Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy z Rovinj

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008
Wróciliśmy z Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 31.07.2008 23:24

było cudownie, dodam że była to nasza pierwsza przygoda z Chorwacją i na pewno nie ostatnia. Córcia (15 miesięcy) podróż zniosła rewelacyjnie - jechaliśmy 2 dni z noclegiem w Wiedniu, a w drodze powrotnej w Budapeszcie. Widoki nie do opisania!!!! Jeżeli ktoś wybiera się w te rejony i chce coś zapytać to chętnie odpowiem. Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków, chyba już też nim zostałam :D .
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 01.08.2008 00:23

było cudownie, dodam że była to nasza pierwsza przygoda z Chorwacją i na pewno nie ostatnia.
.
My też w tym roku spędzaliśmy pierwszy raz wczasy w Cro i już złapaliśmy bakcyla. Zawsze nad włoski Adriatyk, a tu taka miła niespodzianka :!: :lol:
A może napiszesz jakąś króciutka relację i podzielisz swoimi wrażeniami :?: :wink:
Serdecznie pozdrawiam :papa:
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008
Pytanie do emka29

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 01.08.2008 23:50

Witam, czy możesz mi podać ceny apartamentów w Rovnij. Waham się pomiędzy Istrią a Pagiem i zastanawiam się gdzie drożej wyjdzie (Istria podobno droższa). I jeszcze jedno pytanko - czy w Rovinj są żwirowe i kamieniste plaże? Bo ktoś tu na forum napisał, że tylko beton :(
Z góy dziękuję i pozdrawiam
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 03.08.2008 12:37

my płaciliśmy 54 euro za noc plus coś nam doliczyli za 15 miesięczne dziecko. Warunki rewelacyjne apartamenty tam wynajmowane są dopiero od 2-3 lat. Mieliśmy dosłownie wszystko łącznie z np. cukrem, octem, otwieraczem do puszek, wkładami na komary, oliwą z oliwek itp. Bardzo miło mnie to zaskoczyło bo część rzeczy wiozłam niepotrzebnie z Polski.
Co do plaży to mieliśmy ją w odległości ok. 300 m i oczywiście były betony i większe kamienie, ale my chodziliśmy na plażę, gdzie rozkładaliśmy się na trawce (naprawdę!) a zejście do plaży było na wysokości ok. 1m po większych kamieniach, za to tuż przy morzu były drobniutkie kamyczki. Ja uważam że trafiliśmy świetnie.
Co do cen to rzeczywiście tanio nie jest. Zaskoczyły mnie np. ceny za arbuza ok. 3 zł za kg, pomidory ok. 5 zł i oczywiście drogie owoce - w porównaniu do Polski. Cena za piwo ok. 5-6 zł w sklepie i ok. 9-10 w restauracji. Jedzenie w restauracji ceny podobne do Polski. My za około 120 zł byliśmy najedzeni "po uszy". Piwo też już w tej cenie. Drogie są również wszelkie owoce morza w restauracjach, ja osobiście nie próbowałam bo nie lubię, ale spojrzałam na ceny.
rdudi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rdudi » 03.08.2008 13:52

Jest wiele plaz które moge polecić w Rovinj. Plaza batonowo głazowa w Villas Rubin (wejscie do wody z barierkami a takze z pomostow z drabinki)
Plaza na Campingu Polari obok Villas Rubin. Zwirek i trawka a za plecami basen ze slodka woda. Naturalne skaklki i glazy na przeciwko wyspy Czerwony Otok. A takze zwirowa plaza w okolicahc hotelu Eden gdzie opalajac sie widzimy Starowke w oddali :)
Pozdrawiam !
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 03.08.2008 16:09

Wielkie dzięki za wszelkie informacje. Co do cen owoców i w knajpkach, to nie widzę żeby było dużo drożej niż na Kvarnerze. W zeszłym roku byłam w Crikvenicy i tak mniej więcej ceny wyglądały. Tylko apartament zdecydowanie tańszy :-( - z widokiem na morze 34 Euro / 2 osoby.
I dzięki za informację o plaży - wystarczy chyba dobrze poszukać i każdy coś dla siebie znajdzie 8)
Pozdrawiam
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 03.08.2008 18:20

a braliscie jedzenie ze soba było jakies przegladanie bagazy bo my troche bierzemy???
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 03.08.2008 18:42

W Chorwacji byłam kilkakrotnie, i nigdy nie zdarzyło mi się, aby celnicy zaglądali do bagaznika. Często nawet nie zaglądali do paszportu. Granicę przekraczam zawsze w Lendavie (SLO/CRO).
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007
Re: Pytanie do emka29

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 04.08.2008 18:34

Jeżowiec napisał(a):Witam, czy możesz mi podać ceny apartamentów w Rovnij. Waham się pomiędzy Istrią a Pagiem i zastanawiam się gdzie drożej wyjdzie (Istria podobno droższa). I jeszcze jedno pytanko - czy w Rovinj są żwirowe i kamieniste plaże? Bo ktoś tu na forum napisał, że tylko beton :(
Z góy dziękuję i pozdrawiam


Witam,

Ledwo co wróciłem z Rovinj. :cry:
Cen apartamentów dokładnie nie pamiętam (mieliśmy 4-os. apartament wcześniej zarezerwowany), ale 2-osobowe w agencjach turystycznych kosztują coś w granicach 40 euro. Agencji widziałem przynajmniej 10-12.

Plaże w samym mieście raczej betonowe, zresztą nie korzystaliśmy. Plażowaliśmy albo w Villas Rubin (wstęp i parking bezpłatny), albo w jego okolicach (a więc na południe od centrum Rovinj). Tam są plaże kamieniste (naturalne albo sztucznie przystosowane). Są również baseny ze słoną wodą.

W razie potrzeby - służę informacjami, pytaj śmiało. :wink:

Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.08.2008 22:13

Ja w Rovinj płaciłem za 2 osobowy apartament 28 Euro. W czerwcu.
Jak pisze jeden z przewodników plaż na Istrii nie ma. Rzeczywiście. Może jeszcze nieco lepiej jest w Porecu, ale pływając i tak wkurza mnie, że muszę uważać na wszystkie syfy i ostre skałki tuż pod powierzchnią wody. Raz depnąłem na jeża i mam uraz....
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008
Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 06.08.2008 11:12

Dziękuję za informacje:
pytanie do Krzyżaka - jaka temperatura wody była - bo mam sprzeczne informacje ze stron internetowych. Jedna pokazuje we Vrsarze 19 C (brrr), a druga 27 C w Porecu :?:
Do MWN - czy mieszkałeś daleko od plaży? Taka cena jak na Istrię napawa mnie optymizmem (nawet jesli to był czerwiec :D ).
A co do plaz, to mam na myśli raczej niewielkie kamienisto żwirowe kameralne zatoczki niż zatłoczone wielkie plaże. Mam więc nadzieję, że coś fajnego w okolicach Rovinj znajdę?
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007
Re: Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 09.08.2008 22:33

Jeżowiec napisał(a):Dziękuję za informacje:
pytanie do Krzyżaka - jaka temperatura wody była - bo mam sprzeczne informacje ze stron internetowych. Jedna pokazuje we Vrsarze 19 C (brrr), a druga 27 C w Porecu :?:


Trudno mi powiedzieć, gdyż w tych miejscowościach nie kapałem się. Różnica w temperaturach, o których piszesz, może mieć związek z borą, który to wiatr przywiał jakieś zimne prądy (np. w dniach 21-23 lipca br.). Generalnie woda ciepła - ok. 25 stopni.

Jeżowiec napisał(a):A co do plaz, to mam na myśli raczej niewielkie kamienisto żwirowe kameralne zatoczki niż zatłoczone wielkie plaże. Mam więc nadzieję, że coś fajnego w okolicach Rovinj znajdę?


Musisz "uciec" kilka kilometrów od Rovinj, żeby takie plaże znaleźć, choć raczej są one skaliste.


Pozdrawiam

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciliśmy z Rovinj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone