Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczki fakultatywne

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008
Wycieczki fakultatywne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 06.04.2008 22:50

Witam - jeżeli taki wątek na forum już istnieje to przepraszam i proszę o przeniesienie mojego pytania do odpowiedniego działu na forum

Mamy pytanie ,czy warto wybrać się na wycieczki fakultatywne z biura turystycznego z którym jedziemy ,czy raczej szukać czegoś na miejscu ?.

Wybieramy się do Makarskiej :
1.Na Sv.Jure - pojedziemy busikami jadącymi z Makrskiej
2.Fish picnic - poszukamy raczej na miejscu - podobno większy wybór ofert niż z biura i lepsze warunki cenowe.
3.Wodospady Krka - poszukamy ofert biur w Makarskiej
4.Do Trogiru i Splitu chcemy pojechać sami miejscowym "PKSem"- sprawdzaliśmy jest kilkanaście połączeń z Makarskiej co 15 minut - wolimy sami pozwiedzać z przewodnikiem w reku niż być "przegonieni" z wycieczką w godzinę przez miasto .

Prosimy o odpowiedzi i ewentualne porady co jeszcze można zobaczyć jadąc do Makarskiej bez samochodu ( autokarem ).Będziemy na miejscu 10 dni, więc połowę tego czasu chcemy przeznaczyć na wycieczki.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.04.2008 00:51

Na własną rękę tamtejszym "PKS`em" czyli AKZ można zwiedzić Dubrovnik, a raczej należy pojechać tam obowiązkowo! Tyczy się to również Mostaru ale to raczej już z oferty któregoś z biur na miejscu.

Strony z autobusami (PKS, prywatne, miejskie):

http://www.stjost.si/~medzugorje/bus.htm
http://www.makarska-croatia.com/informa ... obuse.html
http://www.autotrans.hr/Home.aspx?PageID=11
http://www.akz.hr/En.htm
http://www.split.hr/autoprijevoz_medjugradski.htm
http://www.ak-split.hr/

Pozdrav :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 07:03

Artur68 napisał(a):Witam - jeżeli taki wątek na forum już istnieje to przepraszam i proszę o przeniesienie mojego pytania do odpowiedniego działu na forum

Mamy pytanie ,czy warto wybrać się na wycieczki fakultatywne z biura turystycznego z którym jedziemy ,czy raczej szukać czegoś na miejscu ?.

Wybieramy się do Makarskiej :
1.Na Sv.Jure - pojedziemy busikami jadącymi z Makrskiej


Możecie też iść na piechotę :)

Artur68 napisał(a):2.Fish picnic - poszukamy raczej na miejscu - podobno większy wybór ofert niż z biura i lepsze warunki cenowe.


Podaj cenę z biura - nie powinna być wyższa. A ludziska Ci napiszą ile kosztuje fish picnic jakimś statkiem z Makarskiej. Stamtąd pływają tylko molochy (znaczy bardzo duże statki). Niektóre bardzo brzydkie, a niektóre bardzo ładne i stylowe.

Artur68 napisał(a):3.Wodospady Krka - poszukamy ofert biur w Makarskiej


Myślicie, że będzie taniej niż z biura? Wątpię... Z biura macie chyba wodospady + Szybenik?

Artur68 napisał(a):4.Do Trogiru i Splitu chcemy pojechać sami miejscowym "PKSem"- sprawdzaliśmy jest kilkanaście połączeń z Makarskiej co 15 minut - wolimy sami pozwiedzać z przewodnikiem w reku niż być "przegonieni" z wycieczką w godzinę przez miasto .


Fakt. PKSy jeżdżą :) Czasem co prawda jakiś nie podjeżdża wcale i nikt nie wie, dlaczego. Trzeba być cierpliwym :)

Artur68 napisał(a):Prosimy o odpowiedzi i ewentualne porady co jeszcze można zobaczyć jadąc do Makarskiej bez samochodu ( autokarem ).Będziemy na miejscu 10 dni, więc połowę tego czasu chcemy przeznaczyć na wycieczki.


A tu masz przykładowy cennik z lokalnego biura: http://www.concordetravel.ie/templ_resorts.asp?product_id=19

Możecie wypożyczyć rowery albo skuter i pomknąć promem na wyspę Brač. Albo może lepiej autko :)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 07.04.2008 10:42

Hej Plumek - dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :D

Porównałem ceny: nasze biuro za wodospady Krka i Szybenik - 35 E
biuro , które podałeś - 40 E

nasze biuro za fishpicnic - 30 E
biuro , które podałeś - 20 E

Widać , więc że mogą byś różnice w obie strony
Pozdrawiam Artur
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.04.2008 11:02

Plumek mam pytanie odnośnie owych Fishpikników. Do Saćuraju na Hvarze również dopłynę tylko Titanikiem?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 12:21

Artur68 napisał(a):Hej Plumek - dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :D

Porównałem ceny: nasze biuro za wodospady Krka i Szybenik - 35 E
biuro , które podałeś - 40 E

nasze biuro za fishpicnic - 30 E
biuro , które podałeś - 20 E

Widać , więc że mogą byś różnice w obie strony
Pozdrawiam Artur


Ano, ano.

A co to Wasze biuro daje za te 30 juro (fishpicnic)? Standardowo kosztuje 2 dychy...
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 12:22

Inde napisał(a):Plumek mam pytanie odnośnie owych Fishpikników. Do Saćuraju na Hvarze również dopłynę tylko Titanikiem?


Nie, promem z Drvenika na przykład możesz :) A po co Ci Sućuraj? Tam nie ma nic ciekawego...
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.04.2008 13:35

Plumek napisał(a):
Inde napisał(a):Plumek mam pytanie odnośnie owych Fishpikników. Do Saćuraju na Hvarze również dopłynę tylko Titanikiem?


Nie, promem z Drvenika na przykład możesz :) A po co Ci Sućuraj? Tam nie ma nic ciekawego...


Podobno sam Saćuraj aka San Gorgio oraz tamtejsze plaże warte zobaczenia. Masz może jakieś doświadczenie z tamtych stron? Bądź możesz polecić ciekawszy rybopiknik? :D Dodam, że zamieszkam w Makarskiej.

:papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 16:49

Inde napisał(a):
Plumek napisał(a):
Inde napisał(a):Plumek mam pytanie odnośnie owych Fishpikników. Do Saćuraju na Hvarze również dopłynę tylko Titanikiem?


Nie, promem z Drvenika na przykład możesz :) A po co Ci Sućuraj? Tam nie ma nic ciekawego...


Podobno sam Saćuraj aka San Gorgio oraz tamtejsze plaże warte zobaczenia. Masz może jakieś doświadczenie z tamtych stron? Bądź możesz polecić ciekawszy rybopiknik? :D Dodam, że zamieszkam w Makarskiej.

:papa:


Plaża jest koło Sućuraju i nazywa się Zatoka Mlaska. To tak. Jest ciekawa - znaczy piaszczysta idosć płytka :)
Z Makarskiej to pływają jeszcze Bol-Jelsa, ale nie byłam na takim - musisz poczekać, aż Ci ktoś podpowie, albo poszukaćna forum, bo było o tym.

Ja polecam fish picnick połączony np. z Korčulą :) 2 w 1 ;)
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.04.2008 19:41

Przeglądam ofertę biura, które podała Plumek i rzeczywiście niektóre z propozycji są tańsze niż te, które miałem dotychczas, a niektóre droższe niż oferuje moje biuro. Także do wyboru ostatecznego organizatora wstrzymam się aż momentu gdy będe w Makarskiej. Wracając do fishpikników... zawsze mi się one kojarzyły raczej z kameralnym jachtem na który pakuje się max 10-15 osób niż z wielgachnym statkiem z kolejką po obiad przez cały rejs ;P Może jednak ktoś z Was spotkał się z ofertą na mniejszy stateczek?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.04.2008 19:49

Inde napisał(a): Wracając do fishpikników... zawsze mi się one kojarzyły raczej z kameralnym jachtem na który pakuje się max 10-15 osób niż z wielgachnym statkiem z kolejką po obiad przez cały rejs ;P Może jednak ktoś z Was spotkał się z ofertą na mniejszy stateczek?


Są, ale z mniejszych wiosek :) I raczej tak od min. 30...
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 07.04.2008 22:17

Z tymi fishpiknikami to różnie bywa. My wybraliśmy się statkiem wokół wysp Kornaty, ale wcześniej poczytałam kilka opinii na tym forum i właśnie wybraliśmy większy statek ( w jednej relacji ktoś wspominał, jak to cała załoga małego statku upiła sie i ledwo co dobili do brzegu).
I uważam, że to był dobry wybór. Dlaczego?
1.Dzieci i my również mogliśmy w czasie podróży swobodnie przemieszczać się, a nie siedzieć w jednym miejscu.
2.Szybciej płynęliśmy i mieliśmy więcej czasu na plaży na jednej z wysepek
3 Na statku był prysznic i można było się opłukać.
I nie czekaliśmy długo na obiadek ( rybka w dowolnej ilości lub jakieś inne mięso- nie wiem nie jadłam, z surówką i butelką wina na rodzinkę).
To tylko moja opinia, wybór jest duży, każdy wybiera to co lubi. :papa:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 08.04.2008 12:12

Masz dużo racji Renatko i na pewno skorzystam z Twojego doświadczenia. Przeszukałem sieć w poszukiwaniu zdjęć statków, które wypływają z Makarskiej. Natknąłem się na coś takiego:

Obrazek

Jeśli to jest tak zwany moloch o którym wspominała Plumek to jestem jak najbardziej ZA :) Nawiązując do pozostałych z wycieczek. W ofertach przewijają się Dubrovnik, Mostar, Split-Trogir, Wodospady Krka, Medjugorie, Sv.Jure... a może polecicie coś bardziej "oryginalnego" z owych wycieczek? :) Coś równie ciekawego, a dostępnego tylko z ofert na miejscu. O ile takie są :)

Pozdrav :papa:
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 08.04.2008 14:43

Hej "Inde" - czy masz jakieś namiary na firmę ( nazwa , adres , www ) , która organizuje rejsy tym statkiem z Makarskiej.Jeżeli nie chcesz robić jej reklamy na forum :D ,to prosimy o link na maila ( adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 08.04.2008 15:56

Artur68 napisał(a):Hej "Inde" - czy masz jakieś namiary na firmę ( nazwa , adres , www ) , która organizuje rejsy tym statkiem z Makarskiej.Jeżeli nie chcesz robić jej reklamy na forum :D ,to prosimy o link na maila ( adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl )


Typowej firmy, która zajmuje się tylko rejsami nie znalazłem. Na meila wysłałem Ci adresy do stron biur i firm które ogólnie zajmują się wycieczkami w Chorwacji na które natknąłem się przy okazji poszukiwań zdjęć statków.

Pozdrav :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wycieczki fakultatywne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone