Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rychu1619.
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619. » 02.06.2024 19:52

Może polecicie fajne plaże w Postirze? Pierwszy raz będziemy na wyspie, jedziemy na początku sierpnia i boję się, że będzie tłoczno, a lubujemy się w plażach bez ludzi...
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 02.06.2024 20:20

rychu1619. napisał(a):Może polecicie fajne plaże w Postirze? Pierwszy raz będziemy na wyspie, jedziemy na początku sierpnia i boję się, że będzie tłoczno, a lubujemy się w plażach bez ludzi...

Na wysokości put Piska trzeba zejść nad morze i w lewo. Do ogólnej plaży z barem. Minąć to miejsce i zaczynają sie dzikie plaże. W kierunku na Splitska.
599
Cromaniak
Posty: 623
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 02.06.2024 22:07

empire13 napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,
Taka lokalizacja ma wiele zalet. Ale plaż takich unikam ;)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,





nie bardzo rozumiem jakich plaż unikasz,
plaża w Tucepi to bodaj najdłuższa plazą w CRO,
każdy znajdzie miejsce dla swojego recznika,
a we wrześniu to i wielki koc można rozłożyć,
tak czy owak udanego urlopu,
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.06.2024 22:32

599 napisał(a):
empire13 napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,
Taka lokalizacja ma wiele zalet. Ale plaż takich unikam ;)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,





nie bardzo rozumiem jakich plaż unikasz,
plaża w Tucepi to bodaj najdłuższa plazą w CRO,
każdy znajdzie miejsce dla swojego recznika,
a we wrześniu to i wielki koc można rozłożyć,
tak czy owak udanego urlopu,

Takich
Raczej szukam spokojniejszych miejsc. Zdala od deptaków i apartamentów.
rychu1619.
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619. » 03.06.2024 06:41

Marlowe1994 napisał(a):
rychu1619. napisał(a):Może polecicie fajne plaże w Postirze? Pierwszy raz będziemy na wyspie, jedziemy na początku sierpnia i boję się, że będzie tłoczno, a lubujemy się w plażach bez ludzi...

Na wysokości put Piska trzeba zejść nad morze i w lewo. Do ogólnej plaży z barem. Minąć to miejsce i zaczynają sie dzikie plaże. W kierunku na Splitska.


Dzięki wielkie, tak właśnie podejrzewałem, ogólnie trochę się martwię, że się rozczarujemy Postirą i wyspą Brać, zobaczymy co to będzie :)
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 03.06.2024 07:37

rychu1619. napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
rychu1619. napisał(a):Może polecicie fajne plaże w Postirze? Pierwszy raz będziemy na wyspie, jedziemy na początku sierpnia i boję się, że będzie tłoczno, a lubujemy się w plażach bez ludzi...

Na wysokości put Piska trzeba zejść nad morze i w lewo. Do ogólnej plaży z barem. Minąć to miejsce i zaczynają sie dzikie plaże. W kierunku na Splitska.


Dzięki wielkie, tak właśnie podejrzewałem, ogólnie trochę się martwię, że się rozczarujemy Postirą i wyspą Brać, zobaczymy co to będzie :)

W żadnym przypadku sie nie rozczarujecie bo i Postira i cały Brač jest ok. W Postirze dobre knajpki i spółdzielnia gdzie można kupić dobrą oliwę. Fajna droga spacerowa do Splitska. Na kawę czy dla sportu.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 03.06.2024 10:27

qra69 napisał(a):
Michał0404 napisał(a):Jeszcze jedno.Warto ze sobą zabrać rowary? Choć kondycja powiedzmy mocno srednia. Jazda tylko po płaskim i do sklepu po bułki

Pewnie,że warto rowery. Do piekarni będziesz miał ok. 1km z apartamentu więc rowerem dużo szybciej :) po drugie półwysep idealny na rower, są fajne trasy

Skoro kondycja mocno średnia to nie jestem pewien czy warto. Trasy może są fajne, ale z tego co pamiętam na pewno nie należą do płaskich, a targać rower 1500 km, aby jeżdzić tylko po bułki większego sensu chyba nie ma.

Wybierz na mapach google opcje pieszą tam powinieneś widzieć przewyższenia w szczegółach. gdzie nie pojedziesz masz pod górkę chyba, że będziesz pakować rower na samochód i zacząć w innym miejscu, wówczas spokojnie znajdziesz płaskie trasy.
rychu1619.
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619. » 04.06.2024 09:07

Marlowe1994 napisał(a):
rychu1619. napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
rychu1619. napisał(a):Może polecicie fajne plaże w Postirze? Pierwszy raz będziemy na wyspie, jedziemy na początku sierpnia i boję się, że będzie tłoczno, a lubujemy się w plażach bez ludzi...

Na wysokości put Piska trzeba zejść nad morze i w lewo. Do ogólnej plaży z barem. Minąć to miejsce i zaczynają sie dzikie plaże. W kierunku na Splitska.


Dzięki wielkie, tak właśnie podejrzewałem, ogólnie trochę się martwię, że się rozczarujemy Postirą i wyspą Brać, zobaczymy co to będzie :)

W żadnym przypadku sie nie rozczarujecie bo i Postira i cały Brač jest ok. W Postirze dobre knajpki i spółdzielnia gdzie można kupić dobrą oliwę. Fajna droga spacerowa do Splitska. Na kawę czy dla sportu.


Będziemy mieszkać w domu producenta oliwy, więc o oliwe jestem spokojny...Do morza mamy kawałek, bo nasza chatka jest niedaleko SARDINY i na g maps nie widać, czy można na szage zejść w dół jakimiś ścieżkami w linii prostej. Pare lat przerwy i człowiek zapomniał, jak to wszystko ogarnąć.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.06.2024 09:47

rychu1619. napisał(a):
Będziemy mieszkać w domu producenta oliwy, więc o oliwe jestem spokojny...Do morza mamy kawałek, bo nasza chatka jest niedaleko SARDINY i na g maps nie widać, czy można na szage zejść w dół jakimiś ścieżkami w linii prostej. Pare lat przerwy i człowiek zapomniał, jak to wszystko ogarnąć.

W linii prostej to może być ciężko. Najważniejsze żeby dojść do put sv. Duha albo put Piska. Są tam ścieżki w lesie których nie widać na Google maps. Spoko dacie radę.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.06.2024 10:48

@rychu1619 moim zdaniem z plaży Prvlja można na szage przez las dojść do put Piska. Pionowo w dół na mapie. Z tego co pamiętam, dla chcących się pośmiać :D
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 04.06.2024 11:17

empire13 napisał(a):
599 napisał(a):
empire13 napisał(a):A masz jakieś fotki poglądowe, które możesz udostępnić, z promenady i z plaż?


Tu masz filmik z przechadzki, kilka innych też jest:


Ja w Tucepi będę od 22 czerwca, po powrocie zdam relację.
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 04.06.2024 11:54

empire13 napisał(a):
599 napisał(a):
empire13 napisał(a):,,,,,,,,,,,,,,,
Taka lokalizacja ma wiele zalet. Ale plaż takich unikam ;)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,





nie bardzo rozumiem jakich plaż unikasz,
plaża w Tucepi to bodaj najdłuższa plazą w CRO,
każdy znajdzie miejsce dla swojego recznika,
a we wrześniu to i wielki koc można rozłożyć,
tak czy owak udanego urlopu,

Takich
Raczej szukam spokojniejszych miejsc. Zdala od deptaków i apartamentów.


To powędruj ze 200-300m na południe od tego punktu :)
ma_ko
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 26.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 07.06.2024 13:11

A ja mam pytanko nie wiem czy dobry dział ale spytam. Jedziemy w okolice miejscowości Nin w tym roku i chciałem jechać od Rijeki drogą cały czas przy wodzie i potem promem Prizna na Pag i dalej przejechać wyspę i mostem do Ninu. Jest też wyjście nie promowe cały czas lądem i w okolicach miasteczka Rovanjska zakręcić w stronę Ninu. Czytałem że może się zdarzyć że prom nie będzie pływał w ten dzień a wtedy kiepsko. Miał ktoś może podobny dylemat?
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 372
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 07.06.2024 13:19

O ile nie traktujesz przepłynięcia promem jako atrakcji turystycznej, to szkoda czasu z uwagi na możliwą kolejkę. Zdecydowanie moim zdaniem lepsza opcja druga przy jeździe autostradą. Ale jeśli i tak będziesz jechał od Rijeki wzdłuż wybrzeża, to może być i prom. W razie długiej kolejki zawsze możesz zawrócić w Priznie z drogi 406 i wrócić na główną. To niedaleko, ale jest kilka serpentyn.
Sprawdź promy na konkretny dzień/godzinę tutaj:
https://www.jadrolinija.hr/
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.06.2024 14:45

ma_ko napisał(a):A ja mam pytanko nie wiem czy dobry dział ale spytam. Jedziemy w okolice miejscowości Nin w tym roku i chciałem jechać od Rijeki drogą cały czas przy wodzie i potem promem Prizna na Pag i dalej przejechać wyspę i mostem do Ninu. Jest też wyjście nie promowe cały czas lądem i w okolicach miasteczka Rovanjska zakręcić w stronę Ninu. Czytałem że może się zdarzyć że prom nie będzie pływał w ten dzień a wtedy kiepsko. Miał ktoś może podobny dylemat?

Prom płynie 15 minut. Króciutka podróż. Raczej to sie nie opłaca, dłużej będziecie wjeżdżać i zjeżdżać niż płynąć :) Czytałem że są ogromne ilości chętnych na promy i są problemy z wjazdem. A to dopiero początek sezonu. Dłuższa podróż promem jest spoko, bo można kości rozprostować, kawę wypić czy graševine :) Szczególnie jak to nasta godzina jazdy. Będąc w Nin możecie przecież na Pag pojechać i go pozwiedzać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 125
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone