Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka do Mostaru

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 11.08.2024 18:31

Hejka.

Odswieżę trochę temat.
Niebawem wyjeżdżam do Tucepi i mam zamiar zrobić sobie wypad do Mostaru na 1 dzień.
Z tego co wiem, to trzeba mieć walutę miejscową, więc Euro do kieszeni i wymiana w kantorze. A jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o płatności kartą? Nie będzie z tym problemów, czy jednak za większość trzeba będzie płacić gotówką?

I druga sprawa, gdzie warto w Mostarze zjeść. Jakaś smaczna kuchnia regionalna, bez naciągania i oszukiwania.
anthony1981
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) anthony1981 » 11.08.2024 18:50

Baldini napisał(a):Hejka.

Odswieżę trochę temat.
Niebawem wyjeżdżam do Tucepi i mam zamiar zrobić sobie wypad do Mostaru na 1 dzień.
Z tego co wiem, to trzeba mieć walutę miejscową, więc Euro do kieszeni i wymiana w kantorze. A jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o płatności kartą? Nie będzie z tym problemów, czy jednak za większość trzeba będzie płacić gotówką?

I druga sprawa, gdzie warto w Mostarze zjeść. Jakaś smaczna kuchnia regionalna, bez naciągania i oszukiwania.


Euro w bardzo wielu miejscach akceptują- są przyzwyczajeni. Karta nie wiem, nie używam za granicą. Smaczna kuchnia regionalna? Recepta jak wszędzie- zejść ze szlaku turystycznego i zanurzyć się w miasto, wtedy znajdziesz. W przeciwnym razie dostaniesz jedzenie ale za maksymalną możliwą kwotę. Ogólnie jest to mała mieścina więc nie ma się co z niej doktoryzować tylko zjeść gdzie fajny klimat i cieszyć chwilą. Większość i tak wpada tam pół dnia.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.08.2024 19:36

Sklepy, stacja benzynowa karta bez problemu. Płacisz jak w Polsce. Nie ma się czego bać.
Euro możesz płacić na bazarku lub wymienić na poczcie.
Jak będziesz przy moście szukaj knajpy Tima Irma. Bardzo dobra i polecana za śmieszne pieniądze. Można płacić w euro.
Nie wiem jak teraz ale był darmowy parking przy kościele blisko mostu.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 469
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 11.08.2024 20:29

wikol napisał(a):Nie wiem jak teraz ale był darmowy parking przy kościele blisko mostu.

Niestety ten parking jest teraz płatny i trzeba mieć marki bo kartą nie można zapłacić w parkomacie .
Musiałem wymienić euro na marki w pobliskiej restauracji :)
599
Cromaniak
Posty: 627
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 11.08.2024 22:45

Baldini napisał(a):Hejka.

Odswieżę trochę temat.
Niebawem wyjeżdżam do Tucepi i mam zamiar zrobić sobie wypad do Mostaru na 1 dzień.
Z tego co wiem, to trzeba mieć walutę miejscową, więc Euro do kieszeni i wymiana w kantorze. A jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o płatności kartą? Nie będzie z tym problemów, czy jednak za większość trzeba będzie płacić gotówką?

I druga sprawa, gdzie warto w Mostarze zjeść. Jakaś smaczna kuchnia regionalna, bez naciągania i oszukiwania.


jeśli z Tucepi proponuję Ci jedz tędy,

https://www.google.com/maps/dir/Tu%C4%8 ... ?entry=ttu

fajna widokowo,
Mostrar na jeden dzien z Tucepi to troszke nie bedziesz miał co robić,
zdecydowanie dorzuć sobie Blagaj,bez problemu jeszcze możesz zaliczyć
wodospady Kravica,
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 14.08.2024 08:08

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Żona już napalona, planowanie dnia w toku :)

Mocno na plus, że można płacić w euro. Nie zostaje się niepotrzebna kasa w kieszeni.
Poprzednia strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wycieczka do Mostaru - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone