Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 26.08.2009 09:23

Janusz Bajcer napisał(a):
Peszko napisał(a):A czy ktoś zabierał z soba podobna lodóweczke?
http://allegro.pl/item710150917_lodowka ... v_230.html

i czy taka lodówka sprawdzi się w czasie podróży by spokojnie przewieźć serki, kiełbase jakies mięso?

Nie bardzo wiem jak to ma chłodzić skoro nie ma tam wkładów z lodem...


W takiej lodówce chłodzi ogniwo

Aby chłodziło skuteczniej, do lodówki dobrze jest wrzucić butelkę z zamrożoną wodą :D


Sprawdza się wszędzie, nawet na plaży, kiedy nie ma napięcia, nieźle utrzymuje niską temperaturę napojów - oczywiście wcześniej schłodzonych. Ja dodatkowo na dłuższe wyjazdy czy wyjście na plażę umieszczam w środku specjalne zamrożone wkłady do lodówek turystycznych (butelka zajmowałaby za dużo miejsca). Można je kupić w każdym hipermarkecie czy sklepie sportowym.
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 11.07.2010 15:01

hajduczek napisał(a):nie widać zbyt dokładnie na zdjęciu(nadruki na folii przeszkadzają :wink: )ale ja w domu (czasem nawet w domu się przydają jak człowiek chce się spokojnie zdrzemnąć)chyba podobne .Konkretnie takie piankowe,mięciutkie,super dopasowują się do ucha-kupuję w sklepie z odzieżą BHP 8) za 1zł

Obrazek


Ooo- coś dla mnie! :D
Joasialw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2010
Niezbędnik chorwacki;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joasialw » 24.07.2010 12:05

Witam wszystkich serdecznie.Własnie wrócilismy z 2-tygodniowych wczasów w Chorwacji.Chorwacja jest przepiękne,ale i droga.Nawet Niemcy są zszokowani cenami.Co nalezy zabrac,by bez bólu finansowego cieszyc sie uroplem?
1.Mleko odtluszczone w proszku-idealnie rozrabia sie je nawet w zimnej wodzie,bez gotowania
2.kawa,herbata-dla smakoszy zakup KONIECZNY
3.chusteczki jednorazowe w pudełku-mniejsze niz papier toaletowy,ktorego ceny w Chorwacji sa przerazajace wrecz
4.pasztety,pakowane wedliny,itp.
5.Jesli bedzie dostep do piekarnika(my mielismy) to sprawdza sie buleczki do dopiekania
6.chleb paczkowany
7.maslo,margaryna(w Chorwacji najtansze to okolo 6-8 zł)
8.płyn do naczyń
9.pakowany ser zołty,topiony w plasterkach
10.Dla smakoszy piwa,Coca-Coli,Fanty(kmy nie jestesmy wiec ominal nas ogromny wydatek)-wezcie zapasy z Polski
11.worki na smieci
12.folia spozywcza,aluminiowa
13.woreczki sniadaniowe
14.fantastycznie nam sie sprawdzily pudeleczka sniadaniowe dzieci,zamkniete szczelnie
15.orzeszki ziemne w duzych paczkach
16.mydło
17.olej roslinny

Gdy jadą z Wami dzieci:
1.małe kartoniki z soczkiem-w Polsce zaplacicie 50-70 gr,w Chorwacji okolo 2,50zł
2.Slodkie bułeczki maslane
3.herbatniczki
4.Dzieci parówkowe;) niech wezma swój przysmak z Polski

Cukier -ceny w przeliczeniu jak w Polsce,sol morska tansza,polecam nawet duzo kupic:)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004
Re: Niezbędnik chorwacki;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 25.07.2010 23:04

Joasialw napisał(a):7.maslo,margaryna(w Chorwacji najtansze to okolo 6-8 zł)

To ile kostek dziennie idzie na takim wyjeździe?
Bo dla mnie była by to oszczędność 2-3 zł i raczej odpuszczę targanie ponad tysiąc km.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Niezbędnik chorwacki;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.07.2010 23:33

Joasialw napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.Własnie wrócilismy z 2-tygodniowych wczasów w Chorwacji.Chorwacja jest przepiękne,ale i droga.Nawet Niemcy są zszokowani cenami.Co nalezy zabrac,by bez bólu finansowego cieszyc sie uroplem?
1.Mleko odtluszczone w proszku-idealnie rozrabia sie je nawet w zimnej wodzie,bez gotowania
2.kawa,herbata-dla smakoszy zakup KONIECZNY
3.chusteczki jednorazowe w pudełku-mniejsze niz papier toaletowy,ktorego ceny w Chorwacji sa przerazajace wrecz
8O 8O 8O
O mój Boże!!!
A ileż to kosztuje ten papier toaletowy (zapewne więcej niz butelka wódki?!) i ile zgrzewek zabraliście ze sobą? :lol: :wink:

4.pasztety,pakowane wedliny,itp.
5.Jesli bedzie dostep do piekarnika(my mielismy) to sprawdza sie buleczki do dopiekania
6.chleb paczkowany
7.maslo,margaryna(w Chorwacji najtansze to okolo 6-8 zł)
8.płyn do naczyń
9.pakowany ser zołty,topiony w plasterkach
10.Dla smakoszy piwa,Coca-Coli,Fanty(kmy nie jestesmy wiec ominal nas ogromny wydatek)-wezcie zapasy z Polski
11.worki na smieci12.folia spozywcza,aluminiowa
13.woreczki sniadaniowe
14.fantastycznie nam sie sprawdzily pudeleczka sniadaniowe dzieci,zamkniete szczelnie
15.orzeszki ziemne w duzych paczkach16.mydło
17.olej roslinny

Gdy jadą z Wami dzieci:
1.małe kartoniki z soczkiem-w Polsce zaplacicie 50-70 gr,w Chorwacji okolo 2,50zł
2.Slodkie bułeczki maslane
3.herbatniczki
4. Dzieci parówkowe;) niech wezma swój przysmak z Polski

Cukier -ceny w przeliczeniu jak w Polsce,sol morska tansza,polecam nawet duzo kupic:)

8O
Ja pierdziu....
Prawie spadłem z krzesła!
Wy tam chyba TIR-em jeździcie z dostawą a nie na urlop!
Zapomniałaś jeszcze o długopisach z Tesco, benzynie w 4 kanistrach, ryzach papieru do pisania, zapasowych wkładach do długopisów, co najmniej trzech kartonach polskiego piwa, 5 kilogramach polskiej kiełbasy i 50 dag rozumu więcej, żeby to wszystko jakoś ogarnąć.

Kurde, człowiek jeździ na trampingi, zabierając ze sobą żarcie, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem...

Ci Chorwaci, to jacyś porąbańcy!!!
Mieć strasznie drogi papier toaletowy?!?! 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 26.07.2010 00:19

Fatamorgana zastanów się co twój post wnosi i jak się w nim odzywasz?
dziewczyna napisała co dla niej było drogie, być może ktoś z jej opinii skorzysta i choćby częściowo coś weźmie ze sobą.
Tutaj już nic nie można napisać bo zaraz fala krytyki i naśmiewania się. Dajcie innym żyć.
Joasialw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joasialw » 26.07.2010 09:51

Szanowny Panie Fatamorgana
Nie bralam z Polski nic poza prowiantem na droge.Za wszystko placilam na miejscu,papier mialam w apartamencie!!!,ale zwrocilam uwage na ceny.Nawet 12zl moze Pan zaplacic za 6 szarych rolek.Ja mam dobra sytuacje finansowa,ale nie wszyscy taka maja.Za dwa tygodnie zycia w Chorwacji(restauracje,zakupy) za 2 doroslych i 2 dzieci wydalam ok.3000zl.Wiem,ze dla wielu Polakow to ogromny wydatek.I jesli ktos juz wyda wiele na podroz,sama kwatere a znajac ceny stamtad moze cos wziac z Polski,by nie zrujnowac sie kompletnie to nie widze w tym nic zlego.Nie oceniam zle Polakow,ktorzy wyciagaja z toreb polskie Krakusy,paluszki,krakersy.Nie toleruje z kolei glosnego,chamskiego zachowania,kpiny z innych.Coz,kultury nie kupimy ani za złotówki,ani za kuny,prawda?
Przypominam,ze jest to watek o tym "co zabrac".Wystarczy pomyslec o innych,podpowiedziec cos,by spelnienie marzen nie stalo sie bolesnym koszmarem po drodze.Jesli ktos przeliczy ceny i zdecyduje sie wziac cos z Polski a potem na luzie bedzie sie cieszyl plazami,sloncem,urokiem chorwackich maisteczek i waskich uliczek,to co w tym zlego?
kasiuniap1987
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiuniap1987 » 26.07.2010 10:02

bardzo dziękuje za radę Joasialw;) wyjeżdzam do Chorwacji za tydzień i robie już sobie liste co zabrać. Dwa tygodnie temu wrócili znajomi z Chorwacji i też byli w szoku, że za takie "pierdołki" chorwaci sobie tyle cenią, tym bardziej, że byli dwa lata temu i ceny nie były aż takie wygórowane. Powiem tak, mam duży bagażnik i taki papier toaletowy czy zgrzewka wody :) nic w nim nie zmienią jeśli je wezmę z POlski a kasę którą bym miala przeznaczyć na to, na miejscu wole sobie kupić jakiś dobry obiad :) [/b]
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 26.07.2010 21:22

kłamstwo srajtaśme kupisz w zwykłym sklepie za 10kun 6rolek wystarczy lukać pod nogi a nie na wysokie półki 8)
kemot70
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 19.07.2010
Re: Niezbędnik chorwacki;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemot70 » 26.07.2010 22:26

Fatamorgana napisał(a):
Joasialw napisał(a):Witam wszystkich serdecznie.Własnie wrócilismy z 2-tygodniowych wczasów w Chorwacji.Chorwacja jest przepiękne,ale i droga.Nawet Niemcy są zszokowani cenami.Co nalezy zabrac,by bez bólu finansowego cieszyc sie uroplem?
1.Mleko odtluszczone w proszku-idealnie rozrabia sie je nawet w zimnej wodzie,bez gotowania
2.kawa,herbata-dla smakoszy zakup KONIECZNY
3.chusteczki jednorazowe w pudełku-mniejsze niz papier toaletowy,ktorego ceny w Chorwacji sa przerazajace wrecz
8O 8O 8O
O mój Boże!!!
A ileż to kosztuje ten papier toaletowy (zapewne więcej niz butelka wódki?!) i ile zgrzewek zabraliście ze sobą? :lol: :wink:

4.pasztety,pakowane wedliny,itp.
5.Jesli bedzie dostep do piekarnika(my mielismy) to sprawdza sie buleczki do dopiekania
6.chleb paczkowany
7.maslo,margaryna(w Chorwacji najtansze to okolo 6-8 zł)
8.płyn do naczyń
9.pakowany ser zołty,topiony w plasterkach
10.Dla smakoszy piwa,Coca-Coli,Fanty(kmy nie jestesmy wiec ominal nas ogromny wydatek)-wezcie zapasy z Polski
11.worki na smieci12.folia spozywcza,aluminiowa
13.woreczki sniadaniowe
14.fantastycznie nam sie sprawdzily pudeleczka sniadaniowe dzieci,zamkniete szczelnie
15.orzeszki ziemne w duzych paczkach16.mydło
17.olej roslinny

Gdy jadą z Wami dzieci:
1.małe kartoniki z soczkiem-w Polsce zaplacicie 50-70 gr,w Chorwacji okolo 2,50zł
2.Slodkie bułeczki maslane
3.herbatniczki
4. Dzieci parówkowe;) niech wezma swój przysmak z Polski

Cukier -ceny w przeliczeniu jak w Polsce,sol morska tansza,polecam nawet duzo kupic:)

8O
Ja pierdziu....
Prawie spadłem z krzesła!
Wy tam chyba TIR-em jeździcie z dostawą a nie na urlop!
Zapomniałaś jeszcze o długopisach z Tesco, benzynie w 4 kanistrach, ryzach papieru do pisania, zapasowych wkładach do długopisów, co najmniej trzech kartonach polskiego piwa, 5 kilogramach polskiej kiełbasy i 50 dag rozumu więcej, żeby to wszystko jakoś ogarnąć.

Kurde, człowiek jeździ na trampingi, zabierając ze sobą żarcie, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem...

Ci Chorwaci, to jacyś porąbańcy!!!
Mieć strasznie drogi papier toaletowy?!?! 8O 8O 8O :lol: :lol: :lol:



ile ty chłopie wypiłeś jak to pisałeś :?:
a nawet jak by Tirem to co w tym złego ???
Joasialw
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joasialw » 27.07.2010 10:13

Matrix...Napisalam mozna tyle zaplacic za papier,ceny wielu artykulow sa zblizone,inne sie roznia a szkoda czasu na bieganie po sklepach.Podaje Wam ceny z kilku pragonow,moze sie przydadza:)

1,Chleb 7-12 kun
2.chleb tostowy 7,99 ale w sklepie GETRO tylko 0,99kn
3.mleko 2,8% 9,99kun
4.masło od 20kn
5.margaryna 500g 10,99kn
6.piwo Nektar 2l 16,99kn(piwo najtansze)
7.ser zolty najtanszy 200g 9,99kn
8.smietana w kubeczku 12% 200ml 3,79kn(GETRO)
9.wino 19,99kn(dobre tylko do marynowania kalmarow:))
10.kalmary ok.20,39kn
11.soczek w kartoniku dla dzieci 0,40-0,60kn

KAUFLAND
1.zielone oliwki 1kg 29,90kn
2.czarne olwki w promocji 1kg 49,90kn
3.kawalek baklavy(wszedzie jest ta cena) 7kn
4.szynka prsut 1kg 115,90kn
5.kalmary mrozone 22,59kn
6.małze mrozone 21,99kn
7.smiatana w kartoniku 0,22 11kn
8.salami 1kg 89,90kn

LIDL
1.ajvar(polecam!!! kupilismy do polski 10l,pycha,niepowtarzalne) 10,49kn sloiczek
2.makaron rurki 2,99kn
3.tosty z maslem 4,49kn
4.lody w wafelku-sandwich 2,99kn
5.cukier 5,78kn
6.mleko 2,5%4,49kn
7.maly jogurt naturalny 1,6% 1,35knkn
8.ser topiony w plasterkach 3,99kn
9.wiekszy ajvar 11,79kn-11,89kn
10.wino Harlekin Debit 29,99kn-kwasne

SUPERMARKET
1.sól morska 1kg 2,99kn(warto kupic do Polski!)
2.smietana w kartoniku 500ml 8.99kn
3.malze 500g 22,99kn
4.czosnek 250g 5,99kn
5.Ajvar Blagi 690gr 16,99kn
6.suszone figi 1kg 54,99

PAMIATKI,TARG
1.suszone figi 250g 15-15kn
2.figi w miodzie maly sloiczek ok.40kn
3.dzem figowy maly sloiczek 25-50kn
4.figi swieze 1kg 14kn(dokupilismy cukier i sama usmazylam dzemik:),pyyyycha).Niestety zawsze spoznilam sie po dzemik gotowy:(
5.alkohole
-Miodunka 1l 140kn
-Hruszkova(najtaniej i najsmaczniejsza nawiezy widokowej przy Kanale limskim-8euro za 1l) 1l 60-80kn
-rakija 140kn za butelke
Taniej jest w okolicach Porecu,Rovinj
.6.rsut 1kg 159-170kn
7.Coca-Cola ok.15-20kn,podobnie fanta
8.woda mineralna 1,5l 6-8kn
9.gałka lodów 5-6kn
10.porcja pizzy 7-12kn

RESTAURACJE
1.dania w cenie od 39kn(przystawka raczej)-59-79kn

WYCIECZKI
1.Pula-Wenecja 420kn w dwie strony,dzieci do lat 6 za darmo,rodzinne pakiety 2+1(tylko dorosli placa) COMMODORE_najlesza jakosc
2.Wenecja-zakupic bilety na statku
-gondola 20euro
-tramwaj wodny 20euro
-obiad 20euro(lazzania,picie bez ograniczen,salatka,lody)
Szczerze...traci sie czas na oczekiwanie.tramwaje zapchane,mozna stac w srodku,gondola dwie uliczki,obiad-traci sie czas.Nie kupujac w/w mozna wiecej zobaczyc,dojsc nawet do placu Sw.Sebastiana,naprawde poczuc Wenecje.A w drodze miedzy uliczkami kupic pizze na porcje(pyszna margeritta ,wielki kwadrat za 2 euro.wystarczy:)
-maski weneckie 4-25euro
-breloczki 2-5euro
-kolczyki 2-8euro
-Pinokio(polecam wlasnie taka pamiatke dzieciom!) poruszajacy raczkami i nozkami 3-10euro(za 3 jest uroczy,wygodny do zabawy:))
-ceny na statku wycieczkowym:hot-dog 3 euro,Coca-Cola 0,25 3 euro

WENECJA
Tam oplaca sie wejsc w boczna uliczke i w sklepiku kupic
1.oliwa z oliwek extra vergine 1,85euro za 1l
2.olej z orzechow arachidowych 1,69euro za 1l
3.sos pesto 2,30euro za 750ml

JASKINIA BADERINE
Dzieci do 6 lat wolny wstep,dorosli 50kn

MUZEUM MUMII VODNJAN
Dzieci wstep wolny,dorosli Mumie 5 euro,mumi plus muzeum 7euro

MUZEUM w Puli 20kn

Kupic warto nalewke gruszkowa,figowa,sol morksa,sosy Ajvar Blagi:)

Pozdrawiam wszystkich
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.07.2010 12:41

dobra robota, dzięki :D
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 27.07.2010 17:22

Joasialw dobre info ale już rozumiem niektóre albo nawet większośc cen. Wkońcu byłaś na Istrii więc nie ma się czemu dziwic tam zawsze wysztko droższe. Sprawdzałem w necie ceny w róznych marketach chorwackich i np w Dalmacji jednak jest taniej. Ale jak ktoś wybiera się na Istrię to przynajmniej wie na co może liczyc.
Aha wczoraj w naszym Lidlu widziałem już pastę Ajvar. Więc jak zapas Ci się skończy to nie będzie problemu z kupnem.
:wink: Pozdrav
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 27.07.2010 18:17

Ale i tak najlepsza jest w sklepie Jamnica Ice Tea Peach - 0.5 l (sport cap)
Jamnica Ice Tea Wild Berries-Cranberry - 1.5 l
Jamnica Ice Tea Wild Berries-Cranberry - 0.5 l (sport cap)
Jamnica Ice Tea Lemon - 1.5 l
mam mały zapas :D
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.07.2010 18:52

Bolo napisał(a):J
Aha wczoraj w naszym Lidlu widziałem już pastę Ajvar. Więc jak zapas Ci się skończy to nie będzie problemu z kupnem.
:wink: Pozdrav

Ajvar nie jest w stałym asortymencie w Lidlu więc jak się Joasi skończy to już go w Lidlu pewnie nie będzie ;)
a ja natchnięta wątkiem odgrzebałam słoik Ajvaru z CRO, mniam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone