Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2078
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 31.05.2020 15:20

[quote="wiolek_lp"]...Za to Lučišće to koszmar zeszłych wakacji, huk, muzyka, syf, osy, tłumy i najlepsze - dzieciaki sikające do wody prawie na głowy innych ludzi, przy aprobacie rodziców. Brrrr nigdy więcej :evil: Przy dojeździe kamyki wielkości dłoni, myślałam, że mąż zabije mnie za pomysł plażowania na tej "cudownej" słynnej plaży :twisted:
Jedyna rekompensata to widok z góry, z plaży już nic nie urywało 8) ...

Faktycznie z taką ilością ludzi to żadna atrakcja, no i te zachowania dzieciaków, jakby tam byli sami 8O

Waldek, super wyprawa :papa: , uważnie śledziłam Twoją relację, mając nadzieję, że będę gdzieś mistrzem drugiego planu, bo trochę nasze pobyty się zazębiały, ale np. w SV byliśmy 15.09 (nie pojechaliśmy w stronę Dubovicy, bo nas skutecznie odstraszył znak zakazu wjazdu :) Ale w tym dniu w SN i w Jagodnej (plaża obok campu Lili, która jest widoczna na Twoich zdjęciach) było tylko kilka osób. We wcześniejsze dni bardziej eksplorowaliśmy plaże na wysokości Gdinj, w Humac też byliśmy już po Was. Tak więc myślę, że nasze drogi się niestety nie skrzyżowały.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13472
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2020 17:53

gusia-s napisał(a):Niewątpliwie południowy Hvar z lądu i z wody jest piękny :)

To prawda. A niektóre miejsca, jak pokazałaś na zdjęciach, powinno się zobaczyć i z wody i z lądu. Niestety, nie zawsze jest tyle czasu. :)
Habanero napisał(a):Hicior !!! Piękne widoki i super rejs :hearts:

Dla nas to była "trešnja na vrhu" - wisienka na torcie hvarskich wakacji. :)
CROberto napisał(a):W związku z tym ,że nie wpłynęliście -pozwoliłem sobie wkleić te fotki...

Bardzo dziękuję zarówno Tobie jak i pozostałym za uzupełniające fotki. :wink:
maslinka napisał(a):Ja też, dzięki Tobie, wspominam naszą wyprawę kajakową do "laguny"

Pamiętam. Śledziłem "Kajakiem dookoła Hvaru". :wink:
wiolek_lp napisał(a):Za to Lučišće to koszmar zeszłych wakacji, huk, muzyka, syf, osy, tłumy i najlepsze - dzieciaki sikające do wody prawie na głowy innych ludzi, przy aprobacie rodziców. Brrrr nigdy więcej :evil:

Takiego doświadczenia współczuję. My mamy jakoś szczęście i nie trafiamy na tego typu "atrakcje".
ZytaS napisał(a):... uważnie śledziłam Twoją relację, mając nadzieję, że będę gdzieś mistrzem drugiego planu, bo trochę nasze pobyty się zazębiały,
(...)
...Tak więc myślę, że nasze drogi się niestety nie skrzyżowały.

Nie skrzyżowały się, ale jak napisałaś wcześniej, zazębiały się. Może jeszcze kiedyś, gdzieś... :)
maslinka napisał(a):Czekam na czerwone klify za Sv. Nedjelją. Tam nie dotarliśmy...

Po kąpieli w zatoczce popłyniemy tam. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14992
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.05.2020 18:02

walp napisał(a):
maslinka napisał(a):Ja też, dzięki Tobie, wspominam naszą wyprawę kajakową do "laguny"

Pamiętam. Śledziłem "Kajakiem dookoła Hvaru". :wink:

Być może śledziłeś też "Kajakiem dookoła Hvaru" (relację z 2013 roku), ale do laguny wpłynęliśmy w zeszłorocznej - "Mój Hvar na ziemi" ;)

Może się pomylić. Za dużo tego Hvaru ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13472
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2020 18:21

Zgadza się. Śledziłem obie relacje, kajak występował w jednej i drugiej, no i pomieszało mi się. :P
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.06.2020 11:39

Te pływadełka niby drogi szpas ale nie znam kogoś komu by się nie podobało.
Faktycznie warto.
Waldek, proszę o namiary, tutaj oficjalnie na tego "nieuprzejmego" jegomościa z wypożyczalni i gdzie dokładnie się znajduje.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12595
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.06.2020 11:47

Piękny czas na wodzie - taka wisienka na torcie :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13472
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.06.2020 12:35

kaeres napisał(a):Te pływadełka niby drogi szpas ale nie znam kogoś komu by się nie podobało.

Drogi "szpas" z wypożyczalni w Hvarze, to mijał nas na wodzie. :mrgreen: Będzie w kolejnym odcinku. :wink:
kaeres napisał(a):Waldek, proszę o namiary, tutaj oficjalnie na tego "nieuprzejmego" jegomościa z wypożyczalni i gdzie dokładnie się znajduje.

Apartmani Spila w Ivan Dolac.
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Kapitańska Baba napisał(a):Piękny czas na wodzie - taka wisienka na torcie :wink:

Kiedy przybijaliśmy do pomostu, miałem łzy w oczach, że ten piękny czas się skończył. :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12595
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.06.2020 12:42

walp napisał(a):Kiedy przybijaliśmy do pomostu, miałem łzy w oczach, że ten piękny czas się skończył. :D


Czemu mnie to nie dziwi? :wink: :hearts:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4923
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.06.2020 08:46

walp napisał(a):Kiedy przybijaliśmy do pomostu, miałem łzy w oczach, że ten piękny czas się skończył. :D

Kiedyś to już pisałem.
Cromaniacy przyczyniają się, do zasolenia Jadranu... :oczko_usmiech:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 02.06.2020 08:52

CROberto napisał(a):
walp napisał(a):Kiedy przybijaliśmy do pomostu, miałem łzy w oczach, że ten piękny czas się skończył. :D

Kiedyś to już pisałem.
Cromaniacy przyczyniają się, do zasolenia Jadranu... :oczko_usmiech:


Pięknie powiedziane :D
Jestem prawie pewna, że jeśli w tym roku uda mi się dotrzeć do Chorwacji, to będę płakać już w momencie dotarcia na miejsce - ze szczęścia, że tam jestem :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4923
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.06.2020 09:20

Magda O. napisał(a):
Pięknie powiedziane :D
Jestem prawie pewna, że jeśli w tym roku uda mi się dotrzeć do Chorwacji, to będę płakać już w momencie dotarcia na miejsce - ze szczęścia, że tam jestem :lol:

:smo:
Łzy szczęścia ,już nie są takie słone... :wink: ale może być... :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13472
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.06.2020 16:44

Dzień 10 (14.09) - Rejs c.d.

Po morskiej kąpieli w zatoce przy plaży Lučišća, płyniemy dalej mijając różne formacje skalne.

IMG_4676.JPG

IMG_4677.JPG

IMG_4678.JPG

Naszym celem jest teraz widoczne w oddali, wyróżniające się miejsce.

IMG_4679.JPG

Crvene stijene (Czerwone skały) - to ciekawe dzieło natury, powstałe w wyniku działania wody morskiej i deszczu. Efektem tego działania jest ślad na wapieniach w postaci czerwono-rdzawych nacieków. Ale dlaczego tylko to miejsce wygląda na mocno zardzewiałe, nie wiem. :D

IMG_4680.JPG

IMG_4683.JPG

IMG_4682.jpg

IMG_4701.JPG

Myślałem, że ta łódka zaraz odpłynie, bo zamierzałem tam zakotwiczyć, ale nagle dopłynęła druga ekipa.
Ciekawe ile łódek podpływa tu w szczycie sezonu? Przecież jest to popularne miejsce w rozkładzie wielu wycieczek.

IMG_4685.JPG

IMG_4688.jpg

Anglojęzyczna ferajna na jednych z najdroższych łodzi z hvarskiej wypożyczalni, opanowała to miejsce. :?

Dwie łodzie Axiom - Colnago Open. Można wypożyczyć :arrow: https://www.getmyboat.com/trips/VKVQjkRY/ Cena w sezonie od 1340 euro/dzień. 8O
W cenę wliczone jest paliwo, skipper i... hostessa. :wink: Wchodzi 12 osób, więc jak się rozłoży koszt, to za sto kilkanaście euro można poszaleć. :D

IMG_4690.JPG

Zdecydowaliśmy, że płyniemy dalej.
Najpierw chcieliśmy popłynąć w kierunku Milnej, ale stwierdziliśmy, że nie będziemy na te kilka godzin zbytnio oddalać się od bazy i zmieniliśmy kierunek na Šćedro.

IMG_4689.JPG

IMG_4711.JPG

Co prawda, nie żeglujemy, ale przypomina mi się żeglarska piosenka z takim zakończeniem: "kilwater pijany szczęściem". :)
Nie wiem jak kilwater, ale my jesteśmy. :D

Podobno spece z NASA odkryli, że spieniony ślad torowy, zostawiany na wodzie przez statki, zmniejsza ilość promieniowania słonecznego pochłanianego przez oceany. Coś takiego? No to też się troszkę przyczynimy do tego. :D

IMG_4717a.jpg

Płyniemy, płyniemy... przez pewien czas ponownie wzdłuż drogi Dubovica - Sv. Nedjelja.

IMG_4712.JPG

IMG_4721.JPG

Te skały robią na mnie nieodparte wrażenie.

IMG_4731.JPG

IMG_4729.JPG

IMG_4730.JPG

Dziewczyny kontemplują wodę. :lol:

IMG_4714.JPG

Aż tu nagle, z prawej strony... anglojęzyczna ferajna, którą spotkaliśmy przy Czerwonych skałach.

IMG_4724.jpg

Nie było szans... 480 HP vs. 35 HP :roll:

IMG_4725.jpg

Ale my tu nie przypłynęliśmy na wyścigi. :)
Przypomniało mi się, że płynąc z ID ominęliśmy jedną plażę i teraz udamy się do tego miejsca.

IMG_4732.JPG
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2078
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 03.06.2020 18:41

W tym zdjęciu z 480 HP najbardziej urzeka kolor wody... :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4923
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 03.06.2020 20:32

Piękne zdjęcia :D

Wspaniale 8)
Wiem, co mówię ,bo tam byłem... :D też oglądałem z łajby ...
Moc 2HP zmienne - raz, ręce...raz, nogi... :lol:

walp napisał(a):Te skały robią na mnie nieodparte wrażenie.

Na mnie też tak działały 8) dlatego będąc na plaży Lucisca, postanowiłem zrobić sobie po nich ,dłuższą wędrówkę...
DSCF0536.JPG
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13472
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.06.2020 12:52

ZytaS napisał(a):W tym zdjęciu z 480 HP najbardziej urzeka kolor wody... :D

I nie potrzeba żadnych HP, aby się tym cieszyć. :wink:
CROberto napisał(a):
walp napisał(a):Te skały robią na mnie nieodparte wrażenie.

Na mnie też tak działały 8) dlatego będąc na plaży Lucisca, postanowiłem zrobić sobie po nich ,dłuższą wędrówkę...

To jest to, znudziło się na plaży, to idziesz sobie w góry. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie. - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone