Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem właśnie z Puli - pytajcie o co chcecie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.06.2009 11:40

moduscreati napisał(a):
gospodarz napisał(a):
moduscreati napisał(a):spróbuję odpowiedzieć Wam na wszystko związane z tym tematem :)


Będę mieszkał poza centrum ale w zasięgu komunikacji miejskiej. Jak się dostać pod amfiteatr, autobusem czy autem (ile kosztuje parkowanie)?

2 HKN za 1 h do kupienia w kioskach lub automatach - parkowanie ZONA2 wzdłuż portu


Myślę, że cena jest wyższa,
http://www.pulaparking.hr/cjenik-usluga.html

:?
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 29.06.2009 11:43

Tylko zastanawiam sie co wegrzy maja do Puli?
Pula to miasto na plw. Istria.

Ja mam pytanie - na polnoc od Puli jest miasto Poreć. Szukam potwierdzenia informacji czy to prawda, ze w Poreciu otwarto Lidl'a?

Pytam, bo tam taniej niz na campingu... .
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 29.06.2009 11:51

grzeslaw napisał(a):
tgniw napisał(a):Wegrzy to potomkowie plemion pochodzacych z terenow dzisiejszych Indii. Oczywiscie jesli dobrze pamietam z lekcji historii w liceum ;)


Tak naprawdę to wszyscy pochodzimy z tamtych terenów. Słowianie także.


Zobacz tutaj jest napisane o p-ochodzeniu wegrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Madziarowie
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 29.06.2009 12:00

tgniw napisał(a):
Ja mam pytanie - na polnoc od Puli jest miasto Poreć. Szukam potwierdzenia informacji czy to prawda, ze w Poreciu otwarto Lidl'a?



http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/pages/c ... .sts.index
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 29.06.2009 12:41

grzeslaw napisał(a):
tgniw napisał(a):Wegrzy to potomkowie plemion pochodzacych z terenow dzisiejszych Indii. Oczywiscie jesli dobrze pamietam z lekcji historii w liceum ;)


Tak naprawdę to wszyscy pochodzimy z tamtych terenów. Słowianie także.

zGADZA SIĘ!!! Ale dzisiejsi najblizsi krewni Węgrów Chantowie i Manasowie zamieszkuje tereny przyuralskie ,mają wygląd mongoloidalny i mówią bardzo zblizonym jęzukiem do Wegrów. W XVI w i później Węgrzy próbowali sie z nimi skontaktowac i z powodzeniem to zrobili.....
jaceks
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceks » 29.06.2009 12:45

moduscreati napisał(a):spróbuję odpowiedzieć Wam na wszystko związane z tym tematem :)


Cześć a można cię złapać jakoś na maila - nie chciałbym zaśmiecać forum prostymi pytaniami dla większości użytkowników.
Jadę pierwszy raz do CRO i właśnie do Puli, a nie ukrywam, że jest dużo informacji na Forum i mam trochę mętlik w głowie .
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 29.06.2009 15:15

jaceks napisał(a):
moduscreati napisał(a):spróbuję odpowiedzieć Wam na wszystko związane z tym tematem :)


Cześć a można cię złapać jakoś na maila - nie chciałbym zaśmiecać forum prostymi pytaniami dla większości użytkowników.
Jadę pierwszy raz do CRO i właśnie do Puli, a nie ukrywam, że jest dużo informacji na Forum i mam trochę mętlik w głowie .

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 29.06.2009 15:17

mirko napisał(a):
moduscreati napisał(a):
gospodarz napisał(a):
moduscreati napisał(a):spróbuję odpowiedzieć Wam na wszystko związane z tym tematem :)


Będę mieszkał poza centrum ale w zasięgu komunikacji miejskiej. Jak się dostać pod amfiteatr, autobusem czy autem (ile kosztuje parkowanie)?

2 HKN za 1 h do kupienia w kioskach lub automatach - parkowanie ZONA2 wzdłuż portu


Myślę, że cena jest wyższa,
http://www.pulaparking.hr/cjenik-usluga.html

:?

Tak oczywiście 4 HKN - masz racje Marco - przepalcowałem
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 29.06.2009 15:18

tgniw napisał(a):Tylko zastanawiam sie co wegrzy maja do Puli?
Pula to miasto na plw. Istria.

Ja mam pytanie - na polnoc od Puli jest miasto Poreć. Szukam potwierdzenia informacji czy to prawda, ze w Poreciu otwarto Lidl'a?

Pytam, bo tam taniej niz na campingu... .

Nie chodziło o Węgrów tylko o zasadę - czytaj wcześniej.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.06.2009 15:24

tomekm67 napisał(a):Już wiem kto pisze idiotyczne komentarze na WP czy Onecie.
moduscreati chce pomóc, tak po ludzku. Wrócił z Cro i może odpowiedzieć na pytania dotyczące Puli i okolic.
Ale nie... Bocian musiał sp**** wątek. Debilne wręcz 24!
Bocian komentuj dalej na wspomnianych wyżej portalach, a tutaj, jeżeli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie to, bądź tak łaskaw i zamilcz.

No grzmij dalej, czemu teraz tego nie robisz? :) podnieciłeś się jednym pytaniem , nota bene żartobliwym... takich stwierdzeń, wróciłem z ... tu przez następne 2 miesiące będzie 1000. Ludzie może i chcą być użytecznie ale nie w ten sposób. Takich wracających z Puli będzie jeszcze z 500 osób i każdy napisze że był w Puli i czeka na pytania. A może niech czyta forum i czeka na pytania o Pule i wtedy odpowiada a nie zakłada setny wątek... I ze stwierdzeniami , że coś jest debilne to właśnie wybierz się na Onet gdzie jesteś chyba stałym bywalcem bo wiesz jakie tam są komentarze...
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 30.06.2009 01:10

pytan jak widac zatrzesienie, no coz, tak wlasnie wygladaja tego typu watki.
wazne jest to ze mozna sie po...........................
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 30.06.2009 09:37

slawek66 napisał(a):pytan jak widac zatrzesienie, no coz, tak wlasnie wygladaja tego typu watki.
wazne jest to ze mozna sie po...........................

Widzisz kolego - pytan mam duzo na priva - ludzie czasami wstydzą sie zadac pytanie na forum bo obawiaja sie takich "grzmotów" i swego rodzaju nabijania sie...oć tyle
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 01.07.2009 22:23

moduscreati napisał(a):
grzeslaw napisał(a):
tgniw napisał(a):Wegrzy to potomkowie plemion pochodzacych z terenow dzisiejszych Indii. Oczywiscie jesli dobrze pamietam z lekcji historii w liceum ;)


Tak naprawdę to wszyscy pochodzimy z tamtych terenów. Słowianie także.

zGADZA SIĘ!!! Ale dzisiejsi najblizsi krewni Węgrów Chantowie i Manasowie zamieszkuje tereny przyuralskie ,mają wygląd mongoloidalny i mówią bardzo zblizonym jęzukiem do Wegrów. W XVI w i później Węgrzy próbowali sie z nimi skontaktowac i z powodzeniem to zrobili.....

A dokładnie zamieszkują w Zachodniej Syberii :)
moduscreati
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) moduscreati » 02.07.2009 20:58

ynka napisał(a):
moduscreati napisał(a):
grzeslaw napisał(a):
tgniw napisał(a):Wegrzy to potomkowie plemion pochodzacych z terenow dzisiejszych Indii. Oczywiscie jesli dobrze pamietam z lekcji historii w liceum ;)


Tak naprawdę to wszyscy pochodzimy z tamtych terenów. Słowianie także.

zGADZA SIĘ!!! Ale dzisiejsi najblizsi krewni Węgrów Chantowie i Manasowie zamieszkuje tereny przyuralskie ,mają wygląd mongoloidalny i mówią bardzo zblizonym jęzukiem do Wegrów. W XVI w i później Węgrzy próbowali sie z nimi skontaktowac i z powodzeniem to zrobili.....

A dokładnie zamieszkują w Zachodniej Syberii :)

oczywiście :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 02.07.2009 21:21

A nie lepiej od razy było założyć wątek: Znam się na Węgrach - pytajcie o co chcecie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciłem właśnie z Puli - pytajcie o co chcecie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone