Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2014 12:38

robi-18 napisał(a):
Lednice napisał(a):
robi-18 napisał(a):Zdaję sobie sprawę , że gdzie 3 osoby tam 4 opinie. 8) 8) .....

..... Proszę o wskazówki dotyczące różnicy pomiędzy oferowanymi miejscówkami.


Sam sobie zaprzeczasz :wink:



Wielkie dzięki ! :papa: :papa: :papa:
Właśnie takie info chciałem uzyskać ! :hut: :hut: :hut:



Prawda jest jak d...,
każdy ma swoją :wink:

Ty musisz wiedzieć czego chcesz. :!: Jaki macie budżet wakacyjny i czego szukacie, jaki jest wasz maksymalny cennik, ile możecie wydać. Musicie wiedzieć, jak zorganizować sobie zdobywanie pożywienia i co zrobić poza plażą, czy nastawić się na zwiedzanie, czy też tylko byczyć się w jednym miejscu :wink:
I te ustalenia muszą zapaść przed wyjazdem.
I trzeba jak najwięcej poczytać o Chorwacji :!: :!: :!:

A z kwaterami w sezonie sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa: te zaraz na plaży są najdroższe, te najtańsze są daleko od morza.
No i oczywiście płaci się za wyposażenie, im drożej tym powinno być lepsze.
No i oczywiście płaci się zależnie od liczby osób.
No i miejscowości szczególnie atrakcyjne są droższe od tych, gdzie diabeł mówi dobranoc :wink:
Zdarzają się od tych zasad wyjątki, ale one tylko potwierdzają regułę.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 22.06.2014 13:02

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
W 2012 roku Chorwację odwiedziło ponad pół miliona Polaków, w zeszłym roku liczba ta wzrosła do ponad 700 tysięcy.

W tym roku liczba ta może być jeszcze większa.( tym bardziej że synoptycy zapowiadają mało ciekawe lato w Polsce)
DLATEGO:
1. Nie dla jazdy w ciemno w największym szczycie sezonu czyli od 15 lipca do 20 sierpnia.
2. Nie dla jazdy w ciemno w szczycie sezonu z małymi dziećmi. Dla samotnego dorosłego spanie na plaży w razie porażki to przygoda życia dla rodzica z dzieckiem to może byc trauma a nie wymarzone wakacje.
3. Jeśli już teraz masz problem żeby znaleść coś w internecie w interesującym cie terminie to jak myslisz że na miejscu znajdziesz coś ekstra ( wypasiony apartament w pierwszej linii brzegowej za małą kasę) to bedzie jak wygrana w totka ( teoretycznie możliwa, ale ile osób gra a ile osób wygrywa?)
Jesli to przeczytałeś i nadal chcesz jechać w szczycie sezonu z dziecmi to TWÓJ WYBÓR.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2014 13:31

robi-18 napisał(a):Dzięki !
Możesz jeszcze dorzucić kilka ciekawych miejscowości .
Nie koniecznie te najbardziej znane i oblegane .

trudno coś Ci doradzić, bo nie piszesz, który kierunek Cię interesuje, a wybrzeże jest ogromne...
i również co znaczy ciekawa miejscowość? jak ciekawa to i oblegana...
może zobacz te: Jadranovo, Novi Vinodolski, Selce albo Senj, Biograd na Moru lub jak robią to znajomi: kierunek Baśka Voda, Promajna, Tucepi, jak nie znajda nic to zawsze powrót do Makarskiej
AgaBartek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBartek » 22.06.2014 14:50

Pewnie, że w pierwszej linii brzegowej za małą kasę w szczycie sezonu to trudna rzecz. Ja w tym roku jadę w terminie 27.07-10.08, kierunek Dalmacja, dwie osoby dorosłe i 11-latek. Na nocleg mam przeznaczone 50-55 euro na dobę, nie ma dla mnie znaczenia czy będzie 50 czy 450 metrów od morza, raczej interesuje mnie klimat miejscowości, bo na kwaterze tylko śpię. Ważna jest tylko klima, i pseudo aneks kuchenny. Wykluczam tylko jakieś strasznie strome podejścia co dyskwalifikuje sporą liczbę kwater. I z całą stanowczością stwierdzam, że znajdę kwaterę w godzinę, bo zawsze znajdowałem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2014 17:38

AgaBartek napisał(a): I z całą stanowczością stwierdzam, że znajdę kwaterę w godzinę, bo zawsze znajdowałem.

Zawsze może być ten pierwyjraz, gdzie za dnia apartamana nie znajdziesz 8) znalazł się, kozak jeden :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6653
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.06.2014 17:41

Fanka napisał(a):No gratuluje założenia, że ja robię to samo co ty na urlopie.... :lol:

I kiji cie obchodzi ile ja chodzę....może mam drewnianą nogę... :twisted:


Dziękuję za uprzejma odpowiedź ..............
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 22.06.2014 18:36

AgaBartek napisał(a):Pewnie, że w pierwszej linii brzegowej za małą kasę w szczycie sezonu to trudna rzecz. Ja w tym roku jadę w terminie 27.07-10.08, kierunek Dalmacja, dwie osoby dorosłe i 11-latek. Na nocleg mam przeznaczone 50-55 euro na dobę, nie ma dla mnie znaczenia czy będzie 50 czy 450 metrów od morza, raczej interesuje mnie klimat miejscowości, bo na kwaterze tylko śpię. Ważna jest tylko klima, i pseudo aneks kuchenny. Wykluczam tylko jakieś strasznie strome podejścia co dyskwalifikuje sporą liczbę kwater. I z całą stanowczością stwierdzam, że znajdę kwaterę w godzinę, bo zawsze znajdowałem.

Pytanie 1 : W jakim terminie byłeś w zeszłym roku ?
Prośba : Jak już dojedziesz na miejsce to pochwal się, ile czasu zajęło ci znalezienie apartamentu, jaki koszt wynajmu, jaki standard i jaka lokalizacja ( tylko bez ściemniania i koloryzowania)
AgaBartek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBartek » 22.06.2014 19:33

Zawsze jeżdzę ostatni tydzień lipca i pierwszy tydzień sierpnia.
aglig
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aglig » 22.06.2014 19:39

I w tym terminie byłeś w zeszłym roku (2013)w Dalmacji ?
Pytam o to dlatego że
twój post z tego roku (20.06.2014)
Tylko w ciemno. Byliśmy 5 razy w Dalmacji, zawsze szczyt sezonu, zawsze w ciemno. Kwater zatrzęsienie. Baska Voda, Makarska, Brela to kombinaty turystyczne.

twój post z roku 2011 (27.04.2011)
Witam! Jeździmy regularnie do Baski Vody koło Makarskiej. Jest to nasze ulubione miejsce, ale byliśmy tam już pięć razy
AgaBartek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBartek » 22.06.2014 20:22

Byłem, jestem żeglarzem i po rejsie spałem 2 noce w Makarskiej.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 23.06.2014 06:01

Jako ciekawostka:

Ilość turystów w latach:

2011: 11,2 mln
2012: 12,3 mln
2013: 13 mln

źródło: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Co znaczy, że z roku na rok ciężej coś znaleźć, bo ilość kwater w Chorwacji niestety nie rośnie w podobnym tempie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.06.2014 06:42

Piraraq napisał(a):ilość kwater w Chorwacji niestety nie rośnie w podobnym tempie

Ale też nie masz obłożenia 100%, a ilość łóżek jest wystarczająca.
Zazwyczaj w kwaterach pozostaje miejsce jeszcze dla jednej, dwóch osób.
Ważniejszym jest czy zmienia się ilość grup, a nie indywidualnych turystów, bo 2+1 czy 2+2 to w zasadzie taka sama kwatera.
I to, przy szukaniu kwater, stanowi większy problem - dopasowanie wielości kwatery do ilości osób - a nie ich brak.
Dla Chorwata kwatera dla 4 osób, to jest kwatera dla czterech osób i nie obchodzi go, że was jest dwójka - macie zapłacić za cztery, na co nie wszyscy się godzą.
Prawdopodobnie największe problemy będą mieli ci, co jadą w dwie osoby i na krótko.
Wystarczy zerknąć w jakiekolwiek oferty, że tych jednopokojowych jest coraz mniej.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 23.06.2014 08:35

"Co roku turystów przybywa – najliczniej odwiedzają ten kraj Niemcy, Słoweńcy i Austriacy. Jest też coraz popularniejsza wśród Polaków – w ubiegłym roku do Chorwacji pojechało prawie 680 tys. turystów z Polski – o 17,5 proc. więcej niż w 2012 roku."

źródło: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Myślę że rośnie zarówno ilość nowych grup jak i pojedynczych osób :)
Jedni wyrastają i nie jeżdżą już z rodzicami ... inni niedawno urodzeni zaczynają swoją przygodę z Chorwacją.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2014 12:26

kaeres napisał(a):
druh boruch napisał(a):do te kiero :papa: apartament Adria Brela Sokal 2+2 :) Ulica Svetog Jurij 6,wszystko pięknie ładnie ale przez D8 jest droga w google.No i bądz tu mądry :(


20 minut ?
Z tamtego miejsca masz ok. 35-40minut w dół do głównej plaży w Breli (do centrum zresztą też).
Z powrotem może być dłużej bo pod górkę.
Bez samochodu bym tego nie brał.


te kiero napisał(a):w dół nie ma problemu, ale podejście w górę nie będzie Wam się podobać, i na pewno zajmie Wam więcej niż 20-25min, a w upale jaki zwykle był w Breli było ciężko;
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3049
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.06.2014 13:31

Odpisywałem na tego posta będą jeszcze na poprzedniej stronie.
Wybacz, że wyszedłem przed szereg ale już teraz będzie jasność, że ma w cholerę daleko :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 202
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone