament), ale była to tylko i wyłącznie jego wina, bo nie przygotował się do wyjazdu odpowiednio.
Nadal będę podkreślać: nie dla jazdy w ciemno w wysokim sezonie i nie do najbardziej obleganych miejsc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 17:15

Lukasz to troll, ktory cala opowiesc zmyslil 8)

Poczytaj moj wczesniejszy post :!:
wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807-3060.html
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.07.2014 09:33

Łukasz, nie rozróżniasz cennika /1os. i /dobę.
Jeszcze się nie spotkałem w Chorwacji aby żądali pieniędzy za osobę.
Wychodziłoby z tego, że wynająłbym sobie sam apartament 100m2 za powiedzmy 25-30€ ;)
No bo po co szukać jakiegoś małego ?

Nie chodzi o to, że Ci nie wierzymy (no, może niektórzy mają spore zastrzeżenia do prawdziwości Twojej historii) ale generalnie z czymś sobie nie radzisz.
Albo z uzgodnieniem jakieś faktycznej wersji albo z samym sobą.
Zbyszek79
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek79 » 05.07.2014 11:49

.
Ostatnio edytowano 13.07.2014 13:31 przez Zbyszek79, łącznie edytowano 1 raz
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: CRO w Ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 06.07.2014 10:22

Od kilku lat jeździmy zawsze w ciemno, w tym roku tak samo.
Od wczoraj jesteśmy w Podgorze. Jest sporo apartamentów wolnych tak jak i w Makarskiej i Tucepi. Zaczynają stać już przy wjeździe.
My nawet nie szukaliśmy, zaczepił nas facet przy uliczce.
100m od morza z parkingiem, czyściutko (duży pokój, łazienka i aneks z łóżkiem dla dzieci) za 60e
Może dałoby się znaleźć taniej ale jakoś wyjątkowo mi się nie chciało :roll:
michal.p
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal.p » 06.07.2014 12:11

Witajcie
Wybieram sie w przyszłym tygodniu do cro, pierwszy raz w sezonie :D
W związku z powyższym mam pytanie czy jak będę na miejscu w niedzielę rano to znajdę jakiś rozsądny apartament (2+1).

Czy te może lepiej być od soboty.

Czytałem rożne posty i opinie, potrzebuje jasnych konkretnych odpowiedzi

Pozdrawiam
dmos2
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dmos2 » 06.07.2014 16:34

mervik napisał(a):
Mlody003 napisał(a):Mam pytanie gdzie najlepiej szukać noclegu w jakim regionie wyspy krk gdzie najłatwiej ,ktoś kto był może coś polecić w terminie od 11 do 17 lipca nie szukam luksusów tylko nocleg dla 5 osób najlepiej jak by było z kuchnią czy w tym okresie będzie ciężko bo z tego co czytam to wysoki sezon i mogą być problemy oczywiście chodzi mi o cenę tak do 20 euro od osoby może być nawet do 1 km od plaży .


To dla 5-ciu dorosłych ,czy są jakieś dzieci :roll:

nie martwcie się jedziemy 4 raz w ciemno z 2 dzieci kwatery są jakie chcecie kwestia ceny tym razem jedziemy sami i szukamy 2 auta na konwój pozdro :D :D
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 766
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 06.07.2014 19:24

michal.p napisał(a):Witajcie
Wybieram sie w przyszłym tygodniu do cro, pierwszy raz w sezonie :D
W związku z powyższym mam pytanie czy jak będę na miejscu w niedzielę rano to znajdę jakiś rozsądny apartament (2+1).

Czy te może lepiej być od soboty.

Czytałem rożne posty i opinie, potrzebuje jasnych konkretnych odpowiedzi

Pozdrawiam


jeśli do Tucepi, Podgory, Makarskiej, to nie ma znaczenia kiedy przyjedziesz,
jestem tutaj i widzę, że wynajmujący stoją przy apartamentach z kartkami "apartman free" od rana do wieczora w każdy dzień...
Krzysztof1970
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2014
wyjazd w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1970 » 06.07.2014 21:11

Witam, pierwszy raz jadę do Chorwacji, 2 osoby dorosłe i dziecko 12 lat. Interesuje mnie wypoczynek nie w tłoku, nie w mieście, najlepiej jakieś małe miejscowości wolne od natłoku turystów. Czy ktoś uprzejmy wskaże mi takie miejscowości i ewentualnie namiary na noclegi? Pozdrawiam
Cromaniak66
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: wyjazd w ciemno

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromaniak66 » 07.07.2014 09:35

Krzysztof1970 napisał(a):Witam, pierwszy raz jadę do Chorwacji, 2 osoby dorosłe i dziecko 12 lat. Interesuje mnie wypoczynek nie w tłoku, nie w mieście, najlepiej jakieś małe miejscowości wolne od natłoku turystów. Czy ktoś uprzejmy wskaże mi takie miejscowości i ewentualnie namiary na noclegi? Pozdrawiam


Cześć,
odbierz PW lub podaj tu maila .Pozdrawiam
kalach
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalach » 07.07.2014 09:55

Cześć.

13.07 jadę na 10 dni w ciemno na Ciovo do Okrug Gornij. Jedziemy w 3 osoby. Ile średnio trzeba liczyć za taki apartament? Jak kształtują się ceny?
Krzysztof1970
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof1970 » 07.07.2014 10:13

Witam, pierwszy raz jadę do Chorwacji, 2 osoby dorosłe i dziecko 12 lat. Interesuje mnie wypoczynek nie w tłoku, nie w mieście, najlepiej jakieś małe miejscowości wolne od natłoku turystów. Czy ktoś uprzejmy wskaże mi takie miejscowości i ewentualnie namiary na noclegi? Pozdrawiam
Cromaniak66 dziękuję za zainteresowanie, mój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
walazz
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) walazz » 07.07.2014 10:15

szpecgos napisał(a):Jak wspaniałe są co roku te same tematy i udowadnianie takich racji.

Sprawa jest prosta - skoro w Chorwacji jest tak drogo to widocznie jest wielka grupa ludzi, która uważa, że warto tyle zapłacić. Jest to bardzo prosta sprawa bo jak sam widzisz jest wiele alternatyw innych i jest wolny rynek. Nie wiem kto Cię okłamywał, że Chorwacja jest tania - nie jest dla osób oczekujących tego co Ty.
Porównywanie marcowego wyjazdu do Egiptu do szczytu sezonu w Chorwacji jest co najmniej niepoważne. Zawsze możesz jechać do Monaco, Hiszpanii, Włoch.

Całą dyskusję można podsumować:
BMW też jest nienormalne, że chce 200tys za samochód skoro Dacia oferuje samochód za 50tys. I ten i ten jedzie, ma klimę i Dacia mniej pali. Powariowali!!

Nie porównuj w taki prymitywny sposób ...... że BMW to CRO? Może w Twoim rozumowaniu takie uproszczenie zdaje egzamin. Tymczasem obawiam się że sprawa jest bardziej skomplikowana. Co do samochodów to nie będę się wypowiadać bo o BMW - a raczej jego kierowcach bardzo złą mam opinię , którą Cię nie uraczę bo rozpęta się kolejna wojenka na forum, samochód niczego nie jest winien.

Nikt mnie nie okłamywał. Ja po prostu WYPYTUJĘ i chcę dowiedzieć się jak to jest na prawdę. Tzn. już po części się dowiedziałem. 1000PLN = 2 os. na 6-7dni max za sam pobyt w północnej/środkowej CRO przy wersji oszczędnej. Na 4 osoby minimalnie drożej - 1200-1400PLN i wychodzi taniej w przeliczeniu na osobę.

Nikt nie ocenia CRO. Tylko jak się czyta takie teksty jak jedź śmiało, znajdziesz "tanio"............... są moim zdaniem wprowadzające w błąd. Właśnie sprawdzałem na stronie booking i hotele na 9 dni dla 2 osób ze śniadaniem są po 3-4-5-6 tyś. PLN co jest chore. Kwatery prywatne są po 20e / osobę - Makarska na ten sezon (info z pierwszej ręki - koleżanka prowadzi pensjonat z chorwatem). Na prawdę ludzie powinni mierzyć siły na zamiary. Raczej powinno się przestrzegać przed zbyt wielkim optymizmem bo trzeba mieć minimum 2000PLN na osobę i 1000PLN w zapasie minimum, gdziekolwiek już jadąc do CRO. Oprócz tego kartę EKUZ + najlepiej ubezpieczenie turystyczne + assistance dla samochodu na europę (poczytajcie o historiach jak komuś samochód nawalił i w trakcie okazało się że assistance miała osoba tylko na PL........... koszt sprowadzenia samochodu = 4000-5000PLN).
Ostatnio edytowano 07.07.2014 10:47 przez walazz, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 207
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone