Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wjazd na autostradę bez bileciku

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 09.06.2007
wjazd na autostradę bez bileciku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 10.08.2024 11:47

Znajomy z rodziną jest obecnie w okolicy Vodic i wybrali się na wycieczkę do Splitu. Nie wiem dokładnie gdzie wjeżdżali na autostradę ale po podjechaniu do automatu z bilecikami szlaban się otworzył najpierw,znajomy naciskał przyciski (są dwa na wysokości dla auta osobowego i wyżej dla większych aut) ale niestety bilecik nie został wydrukowany a szlaban był cały czas otwarty, pomyślał ze pewnie brakło druczków więc pojechał. Ale przy zjeździe z autostrady pani w okienku naliczyła mu karę za zgubiony bilecik. Gdzie tkwi kruczek czy błąd? Mówi że przyciskał przycisk do pomocy ale nikt się nie odzywał.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9299
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.08.2024 12:51

Na pytanie, nie odpowiem, bo nie mam zielonego pojęcia.
A, z czystej ciekawości, ile wynosi taka kara?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.08.2024 13:25

jak501 napisał(a):Znajomy z rodziną jest obecnie w okolicy Vodic i wybrali się na wycieczkę do Splitu. Nie wiem dokładnie gdzie wjeżdżali na autostradę ale po podjechaniu do automatu z bilecikami szlaban się otworzył najpierw,znajomy naciskał przyciski (są dwa na wysokości dla auta osobowego i wyżej dla większych aut) ale niestety bilecik nie został wydrukowany a szlaban był cały czas otwarty, pomyślał ze pewnie brakło druczków więc pojechał. Ale przy zjeździe z autostrady pani w okienku naliczyła mu karę za zgubiony bilecik. Gdzie tkwi kruczek czy błąd? Mówi że przyciskał przycisk do pomocy ale nikt się nie odzywał.

Może zabrakło karteczek w danym automacie? Jest jeszcze "pięterko" z biletami dla ciężarówek. Mógł zjechać za szlabanem i wyjaśnić temat. Mógł też podejść na innego automatu (jeśli był) i pobrać bilet. Bilet musi być. Takie warunki przejazdu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.08.2024 14:37

elka21 napisał(a):Na pytanie, nie odpowiem, bo nie mam zielonego pojęcia.
A, z czystej ciekawości, ile wynosi taka kara?

Myślę że "kary" nie ma, po prostu liczony jest przejazd od pierwszego wjazdu. Najprawdopodobniej policzyli im za przejazd Lučko - Split.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9299
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.08.2024 14:43

dids76 napisał(a):
elka21 napisał(a):Na pytanie, nie odpowiem, bo nie mam zielonego pojęcia.
A, z czystej ciekawości, ile wynosi taka kara?

Myślę że "kary" nie ma, po prostu liczony jest przejazd od pierwszego wjazdu. Najprawdopodobniej policzyli im za przejazd Lučko - Split.

jak501 napisał(a): Ale przy zjeździe z autostrady pani w okienku naliczyła mu karę za zgubiony bilecik.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.08.2024 15:09

Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.08.2024 15:10

jak501 napisał(a):Znajomy z rodziną jest obecnie w okolicy Vodic i wybrali się na wycieczkę do Splitu. Nie wiem dokładnie gdzie wjeżdżali na autostradę ale po podjechaniu do automatu z bilecikami szlaban się otworzył najpierw,znajomy naciskał przyciski (są dwa na wysokości dla auta osobowego i wyżej dla większych aut) ale niestety bilecik nie został wydrukowany a szlaban był cały czas otwarty, pomyślał ze pewnie brakło druczków więc pojechał. Ale przy zjeździe z autostrady pani w okienku naliczyła mu karę za zgubiony bilecik. Gdzie tkwi kruczek czy błąd? Mówi że przyciskał przycisk do pomocy ale nikt się nie odzywał.

Jeśli do bramki przyjedzie się bez biletu, np. się go zgubi, HAC nalicza karę w wysokości dwukrotnej ceny za najdłuższy odcinek. Tak pewnie stało się w tym przypadku. Tak samo dzieje się gdy na autostradzie pozostaje sie dłużej niz 24h bez ważnej przyczyny.
Pozdrav.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 10.08.2024 15:11

endryu napisał(a):Informacja o karze za brak biletu https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/sto ... 30652.html

Otóż to.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.08.2024 10:57

endryu napisał(a):Informacja o karze za brak biletu https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/sto ... 30652.html

Czyli jednak jest kara. :?
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 13.08.2024 18:23

endryu napisał(a):
jak501 napisał(a):Znajomy z rodziną jest obecnie w okolicy Vodic i wybrali się na wycieczkę do Splitu. Nie wiem dokładnie gdzie wjeżdżali na autostradę ale po podjechaniu do automatu z bilecikami szlaban się otworzył najpierw,znajomy naciskał przyciski (są dwa na wysokości dla auta osobowego i wyżej dla większych aut) ale niestety bilecik nie został wydrukowany a szlaban był cały czas otwarty, pomyślał ze pewnie brakło druczków więc pojechał. Ale przy zjeździe z autostrady pani w okienku naliczyła mu karę za zgubiony bilecik. Gdzie tkwi kruczek czy błąd? Mówi że przyciskał przycisk do pomocy ale nikt się nie odzywał.

Może zabrakło karteczek w danym automacie? Jest jeszcze "pięterko" z biletami dla ciężarówek. Mógł zjechać za szlabanem i wyjaśnić temat. Mógł też podejść na innego automatu (jeśli był) i pobrać bilet. Bilet musi być. Takie warunki przejazdu.


jak napisałem wcześniej kolega przyciskał i tutaj nisko gdzie jest dla aut osobowych i na pięterku dla ciężarówek, bileciku nie otrzymał, zjechał za szlabanem na bok i wrócił na pieszo przyciskał ten przycisk pomocy ale ani nikt się nie odezwał ani też nie przyszedł. A finalnie zapłacił coś ponad 60 euro. On wszystko rozumie, tylko nie pojmuje dlaczego otworzył mu się szlaban? Zachęciło go to jakby do wjazdu bez biletu. Twierdzi że to był jakiś malutki wjazd na autostradę i była tylko jedna bramka dla wjeżdżających i nie było możliwości użycia innego urządzenia do druku bileciku.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 519
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 13.08.2024 19:08

Niech pisze reklamację na maila
https://www.hac.hr/hr/cestarina/reklamacije

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
wjazd na autostradę bez bileciku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone