Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Właśnie wróciłam z Omisia. Pytajcie :))

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007
Właśnie wróciłam z Omisia. Pytajcie :))

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 15.06.2007 09:34

Witam Wszystkich :)
Moja pierwsza podróż do HR dobiegła niestety końca. Przed chwilą wróciliśmy :) Jestem przekonana że nie była to nasza ostatnia wyprawa do HR :) Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie (zaraz kładę się spać, ale jutro jestem cały dzień w pracy więc poodpisuję).
Teraz krótka relacja... Wyjechalismy 4.06 z samego rana. Jechaliśmy w 5 osób (6letnie dziecko i 4 dorosłych), dwóch kierowców z tego jeden bardzo dobry, a drugi powiedzmy że się uczący. Jadąc do HR wybraliśmy trasę przez Słowację, Austrię, Słowenię i Chorwacje. Winietki kupiliśmy na słowacji (19 zł jedniodniowa w sklepie na granicy) i w austrii (ok. 45 zł 10dniowa (byla jeszcze 2 miesieczna) jakies 40 minut drogi za granica na stacji schell (musielismy czekac 40 minut bo byla otwarta dopiero od 6 rano!!!). Na Slowenii nie ma winietek, a w HR na autostradach sa bramki. Na przejsciach granicznych nawet nie ogladali paszportow tylko machali reka zebysmy jechali. Jechaliśmy Citroenem Berlingo, a jadac z dzieckiem nie spieszylismy sie. Podroz trwala ok 15 godzin ale mielismy kilka postojow w tym 2godzinny w Wiedniu. 3 dni spedzilismy w miejscowosci Senj, skad tez pojechalismy do Jezior Plitvickich. Niestety pogoda tam nie byla zbyt ciekawa (przelotne opady, chmury), więc przenieslismy sie na 7 dni do Omisia (miedzy splitem a makarska) - dokladnie na obrzeza Omisia do osrodka wczasowego Nemira. I tutaj prawdziwy raj :)Pogoda sliczna 25 stopni caly czas ( w jedna noc byla burza), morze cieplusie. Jechalismy w ciemno i nie bylo problemu z apartamentami, nawet zostalismy przywitani rakiją ;) Wyjezdzajac z HR przecielismy cala dlugosc autostrady (ze splitu do zagrzebia) - cena 157 kun. A potem kawaleczek tuz przed przejsciem granicznym na Węgry - 5 euro. Wracalismy przez Budapeszt - pięknie wygląda nocą, ale do jazdy porażka. Oczywiście się zgubiliśmy i potem nie wyjechaliśmy już na drogę ekspresową :D Dlatego zdecydowanie polecam trase przez Austrie :P Lepsze drogi, lepiej oznakowane i szybsze :)
No to chyba tyle...
Swoją drogą Chorwaci są bardzo sympatyczni i uprzejmi, do tego te widoki, i morze... aż chce się wracać :)
Wszystkim szykującym się do wyjazdu życzę szerokiej drogi i udanego wypoczynku!
Pozdrawiam :papa:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 15.06.2007 09:48

Gdzie mieszkaliście w Senju i za ile :?:

P.S.
Skoro przed 6-tą byliście w Parnodorfie (na tym Shellu co był zamknięty) to ten "poranek" wyjazdowy zaczął się tuż po północy :wink:
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 15.06.2007 10:08

Wyjezdzajac z Senj jakies 2 km od centrum po lewej stronie jest napis apartaments i taki stromy podjazd pod gorke. Nie mam niestety tam telefonu, ale placilismy 40 euro za 2 sypialnie (2 osobowa i 4osobowa), lazienke, kuchnie z garnkami, talerzami, sztuccami itp, salon z tv, i duzym tarasem z widokiem na morze.
Pozdrawiam
A wyjechalismy kolo 1:30-2 ;)) z tym, że przez slowacje jechalismy spory kawalek jakas nowa droga ktorej nie bylo na nawigacji...
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 17.06.2007 12:24

Winietki kupiliśmy na słowacji (19 zł jedniodniowa w sklepie na granicy) i w austrii (ok. 45 zł 10dniowa

Czy aby nie przepłaciliście?
Winietka kosztuje 7,60 Euro, razy 4 zł to znacznie mniej niż 45 zł. Je zeli Was nacięli, napisz koniecznie gdzie ją kupowałaś żeby inni się ustrzegli tego miejsca.
ewa69
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa69 » 19.06.2007 22:02

Wesolutka,
my wybieramy się w rejon Omisia (do Nemiry) już za cztery dni. Może mogłabyś polecić jakąś fajną i przystępną cenowo knajpkę, albo pizzerię w tej okolicy.
Pozdrawiam.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 19.06.2007 22:16

W samej Nemirze jest kilka miejsc gdzie mozna zjeść-traficie bez problemu, tam nie mozna sie zgubić (chyba że przez dwa lata się strasznie rozbudowała) a i ceny były przystępne (dokładnie nie pamiętam).
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 19.06.2007 23:18

Witam :) my tez mieszkalismy w nemirze dokladnie nemira V :) w nemirze jest jedna restauracja, podobno dobre jedzenie, ale my tam nie bylismy - tuż przy plaży. Pizzerie polecam w Omisiu - idąc od straganów warzywnych za pocztą skecić w prostopadłą uliczkę (w lewo), na końcu tej uliczki po lewej stronie, na przeciwko sklepu z winami :) Ceny ok. 35-40 kun, piwko 12 kun. Tutaj masz zdjecie tej uliczki :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/653 ... 22dee.html
A polecam także lody u takiego uśmiechniętego pana przy głównej ulicy :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71f ... 190ce.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ba ... 27efe.html
A tu jeszcze widok z plitvickich jezior :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf7 ... 1f6d0.html
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 19.06.2007 23:23

My też często jadaliśmy w Omisiu - pizza albo sarajewski burek albo coś innego chorwackiego no i w Nemirze przy tej "głównej" drodze od której odchodzą numerowane uliczki w dół do morza są dwa miejsca w których byliśmy-taka niepozorna knajpka a nad nia apartamenty i ładniej wyglądająca restauracja prawie tuż obok (z tego co pamietam również włoska kuchnia jest tam dostępna) - jak dla nas smacznie i niedrogo.
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 19.06.2007 23:28

ewa69
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa69 » 20.06.2007 11:16

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnosnie zakupów. Podejrzewam, że w samej Nemirze nie ma żadnego supermarketu, a jak wygląda sprawa w Omisiu - gdzie najlepiej robic zakupy? Chodzi mi o jakieś spożywcze produkty, może jakieś rybki itp. Pozdrawiam.
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 20.06.2007 11:49

Witam,
w Nemirze są 2 sklepy obok siebie, ale nie ma tam za dużego wyboru :P Dostawy pieczywa są kilka razy dziennie, i mozna sobie zamowić na rano bułeczki :P Większe zakupy można zrobic w hipermarkecie Studenac w Omisiu, jadac od strony makarskiej za stacja benzynową IMA po lewej stronie. Taki budynek obok fontanny. A jadąc od splitu przed stacją po prawej stronie. Myślę że znajdziecie bez problemu! Pozdrawiam
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 20.06.2007 17:31

ewa69 napisał(a):Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie odnosnie zakupów. Podejrzewam, że w samej Nemirze nie ma żadnego supermarketu, a jak wygląda sprawa w Omisiu - gdzie najlepiej robic zakupy? Chodzi mi o jakieś spożywcze produkty, może jakieś rybki itp. Pozdrawiam.


W samej Nemirze chyba nie ma kłopotów z zakupami, bo jest tam przynajmniej jeden (dość spory) sklep spożywczy a w samym Omiszu to przy wjeździe od strony Splitu (po lewej stronie) jest duży supermarket z całkiem fajnymi cenami i zaopatrzeniem. W samym "centrum" są co najmniej 3 sklepy w miarę zaopatrzone z towarami w promocjach. A przy wylocie jest jeszcze jeden (chyba KONZUM). Owoce i warzywa najlepiej kupować na ryneczku i oczywiście targować sie(!!!). Obok ryneczku jest tez targ rybny(można wybierać ale nie pamiętam w jakie dni).
W ogóle z zaopatrzeniem naprawdę nie ma żadnych problemów - tylko nie polecam kupowania na targu alkoholu - może ładnie wygląda ale coś dobrego lepiej kupić od sąsiada (musi dbać o dobrą opinię ;) )
POZDRAWIAM!!
malafm
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) malafm » 20.06.2007 20:07

W Omisu są chyba ze 3 Studenace - takie nasze Alberty czy coś takiego, duże dobrze zaopatrzone supermarkety osiedlowe. Ceny wiadomo niższe niż w knajpkach ale ogólnie drogo jak w Chorwacji, a ha w stronę Splitu jest taki markecik Tommy był minimalnie tańszy :lol:
Ps. Wróciliśmy z Omisia w poniedziałek - rewelacyjne miejsce. Ta pizzeria ze zdjęć z poprzedniego postu faktycznie pyszna, szczególnie pizza pikantna 8O Zaraz obok jest restauracja Milo polecam oczywiście jeżeli ktoś lubi wątróbkę z cebulką podają na półmisku z frytkami i oczywiście ajvarem :lol: Porcja 55 Kn. Tam też jedliśmy coś co można nazwać mieszanka mięs z grila w komplecie z frytkami i surówką coś koło 70 Kn ale bardzo duża porcja tak że jadłam na "spółę" z dzieciakiem i obie miałyśmy dość.
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 21.06.2007 11:24

... dalej w Omisu takie korki w kierunku do Makarskiej??? ... w tamtym roku Omis "przetrzymał" nas ponad godzinę :(
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 22.06.2007 18:29

jacirg napisał(a):... dalej w Omisu takie korki w kierunku do Makarskiej??? ... w tamtym roku Omis "przetrzymał" nas ponad godzinę :(


Mam dla Ciebie niespodziankę :) Przed chwileczką dobry człowiek z tego forum powiedział mi, że 26 lub 27 czerwca będzie otwarty nowy odcinek autostrady od Splitu do miejscowości Baśka Woda. Więc w tym roku korki nas ominą :lol: Jest już otwarty odcinek autocesty od granicy do Krapiny, przejścia ze Słowenią w kierunku na Maribor.
Więc dużo dużo szybciej :)

Pozdrówka.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Właśnie wróciłam z Omisia. Pytajcie :))
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone