Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 14.07.2008 16:46

Pytanie pewnie zabrzmi głupio, ale trudno, kto pyta, nie błądzi ;-)
Domyślam się, że warto byłoby zaopatrzyć się w parasol na plażę, tylko jako, że nigdy nie miałam do czynienia z plażą inną niż piaszczysta, w dodatku na ogół z parasolami zamontowanymi na stałe, to nie bardzo wiem, czy w te kamyczki da się jakoś wbić parasol w miarę stabilnie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2008 17:13

Obrazek

Jedni maja specjalną podstawkę , ale jak są kamienie to nie jest ona konieczna, parasol albo włożysz w szczelinę między skały albo zrobisz kopczyk z kamieni i "nema problema" :lol:
Piach nie jest konieczny .
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 14.07.2008 18:02

Podstawki właśnie się pozbyłam parę miesięcy temu, uznając, że do niczego mi się nie przyda:), bo nie nad morze się wybieram, więc wolałabym nie kupować nowej. Poza tym zabiera miejsce w bagażniku.
Ale skoro kopczyk z kamieni wystarczy, to się przestaję przejmować
EDYTA S
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) EDYTA S » 15.07.2008 17:10

Słuchajcie opłaca sie brać wózek dla dziecka do Cro? Czy nie?
Myśle tutaj o spacerach po Krk, Basce, promenadach, molo bo na plaży będziemy nosić małego w chuście.
Także nie wiem czy nie zajmie tylko mało miejsca w bagażniku czy jednak g brać??Doradzcie doświadczeni bywalcy :wink:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 15.07.2008 17:43

EDYTA S napisał(a):Słuchajcie opłaca sie brać wózek dla dziecka do Cro? Czy nie?
Myśle tutaj o spacerach po Krk, Basce, promenadach, molo bo na plaży będziemy nosić małego w chuście.
Także nie wiem czy nie zajmie tylko mało miejsca w bagażniku czy jednak g brać??Doradzcie doświadczeni bywalcy :wink:


hehe to zależy od mocy Twojej drugiej połowy i jak długie spacery zamierzacie urządzać - ale ja bym zabrał ... tam jest dość ciepło :D a noszenie sporego "tobołka" może zepsuć nastrój chwili :wink: a i przytulić się raczej trudno... jak macie miejsce to brać :wink:
Pozdrav
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 15.07.2008 23:34

EDYTA S napisał(a):Słuchajcie opłaca sie brać wózek dla dziecka do Cro? Czy nie?
Myśle tutaj o spacerach po Krk, Basce, promenadach, molo bo na plaży będziemy nosić małego w chuście.
Także nie wiem czy nie zajmie tylko mało miejsca w bagażniku czy jednak g brać??Doradzcie doświadczeni bywalcy :wink:

no pewnie, że brać !
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 29.07.2008 10:59

moscatel napisał(a):Pytanie pewnie zabrzmi głupio, ale trudno, kto pyta, nie błądzi ;-)
Domyślam się, że warto byłoby zaopatrzyć się w parasol na plażę, tylko jako, że nigdy nie miałam do czynienia z plażą inną niż piaszczysta, w dodatku na ogół z parasolami zamontowanymi na stałe, to nie bardzo wiem, czy w te kamyczki da się jakoś wbić parasol w miarę stabilnie?


Ja polecam parasole zakończone "świdrem" są takie w sprzedaży - rurka też jest wygięta aby łatwiej się kręciło- bo jednak trochę zaczepienia w podłożu też musi być- niestety widziałam je na plaży wiec nie polecę gdzie je można nabyć.
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2008 20:41

Przebrnęłam przez wszystkie posty. Czasem się łapałam za głowę, czasem pękałam ze śmiechu.

Ale tak w kwestii małego podsumowania i dzieci....rozumiem, że pampersy (nie koniecznie firmy PAMPERS) i słoiczki obiadkowo-deserowe w CRO dostanę?? Nie muszę tego w ilościach hurtowych targać ze sobą??
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2008 20:43

EDYTA S napisał(a):Słuchajcie opłaca sie brać wózek dla dziecka do Cro? Czy nie?
Myśle tutaj o spacerach po Krk, Basce, promenadach, molo bo na plaży będziemy nosić małego w chuście.
Także nie wiem czy nie zajmie tylko mało miejsca w bagażniku czy jednak g brać??Doradzcie doświadczeni bywalcy :wink:

Koniecznie wózek brać. Takie jest moje zdanie.
Poza tym też jestem miłośniczką chustowania ale ostatnie upalne dni w Poznaniu przekonały mnie, że chusta w CRO może nie być najlepszym rozwiązanie...zdecydowanie w niej dziecku i rodzicowi za gorąco.
haweja
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haweja » 04.08.2008 23:43

Witam dzięki wam jade do Chorwacji w ciemno sprubuje opisac tą przygode po powrocie ale zaraziliście mnie i córke CRO dzięki wszystkim :D
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.08.2008 17:07

asik NS napisał(a):
moscatel napisał(a):Pytanie pewnie zabrzmi głupio, ale trudno, kto pyta, nie błądzi ;-)
Domyślam się, że warto byłoby zaopatrzyć się w parasol na plażę, tylko jako, że nigdy nie miałam do czynienia z plażą inną niż piaszczysta, w dodatku na ogół z parasolami zamontowanymi na stałe, to nie bardzo wiem, czy w te kamyczki da się jakoś wbić parasol w miarę stabilnie?


Ja polecam parasole zakończone "świdrem" są takie w sprzedaży - rurka też jest wygięta aby łatwiej się kręciło- bo jednak trochę zaczepienia w podłożu też musi być- niestety widziałam je na plaży wiec nie polecę gdzie je można nabyć.
Pozdrawiam

Słuszna uwaga. Parasole ze zwykłym ostrzem są OK, ale tam gdzie byliśmy w tym roku potrafiło czasem powiać (bora) - wtedy żadne kopczyki z kamieni nie pomogą.
Parasol sam w sobie jednak to konieczność.
Pozdrawiam.
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 25.08.2008 10:16

oj super temacik -sporo nam pomógł podczas pakowania ! a zwł przy 1 podejściu ku Chorwacji :D :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2008 10:29

Gdy pierwszy raz pojechaliśmy na południe europy, rozbijaliśmy
porządny namiot z Legionowa (nawet przez głowe nam nie przeszło,przed
wyjazdem, że nie wbijemy szpilki w ziemię, a jednak..).
Po powrocie został zakupiony drut zbrojeniowy fi 10, pocięty i zakuty w SZPILKĘ. Polecam każdemu ten wynalazek :!:

ps.Nawet taką szpileczkę udało się zagiąć w tym roku podczas rozbijania
przystawki namiotowej.Pozdrawiam.Obrazek, tylko jedną :!:
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 29.04.2009 12:28

Na pewno tu zajrzę zanim sama będę robiła listę przed wyjazdem. :D

Konkretnie i na temat. 8)
Ale jeszcze jedno, rozumiem, że coś ciepłego dobrze mieć ze sobą na drogę? Bo na miejscu w cro to już raczej bluza się nie przyda :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone