Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wybaczcie jeśli się powtarzam!?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011
Wybaczcie jeśli się powtarzam!?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 05.06.2011 22:37

Witam!
Jestem tu nową osobą na forum i przyznaję, że jadę pierwszy raz do Chorwacji w tym roku mam kilka dręczących mnie pytań? Proszę o szczere i treściwe odpowiedzi i więcej nie będę truć Was na tym forum! ;-)

1. Doszły mnie słuchy, że podczas kąpieli w wodzie można mieć przykre spotkanie z jeżowcami? Jeśli już do tego dojdzie są jakieś polskie leki, maści czy inne medicamenty które mogą zaradzić, aby uniknąć wizyty u lekarza?

2. Gdzie najlepiej wykupić jakieś ubezpieczenie w Polsce, aby w razie jakiegoś wypadku bez problemu otrzymać opiekę lekarską?
I jakie dokumenty powinno się mieć przy sobie?

3. Jak wygląda sytuacja na granicy?? Planujemy zabrać troszkę jedzonka na 10 dni aby zaoszczędzić i jakieś trunki, a kumpela fajki. CO PROPONUJECIE, ABY NIE ZOSTAĆ COFNIĘTYM?

4. Czy ktoś operował kartą ING za granicą? Jak się sprawa ma?

DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI I POMOC!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
mark_a34
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mark_a34 » 05.06.2011 22:43

jeżeli chodzi o jeżowce polecam buty niestety miejscami są ostre skały
kartą płaciłem visa i master z pko nie było problemów
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 05.06.2011 23:18

Witaj kominiarzu.
Ogólnie odpowiedzi na swoje na pytania znajdziesz w FAQ w dziale, gdzie zadałeś pytanie ...

Ale krótko odpowiem :

1. Można mieć przykre spotkanie z jeżowcami. Poszukaj na forum, co wtedy robić ...

2. Ubezpieczenie możesz wykupić gdziekolwiek. Podstawowa opieka lekarska w ramach umowy PL-HR. Dodatkowe ubezpieczenie załatwia w zasadzie resztę spraw. Dokumenty - paszport lub dowód, ale ogólnie paszport ponoć przy sprawach zdrowotnych lepszy - nie próbowałem ;-) No i dobrze mieć coś, co potwierdzi, że masz to ubezpieczenie dodatkowe.

3. A różnie. zależy kiedy jedziesz i gdzie. Ale nie powinno byc źle.
Hmmm, do lasu niekoniecznie trzeba przywozic drzewo ...

4. Kartą ING operowałem za granicą czyli tu akurat w Chorwacji. Jak się sprawa ma? Działa, bez obaw. W bankomatach za wypłatę biorą 3 % prowizji, przy transkacjach bezgotówkowych nic. W zeszłym roku było jeszcze w przypadku karty Visa chyba 2,8 % za przewalutowanie z kun, ale teraz nie widzę w tabeli takiej pozycji. Byłoby lepiej. Choć jak sobie to kiedys przeliczałem, to specjalnych różnic z tymi przewalutowaniami, przeliczeniami, prowizjami nie ma. Czyli nie ma sie czym przejmować. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2011 23:53

AD.1. dezynfekcja wewnętrzna, tylko to skutkuje.

AD.2. w razie wypadku, nie będą Cię pytać czy jesteś ich czy nasz, tylko będą Cię ratować, a na wszystkie inne dolegliwości najlepsza jest dezynfekcja wewnętrzna.

AD.3. na granicy mają psy, jak psy coś zwęszą to nie ma, że boli cały wurst potrafią zabrać. Aby nie zostać cofniętym proponuje zabrać kilka puszek dobrej psiej karmy i przekupić psy.

AD.4. karta ING nie jest na tyle ostra, by można przy jej użyciu operować, ale każdy bankomat wciągnie ją jak swoją, tyle, że nie każdy odda.

dzięki za pozdrowienia ;)

a tak na serio to
AD.1,2,3,4. Będzie dobrze!!!
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 06.06.2011 06:53

arturac napisał(a):AD.4. karta ING nie jest na tyle ostra, by można przy jej użyciu operować, ale każdy bankomat wciągnie ją jak swoją, tyle, że nie każdy odda.

dzięki za pozdrowienia ;)

a tak na serio to
AD.1,2,3,4. Będzie dobrze!!!


Ale jestem spękana teraz z tym wciąganiem karty ;-(
mondekf
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondekf » 06.06.2011 12:40

kominiarz napisał(a):...
Ale jestem spękana teraz z tym wciąganiem karty ;-(



Dla tego jeśli muszę, ze ściany wyciągam tylko bezpośrednio przy oddziałach banku. :lol:
kominiarz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominiarz » 07.06.2011 11:18

JUŻ ZNALAZŁAM ROZWIĄZANIA !!!

Jeśli chodzi o jeżowce, obuwie sobie sprawiłam, a gdybym pechowo jednak nastąpiła na tę istotkę to ponoć dobrze jest zastosować oliwę lub sok z cytryny, albo nawet ocet, który może rozpuścić kolec. Ważna jest dezynfekcja rany.

Natomiast w ING dowiedziałam się, że najkorzystniej płacić kartą 0% prowizji, tymczasem przy wypłacie z bankomatu 3% prowizji.
Tak więc biorę ze sobą jedynie euro do zapłaty za noclegi i na paliwko! ;-)

Zastanawiam się jeszcze nad ubezpieczeniem, gdzie tu najkorzystniej? Może ktoś coś poleci????
jooda
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jooda » 07.06.2011 11:34

Z ciekawości sprawdziłem ile u mnie mBank bierze za wypłatę gotówki z bankomatu, i znalazłem info w cenniku, że przy płatności i wyciąganiu kasy z bankomatu z kartą Visa płacę tylko za przewalutowanie do 2%, natomiast z kartą MasterCard nie widzę takiej prowizji.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.06.2011 11:41

kominiarz napisał(a):Zastanawiam się jeszcze nad ubezpieczeniem, gdzie tu najkorzystniej? Może ktoś coś poleci????


Poleci link a nawet dwa
forum/viewtopic.php?t=26943
forum/viewtopic.php?t=31943

:wink:

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wybaczcie jeśli się powtarzam!?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone