Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy z Orebica

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007
Wróciliśmy z Orebica

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 06.07.2008 12:51

Witam.
Wczoraj wróciliśmy z Orebica,jeśli będę w stanie komuś pomóc to czekam na pytania zainteresowanych.

Wkrótce napiszę coś od siebie.
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 08.07.2008 19:09

Przede wszystkim to czy jesteście zadowoleni z Orebica ?
Czy woda jest czysta ?
My jedziemy w sierpniu i będę miała jeszcze dużo pytań ;)
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 09.07.2008 09:39

Orebić jest inny niż inne miejscowości ma swój klimat,na początku były mieszane uczucia potem było już tylko lepiej,wiadomo przed sezonem,pewnie w sezonie się dużo dzieje.
Woda czysta i ciepła,my od czasu do czasu korzystaliśmy z basenu przy hotelu Grand Orebić,wstęp był wolny nikt nie sprawdzał,ale nie wiem jak będzie w sezonie.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.07.2008 09:55

mireks ile jeszcze takich postow napiszesz!? Qrcze zwariowac idzie, normalnie!2 twoje posty i jeden temat....balagan robicie ludzie.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.07.2008 12:20

Fakt trochę dużo postów narobiło się o Orebic ostatnio i wszystkie zawierają to samo :?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 09.07.2008 13:50

Nic już nie będę pisał w tym temacie,widzę że forum jest tylko dla fachowców w danej dziedzinie którzy mają zapięte na ostatni guzik wszystko, i robią tak jak należy,fakt temat jest nie na miejscu,nie powinien się tu znależć,przepraszam tych którym to przeszkadza.
pozdr.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.07.2008 14:27

mireks napisał(a):Nic już nie będę pisał w tym temacie,widzę że forum jest tylko dla fachowców w danej dziedzinie którzy mają zapięte na ostatni guzik wszystko, i robią tak jak należy,fakt temat jest nie na miejscu,nie powinien się tu znależć,przepraszam tych którym to przeszkadza.
pozdr.


Nie obrazaj sie, bo powodu nie masz. Twoja relacja napewno sie komus przyda.Tylko po cholere dwa posty skoro mogbys w jednym wszystko pociagnac.Nie tylko Ty popelniasz bledy, ja tez moge spodziewac sie krytki i musze ja przyjac skoro cos spapralem. Fajne jest to forum, tylko aby bylo uzyteczne, to musi byc na nim porzadek.A fachowcem tez nie jestem, wiedze z forum podkradam ;).Bez urazy kol. mireks ;) pozdrawiam.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 10.07.2008 20:13

mireks napisał(a):Witam.
Wczoraj wróciliśmy z Orebica,jeśli będę w stanie komuś pomóc to czekam na pytania zainteresowanych.

Wkrótce napiszę coś od siebie.


Witaj Mireks. W sierpniu jadę z rodzinką do Orebic. Chciałam Cię zapytać, czy korzystaliście z promu Ploce-Trpanij, czy jest szansa przedostać się tym promem i w ten sposób skrócić drogę?
A może jechaliście przez Ston i cały półwysep do Orebic? Jak wygląda droga? Czy po górach, czy kreta, czy raczej szeroka?
W ubiegłym roku byliśmy na Hvarze i po jeździe po tamtych drogach mam pietra.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.07.2008 20:47

Drogi na Peljesacu są dobre.
Jechaliśmy przez Ston do Orebica...widoki przepięknie, kilka miejsc może przyprowadzić kobitki o stres, ale to już jest bliżej końca półwyspu więc nawet jak popłyniesz promem to ich nie unikniesz :?
Ja w tym roku jadę na Hvar i mam obawy, bo ponoć drogi na Riwierze czy Peljesacu to pestka przy tych Hvarskich 8O
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 11.07.2008 06:37

ines napisał(a):Drogi na Peljesacu są dobre.
Jechaliśmy przez Ston do Orebica...widoki przepięknie, kilka miejsc może przyprowadzić kobitki o stres, ale to już jest bliżej końca półwyspu więc nawet jak popłyniesz promem to ich nie unikniesz :?
Ja w tym roku jadę na Hvar i mam obawy, bo ponoć drogi na Riwierze czy Peljesacu to pestka przy tych Hvarskich 8O


Jeżeli dostaniesz się na Hvar promem ze Splitu, to od miasta Hvar do miasta Stari Grad drogi są dobre i szerokie, ale jeżeli przypłyniesz z Drvenika do Sucuraj, to stresu nie zabraknie. Drogi są wąskie, jedzie się przy krawędzi jezdni, po górach, a w dole przepaście do morza.
Chorwaccy kierowcy, gdy życzą jeden drugiemu źle powiadają " Obyś musiał jechać drogami Hvaru ", a więc już to powiedzenie samo mówi za siebie.
Za to wyspa jest bajecznie przepiękna. Byłam na wszystkich dużych wyspach Cro i zdecydowanie Hvar jest najładniejsza.
Życzę bezpiecznej jazdy i dziekuje za informację o drogach na Peljesacu
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 11.07.2008 06:54

Ela50 napisał(a):
mireks napisał(a):.


Witaj Mireks. W sierpniu jadę z rodzinką do Orebic. Chciałam Cię zapytać, czy korzystaliście z promu Ploce-Trpanij, czy jest szansa przedostać się tym promem i w ten sposób skrócić drogę?
A może jechaliście przez Ston i cały półwysep do Orebic? Jak wygląda droga? Czy po górach, czy kreta, czy raczej szeroka?
W ubiegłym roku byliśmy na Hvarze i po jeździe po tamtych drogach mam pietra.


Tak jak ines napisała,jechaliśmy przez Ston,promu nie braliśmy pod uwagę,jak pojedziecie promem to i tak najbardziej kręty odcinek przed wami,drogi równe,pod koniec widoki piękne,pamięteć należy że jedziemy zawsze na biegu,nigdy na biegu jałowym.
Nie mam porównania do Hvaru,może za rok.
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 11.07.2008 14:43

mireks napisał(a):
Ela50 napisał(a):
mireks napisał(a):.


Witaj Mireks. W sierpniu jadę z rodzinką do Orebic. Chciałam Cię zapytać, czy korzystaliście z promu Ploce-Trpanij, czy jest szansa przedostać się tym promem i w ten sposób skrócić drogę?
A może jechaliście przez Ston i cały półwysep do Orebic? Jak wygląda droga? Czy po górach, czy kreta, czy raczej szeroka?
W ubiegłym roku byliśmy na Hvarze i po jeździe po tamtych drogach mam pietra.


Tak jak ines napisała,jechaliśmy przez Ston,promu nie braliśmy pod uwagę,jak pojedziecie promem to i tak najbardziej kręty odcinek przed wami,drogi równe,pod koniec widoki piękne,pamięteć należy że jedziemy zawsze na biegu,nigdy na biegu jałowym.
Nie mam porównania do Hvaru,może za rok.


Dziękuje za informacje. Mam jeszcze pytanie. Czy miałeś kwaterę z Orebic Tour? Może wiesz, jak się z nimi skontaktować, jeżeli przyjedzie się do Orabic po 18-tej. Wiem, że biuro jest czynne do 18-tej.

I jeszcze jedno. Czy autostrada nadal jest do Sestanowac, czy może oddano do użytku jakiś dalsz odcinek, a może można dojechać już do Ploce?
dwlop
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dwlop » 11.07.2008 16:34

Korzystałem z agencji Orebic-tours. W Orebicu byłem około 19.00. uprzedziłem właściciela agencji ze będziemy około 19.00 nr telefonu komórkowego uzyskasz poprzez maila do agencji, ja niestety juz go usunąłem). Problemu nie było. Korzystałem z promu ale moim zdaniem nie warto. Ciężko się złapać na pierwszy (szczególnie w sezonie), a i czas podróży nie skraca się za bardzo. Ponadto koszt promu to około 80 zł (samochód i 2+2).
Autostrada tylko do Sestanovca, może bedzie dłuższa w przyszłym roku.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.07.2008 01:03

OREBIC TOURS
Właściciel nazywa się Dusko Begovic
---------------------------------------------------------
adres:
Bana J. Jelacica 84A, 20250 OREBIC, CROATIA
To jest główna ulicy pod koniec po prawej stronie jest szyld i mały parking; sam jednak ie korzystalem.


Tel.: 00385 (0)20 713 367; ++714 054 Fax.: 00385 (0)20 714 385;
Mobile phone: 00385 (0)98 243 124 E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Web: www.orebic-tours.hr

Widziałem za to pod koniec czerwca całą masę polskich aut, które szukały przez agencję pokoi. Ale tak szybko ich poulokowano, że nie nawiązałem kontaktu, a drugiego dnia wyjeżdżałem.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 17.07.2008 07:19

Do MWN.
Było to spotkanie w Orebiću 24,my przeszliśmy pasażem w jedną i w drugą stronę zaglądając tu i tam,fakt już było ze 20 minut po 18,nigdzie nie spotkałem nikogo z cro.pl , naklejki też nie widziałem nigdzie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Wróciliśmy z Orebica
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone