Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczki fakultatywne

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 08.04.2008 16:02

Dzięki "Jnde" za tak szybką odpowiedź.
Pozdrav :papa:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 08.04.2008 19:38

Kurcze... coś mnie tknęło żeby pooglądać sobie Riwierę na google.map. Wcześniej byłem pewny, że do Dubrownika z Makarskiej bez problemu w pare chwil tam i z powrotem wraz z zwiedzaniem zrobimy na własną rękę PKS`em (AKZ). Jednak gdy uświadomiłem sobie optycznie ową odległość zaczynam w to wątpić. Plumek ratuj...

PS. Prosze bardzo Artur mam nadzieje, że to pomoże.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.04.2008 20:09

Eeeetam... Dacie radę :) Tylko raniutko z Makarskiej pojedźcie. No i paszporty trzeba mieć. Tylko to wcale takie tanie nie będzie...
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 08.04.2008 21:41

Plumek napisał(a):Eeeetam... Dacie radę :) Tylko raniutko z Makarskiej pojedźcie. No i paszporty trzeba mieć. Tylko to wcale takie tanie nie będzie...


Paszporty są :) Koszt takiej wycieczki z biurem to 28-30 euro za osobę. Jak sądzisz o ile taniej wyjdzie zabranie się do Dubrownika na własną rękę i czy różnica jest warta zachodu?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 08.04.2008 22:14

Żar się leje z nieba w sezonie i wycieczki fakultatywne. :wink:
Spoceni,zmęczeni.
Może lepiej sie wybrać przed sezonem np. z Raibow Tours do Chorwacji i wszystkie ważne miejsca w Chorwacji zobaczyć?
Temperatury wtedy są znośne.A po murach Dubrownika chodzić w sierpniu to po prostu człowiek wymięka i się rozpływa. :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 09.04.2008 03:50

Inde napisał(a):
Plumek napisał(a):Eeeetam... Dacie radę :) Tylko raniutko z Makarskiej pojedźcie. No i paszporty trzeba mieć. Tylko to wcale takie tanie nie będzie...


Paszporty są :) Koszt takiej wycieczki z biurem to 28-30 euro za osobę. Jak sądzisz o ile taniej wyjdzie zabranie się do Dubrownika na własną rękę i czy różnica jest warta zachodu?


Nie wiem, ile kosztuje autobus do i z Dubrovnika. Ale ktoś na pewno będzie wiedział (o ile już nie napisał - trzeba znaleźć przez szukajkę) :) No i musicie sie jeszcze jakoś z dworca do centrum przemieścić (w D.). No i denerwować, czy Was wezmą :)

Wrzuciałam i znalazłam taki wątek: W TYM TEMACIE
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 09.04.2008 10:45

Witam a ja mam pytanie z jakiego biura jedziesz do Makarskiej? :?:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 09.04.2008 15:16

Dzięki Plumku po raz kolejny :) Podsumowując koszt wycieczki do Dubrovnika na własną rękę wliczając w to cenę biletu oraz łażenie po murach wychodzi około 50 zł taniej niż oferta z biura dla dwóch osób. Jak dla mnie jest to wystarczająca kwota aby porwać się samemu :) Kasiu mam nadzieję, że admin mnie nie zabije jeśli Ci powiem, że wybieram się z GandalfTravel. Andrzeju jade we wrześniu także nie będzie aż tak źle :D

Pozdrav :papa:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 09.04.2008 15:30

Artur jak chcesz cos wyjatkowego to polecam VIS+BISEVO :!: :!:
Kapitalna wycieczka, niestety ze Splitu.Calodzienna.Wyplywaja ok 9.00 powrot ok 20.00
Co zobaczysz to Twoje, po drodze Hvar, Komiza i blekitna jaskinia na Bisevo :!: 8O
Kosztowalo to bodajze 320kn od osoby ale co tam widzialem to mamooooo 8O
POLECAM!!Bilety kupujesz w takim malym kiosku przed wjazdem na duzy parking pod Palacem Dioklecjana w Splicie.
Splittours czy jakos tak...?Poszukam rachunku...
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 09.04.2008 23:50

Wow brzmi naprawdę super. Tylko kurcze jak to zrobić aby na 9 rano znaleźć się w Splicie skoro na cały pobyt mamy noclegi w Makarskiej :D hym coś wymyśle. Dziękuje Marcinie :) A swoją drogą, dostałem dzisiaj listownie podpisaną umowę i świetną fotoksiążeczkę o Makarskiej... co sprawiło, że mój stan chcenia być już na miejscu w chwili obecnej to przerodził się w obłęd :D ratunku :!:

PS. Co do fishpikników chyba wygra polecana przez Plumka Korčula mam nadzieję, że cumują w miasteczku :)

:papa:
Gosia762
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.05.2008
Jaka opłata za wycieczki fakultatywne dla dzieci?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia762 » 20.05.2008 11:17

Witam serdecznie :D wybieram sie w lipcu do Makarskiej.Czy może mi ktoś napisac czy jest jakas zniżka za wycieczke fakultatywną dla dziecka 5lat, czy wszyscy płaca tyle samo bez względu na wiek? Zgóry dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam wszystkich na forum. :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.05.2008 12:19

Marcin29 napisał(a):Artur jak chcesz cos wyjatkowego to polecam VIS+BISEVO :!: :!:
Kapitalna wycieczka, niestety ze Splitu.Calodzienna.Wyplywaja ok 9.00 powrot ok 20.00
Co zobaczysz to Twoje, po drodze Hvar, Komiza i blekitna jaskinia na Bisevo :!: 8O
Kosztowalo to bodajze 320kn od osoby ale co tam widzialem to mamooooo 8O
POLECAM!!Bilety kupujesz w takim malym kiosku przed wjazdem na duzy parking pod Palacem Dioklecjana w Splicie.
Splittours czy jakos tak...?Poszukam rachunku...


Inde napisał(a):Wow brzmi naprawdę super. Tylko kurcze jak to zrobić aby na 9 rano znaleźć się w Splicie skoro na cały pobyt mamy noclegi w Makarskiej hym coś wymyśle. Dziękuje Marcinie ...



Inde, ja myślę, że w Makarskiej znajdziesz agencję, która oferuje wycieczki do Modrej Špilji na Biševie.
W kwestii zaś Dubrovnika i "oszczędnośći"... Agencje wliczają w koszt również przewodnika oraz wejścia do wnętrz (przeważnie apteka u Franciszjanów i ich muzem na Stradunie oraz Knežev Dvor); to Twoje wyliczenia o oszczędnosciach nieco jednak podważa... Jak mam być szczera, to sama nie wiem, co Ci doradzić... Bo zarówno wycieczka z agencją jak i przejazd komunikacją publiczną nie są najlepszym sposobem (oba warianty "okradają" Cię z przyjemności rozkoszowania się tą "perłą Adriatyku" poprzez poważne skrócenie czasu samego pobytu w Dubrovniku)... Najlepiej byłby własnym autkiem.. Może warto rozważyć pomysł wypożyczenia auta (zwłaszcza, gdyby udało się zachęcić jeszcze kogoś do tej wycieczki.. wtedy koszty paliwa i wypożyczenia pojazdu rozłożyłby się na więcej osób i nie byłby już tak dotkliwe; a bylibyście niezależni i Dubrovnik podziwiali we własnym rytmie...)
Pozdrowiania
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.05.2008 13:07

Dziękuje Kasiu. Stwierdziliśmy z moją połowicą, że podarujemy sobie Dubrownik i zostawimy na drugi raz. Po prostu jest to za daleko jak na wycieczkę z biurem bez własnego auta, a wypożyczać raczej nic nie będziemy. Zachęcanie osób trzecich również odpada bo przecież ma to być romantyczny wypad :D Choć pomysł jeśli chodzi o oszczędzanie jest jak najbardziej ok. Na rzecz Dubrownika padło na inne miasto Split, który nie był wcześniej w planie i drugi fishpiknic na Korculę (koniecznie chce zobaczyć hacjente Marko Polo) bądź inne miejsce zobaczymy co nam łapacze polecą fajnego.

Pozdrav :papa:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 22.05.2008 16:43

Marcin29 napisał(a):Artur jak chcesz cos wyjatkowego to polecam VIS+BISEVO :!: :!:
Kapitalna wycieczka, niestety ze Splitu.Calodzienna.Wyplywaja ok 9.00 powrot ok 20.00
Co zobaczysz to Twoje, po drodze Hvar, Komiza i blekitna jaskinia na Bisevo :!: 8O
Kosztowalo to bodajze 320kn od osoby ale co tam widzialem to mamooooo 8O
POLECAM!!Bilety kupujesz w takim malym kiosku przed wjazdem na duzy parking pod Palacem Dioklecjana w Splicie.
Splittours czy jakos tak...?Poszukam rachunku...

Od dawna szukam informacji jak zobaczyć błękitną jaskinię. Będe na Ciovo, więc start ze Splitu jest jak najbardziej do przyjęcia. Napisz coś więcej - jaki stateczek, jak długo się płynie, o której i jak długo byliście w jaskini?
Pozdrawiam
Jacek
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 17.06.2008 00:17

Artur68
Możesz zdradzić z jakiego biura jedziecie do Makarskiej?
Czy nie jest to przypadkiem OSKAR ??
My również wybieramy sie na 10 dni autokarem do Makarskiej z poznańskiego biura Oskar.
Jeżeli to jest właśnie to biuro to napisz w jakim terminie jedziecie i czy mieliscie juz okazje w ubiegłych latach korzystać z usług tego biura?
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wycieczki fakultatywne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone