Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Hvaru.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Peper1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.06.2007
Wróciłem z Hvaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peper1 » 17.08.2007 15:53

Właśnie wróciłem z Hvaru. Jeśli ktoś ma pytania chętnie odpowiem :lol:
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 17.08.2007 16:03

moze Ty mnie w koncu poratujesz. Jade z zona i 2 dziecmi na tydzien. Przejazd i kwatere mam juz zaplacone. Ile kun zabrac by zbytnio nie szalec ale i nie oszczedzac np. na piwo lub posilki poza kwatera . Dodam ze jade we wrzesniu i prowiantu nie zabieram. Interesuje mnie konkretna kwota w walucie chorwackiej. Pozdrawiam :lol:
Peper1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peper1 » 17.08.2007 16:22

Myślę, ze 400 - 500 kun dziennie Wam wystarczy :D
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 17.08.2007 21:57

300 też wystarczy
Peper1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peper1 » 17.08.2007 22:45

Zgadzam się. To tylko kwestia wyobraźni. :lol: :papa:
drzin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) drzin » 18.08.2007 01:51

dzieki wielkie. teraz tylko czekac na wyjazd. Pozdrawiam
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 19.08.2007 10:05

Witam wszystkich a do Ciebie mam pytanie- jade na Hvar z przyczepą campingowa, przypłyne promem z Rijeki do Stari Grad ale wracac chciąłbym juz "na kolach"- czy to prawda że z campingiem nie dam rady przejechać przez ta wyspe w strone stałego lądu ?- cos mi sie wydaje, że mnie podposzczaja znajomi. Z góry dziekuje za szczrą informacje= pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2007 10:43

zybog napisał(a):....czy to prawda że z campingiem nie dam rady przejechać przez ta wyspe w strone stałego lądu ?- cos mi sie wydaje, że mnie podposzczaja znajomi.....

Albo Cię wypuszczają (tylko po co :?: :wink: ) albo mają blade pojęcie na ten temat :wink: Skoro w cenniku Jadroliniji np. na trasie Stari Grad-Split jest cena za przyczepe kempingową: http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1431
to odpowiedź mamy gotową :lol:
Pozdrav :papa:
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 19.08.2007 11:09

Piotrek_B napisał(a):
zybog napisał(a):....czy to prawda że z campingiem nie dam rady przejechać przez ta wyspe w strone stałego lądu ?- cos mi sie wydaje, że mnie podposzczaja znajomi.....

chodzi mi o jazde autem z przyczepa camp. po lądzie np z Stari Grad do Sucuraj-tu mi "kit wciskają", że ta droga jest tak kręta , waska i niebezpieczna że nie nadaje sie na jazde z przyczepą./ wybieram sie pierwszy raz, wiec...../. pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.08.2007 12:18

Holendrzy i Niemcy jeżdzą wielkimi kamperami, to pewnie i Ty dasz radę. Kwestia tego, czy czujesz się na siłach, bo to dość wymagajaca trasa (odcinek Jelsa- Sućuraj) nawet dla auta osobowego.
Jak mam być szczera to bardziej dziwnym pomysłym jest dla mnie rejs Rijeka- Split... To dość kosztowne. Czy nie lepiej byłoby jednak lądem? i dopiero ze Splitu rejs do St.Gradu, a w drugą stronę (krajoznawczo) przejazd do Sućurja i rejs Sućuraj- Drvenik?????
Pozdrawiam z upiornie gorącej wyspy
Peper1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peper1 » 19.08.2007 13:11

Przejechałem odcinek Jelsa - Sucuraj autem osobowym i po drodze spotykałem auta z przyczepami a nawet dosyć duże ciężarówki.
Problem dróg na Hvarze polega na tym że nie posiadają poboczy, barierek, często przepaść widać po obu stronach drogi i jest problem z mijaniem się na zakrętach. Taka jazda kosztuje trochę nerwów i daje adrenalinę ale spokojne jest do przejechania. Odcinek ok. 70km może zająć nawet 2-3 godziny bo trzeba jechać powoli i ostrożnie.
Będąc kilka dni w Sucuraju często obserwowałem kolejkę samochodów na prom i było tam wszystko nawet TIRY !
Możesz śmiało jechać tą drogą.
Na marginesie ,moim zdaniem, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dojazdu na Hvar jest przeprawa Drwenik- Sucuraj (niższe koszty i krótszy czas) a nie np. Split - m.Hvar.
Pozdrawiam. :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.08.2007 15:05

Peper1 napisał(a):Przejechałem odcinek Jelsa - Sucuraj autem osobowym i po drodze spotykałem auta z przyczepami a nawet dosyć duże ciężarówki.
Problem dróg na Hvarze polega na tym że nie posiadają poboczy, barierek, często przepaść widać po obu stronach drogi i jest problem z mijaniem się na zakrętach. Taka jazda kosztuje trochę nerwów i daje adrenalinę ale spokojne jest do przejechania. Odcinek ok. 70km może zająć nawet 2-3 godziny bo trzeba jechać powoli i ostrożnie.
Będąc kilka dni w Sucuraju często obserwowałem kolejkę samochodów na prom i było tam wszystko nawet TIRY !
Możesz śmiało jechać tą drogą.
Na marginesie ,moim zdaniem, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dojazdu na Hvar jest przeprawa Drwenik- Sucuraj (niższe koszty i krótszy czas) a nie np. Split - m.Hvar.
Pozdrawiam. :lol:


Biorąc pod uwagę czas i paliwo (które w praktyce też przecież oznacza pieniądze), nie wiem, czy wariant Drvenik - Sućuraj to aż takie szalone oszczędności... Droga piękna, to prawda i chociaż raz warto się nią przejechać, ale bardziej dla widoków, niż żeby było taniej.
Każdemu pod rozwagę.
Pozdrawiam
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 19.08.2007 20:16

Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje wątpliwości- serdecznie pozdrawiam 8) :papa:
victoo
Croentuzjasta
Posty: 232
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 10.09.2007 13:14

ja dzisiaj wróciłem z Hvaru. I ciesze się, że już jestem w domu. Były to moje najgorsze wakacje w historii. Niemiłosiernie zimno, mokro, deszczowo i wietrznie... tak wyglądał Hvar w pierwszym tygodniu września 2007. Przyjechałem do Polski bledszy niż gdy wyjeżdzałem na wczasy.
Wyspa mnie średnio zachwyciła. W 1997 roku dziennikarz travelera chyba dostał w łape wybierając tą wyspe do 10 najpiękniejszych wysp świata. Ciekawe dlaczego na tej liście nie ma np Santorini ktora bije Hvar pod każdym względem.

Zakwaterowalem sie w Jelsie. Pustki na ulicach, w knajpkach... W restauracjach nie ma nawet połowy produktów prezentowanych w menu. A co najsmieszniejsze brakuje nawet win bo podobno juz po sezonie. Wogole to jedzenie ponizej sredniej europejskiej. W miescie Hvar przy glownej promenadzie syf w restauracjach, na stolikach... karty menu posklejane od brudu.

Pojechalem zobaczyc poludniowa czesc wyspy.... dojechalem do Zavali sie wrocilem. Paskudnie. Tuner plitve wcale nie jest taki waski jak wiekszosc tutaj opisuje. Osobowkami mozna spokojnie jechac bez najmniejszych stresow.

Nie odwiedziłem wielu plaż ale te które widziałem... poniżej średniej. Np pojechalem zobaczyc plaze na kampie MLASKA. strona www.croatia-beaches.com opisuje ja jako "large sandy beach". Śmiech na sali. Kilka razy przechodzilem obok niej zanim spostrzeglem sie ze plaza ktorą opisuja to jest to cos o wielkosci kilku metrow kwadratowych przykryte glonami i smieciami...

I czy na tej wyspie oferują gdzieś sporty wodne jak narty wodne, parasailing lub ringos??
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 10.09.2007 14:01

Ja wyjeżdżałam z Chorwacji 31.08 - byłam vis a viv Hvaru i faktycznie w tym dniu po 45 stopniowych upałach pogoda się zepsuła i było deszczowo, wietrznie i zimno (ależ miałam szczęcie załapując się na ostatnie 2 tyg. upałów). Wybraliśmy się też na plażę MLASKA, którą to tak nam zachwalano i powiem ci, że również byłam zawiedziona. Co do restauracji, po 25 sierpnia widoczny był koniec sezonu zarówno na plażach jak i restauracjach - w miejscowej w Zigovosce ostatecznie zaserwowano nam hamburgera, bo już nic innego nie było :(
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone