Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Makarskiej. Pytajcie.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 23.11.2006 20:05

'KATE' napisał(a):ja wrocilam z Makarskiej wczoraj poznym wieczorem (chociaz wyjechalam w sobote raniutko, ale byl nocleg w Tatralandii na Slowacji - fajny park wodny - polecam). z knajpek spodobala nam sie Adria Sea (tuz przy promenadzie). rewelacyjna pizza (JAMBO spokojnie do najedzenia dla 3-4 glodnych osob, cena okolo 40 kun) ale i owoce morza - np. kalmary (5 sztuk) + surowki + sos + fryty - 55 kun.
1000 zl na osobe spokojnie wystarczy na 2 tygodnie (po odliczeniu zakwaterowania i dojazdu). nam na 3 osoby poszlo jakies 2500 zl.
zauwazylam duze roznice w kursach walut w poszczegolnych kantorach, od 1.64 do 1.75 za PLN. po 1.75 bylo niezmiennie przez dwa tygodnie w takiej mjenjalnicy "ostatniej" - przy promenadzie, idac wzdloz promenady i oddalajac sie od centrum. za EUR 7,16.
z wycieczek zaliczylismy Dubrovnik, Split i rejs stateczkiem - Hvar i Brac (statek Barba - moze byc, 150 kun za osobe, dziecko polowe; duzo bimbru :)) i Plitvice po drodze do Makarskiej (nocleg). do Dubrovnika polecam wybrac sie raniutko, my bylismy przed 12-ta - koszmar ze znalezieniem miejsca do zaparkowania i koszmarnie goraco na murach w czasie zwiedzania (wejscie na mury 50 kun za osobe dorosla i 20 kun za dziecko)
jedzenie faktycznie kupowalismy w markecie KERUM, takim nieco na odludziu, akurat mielismy blisko :) (pierwsza ulica w lewo jak sie wjezdza do Makarskiej od strony Splitu, Baskiej Vody) i sporo pod gore. woda 1.5 litra 3.98 kuny, chleb wielki okragly cos okolo 8 kun (malo wygledny, ale smaczny :D )

mam pytanko piszęsz że wam na 3 osoby poszło ok. 2500 żł. ale masz na myśli samo całodzienne jedzenie w knajpkach? czy brałaś jedzenie ze sobą czy wszystko kupowałiście na miejscu?
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 23.11.2006 20:08

Piker napisał(a):Jeśli chodzi o spędzenie czasu wieczornego w Makarskiej, to każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko zależy od preferencji. Wzdłuż promenady przy plaży masz mnóstwo knajpek otwartych do późna w nocy, na plaży jest bardzo fajny pub BUBA, a przy porcie dyskoteki.
Z wycieczek zaliczyłem Dubrovnik, wodospady Krka i wjazd na sv. Jure. Wszystko polecam, ale Tobie może odpowiadać coś innego. Możesz np. udać się na rejs statkiem bądź spływ pontoanmi na rzece Cetinie (mi się nie udało niestety...). Możesz również odwiedzić Split, Trogir. Szybenik, Mostar lub Medjugorje (nie wiem dokładnie jak to się pisze).
Co do kosztów, ja po opłaceniu dojazdu i zakwaterowania, miałem do dyspozycji 1000zł. Z tego 300zł poszło na wycieczki a 100zł mi zostało. Wydałem na jedzenie i picie 600zł, wg. mnie nie jest to dużo i sam byłem zdziwiony. A chcę podkreślić, że nie pojechałem tam siedzieć w domu :D Tutaj wszystko zależy jak bardzo imprezowa jesteś :?:
Osobiście nie widziałem szkółki windsurfingu... Być może dlatego, że nie chodziłem na główną plażę tylko w bardziej ustronne miejsca. A wieczorkiem podczas spacerów nie widziałem ludzi z deskami. Mam nadzieję, że troszke rozjaśniłem. W razie wątpliwości pytać 8) Pozdrawiam :!:

czy ktoś mi powie jak czasowo się jedzie nap. z Dubrownika Splita lub Sibenika lub z innej miejscowości do Medugorije bo zastanawiam się czy jeden dzień mi na to wystarczy żebym tam mogła pojechać
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 23.11.2006 20:33

czy ktoś mi powie jak czasowo się jedzie nap. z Dubrownika Splita lub Sibenika lub z innej miejscowości do Medugorije bo zastanawiam się czy jeden dzień mi na to wystarczy żebym tam mogła pojechać

co do odpowiedzi to najpierw kilka pytań :wink:

kiedy?? w sezonie jeśli trafisz na złą porę to ze Splitu np. do Omisa możesz jechać 3 godziny a to raptem 30 km. Z Omisa lub Dubrownika do Medjugorje możesz jechać równie dobrze 3 godziny jak i 6 (i więcej) godzin.

Ps. bez problemu obrócisz tam i nazad tylko nie jedź w weekend bo każde miasteczko i wioska Cię zatrzyma a i na granicy też postoisz
:wink:
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 23.11.2006 20:55

planujemy wypad na początku lipca 2007
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 23.11.2006 22:47

Rich, nie przesadzaj, jechałem z Podgory do Medjugorje w niedzielę i dojechałem bez korków. Na granicy stałem może 2 minuty z oglądaniem paszportów i zielonej karty. Aczkolwiek, po bośniackich krętych drogach nie da sie jechać zbyt szybko
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.11.2006 10:02

Rich, nie przesadzaj, jechałem z Podgory do Medjugorje w niedzielę i dojechałem bez korków. Na granicy stałem może 2 minuty z oglądaniem paszportów i zielonej karty. Aczkolwiek, po bośniackich krętych drogach nie da sie jechać zbyt szybko


HA :!: :!: :!: - jechałeś z Podgory - i to ta różnica właśnie. Przejeżdżałeś przez Omiś i Makarską :?: :lol: :lol: :lol: raczej nie bo nie po drodze :lol: :lol: :lol: Aga&Jacek pytają o Split, Sibennik (w tym przypadku jeszcze większy ZONK bo do przebicia dochodzi właśnie Split a to może być godzinka jak drut przy niesprzyjających wiatrach). Najlepiej w zestawieniu wygląda tu Dubrownik bo można założyć wariant najmniej narażony na korki czyli ucieczka od razu w ląd z Jadranki do BiH a i brzegiem można jechać bo molochów turystycznych po drodze nie ma choć Neum może chwilkę (albo chwiiiiiiiillllkę) przytrzymać jeśli akurat będzie niedziela i ludzie ruszą w kierunku "do domu".

A co do
lub z innej miejscowości do Medugorije
to cóż powiedzieć :roll: z Podgory dotrzesz do Medjugorje w czasie grubo poniżej 3 h zaś z Puli dotarcie zajmnie cały dzień ale tak to już jest z "innymi miejscowościemi" :wink:
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 24.11.2006 11:20

dzięki bardzo za odpowiedzi ale chyba jednak zrezygnujemy z kultu duchowego i z jezior plitwickich udamy sie bezpośrednio do Solaris i tam pozostaniemy na kampie przez tydzień
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.11.2006 14:00

ale chyba jednak zrezygnujemy z kultu duchowego


i racja bo tam nic nie ma jak już w tamtym kierunku to do Mostaru :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2006 14:29

W Medjugorje to faktycznie....niespecjalnie....zależy kto co lubi :?

Ale już jadąc do Mostaru warto nie zapomnieć o wodospadach Kravica

forum/viewtopic.php?t=13493&postdays=0&postorder=asc&start=60
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 24.11.2006 14:32

ale mi nie zależało czy tam jest co zwiedziać czy nie ,zależało mi na odwiedzeniu miejsca objawień maryjnych
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.11.2006 14:33

zależało mi na odwiedzeniu miejsca objawień maryjnych


nie uznanych przez Kościół Katolicki ;-) ale dużo już na ten temat było na forum poszukaj :lol:
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 24.11.2006 22:09

jeśli się nie mylę to akurat jest akceptowane przez kościół katolicki
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 01.12.2006 10:33

Objawienia nie są jeszcze uznane,bo trwają.Natomiast atmosfery,która
tam panuje nie da się opisać ludziom którzy(bez obrazy) tylko "zaliczają"
ciekawe miejsca.Moja propozycja to Medjugorje jako baza wypadowa.
Blisko do Makarskiej i Veprić(ok 1,5 godziny) Dubrovnika-(3 godz.)
Mostaru (1 godzina max) wodospady Kravice (20 min.)
Noclegi tanie, ludzie przesympatyczni, nie wyłączając przebywających
tam polaków;) Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków a szczególnie Agę i
Jacka!
[/img]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.12.2006 10:46

Henryk napisał(a):Objawienia nie są jeszcze uznane,bo trwają.Natomiast atmosfery,która
tam panuje nie da się opisać ludziom którzy(bez obrazy) tylko "zaliczają"
ciekawe miejsca.Moja propozycja to Medjugorje jako baza wypadowa.
Blisko do Makarskiej i Veprić(ok 1,5 godziny) Dubrovnika-(3 godz.)
Mostaru (1 godzina max) wodospady Kravice (20 min.)
Noclegi tanie, ludzie przesympatyczni, nie wyłączając przebywających
tam polaków;) Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków a szczególnie Agę i
Jacka!
[/img]


atmosfera wspaniała a lody jeszcze lepsze :wink: i super ksero zdjęć Papieża po 10-15 E - polecam :wink:

Nooo i jako baza super bo blisko do plaży :D
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 01.12.2006 11:12

Henryk napisał(a):Objawienia nie są jeszcze uznane,bo trwają.Natomiast atmosfery,która
tam panuje nie da się opisać ludziom którzy(bez obrazy) tylko "zaliczają"
ciekawe miejsca.Moja propozycja to Medjugorje jako baza wypadowa.
Blisko do Makarskiej i Veprić(ok 1,5 godziny) Dubrovnika-(3 godz.)
Mostaru (1 godzina max) wodospady Kravice (20 min.)
Noclegi tanie, ludzie przesympatyczni, nie wyłączając przebywających
tam polaków;) Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków a szczególnie Agę i
Jacka!
[/img]


ja proponuję jako bazę wypadową Vukowar ... ciekawe miasto, blisko do granicy węgierskiej (można wpaść na leczo lub salami), niedaleko do Zagrzebia, no i Bosnię mozna pozwiedzać ....

Polecam naprawdę warto.....

Medjugorie za blisko morza duzy tłok turystów spieszących na plażę, te materace .... i piasek wpadający do butów ... makabra
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciłem z Makarskiej. Pytajcie. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone