Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd jutro - kalkulacje

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
Wyjazd jutro - kalkulacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 29.06.2007 13:19

Witam,
decyzja o wyjeździe zapadła we wtorek (kasa, kasa ,kasa :x )
Może planującym wyjazd się przyda kilka wieści:
ogólny kierunek - Istria (a cholera wie w jakie konkretne miejsce 8O );
trasa - Słowacja, Austria, Słowenia;
plany - Wenecja + Postojna;
trasa - bez spanka - materiał do przemyślenia.

- autko sprawne :?: , oklejone przepisowo;
- winietki - z lenistwa zakupiłem w PZM (zdzierają okrutnie - dwie 10. dniowe na Austrię + miesięczna na Słowację - 130 PLN, aktualne informacje PZM o mijanych krajach (5) - 13 PLN);
ubezpieczenie Wojażer w PZU - 3 osoby na kwotę 30 tys.EUR. 14 dni) - 142 PLN;
- na jedzonko (zapakowane, zamrożone....)wydałem jednorazowo ok. 400 PLN (żona i syn to mięsożercy - ja mogę tylko na "Ożujsko" 8) )
- sprzętu dodatkowego nie musiałem zakupować - butki "wodne", sprzęt do nurkowania, karimaty...itp.)
- karta "wypukła" naładowana gotowa do płacenia gdzie tylko się da;
- zakupuję ok. 750 EUR, ewentualna wymiana w Cro - kurs w bankach b. dobry (doświadczyłem w zeszłym roku).
Sorki za chaos - ale już przebieram nogami.
Podstawa znaleźć odpowiednią kwaterkę - reszta to czysta chorwacka perwersja :D :D :D
Pozdrav
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 29.06.2007 13:24

Szczęśliwej drogi i miłego pobytu w Cro
SRETAN PUT!!! :papa:
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006
Hvala

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 29.06.2007 13:28

Zapomniałem o skromnym podarunku dla gospodarzy - w zeszłym roku żubrówka w opakowaniu a`la skóra miała niesamowite powodzenie 8) - koszt ok. 50 PLN (zależy od wielkości).
Pozdrav
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 29.06.2007 13:59

Czytając Twojego posta widzę siebie za 30 dni. Też już chciałabym niecierpliwie przebierać nogami :lol: Nigdy nie byłam na Krk, może kiedyś :?: W tym roku Dalmacja 8)
Niezależnie od wszystkiego życzę szerokiej drogi i udanego urlopu :D
kim
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kim » 29.06.2007 14:04

Wielkie dzięki i nawzajem - relacja natychmiastowa po powrocie
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrav
GRZEGORZ 04567
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) GRZEGORZ 04567 » 29.06.2007 17:53

hej!
mnie zostało jeszcze 9 dni do wyjazdu..
Dla Ciebie udanego wypoczynku!

pozdrav Grzegorz :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Hvala

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.06.2007 18:03

kim napisał(a):Zapomniałem o skromnym podarunku dla gospodarzy - w zeszłym roku żubrówka w opakowaniu a`la skóra miała niesamowite powodzenie 8) - koszt ok. 50 PLN (zależy od wielkości).
Pozdrav

Tak smakowała, czy wyglądała? :lol:
Szerokiej drogi i dużo słońca. :D :D :D
cytadela
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytadela » 29.06.2007 18:08

Ja ruszam do Rabca w środę(4 lipca) z Legionowa.Czy ktoś jeszcze rusza tego dnia na Istrię?
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 29.06.2007 19:14

Już wam zazdroszczę.
Wróciłem 6 dni temu z Ciovo, pojadę dopiero za rok
Miłego i bez przykrych niespodzianek urlopu
Bożusia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 23.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bożusia » 29.06.2007 19:25

Takiemu to dobrze!
Życzę szerokiej drogi i wspaniałych wrażeń z wyprawy do Cro. :D :D
axelko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) axelko » 29.06.2007 19:54

hehe, ja bym się nie zdobyła na odwagę, żeby koszty przeliczać :lool:
A muszę czekać całe 10 dni.... :la:
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 29.06.2007 20:36

ja też raczej jestem troche tchórzliwy jeżeli chodzi o wyliczenie kosztów
:oops: :papa:
mpapu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpapu » 29.06.2007 20:52

A własnie, mam pytanko odnośnie tych "prezentów dla gospodarzy"
Czy to jest powszechnie praktykowane i należy coś dać gospodarzom ?
W zeszłym roku bylismy w hotelu i ten problem nie istniał, ale teraz jedziemy na kwatery i stąd to pytanie. Jezeli tak to przyznawac się co kto prezentował :D
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 29.06.2007 20:58

mpapu napisał(a):A własnie, mam pytanko odnośnie tych "prezentów dla gospodarzy"
Czy to jest powszechnie praktykowane i należy coś dać gospodarzom ?
W zeszłym roku bylismy w hotelu i ten problem nie istniał, ale teraz jedziemy na kwatery i stąd to pytanie. Jezeli tak to przyznawac się co kto prezentował :D
:D :D moze nie jest to "powszecnie praktykowane, ale mile napewno. Chorwaci maja nature podobna do Polakow sa bardzo goscinni i serdeczni. W zeszlym roku poczestowalismy gospodarzy polska kielbasa z grilla..bardzo im smakowala. Gospodzrze za kilka dni zrewazowali sie grillowanymi pysznymi rybkami i domacim winkiem. Bylo naprawde milo , a rybki przepyszne :D :D :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.06.2007 21:08

mpapu napisał(a):A własnie, mam pytanko odnośnie tych "prezentów dla gospodarzy"
Czy to jest powszechnie praktykowane i należy coś dać gospodarzom ?
W zeszłym roku bylismy w hotelu i ten problem nie istniał, ale teraz jedziemy na kwatery i stąd to pytanie. Jezeli tak to przyznawac się co kto prezentował :D

W zeszłym roku polski Żywiec, w ilości 6 - paku; oraz nasze borowiki + podsuszana kiełbasa. Nie jest to regułą, jednak za to codziennie przy wejściu / prawdopodobnie w zamian /, oczekiwała nas pokaźna miska fig oraz butelka rakiji, lub wina. Moj mąż był bardzo z tego faktu zadowolony; codziennie wracał dużo wcześniej od nas z plaży, ok. 40 min.; pod pretekstem przygotowywania obiadku dla całej rodziny, no i oczywiście kontemplacji osobistych z lornetką na morze... W zasadzie, ja z córką też korzystałam, byłyśmy o całe 40 minut dłużej na słońcu. Z synem bywało różnie. Ale to tylko w tych dniach, gdy posiłki jadaliśmy na miejscu. Koszt w zasadzie niewielki, jednak przyjemności o wiele więcej. :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd jutro - kalkulacje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone