Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybór miejscowości - dokąd jechać.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 26.04.2024 15:01

Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?
Klingos
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klingos » 28.04.2024 13:56

Cześć,

Do tej pory byłem w Chorwacji 2 razy, za każdym razem padało na Rogoźnicę. Teraz chciałbym pojechać gdzieś dalej na południe, jednakże mam w planach zabrać też rodziców (+65), dlatego fajnie jakby zejścia do plaż nie były jakieś strome.
Myślałem też nad wyspami, zastanawiałem się nad Vis, tylko nie wiem, czy to dobra opcja na 1 wyspę w karierze, dodatkowo z wiekowymi ludźmi - ktoś coś podpowie? :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2024 14:09

buter napisał(a):Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?


Z rowerem chciałbym uderzyć kiedyś na Istrię i szczególnie jej południową część np Premantura, a już szutrowy Kamjenak z dzikimi plażami to obowiązkowo. Tylko nie każdy rower nadaje się na taki szuter.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1782
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 28.04.2024 15:16

buter napisał(a):Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?

Co do rejonu totalnie się nie znam, bo nigdy nie patrzyłam pod tym kątem, rowerować lubimy rekreacyjnie weekendowo tylko po kilkanaście km, nie więcej, ale ważna kwestia kiedy chcecie jechać...Jeśli w sezonie to nie wiem jakie temperatury preferujecie, ja przy 35 i lampie w życiu nie wsiadłbym na rower :coool:
Zeszłego roku trafiły się nam tak strasznie gorące 2 tygodnie lipca, w dzień 36-39 w nocy spadało do 30, marzył się nam dzień załamania pogody, który nie nastąpił...
Nie zwiedzaliśmy nic, było tylko pływanie, aż nawet moi młodzi mówili, że znudziło się im morze i poszli by gdzieś pochodzić, ale temperatura nie pozwalała, jakiekolwiek zwiedzanie to była udręka :twisted: W takim przypadku myślę, że i z rowerami było by ciężko ;)
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 28.04.2024 16:15

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.04.2024 19:30

Klingos napisał(a):Do tej pory byłem w Chorwacji 2 razy, za każdym razem padało na Rogoźnicę. Teraz chciałbym pojechać gdzieś dalej na południe, jednakże mam w planach zabrać też rodziców (+65), dlatego fajnie jakby zejścia do plaż nie były jakieś strome.
Myślałem też nad wyspami, zastanawiałem się nad Vis, tylko nie wiem, czy to dobra opcja na 1 wyspę w karierze, dodatkowo z wiekowymi ludźmi - ktoś coś podpowie? :)

Rogoźnica mi się nie podoba. Vis uwielbiam.
Plaże miejskie w Visie i w Komižy powinny być ok dla starszych osób. Na wiele innych (ładniejszych) plaż da się dojechać autem.
Jeśli jednak nie Vis to spokojnie coś dla siebie znajdziesz na Pagu czy Hvarze.
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 29.04.2024 06:48

buter napisał(a):Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?


Kolego muszę Cię zmartwić, ale jeszcze nie złapaliście mocnej zajawki na rowery :sm:
Dla mnie okolice Makarskiej to najlepszy rejon w Chorwacji do jazdy rowerem, bo można wyjeżdżać od poziomu morza na ponad 1700m n.p.m. i przy okazji napawać oczy najpiękniejszymi widokami ever, drogą prowadzącą na szczyt Sv Jure.
Nie traktuj mojego wpisu za uszczypliwy, ja po prostu wiem, w którym momencie nałogu rowerowego jesteście - jeszcze macie szansę wyzdrowieć ! ;)
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 29.04.2024 08:39

Ja jakoś nigdy nie złapałem nałogu rowerowego i jakoś z tym żyję. Mogę pojeździć sobie rekreacyjnie 50 km, a wypruwanie z siebie żył, aby wjechać na górę, albo rajdy w upale 30+ C nie są dla mnie żadną atrakcją.

Co do Rogożnicy zgoda. Miejscowość na spacerek, kolację i zakupy, w okolicy za to fajne są Rażanj/Kanica, bo nie ma tam takich tłumów w sezonie.
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 29.04.2024 12:59

marecky81 napisał(a):Ja jakoś nigdy nie złapałem nałogu rowerowego i jakoś z tym żyję. Mogę pojeździć sobie rekreacyjnie 50 km, a wypruwanie z siebie żył, aby wjechać na górę, albo rajdy w upale 30+ C nie są dla mnie żadną atrakcją.


Dla Ciebie jest to wypruwanie sobie żył, a dla kogoś innego to sama przyjemność... "Żyj i pozwól żyć innym" bez lub z nałogami ;)
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 29.04.2024 14:25

Brasilia napisał(a):
marecky81 napisał(a):Ja jakoś nigdy nie złapałem nałogu rowerowego i jakoś z tym żyję. Mogę pojeździć sobie rekreacyjnie 50 km, a wypruwanie z siebie żył, aby wjechać na górę, albo rajdy w upale 30+ C nie są dla mnie żadną atrakcją.


Dla Ciebie jest to wypruwanie sobie żył, a dla kogoś innego to sama przyjemność... "Żyj i pozwól żyć innym" bez lub z nałogami ;)


Ale to przecież napisałem.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 29.04.2024 15:25

Brasilia napisał(a):
buter napisał(a):Witam serdecznie,
W tym roku totalnie nietypowe pytanie. Byliśmy już 2x w Tucepi, 2x w Promajnie, ostatniego roku w Klek.
Wszytko super, ale sytuacja zmieniła się diametralnie. Dzieciaki podrosły, złapaliśmy mocno zajawkę na rowery.
Makarska i okolice + rowery raczej słabo wypada :)

Czy jestem w stanie znaleźć rejon gdzie spokojnie poplażujemy i jednocześnie będzie w miarę płasko, aby poruszać się bezproblemowo na rowerach?


Kolego muszę Cię zmartwić, ale jeszcze nie złapaliście mocnej zajawki na rowery :sm:
Dla mnie okolice Makarskiej to najlepszy rejon w Chorwacji do jazdy rowerem, bo można wyjeżdżać od poziomu morza na ponad 1700m n.p.m. i przy okazji napawać oczy najpiękniejszymi widokami ever, drogą prowadzącą na szczyt Sv Jure.
Nie traktuj mojego wpisu za uszczypliwy, ja po prostu wiem, w którym momencie nałogu rowerowego jesteście - jeszcze macie szansę wyzdrowieć ! ;)


Rower upalam nawet w zimie tak więc z tym nie ma problemu, gorzej rodzinka... Nie widzę mojego siedmiolatka jak wyjeżdża na SV Jure :hahaha: Klepie ze mną po 40-50km dziennie bez problemu, ale nie przy takich przewyższeniach.

W zeszłym roku w lipcu mieliśmy pod 40 w cieniu więc o rowerze nawet nikt nie myślał. W tym sezonie wpadł plan na czewiec i kombinujemy co gdzie i jak.
Brasilia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brasilia » 02.05.2024 08:35

Rower upalam nawet w zimie tak więc z tym nie ma problemu, gorzej rodzinka... Nie widzę mojego siedmiolatka jak wyjeżdża na SV Jure :hahaha: Klepie ze mną po 40-50km dziennie bez problemu, ale nie przy takich przewyższeniach.

W zeszłym roku w lipcu mieliśmy pod 40 w cieniu więc o rowerze nawet nikt nie myślał. W tym sezonie wpadł plan na czewiec i kombinujemy co gdzie i jak.


Moja żona nie jest takim zapaleńcem rowerowym jak ja, jednak w tym roku kupiłem jej ebike i to jest absolutny hit i gamechanger!
Teraz to ja muszę (z młodym 4 lata w foteliku rowerowym) gonić ją, a nie odwrotnie. Wszystkie trasy pagórkowate, których unikaliśmy jeżdżąc na wspólne przejażdżki teraz stały się dla niej płaskie. Ja wracam do domu umęczony i szczęśliwy, ona też zadowolona bo nie zmęczona, a młodemu to zawsze się wszystko podoba 8) W tym roku będziemy w Podgorze i z tej miejscowości na szczyt Sv Jure jest 30km. Planujemy dwa razy sobie wyjechać na tą górkę całą rodziną (rankiem i wieczorem), oglądać wschód i zachód słońca :la: Nie będzie lekko (dla mnie!) ;)
Jak masz trochę wolnej kasy do wydania to idźcie w prąd, a wybór miejscowości nie będzie większym problemem. :spoko:
mentos2504
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 03.05.2024 18:13

Ja proponuję na rowery Istrię np: Umag. Wiem, że zapaleni Cro-maniacy napiszą, że prawdziwa Chorwacja jest poniżej Splitu, ale jeżeli komuś nie zależy na górskich widokach to bardzo polecam. Można zaoszczędzić na opłatach za autostradę. My bierzemy hulajnogi, (oczywiście elektryczne) z racji wieku.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 08.05.2024 12:07

mentos2504 napisał(a):Ja proponuję na rowery Istrię np: Umag. Wiem, że zapaleni Cro-maniacy napiszą, że prawdziwa Chorwacja jest poniżej Splitu, ale jeżeli komuś nie zależy na górskich widokach to bardzo polecam. Można zaoszczędzić na opłatach za autostradę. My bierzemy hulajnogi, (oczywiście elektryczne) z racji wieku.

Niejednokrotnie czytalem ten mit o tej prawdziwości.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 16.05.2024 11:21

Brasilia napisał(a):
Rower upalam nawet w zimie tak więc z tym nie ma problemu, gorzej rodzinka... Nie widzę mojego siedmiolatka jak wyjeżdża na SV Jure :hahaha: Klepie ze mną po 40-50km dziennie bez problemu, ale nie przy takich przewyższeniach.

W zeszłym roku w lipcu mieliśmy pod 40 w cieniu więc o rowerze nawet nikt nie myślał. W tym sezonie wpadł plan na czewiec i kombinujemy co gdzie i jak.


Moja żona nie jest takim zapaleńcem rowerowym jak ja, jednak w tym roku kupiłem jej ebike i to jest absolutny hit i gamechanger!
Teraz to ja muszę (z młodym 4 lata w foteliku rowerowym) gonić ją, a nie odwrotnie. Wszystkie trasy pagórkowate, których unikaliśmy jeżdżąc na wspólne przejażdżki teraz stały się dla niej płaskie. Ja wracam do domu umęczony i szczęśliwy, ona też zadowolona bo nie zmęczona, a młodemu to zawsze się wszystko podoba 8) W tym roku będziemy w Podgorze i z tej miejscowości na szczyt Sv Jure jest 30km. Planujemy dwa razy sobie wyjechać na tą górkę całą rodziną (rankiem i wieczorem), oglądać wschód i zachód słońca :la: Nie będzie lekko (dla mnie!) ;)
Jak masz trochę wolnej kasy do wydania to idźcie w prąd, a wybór miejscowości nie będzie większym problemem. :spoko:


Ciekawe czy bateria wytrzyma ciągłą jazdę na mocniejszym wspomaganiu.
I hamulce zjazd 30 kilometrów

https://youtu.be/ySII8Cg0xEA?si=4TxrtVvijcnyujqO

https://youtu.be/vvD6wpxCF5c?si=ca3Vpu4aCqJl8q-8
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wybór miejscowości - dokąd jechać. - strona 121
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone