Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 21.06.2008 16:38

Lubuszanin napisał(a):W tym roku bylm w Vodicach i powem wam, ze komary w apartamencie daly nam poplic. Cos na komary radze zabrac jak nic.


Wypowiedz jest z zeszłego roku, zgadzam się: W zeszłym roku w Vodicach w sierpniu było dość dużo komarów, od gospodyni dostaliśmy jakiś preparat do gniazdka elektrycznego i pomógł na komary w apartamencie, a na zewnątrz pomagał OFF
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008
chorwackie abc

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 26.06.2008 18:06

czy do chorwacji wjade na paszport
Użytkownik usunięty
Re: chorwackie abc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2008 18:34

SDI napisał(a):czy do chorwacji wjade na paszport

nie :lol:
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 26.06.2008 18:54

A na co chciałbyś wjechać?? Na karte roweroą? :D
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 26.06.2008 21:10

gamoń ze mnie myślałem o dowodzie osobistym i jak by było mało pytam w imieniu kolegi
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 26.06.2008 23:33

aaaaaa to zmienia ostać rzeczy,lepiej chyba zabrać paszport niż być wróconym z pod granicy Chorwackiej.My na wyjazd do Chorwacji specjalnie wyrobiliśmy paszporty.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2008 00:00

Na mowy dowód osobisty też można wjechać do Chorwacji :lol:
sylwiagt - proszę nie podawać błędnych informacji :!: :!:
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 27.06.2008 00:40

Czytałem trochę o tym. Jechac na dowód (nowy) można - Chorwaci Cię wpuszczą - ale jest to łamanie polskiego prawa. Chorwacja nie jest w "układzie" Schengen - więc obowiązuje paszport.
Pozdrawiam :wink:
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 27.06.2008 07:46

My jedziemy z paszportami, chociaż mój jest lekko nieterminowy, bo wazny jest do września, a z tego co wiem to musi mieć przynajmniej trzy miesiące ważny w chwili wjazdu. Na dowód wjedziesz, bo strona chorwacka postanowiła wpuszczać obywateli UE za okzaniem tego dokumentu. Może być tylko problem w razie konieczności kontaktu z ambasadą, ale zawsze można powiedzieć, że zgubiłeś.
I jeszcze pytanie: czy celnicy zwracają dużą uwagę na datę ważności paszportu?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.06.2008 08:04

themoon napisał(a):My jedziemy z paszportami, chociaż mój jest lekko nieterminowy, bo wazny jest do września, a z tego co wiem to musi mieć przynajmniej trzy miesiące ważny w chwili wjazdu. Na dowód wjedziesz, bo strona chorwacka postanowiła wpuszczać obywateli UE za okzaniem tego dokumentu. Może być tylko problem w razie konieczności kontaktu z ambasadą, ale zawsze można powiedzieć, że zgubiłeś.
I jeszcze pytanie: czy celnicy zwracają dużą uwagę na datę ważności paszportu?

Na granicy pokaż dowód osobisty i po problemie. Ale miej ze sobą paszport w czasie wakacji w razie "w".
Pozdrawiam
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 27.06.2008 08:10

Krzychu_K - nie pisz tu bzdur wjazd do Cro na dowod nie jest zadnym łamaniem prawa polskiego, układ z Schengen to umowa znoszaca kontrole na wewnetrzych granicach na terenie UE i nic tu nie ma do tego czy ktos ma dowod czy paszport. Jeszcze zanim Polska byla w Schengen mozna bylo po UE jezdzic na nowy dowod a Chorwacja podpisala z Polska umowe jednostrona ze obywatele Polscy moga wjezdzac do Cro na dowod osobisty.

themoon - w 99,9% przypadkow nikt nie zajrzy czy masz wazny paszport , albo machna ci reka zebys jechal odrazu albo w reku pokazesz np. 4 paszporty policza czy 4 glowy sa w samochodzie i jazda dalej. Ja rok temu wyjezdzajac z Cro mialem juz nie wazny paszport (skonczyl sie 3 dni przed wyjazdem) a dowodu nowego jeszcze nie mialem tylko stary zielony i wszystkie granice przekroczylem bez problemu .
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.06.2008 08:39

petr napisał(a):Krzychu_K - nie pisz tu bzdur wjazd do Cro na dowod nie jest zadnym łamaniem prawa polskiego, układ z Schengen to umowa znoszaca kontrole na wewnetrzych granicach na terenie UE i nic tu nie ma do tego czy ktos ma dowod czy paszport. Jeszcze zanim Polska byla w Schengen mozna bylo po UE jezdzic na nowy dowod a Chorwacja podpisala z Polska umowe jednostrona ze obywatele Polscy moga wjezdzac do Cro na dowod osobisty.

themoon - w 99,9% przypadkow nikt nie zajrzy czy masz wazny paszport , albo machna ci reka zebys jechal odrazu albo w reku pokazesz np. 4 paszporty policza czy 4 glowy sa w samochodzie i jazda dalej. Ja rok temu wyjezdzajac z Cro mialem juz nie wazny paszport (skonczyl sie 3 dni przed wyjazdem) a dowodu nowego jeszcze nie mialem tylko stary zielony i wszystkie granice przekroczylem bez problemu .

No to ci sie udało. A co w razie jakiś zdarzeń losowych np kolizja? Wiem bo przeszedłem na własnej skórze. Policjant nie pyta o dowód osobisty tylko o paszport proszę państwa.
Pozdrawiam
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 27.06.2008 09:17

8O Powrót do komarów ! Czytam, że na Ciovo i owszem występują w ilościach większych...
Serio ?? Niezależnie od terminu ? Co zabrać ? Czy psikadła wystarczą ? Może te prądowe odstraszacze ?
Ujjj...
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 27.06.2008 09:57

Większość z Was do Chorwacji wyjeżdza na urlop,więc po co sobie dokładać problemów i stresów,których ma sie w cigu roku pod dostatkiem.Nie daj Boże coś sie stanie i STRES! Po co? Chorwaci z regóły są do polaków przyjażnie nastawien ale może zawsze znaleśc sie jakiś "inkszy" który narobi nam problemów.Po co nam to?
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 14.07.2008 12:54

Znajomy wlasnie wrócił z Pisaka, był w Chorwacji na dowód, mało tego - z "rozpędu" pojechał do Dubrownika (czyli przejechał przez BiH). "Tam" jechał w dzień, więc mu tylko pomachali obaj celnicy, żeby jechał dalej, ale spowrotem zamarudził i przekraczał granice sporo po północy. Zatrzymali go i celnik/pogranicznik z BiH miał spory problem z jego dowodem - na szczescie dla kolegi machnął ręką i kazał jechać, ale była szansa, że zostałby zatrzymany do wyjaśnienia. Więc lepiej paszport mieć, dla świętego spokoju chociażby.

OT. pewnie każdy o tym wie, ale ... w Chorwacji jest tańsze paliwo niż na Węgrzech.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone