Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Istrii - jak chcecie pytajcie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: wydatki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2008 00:28

wiola-fiola napisał(a):Jade pierwszy raz do Chorwcji, ile orientacyjnie pieniedzy wydaliście?.Nas jedzie trzy osoby i nie wiem jak zaplanować wydatki, jakie tam są ceny? Podzielcie się proszę uwagami na ten temat. Czy do Chorwacji potrzebny jest koniecznie paszport czy wystaczy dowód?


Pierwsza część pytania mało konkretna.

A jak nie masz paszportu , możesz jechać na dowód (pod warunkiem że nowy)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 05.07.2008 09:31

To zadam konkretne pytanko o drogę z Włoch przez Słowenię,tak aby nie płacić 35E , jadąc przez Włochy.Tochyba będzie ostatnie moje pytanko.Pozdrawiam
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 05.07.2008 10:46

niuniek napisał(a):To zadam konkretne pytanko o drogę z Włoch przez Słowenię,tak aby nie płacić 35E , jadąc przez Włochy.Tochyba będzie ostatnie moje pytanko.Pozdrawiam


Co prawda jechałem w drugą stronę ale..... :D

Zaraz za "granicą" w prawo, przejeżdża się gorą nad takim tunelem na autostradzie. Na pierwszym rondzie w prawo, na następnym prosto.
Potem jak dojedziemy do ulicy z pierwszeństwem przejzdu to w lewo i zaraz (jakieś 200 metrów) w prawo. Do końca i w lewo.
Na światłach w lewo i jesteś na drodze do granicy.
Po prawej stronie stacja BP (jak wiadomo paliwo w Chorwacji drższe o 40-50 gr na litrze).

pozdr
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 10.03.2008
Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 05.07.2008 11:00

Dzięki, muszę to na spokojnie przy mapach przetrawić,jeżdżąc na Split nie było tle problemów co na Istrię(liczba wariantów).Jadę do ośrodka wypoczynkowego a potem jeszcze kilka dni na kwaterę prywatną,którą muszę poszukać.Mam nadzieję,że znajdę.
pozdr
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 09.07.2008 08:13

No to mam zagwozdkę teraz, trasa omijająca Słowenię to w moim przypadku (jadę do Rabaca) 100 km więcej, ale viamichelin pokazuje, że zamiast jechać przez Graz, Klagenfurt i Villach lepiej prosto z Wiener Neustadt jechać na Klagenfurt.

Chyba coś ten Michelin miesza, jechał ktoś tak?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2008 13:37

Do Rabac z ominięciem Słowenii można jechać przez Chorwację autostradą od Gorican (granica HUN/HR) do Rijeki.
Michelin pokaże tą trasę, tylko trzeba mu ją podpowiedzieć wstawiając miasta etapowe.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.07.2008 15:03

niuniek napisał(a):To zadam konkretne pytanko o drogę z Włoch przez Słowenię,tak aby nie płacić 35E , jadąc przez Włochy.Tochyba będzie ostatnie moje pytanko.Pozdrawiam


https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=290540&highlight=#290540
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 04.08.2008 15:19

Hejka,

Dopiero tydzień temu wróciłem z CRO, ale widzę że wybieracie się do Funtany. Byłem tam zaledwie 3 doby. Koniecznie idźcie na kolację do Restauracji RIMINI. Bez rezerwacji trzeba długo czekać na stolik ale WARTO. Oblegana przez Niemców, ale jedzenie pyszne i w umiarkowanych cenach. ja za 4 osoby na obiad z napojami 310 kun, ale najedzeni po pachy i to wyśmienitym jedzeniem.

pozdrav
skora
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 04.08.2008 17:57

larry 123
hej czy polecisz mi jakas lepsza trase na istrie ze szczecina niz Niemcy-austria-slowenia cro? bo na tej trasie mamy 2 winietki austria i slowenia?
ja w zeszłym roku byłam w rabaciu super było i mamy tam fajna kwatere ale rozwazałam tez umag lub opatije? a ty co polecasz?
a czy oreintujesz sie moze gdzie na istrii sa jakies imprezy? w rabaciu sa 2 disco ale mało konkretne?
z góry dzieki za odp!
a miałes jaką kontrole jedzonka? bo my bierzemy dużo jedzenia!
a i jeszcze jedno konkretne pytanko: myśle ze wyjazd poniedziałek 18/08 nie powinien nas zaskoczyc wielkimi korkami bo to juz po dlugim weekendzie jak myslisz?
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 06.08.2008 08:32

roszel napisał(a):larry 123
hej czy polecisz mi jakas lepsza trase na istrie ze szczecina niz Niemcy-austria-slowenia cro? bo na tej trasie mamy 2 winietki austria i slowenia?

Biorąc pod uwagę że jestem z południa Polski to moje doświadczenia w jeżdzie przez Niemcy są zerowe.... :(
Aczkolwiek na podstawie viamichelin.cim trasa przez Niemcy jest optymalna a do tego i tak pojedziecie przez Austrię (trochę) i Slowenię (trochę lub "bardzo trochę").
Osobiście na waszym miejscu jechałbym przez Niemcy (świetna i darmowa sieć autostrad) Monachium - Austrię (salzburg-klagnefurt) - Slowenię (Ljubljana) - Koper


ja w zeszłym roku byłam w rabaciu super było i mamy tam fajna kwatere ale rozwazałam tez umag lub opatije? a ty co polecasz?


To był mój pierwszy raz na Istri ale gdybym był tam kolejny raz to bez wątpienia jakieś malutkie miasteczko lub wieś bo w "kurortach" jest masa ludzi a ja ścisku nie lubię.
Każdy ma swoje preferencje więc trudno tutaj coś doradzić

a czy oreintujesz sie moze gdzie na istrii sa jakies imprezy? w rabaciu sa 2 disco ale mało konkretne?


Jeżeli chodzi Ci o jakieś "tańce" to na pewno znajdziesz wk ażdym mieście przy plaży jakieś imprezki.
Jeżeli chodzi o jakieś większe imprezy to musisz poszukać w necie niestety.

z góry dzieki za odp!
a miałes jaką kontrole jedzonka? bo my bierzemy dużo jedzenia!


Żadnej kontroli - zresztą nie ma czegoś takiego jak zakaz przywożenia jedzenia - póki co Chorwaci go nie wprowadzili.

a i jeszcze jedno konkretne pytanko: myśle ze wyjazd poniedziałek 18/08 nie powinien nas zaskoczyc wielkimi korkami bo to juz po dlugim weekendzie jak myslisz?


Jeżeli nie jedziesz w weekend to bedzie spoko
Do tego prawie cały czas autostrada więc tzw. "dni robocze" w miastach terż Cię ominą.

pozdr.
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 06.08.2008 09:43

dzieki dzieki larry jaka super i konkretna odp to lubie! juz rozmawiałam z transporterem on tez daje z przez n-a-s-cro wiec my tak samo bierzemy w razie w gps wiec spoko a znasz jakies kwatery okolice rabacia tam jest tak sielsko przyjemnie ze nie chcemy chyba gdzie indziej:? :)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłem z Istrii - jak chcecie pytajcie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone