Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Istrii - jak chcecie pytajcie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007
Wróciłem z Istrii - jak chcecie pytajcie

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 04.07.2008 00:09

Witam serdecznie

Właśnie wróciliśmy z Istrii (konkretnie z Funtany).
Czas na relację i spostrzeżenia przyjdzie później.

Na razie - jako że jutro piątek (czas wyjazdów) - jestem do Waszej dyspozycji..... :D

pozdr.
Piotrek
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 04.07.2008 09:22

Piotr jade do puli 14 07 z Torunia możesz mi doradzić trase jest to mój dziewiczy rejs,czy omijałeś słowenie....sławna wineta 35eu Krzysztof
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 04.07.2008 09:22

Witaj!
Za dwa tygodnie wyjeżdżam właśnie do Funtany konkretnie na camp Valkanela. Byłem tam dwa lata temu z polecenia Pana Janusza, grupowego Guru(ukłony). Było super, dlatego jade tam ponownie. :D
Ciekawe czy coś się zmieniło.
Pozdrawiam
Sławek
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 04.07.2008 16:00

SDI napisał(a):Piotr jade do puli 14 07 z Torunia możesz mi doradzić trase jest to mój dziewiczy rejs,czy omijałeś słowenie....sławna wineta 35eu Krzysztof


W tamtą stronę jechałem przed 1 lipca więc płaciłem na bramkach.
Droga powrotna to przejazd wzdłuż autostrady w Koprze i dalej przez Triest do Vilach w Austrii autostradą (cena 8,4 E)

Jak ktoś jedzie na Istrię to bardzo ciężko ominąć Słowenię.
Uważam że w twoim przypadku lepiej kupić ich winietę (będziesz jechał w obie strony) lub tak jak ja wracałem.

Jest trochę dalej ale trasę Katowice-Cieszynm-Żylina-Bratysława-Graz-Villach-Udine-Triest-Koper(bez przejazdu słoweńską autostradą)-Umag-Pula można zrobić w 14 godzin.

Jeżeli jedziesz do Puli z Torunia to bez noclegu po drodze się nie obejdzie.

pozdr.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 04.07.2008 17:03

Witaj
Jadę na Istrię za tydzień z Bydgoszczy , dokładnie do Rovinij i mam pytanko ,jaką drogą jechałeś do Puli(pytam o drogę po przekroczeniu granicy słoweńsko-chorwackiej) i czy analizowałeś może drogę przez Austrię , mam tu na myśli drogę z Wiednia na Klagenfurt? O ile droga przez Triest jest dłuższa?Dzięki i pozdrawiam
Koźmicki
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2008
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koźmicki » 04.07.2008 19:31

niuniek napisał(a):Witaj
Jadę na Istrię za tydzień z Bydgoszczy , dokładnie do Rovinij i mam pytanko ,jaką drogą jechałeś do Puli(pytam o drogę po przekroczeniu granicy słoweńsko-chorwackiej) i czy analizowałeś może drogę przez Austrię , mam tu na myśli drogę z Wiednia na Klagenfurt?


Larry - sorki za wcięcie. Wróciłem z Rovinji wczoraj. Na pierwsze pytanko: jechałem autostradą słoweńską. Od Postojnej drogowskazy prowadzą już na Pulę. Dojechałem do Kopru potem zjazd na Pulę. Granicę przekroczyłem w Secovlje potem droga E751 aż do Rovinji. Bardzo dobra droga, nie zatłoczona - śmigałem nią kilka razy bo zwiedzaliśmy Istrię. Płatna w jednym miejscu - 12 kun. Polecam z czystym sumieniem drogę przez Słowenię - to są dobrze zainwestowane pieniądze. Trasę od granicy polskiej (Chyżne) do Rovinj pokonałem w 12 godzin, nie przekraczając dozwolonych prędkości, nie stojąc w korkach i bez zmęczenia. Dokładna trasa : Chyżne - Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor- Ljubliana - Koper - Rovinj.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 04.07.2008 20:53

dzięki za podpowiedź, ja też nie mam zamiaru jeździć bocznymi drogami i zapłacę te 35E,, z tym że chcę jechać na Graz-Klagenfurt- Ljubliana i dalej już tak samo.Choć nie spotkałem się z nazwą trasy E751- czy to jest ta droga szybkiego uchu? Przy okazji zapytam jak wrażenia z pobytu w Rovinij?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2008 21:00

Koźmicki napisał(a): Płatna w jednym miejscu - 12 kun.


Opłata jest za przejazd mostem Mirna dokładnie 14 kun

Ja w Funtanie na Valkaneli jestem od 2.08.2008 r. :lol: :lol: :lol:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 04.07.2008 21:08

Widzę , że gro ludzi będzie w tej okolicy bo i Funtana blisko.Pozdrawiam Janusza i zapytam przy okazji jak Ty jeździsz w te okolice,ja będę śmigał z Bydgoszczy
Koźmicki
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.07.2008
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koźmicki » 04.07.2008 21:34

niuniek napisał(a):dzięki za podpowiedź, ja też nie mam zamiaru jeździć bocznymi drogami i zapłacę te 35E,, z tym że chcę jechać na Graz-Klagenfurt- Ljubliana i dalej już tak samo.Choć nie spotkałem się z nazwą trasy E751- czy to jest ta droga szybkiego uchu? Przy okazji zapytam jak wrażenia z pobytu w Rovinij?


E751 - tak jest oznaczona na mojej mapie wydanej przez Demart w 2007 roku trasa od granicy w Secovlje do Puli. Z mijanych drogowskazów pamiętam też inne oznaczenie tej drogi: "A9" :) .
Wrażenia z Rovinji - no cóż, moja rodzinka po pierwszym wieczornym spacerze po starówce nie chciała już potem inaczej spędzać kolejnych wieczorów. Wychodziliśmy o 20-tej a wracali po północy. Pyszne lody, portowe klimaty, oryginalne knajpki, zaciszne zaułki ze straganami czynnymi do północy, koncerty na świeżym powietrzu, chorwacka serdeczność - trudno to wszystko objąć chłodnym okiem aparatu, choć miasto jest bardzo fotogeniczne. Widzieliśmy już trochę w Chorwacji - ale Rovinj to zupełnie co innego. Wróciliśmy zakochani w tym mieście.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 04.07.2008 21:41

Właśnie chodziło mi o A9 , widzę , że dobry wybór zrobiłem jadąc do tego miasteczka, super.A gdzie korzystaliście z plaży , może odwiedziliście Villas Rubin?
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 04.07.2008 23:10

niuniek napisał(a):Witaj
Jadę na Istrię za tydzień z Bydgoszczy , dokładnie do Rovinij i mam pytanko ,jaką drogą jechałeś do Puli(pytam o drogę po przekroczeniu granicy słoweńsko-chorwackiej) i czy analizowałeś może drogę przez Austrię , mam tu na myśli drogę z Wiednia na Klagenfurt? O ile droga przez Triest jest dłuższa?Dzięki i pozdrawiam


Po przekroczeniu tej granicy jest kilka ostrych zakrętów i wjeżdża się na jednojezdniową ekspresówkę która zaprowadzi Cię do zjazdu na Rovnij (zaraz za drugim bardzo długim wiaduktem nad Kanałem Limskim).
Z ekspresówki jest do Rovnij jakieś 10-15 km.

Nie analizowałem o ile jest dłuższa. Chodziło o powrót bez płacenia 35 Euro za 200 km autostrad.
Za Włochy koszt to 8,4 Euro - zatem na pewno jest taniej.
Do tego, jeżeli jest nawet dalej to widoki ostatnich 40 km we Włoszech na jakieś "małe Alpy" rewelacyjne.
pozdr.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2008 23:18

niuniek napisał(a):Widzę , że gro ludzi będzie w tej okolicy bo i Funtana blisko.Pozdrawiam Janusza i zapytam przy okazji jak Ty jeździsz w te okolice,ja będę śmigał z Bydgoszczy


Pozdrawiam niuniek i odpowiadam.

Ja śmigam do Funtany 1.08.2008 z Nowego Sącza przez Mniszek n/Popradem ,Koszyce, Miszkolc, Budapeszt, wzdłuż Balatonu autostradą, Letenye, Gorican, Zagrzeb, Karlovac, zjazd na drogę do Plitvic i szukanie noclegu na tej trasie możliwie jak najbliżej jezior.
Następnego dnia rano zwiedzanie Piltvic (byłem dawno, warto zobaczyć ponownie - a jadę ze znajomymi , którzy pierwszy raz do Cro, więc chcę im ten cud natury pokazać) a później pojadę do Senj i dalej w wzdłuż morza Jadranką w kierunku na Rijekę, następnie wjeżdżam w Tunel Ucka i po 5062 m już jestem na Istrii :lol:
Za tunelem kieruję się na Pazin , z którego do Funtany to już "rzut beretem" :lol:

Obrazek

A później na Valkaneli czeka mnie 14 istarskich nocy :wink: :lol:
wiola-fiola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2008
wydatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola-fiola » 04.07.2008 23:31

Jade pierwszy raz do Chorwcji, ile orientacyjnie pieniedzy wydaliście?.Nas jedzie trzy osoby i nie wiem jak zaplanować wydatki, jakie tam są ceny? Podzielcie się proszę uwagami na ten temat. Czy do Chorwacji potrzebny jest koniecznie paszport czy wystaczy dowód?
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 05.07.2008 00:11

wydatki zależą od potrzeb...... i możliwości... :D
ceny
generalnie nieco lub bardziej niż nieco wyższe niż w Polsce

konkretnie w PLN

benzyna - 4,7
chleb - 4
mineralna 1,5 - 3
znaczek na pocztówkę - 1,75
obiad dla 3 osób w restauracji - 100
sery i wędliny od 25 w górę.

jeżeli chcecie ceny czegoś konkretnego to proszę skonkretyzujcie pytanie.
poza tym poszukajcie na forum to pewnie znajdziecie więcej informacji.
ale jak pisałem poprzednio po konkretnym pytaniu będzie konkretna odpowiedź.... :)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłem z Istrii - jak chcecie pytajcie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone