Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 16.05.2024 14:28

Ciekawe czy bateria wytrzyma ciągłą jazdę na mocniejszym wspomaganiu.
I hamulce zjazd 30 kilometrów

Rower jest już sprawdzony po miesiącu użytkowania i ja przy wadze 74kg, zrobiłem na maksymalnym wspomaganiu 70km pokonując 1500m przewyższenia do momentu rozładowania baterii. Na Sv Jure przewyższeń jest lekko ponad 2000m więc żona przy wadze 47kg powinna z bardzo dużym zapasem pokonać ten podjazd przy maksymalnym wspomaganiu :sm: Co do hamulców to są tam porządne (nie najtańsze) hydrauliczne marki Tektro więc spokojnie dadzą radę.. Nie jest to zjazd na kreskę tylko serpentyny więc nie hamuje się cały czas. Ja na szosówce z hamulcami szczękowymi dałem radę zjechać choć rączki trochę bolały od zaciskania.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 317
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 16.05.2024 14:48

Brasilia napisał(a):
Rower upalam nawet w zimie tak więc z tym nie ma problemu, gorzej rodzinka... Nie widzę mojego siedmiolatka jak wyjeżdża na SV Jure :hahaha: Klepie ze mną po 40-50km dziennie bez problemu, ale nie przy takich przewyższeniach.

W zeszłym roku w lipcu mieliśmy pod 40 w cieniu więc o rowerze nawet nikt nie myślał. W tym sezonie wpadł plan na czewiec i kombinujemy co gdzie i jak.


Moja żona nie jest takim zapaleńcem rowerowym jak ja, jednak w tym roku kupiłem jej ebike i to jest absolutny hit i gamechanger!
Teraz to ja muszę (z młodym 4 lata w foteliku rowerowym) gonić ją, a nie odwrotnie. Wszystkie trasy pagórkowate, których unikaliśmy jeżdżąc na wspólne przejażdżki teraz stały się dla niej płaskie. Ja wracam do domu umęczony i szczęśliwy, ona też zadowolona bo nie zmęczona, a młodemu to zawsze się wszystko podoba 8) W tym roku będziemy w Podgorze i z tej miejscowości na szczyt Sv Jure jest 30km. Planujemy dwa razy sobie wyjechać na tą górkę całą rodziną (rankiem i wieczorem), oglądać wschód i zachód słońca :la: Nie będzie lekko (dla mnie!) ;)
Jak masz trochę wolnej kasy do wydania to idźcie w prąd, a wybór miejscowości nie będzie większym problemem. :spoko:


Z ciekawości jak ebike zakupiłeś ?
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 17.05.2024 09:52

LUKASQ napisał(a):Z ciekawości jak ebike zakupiłeś ?


https://www.decathlon.pl/p/rower-elektr ... R-p-338397

Riverside 520E był na promocji 2000 zł taniej i dałem za niego 4499 zł. :oczko_usmiech:
Genzo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Genzo » 17.05.2024 12:08

Drodzy Cro-maniacy. Potrzebuję pomocy w wyborze miejscowości.
Kolejny raz jadę do Cro.

okolicami Makarskej jestem zachwycony i dlatego zaczynamy wakacje od Tucepi (6dni).

W zeszłym roku było tak samo: 6 dni Makarska, a potem przeskok na Vir i zwiedzanie Zadaru, Nin i okolic.

Jeszcze nie wybraliśmy miejscowości na kolejne 5 dni i chcę Was prosić o pomoc. Gdzie możemy jechać na kolejne dni.
Nasze wymagania:
- bliskość plaży kamienistej/żwirowej (ważne, zeby to nie był beton ani skały)
- miejscowość z jakimś deptakiem
- miejsca do zwiedzania w okolicy (Dubrownik, wodospady Krka, Split, Omis, Zadar już zaliczone).

czy mielibyście jakieś propozycje?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2024 12:16

Pag - Mandre
Orebić
Rovinj
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.05.2024 12:32

Na Pagu Potocznica albo Stara Novalja. Tu i tam miejscówki z bezpośrednim dostępem do wody, nie przez drogę. Z obu blisko do Novalji - zakupy i gastronomia.

Mandre to idealnie nijaka miejscowość.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 317
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 17.05.2024 13:34

Genzo napisał(a):Drodzy Cro-maniacy. Potrzebuję pomocy w wyborze miejscowości.
Kolejny raz jadę do Cro.

okolicami Makarskej jestem zachwycony i dlatego zaczynamy wakacje od Tucepi (6dni).

W zeszłym roku było tak samo: 6 dni Makarska, a potem przeskok na Vir i zwiedzanie Zadaru, Nin i okolic.

Jeszcze nie wybraliśmy miejscowości na kolejne 5 dni i chcę Was prosić o pomoc. Gdzie możemy jechać na kolejne dni.
Nasze wymagania:
- bliskość plaży kamienistej/żwirowej (ważne, zeby to nie był beton ani skały)
- miejscowość z jakimś deptakiem
- miejsca do zwiedzania w okolicy (Dubrownik, wodospady Krka, Split, Omis, Zadar już zaliczone).

czy mielibyście jakieś propozycje?


Byłem w zeszłym roku jeden dzień na Murter i było naprawdę super zwłaszcza że jest tam jedna kapitalna piaszczysta plaża :D
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 17.05.2024 14:35

marecky81 napisał(a):Na Pagu Potocznica albo Stara Novalja. Tu i tam miejscówki z bezpośrednim dostępem do wody, nie przez drogę. Z obu blisko do Novalji - zakupy i gastronomia.

Mandre to idealnie nijaka miejscowość.

Realna dostępność w Potocnicy domu z bezpośrednim dostępem do morza (pierwsza linia, ogrodzenie, ten wąski chodnik i zejście do morza) jest bardzo niewielka - mało domów, duże obłożenie. Nawet stron w necie tyle co nic. Na marginesie: w ciagu 5 lat właśnie taki jeden apartament w Potocnicy podskoczył ze 100 do 250 eurasów. I chętnych nie brak, bo wolne koniec sierpnia.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.05.2024 23:51

Genzo napisał(a):czy mielibyście jakieś propozycje?

Stari Grad lub Hvar na Hvarze.

Plaże chcesz mieć blisko apartamentu czy możesz dojeżdżać?
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.05.2024 05:32

Miejscowość Valun, dwie fajne plaże na miejscu, sporo knajpek i sklep.
Deptak od plaży do plaży jakieś 1000m https://www.google.com/maps/dir/Pla%C5% ... ?entry=ttu
Ostatnio edytowano 18.05.2024 21:52 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Genzo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 06.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Genzo » 18.05.2024 15:16

empire13 napisał(a):
Plaże chcesz mieć blisko apartamentu czy możesz dojeżdżać?


Jedną plaże wolimy mieć na wyciągnięcie ręki do której można leniwie zejść w godzinach popołudniowych. Inne, do których dojeżdżamy, zazwyczaj zwiedzamy z rana.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.05.2024 18:47

Genzo napisał(a):
empire13 napisał(a):
Plaże chcesz mieć blisko apartamentu czy możesz dojeżdżać?


Jedną plaże wolimy mieć na wyciągnięcie ręki do której można leniwie zejść w godzinach popołudniowych. Inne, do których dojeżdżamy, zazwyczaj zwiedzamy z rana.

Na Hvarze jest mnóstwo świetnych plaż. Niestety z większych miejscowości trzeba do większości z nich dojechać (ale to nie są duże odległości).
Kilka fajnych plaż jest w Vrboskiej. Zerknij do relacji Habanero.
Michał0404
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.07.2018
Nin 2024 Opinie porady spostrzeżenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 27.05.2024 18:12

Dzien dobry drogie forum
Po raz kolejny wybieram się do Chorwacji w dniach 1-7 września
Tym razem moją uwagę przykuło miasteczko Nin.
Czy słusznie?
Proszę osoby które miały przyjemność tam odpoczywać o podzielanie się wrażeniami.
Nin mam zamiar również potraktować jak beze wypadowa na Pag Split oraz Dubrownik.

Dziekuje Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Nin 2024 Opinie porady spostrzeżenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2024 18:31

Z Nin do Dubrownika 8O :bojesie:
Michał0404
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.07.2018
Re: Nin 2024 Opinie porady spostrzeżenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał0404 » 27.05.2024 18:52

Tak do Dubrownika. Tylko 360 km wiec 4h jazdy.
Musimy zobaczyć to miasto
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 122
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone