Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy z Orebica

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.07.2008 12:25

To Wy?

Obrazek

Tak, rzeczywiście 24 postanowiliżmy pójść jednak na Eliasza, ale planowaliżmy wybrań się z samego rana, tymczasem poszliśmy dopiero o 10 więc do wieczora byliśmy zajęci dochodzeniem do siebie.

Obrazek

Widoki były super:
Obrazek

Ale ledwie nie przypłaciłem tego życiem, w każdym razie wody wzięliśmy o połowę za mało. Tak że w sumie nieco się odwodniłem....

A autko stało przodem to jezdni i z pewnością było go widać - musieliśmy się minąć czasowo

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 18.07.2008 14:24

Mireks mam do ciebie pytanie: Czy byłeś może kiedyś w Breli ? Jeśli tak, to czy Orebic jest równie atrakcyjny ? Ja byłem w tym roku w Breli i jestem zakochany w tej miejscowości. Jeszcze przed sezonem zadecydowałem, że w przyszłym roku pojedziemy do Orebic. Ale teraz to mam wątpliwości.

Ines, pamiętam jak zachwalałaś Tucepi i inne miejsca na Riwierze Makarskiej. Ja uważam, że BRELA is the best. A byłem z 3 dzieci i nawet wchodzenie pod górę nie stanowiło w takich okolicznościach problemu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.07.2008 14:42

Bierut napisał(a):Jeśli tak, to czy Orebic jest równie atrakcyjny ?


Nie :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 18.07.2008 15:45

Riwiera jest piękna, jednak w tym roku po odwiedzeniu płw.Peljesac uważam, że to miejsce ma coś w sobie..pięknie widoki, bardzo mili ludzie i jeszcze ta dzikość..nie zalana turystami :D
Wszystko trzeba zobaczyć, a Orebic może nie dorównuje miasteczkom na Riwierze to i tak tam wrócę :o
Peljesac jest piękny...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 19.07.2008 00:05

No jeszcze posadzono nowe palmy, za parę lat będzie piękna aleja:
Obrazek

A wszędzie góruje ten szczyt Sw. Eliasza, chociaż to co widać nie jest najwyższym szczytem góry, ale to już inna historia...

Obrazek

A najlepiej widać to z zakrętu przed dojazdem do Orebica: woda i wyspy z jednej strony a u podnóża Eliasza miasteczko:

Obrazek[/img]
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 19.07.2008 05:13

MWN napisał(a):To Wy?

Obrazek



To my. Pozdrawiam. :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 19.07.2008 06:48

Bierut napisał(a):Mireks mam do ciebie pytanie: Czy byłeś może kiedyś w Breli ? Jeśli tak, to czy Orebic jest równie atrakcyjny ? Ja byłem w tym roku w Breli i jestem zakochany w tej miejscowości. Jeszcze przed sezonem zadecydowałem, że w przyszłym roku pojedziemy do Orebic. Ale teraz to mam wątpliwości.

Ines, pamiętam jak zachwalałaś Tucepi i inne miejsca na Riwierze Makarskiej. Ja uważam, że BRELA is the best. A byłem z 3 dzieci i nawet wchodzenie pod górę nie stanowiło w takich okolicznościach problemu.


W Breli nigdy nie mieszkaliśmy,ale zwiedziliśmy ją rok temu tak samo jak Tucepi,Baska Woda,Podgora,mieszkaliśmy koło Omisza.
Riwiera Makarska jest inna niż Peljesać np. Orebić.
W Orebicu są inne klimaty,jak wjechaliśmy na pólwysep Peljesać,jadąc przez Ston to jedna z naszych znajomych powiedziała, Boże gdzie my jedziemy riwiera Makarska taka ładna a tu cisza,skały,krzaki i winogrona.
Po przyjeżdzie trochę byliśmy rozczarowani Orebicem,wychwalanym na tym forum,po dwóch dniach zdania zmieniliśmy.
Tak jak napisała ines,Peljesać jest piękny,jest bardziej dziki,na pewno inny jak riwiera Makarska.Trzeba pojechać aby to zobaczyć i ocenić samemu,my rok temu postanowiliśmy że jedziemy do Orebića i tak zrobiliśmy.
A za rok,jeśli pojedziemy do Chorwacji to może Hvar,może riwiera Makarska albo za Dubrownik,jeszcze nie ustalone.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 22.07.2008 07:56

Mireks, w takim razie polecam Brele. I mimo, ze nalezy do Riwiery Makarskiej to w niczym nie przypomina Baskiej Vody czy Makarskiej. Jest to duzo spokojniejsze miejsce. Naprawde polecam.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.07.2008 09:45

Eeeeh, Adam, myżlaąem że jeszcze zdążymy się napić piwa, zanim wyjdziecie z plaży, ale jak wracaliśmy waszego auta już nie było.
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 12.12.2008 14:20

Bierut, mam pytanie czy możesz polecic jakies mieszkanko w Breli?
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Wróciliśmy z Orebica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone