Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wróciłem z Egiptu i już tam raczej nie wrócę

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 12.01.2010 14:38

hexapus napisał(a):
co to za miejsce ? kto wie/


sharm el sheikh
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 12.01.2010 14:54

Według mnie to zatoka Ras Um El Sid, blisko Narodowego Parku Ras Mohammed a ogólniej oczywiście Sharm El Sheikh.
hexapus
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 31.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hexapus » 13.01.2010 09:11

Dziękuje za podpowiedz.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 04.11.2010 13:47

Ja też byłam w Egipcie i uważam ,że 1 raz starczy dobrze, że hotel był ok bo inaczej była by kicha. Byliśmy we wrześniu ,gorąco latem lipiec ,sierpień wole nie myśleć jak jest w Hurghadzie. Morze za ciepłe , więc trzeba było przy basenie spędzić czas ale nam nie przeszkadzało bo goście nad morzem a na basenie pustki. Zaliczyliśmy Kair, piramidy, safari, Hurghada, nurkowanie. W hotelu bezpiecznie a na zewnątrz nie bardzo ja jako kobieta nie czułam się tam komfortowo, może to ich kultura nie wiem w każdym razie w Chorwacji czuje się jak w domu a nawet lepiej bardzo gościnnie. Egipt dobry w zimie kiedy wszędzie zimno a tam ciepełko.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.11.2010 14:17

Jak to wszystko czytam od początku i dokładam znane mi inne opinie, doświadczenia, to z jednej strony trzeba przyznać, ze sporo ludzi jadąc do Egiptu traktuje to jako powód do dumy, że tam będą (pochwalić się znajomym), a o wiele mniej ma pojęcie gdzie naprawdę jedzie.
Ogół kojarzy ten kraj z faraonami, piramidami, Kairem, Sfinksem, i Synajem, oraz oczywiście Sharm-em i Hurghadą.
Mniejszość kojarzy co to jest Dolina Królów, Abu Simbel i takie tam inne.
Natomiast mało kto zdaje sobie sprawę z całej reszty- przede wszystkim z realiów tego kraju (nie mam na myśli tego, że "żyją tam Araby i chodzą w tych swoich białych kieckach") w odniesieniu do turysty, nawet w hotelach.

Odnośnie ludzi z przerośniętymi wymaganiami, to mam o nich od dawna wyrobione zdanie (jak chcesz ważny turysto z Polski robić z siebie idiotę, to proszę bardzo...), także dopiero gonimy angielskich dziwaków o specyficznym zapotrzebowaniu na nie za gorący piasek i temperaturę w samolocie...

Z jednej strony ludzie płacą i chcą, ale z drugiej zapominają, że lecąc do Egiptu z biurem podróży, zawsze będą zdani na innych, na ich podejście, na ich widzimisię i przede wszystkim- zapominają, że to kraj o zupełnie innej specyfice turystycznej niż Europa.

Porównywanie Tunezji jest swoją drogą na miejscu, bo tam specyfika jest dokładnie taka sama. Typowy, bezimienny turysta z Europy, to przede wszystkim okazja do zarobienia na nim dla miejscowych.

Tylko że... czy ta odmienność i specyfika powinny człowiekowi naprawdę chcącemu poznać kraj i kulturę przesłonić to, cotam najważniejsze?
I pytanie, co jest dla kogo najważniejsze?
Bo dla jednych tylko spędzenie w cieple wakacji w dobrym hotelu, lenistwo i ponurkowanie- no, może jakaś jedna wycieczka... natomiast dla innych jest do w końcu okazja do pozwiedzania, poznania na własne oczy kraju, wspaniałych świątyń i bogatej spuścizny kulturowej.
I to jest cel na tyle istotny, że istnienie czy nieistnienie rezydenta, jego małomówność oraz niektóre braki w hotelu nie powinny zaciemnić sensu bycia w Egipcie.
Ludziom się za często wydaje, że jak Egipt, popularny kurort i minimum 4* hotel, to absolutnie wszystko będzie wg. życzenia i po "mojemu".
Niestety nie...

To jednak jest już typowy podział na dwie grupy- turystów aktywnych i typowych wczasowiczów.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 04.11.2010 14:33

Przyrzekłam sobie nie przejmować się opiniami forumowiczów po tym jak naczytałam się w 2008 roku jak to nie warto jechać na Istrię. Pojechaliśmy do Poreca na Istrii i spędziliśmy najwspanialsze wakacje w Chorwacji, a byliśmy w tym pięknym kraju 9 razy. Jeśli chcę gdzieś jechać to jadę ( w miarę środków finansowych oczywiście ) , a czy warto było to przekonam się po powrocie. Właśnie zamyślam zdradę Chorwacji w 2011 roku – może Tunezja, Egipt lub Turcja. Tylko z jakim biurem ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.11.2010 15:40

Heterka napisał(a):Właśnie zamyślam zdradę Chorwacji w 2011 roku – może Tunezja, Egipt lub Turcja. Tylko z jakim biurem ?


...byliśmy z GTI.
To nie reklama :wink:
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fuzi » 05.11.2010 13:31

Do Egiptu leć z AlfaStar nie będziesz żałować.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 08.11.2010 08:46

Bardzo dziękuję za rady. Na pewno skorzystam.
Dzięki
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 08.11.2010 16:49

Wg nas do Egiptu warto pojechać przynajmniej raz... zobaczyć piramidy Sfinksa itd
A jeżeli ktoś ma ochotę na ciepłe morze w styczniu i do tego tanio to też zostaje mu Egipt.
Obrazek
Obecnie jeśli jedziemy do Egiptu to wyłącznie w celach nurkowych 8)
Obrazek
Co do atmosfery i ogólnego wrażenia to wolimy zdecydowanie Chorwację która jest nam duchowo dużo bliższa.
PS nasz pierwszy raz w Egipcie był z Itaką i było ok
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.11.2010 21:31

Franz napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Nie tylko oni...wiele osób np. odradza mi Egipt bądź Tunezję, te kilka zabytków to za mało...do tej pory 1 osoba zachwalała mi Egipt ale ta osoba nie była nigdzie więcej...poza Niemcami i Egiptem...

Kilka zabytków??? :lol:
Mnie się akurat zdarzyło w życiu zobaczyć nieco więcej niż Egipt i Niemcy, ale wiesz - ja też nie będę Cię namawiał do zwiedzania Egiptu. Tam już i tak jest spory tłok i w sumie powinienem jednak zniechęcać. :D
Pozdrawiam,
Wojtek Franz

(trzeba było roku abym tutaj zaglądnął) :wink:

Wojtek .... zauważ, że wypowiadasz się zbyt rygorystycznie. Nie może w głowie Ci się pomieścić, że ktoś inny ma odmienne zdanie.

Ponadto, Ty masz ten "dar", że z każdej "pipudówy" perełkę zrobisz. Warunek- Ty tam musisz być. :wink:
eznawca
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eznawca » 04.02.2012 08:03

hexapus napisał(a):Czy Cromaniakom może się taki plener nie podobać? w styczniu bylo tu puściutko
Obrazek
co to za miejsce ? kto wie/


Widok z Fanara Hotel, z jedną z najpiękniejszych raf.
Hotel prowadzony przez włochów jak małe miasteczko,
ale m.in. chyba przez to czysto. choć same pokoje skromne.

Ale Wam wszystkim powiem jedno: Być w Egipcie i choćby nie posnurkować - to jest się Frajerem i to przez wielkie F.

Moja żona mimo że średnio czuje się w wodzie, po 3 dniach snurkowania zrobiła pierwszy raz w życiu to:



I jestem z niej bardzo dumny.

Byliśmy w listopadzie dzień był krótki, więc czasami cały słoneczny dzień pływałem podziwiając przyrodę.

I mimo że nie wszystko tam jest fajne, to do nurkowania wrócę na pewno!!!!
Poprzednia strona

Powrót do Afryka



cron
wróciłem z Egiptu i już tam raczej nie wrócę - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone