Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darklech
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darklech » 24.06.2014 15:06

Witam,
Wybieram się w połowie lipca do Istrii (zachodnie wybrzeże) na 2 tygodnie. Szukałem ofert w necie, ale każdy z nas wie jakie są i w mniejszej bądź większej połowie ciężko na tym polegać. Ceny za apartament 4 osoby oscylują w granicach 60-100 euro, co uważam za lekką przesadę - zwłaszcza za jakieś klitki bez 'wow'.. Dlatego prawdopodobnie wybierzemy się w "ciemno". Potrzebuje tylko bodźca zewnętrznego w postaci waszych budujących postów, aby się przekonać ;) :P

Kierunek Poreć, Rovinj i w dół do Puli.
Znacie jakieś godne polecenia apartamenty w fajnej lokalizacji w przystępnej cenie w których już byliście? Dajcie info, z góry dzięki :)

Szerokiej drogi na Chorwaty i świetnej pogody

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2014 15:18

No, apartament za 60 euro to normalna oferta.

Co w tym złego :?: :roll:
To jest cena wywoławcza i trzeba próbować coś utargować. 8)
Powinni zejść na 50, jak napiszesz, że jedziecie na 2 tygodnie.


Problem polega na tym, że na Istrii NIE MA naganiaczy oferujących kwatery. Albo chodzisz od domu do domu, pytając się o noclegi, ale szansa, że będzie coś wolnego szybko do znalezienia, jest niewielka.
Albo idziesz do agencji, gdzie są DOKŁADNIE te same apartamenty co w internecie. :roll:

Istria jest bardzo oblegana przez Włochów i Austriaków, bo mają blisko, a ceny niższe o 1/3 od cen w Austrii i we Włoszech.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5819
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.06.2014 00:00

Lednice napisał(a):Istria jest bardzo oblegana przez Włochów i Austriaków, bo mają blisko, a ceny niższe o 1/3 od cen w Austrii i we Włoszech.

To prawda. Dlatego Darklech, jeśli zdecydujesz się na jazdę z ciemno, nie celuj w piątek lub w sobotę. Będzie bardzo trudno znaleźć wolny apartament bo prawie wszystkie oblegane są przez weekendowych turystów z Włoch. Od poniedziałku do czwartku powinno być znacznie łatwiej.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.06.2014 00:27

Zgadza się - w poniedziałki np. w Rovinj nie ma problemów ze znalezieniem kwatery w ciemno.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2014 00:49

I są to przeważnie te same kwatery, co w internecie, najczęściej w tej samej cenie :D

Tyle że zamiast szukać ich przed komputerem, łazi się kilka godzin po mieście :wink:

No i jeszcze jedno: w internecie te tańsze mamy już namierzone, szukając w ciemno często ludzie szukają po omacku i mogą trafić akurat na te droższe :roll:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.06.2014 07:13

Najczęściej te same kwatery przez internet są 20-30% droższe niż w necie - sprawdzone osobiście, nie raz.

No i wiele osób (np. ja :wink:) lubi widzieć na własne oczy co bierze.

Choć muszę przyznać, że w ostatnich latach Street View znacznie to ułatwia. Ale jednak na miejscu to na miejscu.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5819
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.06.2014 08:43

Raul73 napisał(a):Najczęściej te same kwatery przez internet są 20-30% droższe niż w necie - sprawdzone osobiście, nie raz.


Potwierdzam. Po powrocie z Chorwacji sprawdzam w internecie apartamenty, które na miejscu znalazłem w ciemno. Zawsze cena jest wyższa od kwoty, którą ja płaciłem na miejscu :!: Dla mnie to oczywiste. Ktoś, kto akurat ma wolny apartament woli wynająć go za jakiekolwiek pieniądze - jeśli będzie stał pusty nie dostanie za niego nic.
kamilos
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 25.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilos » 25.06.2014 12:32

31 lipiec - 6 sierpnia jest szansa na znalezienie noclegów dla 7 osob okolice trogir?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2014 14:10

greenrs napisał(a):
Raul73 napisał(a):Najczęściej te same kwatery przez internet są 20-30% droższe niż w necie - sprawdzone osobiście, nie raz.


Potwierdzam. Po powrocie z Chorwacji sprawdzam w internecie apartamenty, które na miejscu znalazłem w ciemno. Zawsze cena jest wyższa od kwoty, którą ja płaciłem na miejscu :!: Dla mnie to oczywiste. Ktoś, kto akurat ma wolny apartament woli wynająć go za jakiekolwiek pieniądze - jeśli będzie stał pusty nie dostanie za niego nic.


W internecie tez czesto ceny sa tylko wywolawcze
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.06.2014 21:45

Lednice napisał(a):
greenrs napisał(a):
Raul73 napisał(a):Najczęściej te same kwatery przez internet są 20-30% droższe niż w necie - sprawdzone osobiście, nie raz.


Potwierdzam. Po powrocie z Chorwacji sprawdzam w internecie apartamenty, które na miejscu znalazłem w ciemno. Zawsze cena jest wyższa od kwoty, którą ja płaciłem na miejscu :!: Dla mnie to oczywiste. Ktoś, kto akurat ma wolny apartament woli wynająć go za jakiekolwiek pieniądze - jeśli będzie stał pusty nie dostanie za niego nic.


W internecie tez czesto ceny sa tylko wywolawcze


Jeśli kwatera jest wolna w sezonie to faktycznie bukując przez net są obniżki, np teraz kwatery wolne przez najbliższy miesiąc, aż krzyczą kusząc różnymi obniżkami. Np na Visit Hvar na 1 stronie ogłaszają się kwatery wolne w najbliższym czasie i kuszą 20 % off.
kasia9090
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia9090 » 25.06.2014 22:34

Proszę o namiar na kwaterę w Makarskiej, Trogir, Baska Voda w terminie od około 16 lipca na tydzień dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci ( 3 lata i 11 lat). adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 25.06.2014 23:43

kasia9090 napisał(a):Proszę o namiar na kwaterę w Makarskiej, Trogir, Baska Voda w terminie od około 16 lipca na tydzień dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci ( 3 lata i 11 lat). adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

to chyba nie ten wątek :D
kristof
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristof » 26.06.2014 13:11

lawenda80 napisał(a):
kristof napisał(a):Witam. Planuję pierwszy wyjazd do Chorwacji i nie mam określonej miejscowości, aczkolwiek chciałbym spędzić urlop w okolicach Makarskiej :) Szukam apartamentu dla 2 dorosłych + 2 dzieci (7 i 14 lat) w terminie od 01.07 (przyjazd) do 10.07 (wyjazd) - czas pobytu 9 dni. Cena za dobę do 70E. Szukać oferty czy jechać w ciemno?

Polecam jechać w ciemno mimo,że to początek sezonu nie powinno być problemy ze znalezieniem kwater byłam na samym początku lipca w Makarskiej i na początku jechałam pełna obaw czy oby na pewno znajdziemy fajny apartament i jeszcze w dobrej cenie a zaskoczenie było ogromne ponieważ wybór był duży, trzeba się targować a będzie jeszcze taniej po co przepłacać zawsze się coś znajdzie , czasem warto zaryzykować.

Tym razem nie będzie bez ryzyka. Zaliczka zapłacona. Dziękuje za dyskusje :)
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 26.06.2014 13:41

Jak jest ze znalezieniem noclegu w ciemno na 1-2 noce dla 4 osób w okolicy Jezior Pitwickich? Ceny w sieci sa dość zaporowe 170-300zł za pokój dla 2 osób.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5819
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.06.2014 14:13

bydz napisał(a):Jak jest ze znalezieniem noclegu w ciemno na 1-2 noce dla 4 osób w okolicy Jezior Pitwickich? Ceny w sieci sa dość zaporowe 170-300zł za pokój dla 2 osób.

Jak do tej pory nie było żadnego problemu. Zaczynam szukać noclegu już ok. 20 km przed Plitvicami (np. Rastoke) i znajdowałem w ciągu max. pół godziny. Płaciłem zawsze od osoby (a nie za apartament jak na wybrzeżu) ok. 12-14 euro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 203
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone