Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jakozak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakozak » 15.01.2008 11:38

Bardzo dziękuję. :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 15.01.2008 12:27

Janusz Bajcer napisał(a):Po pierwsze - na chorwackich plażach nie ma ratowników (ja przynajmniej nie widziałem)


Na niektórych są :) Są to plaże oznakowane tzw. błękitną flagą (blue flag). Z tym, że w sezonie i w określonych godzinach.

http://www.croatia-beaches.com/blue_flag.html
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 20.03.2008 01:22

Na wyspie Pag nie ma komarów, więc jeśli ich ktoś nie lubi to polecam Pag!!! Mieszkałam nad samą wodą, całe wieczory spędzaliśmy na tarasie, w pokoju nigdy nie gasiliśmy światła i nie trafił się ani jeden!!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2008 02:28

ptasznik5 napisał(a):Na wyspie Pag nie ma komarów, więc jeśli ich ktoś nie lubi to polecam Pag!!! Mieszkałam nad samą wodą, całe wieczory spędzaliśmy na tarasie, w pokoju nigdy nie gasiliśmy światła i nie trafił się ani jeden!!!


Nie komar, ale komarzyca nie trafiła się ani jedna :wink: :lol:
Bo to komarzyce są wredne i kąsają :twisted: :wink:
Było o tym na forum - poszukaj temat o komarach. :lol:
:papa:
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 20.03.2008 18:06

Drogi Januszu!!! A ja myślałam, że ta rozmowa na forum dotyczy "bezowadowego" pobytu na urlopie, a nie rozważań na temat życia i anatomii komarów, czy też komarzyc. :D Zapewniam, że komarzyc też nie było na Pagu !!!!!!!!!!!!!!! :lol: Proponuję utworzenie tematu: "Biologiczne podłoże wyboru wakacji w Chorwacji" dla wszystkich niespełnionych przyrodniczo ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2008 23:49

Dziewięć lat pobytów na kempingach i żadna komarzyca mnie nie ukąsiła.
Podczas pierwszego pobytu było spotkanie z owadami w postaci mrówek , bo upatrzyły sobie "nasze drzewo" , ale została wydana wojna zakończona zwycięstwem - mrówki poległy od polewania wrzątkiem i pryskania "mrówkozolem" :lol: :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.03.2008 16:57

Akurat spoglądnąłem na początek wątku a tam co należy zabrać. I krytyka płynu do spryskiwaczy z marketu. Podam moje typy:

NIE MA płynu, który by polany na szybę i trochę pomachany wycieraczkami dał sobie radę ze zdechlakami, chyba że się jedzie 30 kmh (a nie 200 jak ja). Polecić mogę za to:

1. Płyn specjalistyczny firmy ARAL! Pamiętacie jeszcze? Był fenomenalny. Badziewie z BP się do niego nie umywa. Niestety dostępn ytylko w Niemczech.
i
2. Płyn z Shella.

Oba działają tak, że trzeba popsikać (ręcznie oczywiście) odczekać 3-4 minuty i owady schodzą niemal same. Ja stosuję do tego ręczniki papierowe, zcieram i wyrzucam. Poczym jakimś do szyb wycieram do połysku.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 29.03.2008 19:25

A ja polecę płyn Amwaya. Rewelacja. Działa podobnie jak ten wyżej a "kropelki deszczu same uciekają":)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.03.2008 00:38

Mam kiepskie doświadczenie z Amwayem: drogie i przereklamowane, przy tym mało skuteczne. Dobrze o Amwayu może (musi) wypowiadać się tylko jego dystrybutor....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.03.2008 11:05

MWN napisał(a):Mam kiepskie doświadczenie z Amwayem: drogie i przereklamowane, przy tym mało skuteczne. Dobrze o Amwayu może (musi) wypowiadać się tylko jego dystrybutor....

No. Parę produktow to Im sie udało...
Trochę obiektywizmu.
A złe wrażenie pewnie Ci zostalo, jak się dowiedzialeś, że sprzedawca ma 30%... :wink:
W sklepach jest tak samo. Dont worry.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.03.2008 11:21

Ile ma sprzedawca wcale mnie nie obchodzi! Może mieć i 100% i 200%. To prawa rynku powodują, że może się na coś zgodzić, albo nie. Statystyki pokazują, że 85% wszystkich zakupów Amwaya to jest samozaopatrzenie dystrybutorów. To jest efekt opinii rynku, którą w pełni podzielam (i wyciągam konsekwencje). A wiara niektórych sprzedawców w cudowność różnych środków: a to na odciski, a to na raka, a to do prania - nie zależy od racjonalnych argumentów...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.03.2008 11:29

MWN napisał(a): A wiara niektórych sprzedawców w cudowność różnych środków: a to na odciski, a to na raka,


A to cos nowego..... :roll: :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.03.2008 12:32

[img]Dobrze%20o%20Amwayu%20może%20(musi)%20wypowiadać%20się%20tylko%20jego%20dystrybutor....[/img]

Niekoniecznie Tylko dystrybutor kolego.
Gdybym myślała tak jak Ty, to pewnie zarzuciłabym ci to,że masz jakis interes w tym, że polecasz płyn z shela czy aral.
A to tylko moja opinia klienta. Znam, jest dobry, więc polecam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.03.2008 12:34

Ekspertów, znających się na wszystkim, nie brakuje..... 8)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.03.2008 18:39

nie wypada mi nic innego niż przyjąć to jak komplement. Thanks!

Ale gdyby nie 30 lat praktyki w temacie milczałbym jak trusia :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone