Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyjazd 25.06 do 08.07 makarska riwiera

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007
wyjazd 25.06 do 08.07 makarska riwiera

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 20.05.2007 23:13

Proszę o kwaterę do 50 euro w tym terminie rejon środkowa Dalmacja :D :twisted:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.05.2007 08:23

A życzysz sobie zapakowaną czy może na tacy?
:evil: :evil: :evil: :evil:

dostałeś w poprzednim wątku od dwóch osób radę, żeby jechać w ciemno,
nie odpowiada Ci taki pomysł to wysil się i poszukaj w necie sam - jest tego mnóstwo


Pozdrawiam,
Aśka
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 21.05.2007 19:29

Życzę sobie na tacy i żeby bez przeszkód tam dotrzeć
8) 8) 8) 8)
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.05.2007 19:58

To znaczy, że nie tylko dać Ci namiar na kwaterę ale jeszcze Cię tam dostarczyć?

Nie obawiasz się, że nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba?
Że ktoś poleci Ci kwaterę, która dla niego była bajkowa - bo np. był rewelacyjny widok ze zbocza góry na morze i wyspy przed nim ale na plażę jeźdźił i tak zawsze samochodem więc nie ma dla niego znaczenia, że do plaży jest 2 km po schodach i po drodze trzeba przekraczać ruchliwą Jadrankę?
Albo odwrotnie dom przy samej wodzie, ale plaży ni dudu, skałki i beton a ty masz małe dzieci i nic Ci po tym?
Albo chciałbyć mieć knajpę i dyskotekę pod nosem, a ktoś zachwycony cudownym "zadupiem" poleci Ci kwaterę jakieś 5 km od najbliższej cywilizacji?

Naprawdę warto pogrzebać w necie i znaleźć coś co TOBIE się spodoba.
A najlepiej pojechać samemu, oglądać na własne oczy i wtedy decydować.


A w kwestii dotarcia bez przeszkód - to absolutnie i w 100% sam o tym decydujesz. Nikt poprzez forum Ci tego nie zagwarantuje.

Pozdrawiam,
Aśka
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 21.05.2007 20:37

Mam kilka miejscowości na oku Pag,wyspa Brać -Bol ,Riwiera Makarska.Nie chcę tylko morza ale również gór z dala od zgiełku,najlepiej apartament przy morzu z własna małą plażą.Z góry dzięki za jakieś namiary.
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 21.05.2007 20:55

witam
Każdy wg. siebie interpretuje warunki lokalowe, każdemu podoba się coś innego. Jadę 5 raz do Cro ale wiem co chcę mieć i jadę 4 raz w ciemno i Zawsze znajdzie się apartament, który mi będzie odpowiadał kwotowo (czyt. do 15 euro od osoby/na dzień), oraz położony do 200 m od linii brzegowej, oczywiście idąc na piechotę. W tym okresie co kolega jedzie to naprawdę nie ma problemu.
Życzę miłych wakacji.
Pozdrawiam.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.05.2007 21:00

To jak na z dala od zgiełku założenia masz lekko nietrafione:
Pag - jako wyspa jest postrzegana przez kilka ostatnich lat jako "chorwacka" Ibiza -choć są tam malutkie i ciche wiochy też; tylko z górami tam będzie gorzej,
Bol na Braci - najbardziej hałaśliwa, tłumna miejscowość na tej wyspie; ale pod samą Vidovą Górą;
Riwiera Makarska - są tam owszem malutkie zaciszne miejscowości ale ogólnie jest to takie Władysławowo, Ustka i Rowy razem... ale wzdłuż gó jak najbardziej

Popatrz sobie na jakąś szczegółową mapę, wybierz "na oko" miejscowość, wbij w "szukaj" na tym forum, w googla, poczytaj, jak Ci się spodoba to w bij w googla xxxxx apartmani i czytaj, czytaj, czytaj, mailuj z właścicielami.... wysil się, to w końcu mają być Twoje wakacje :)

Albo jedź jak przyjdzie termin...

Aśka

PS. Chociaż coraz bardziej mam wrażenie, że nie jesteś w stanie się wysilić na własne poszukiwania bo wolisz w razie "niepodobania się" móc zwalić "A bo takie badziewie mi na forum polecili".
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 21.05.2007 21:05

Andrzej 1965 napisał(a):Życzę sobie na tacy i żeby bez przeszkód tam dotrzeć
8) 8) 8) 8)
TAkie żeczy to tylko w EEEEEEEEEEErze








e
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 21.05.2007 21:37

Widzę że wesoło tu :lol: :lol: :lol: .Tak poważnie to z jakimi kosztami pobytu na miejscu mogę sie liczyć bez szaleństw z wycieczkami do KRK,Plitwickie Jezioro no i góry Biokowo.Pobyt 2 tygodnie czy zmieszczę się w 1500zł ,kwatewry 2000zł,dojazd 1000zł.Namiary już mam ale chciałem pogadać na forum
darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 21.05.2007 22:24

szczerze to troche CIĘŻKI jesteś :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.05.2007 05:01

asikx napisał(a):To jak na z dala od zgiełku założenia masz lekko nietrafione:
Pag - jako wyspa jest postrzegana przez kilka ostatnich lat jako "chorwacka" Ibiza -choć są tam malutkie i ciche wiochy też; tylko z górami tam będzie gorzej,
Bol na Braci - najbardziej hałaśliwa, tłumna miejscowość na tej wyspie; ale pod samą Vidovą Górą;
Riwiera Makarska - są tam owszem malutkie zaciszne miejscowości ale ogólnie jest to takie Władysławowo, Ustka i Rowy razem... ale wzdłuż gó jak najbardziej.


Bez przesady. W tym terminie, co facio szuka, nie ma jeszcze szczytu turystycznego, ale fakt, że miasta, które wymienia (Pag i Bol), to akurat należą do tych najbardziej zaludnionych. No i Makarska oczywiscie. Ale już Riwiera Makarska, to całkiem inne pojecie. W mojej wiosce jest spokojnie (w porównaniu np. z taką Podgorą) cały sezon. Dopiero teraz pojawiąją sie turyści inni, niż nasi Goście hehehe A tak, to cała wiocha i wszystkie plaże są nasze ;)
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.05.2007 07:37

Kwestia kosztów za całość to też kwestia indywidualna.
Są osoby, które wydają na 2 tygodnie 2000 i dla nich są to super wakacje, bez specjalnego oszczędzania. Lub są tacy co wydają 6000 i wcale nie uważają że specjalnie szaleją.
Koszt kwatery - zależny od jej wyposażenia i jakości, także oddalenia od morza - może być za 10 EUR od głowy ale może być i za 30 EUR od głowy.
Przyjmij sobie 15 EUR od głowy (jak znajdziesz taniej to nadwyżkę przeznaczysz na coś innego)
Koszt dojazdu - trochę inny z Białegostoku a trochę inny z Cieszyna, zależny też od środka lokomocji, jego napędu, wybranej trasy.
Poczytaj forum - są tu trasy, koszty autostrad po drodze, ceny paliwa, ropy, gazu - policz ile masz do przejechania, czy musisz nocować po drodze czy nie.
Koszty na miejscu - przede wszystkim czy żywisz się sam czy w knajpkach, a jeśli w kanjpkach to czy jesz codziennie 1 pizzę na 3 osoby czy 3 osoby jedzą każda danie z ryb. Też na forum znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Czytaj, czytaj, czytaj. Tu naprawdę wszystko już było.

Pozdrawiam,
Aśka
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 23.05.2007 13:39

Andrzej 1965 napisał(a):Mam kilka miejscowości na oku Pag,wyspa Brać -Bol ,Riwiera Makarska.Nie chcę tylko morza ale również gór z dala od zgiełku,najlepiej apartament przy morzu z własna małą plażą.Z góry dzięki za jakieś namiary.


Mogę podać namiary na apartamenty Plaża w mieścinie Drasnice na Riwierze Makarskiej. Cisza, spokój, czysta woda, własna plaża i restauracja. Z balkonów widok na morze, z drugiej na masyw Biokovo.
Jak ktoś mi wytłumaczy jak umiescić fotki, to pokaże moje Drasnice, albo wyszle mailem.
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 23.05.2007 18:23

witam mam pytanko czy mogę dojechać do Chorwacji na dowód osobisty bez paszportu
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 23.05.2007 18:25

Ynka bardzo proszę o namiary z góry dzięki
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
wyjazd 25.06 do 08.07 makarska riwiera
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone