Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 03.08.2008 11:42

lesioek napisał(a):A czy ktoś może wie jaki jest numer zjazdu w Austrii na Spiefeld? Akurat numeru tego zjazdu nie ma na ViaMichelin.


Zjazd 228 (na ViaMichelin musisz wybrać większy "zoom").
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 03.08.2008 21:18

A czy ktoś może wie jaki jest numer zjazdu w Austrii na Spiefeld? Akurat numeru tego zjazdu nie ma na ViaMichelin.[/quote]

Proszę bardzo nr 228 (większy zoom i widać jak na dłoni)
http://guide.moto-notes.com/read/?vmid= ... ae96931ea8
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 03.08.2008 22:19

Właśnie wróciłem z Cro po 4tyg. pobycie. Mogę potwierdzić - trasa w obie strony przez zjazd 228, "duże rondo" przed Mariborem, Lenart i Ptuj nie sprawia jakichkolwiek problemów. IMHO wręcz wypada nią jechać, gdyż ze względu na i tak istniejące wielokilometrowe korki pomiędzy Ptujem a Macelj, traktuję "przymus" kupienia winiety jako państwowy rodzaj bezczelności. Estetów przepraszam z góry, w tych okolicznościach starałem się wyrazić jak najłagodniej ;-) I przestroga: uwaga na kretynów szczególnie po zmierzchu, szczególnie w deszczu (formalni mordercy - samobójcy), którzy ułatwiają sobie życie waląc na czołowe lewym pasem, bo akurat ów kretyn właśnie tu mieszka i MUSI skręcić w prawo lub w lewo, a czekać w korku mu się nie widzi.
lesioek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesioek » 03.08.2008 22:23

Dziękuję bardzo. Wszystko jasne. :lol:
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 04.08.2008 19:50

Wróciłem z Chorwacji 1 sierpnia
W obydwie strony jechałem od strony -> Mureck ->Lenart->Ptuj -> Chorwacja. Przejazd ta drogą Słowenii zajął mi 45 minut ale zaznaczam jechałem i wracałem w środku tygodnia.
Pytania ?
Pozdrawiam
bartosz
kekh
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kekh » 04.08.2008 22:34

hassanbey napisał(a):Wróciłem z Chorwacji 1 sierpnia
W obydwie strony jechałem od strony -> Mureck ->Lenart->Ptuj -> Chorwacja. Przejazd ta drogą Słowenii zajął mi 45 minut ale zaznaczam jechałem i wracałem w środku tygodnia.
Pytania ?
Pozdrawiam
bartosz


Witam Wszystkich !! Jestem nowy na forum , ale śledzę jego wątki od pierwszego wyjazdu do Cro dwa lata temu. W tym roku wyjazd 26.08.
NARESZCIE !!! Mam pytanie do Kolegi hassanbey i Innych Forumowiczów
o stan dróg alternatywnych do A i Hitrych cest w Słowenii , dojadę tam w nocy lub nad ranem więc chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś "niespodzianki"na trasie .Nie zdecydowałem jeszcze którą drogą pojadę przez Maribor czy Lenart w kierunku na Ptuj i Zagrzeb.Z góry dziękuję za info.
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 05.08.2008 07:49

Ja jechałem w nocy z 16 na 17 lipca tego roku (około północy) przez Maribor w stronę Chorwacji, wracałem 28 lipca (poniedziałek) w samo południe. Przejazd w obu wypadkach bez problemów, można powiedzieć, że czas przejazdu przez miasto był taki sam w nocy i w dzień (pomimo, że w dzień był spory ruch a nocą było pusto). Przyczyna - na wszystkich skrzyżowaniach w mieście działały wszystkie światła, a ich zestrojenie jest chyba takie, jak w Warszawie - czyli go nie ma :). Naprawdę bardzo dobrze się jedzie, polecam.
Artur
Ps. Czas przejazdu przez miasto to około 20 minut (od ronda do granicy miasta jadąc w stronę Chorwacji) - niewiele więcej, niż kiedyś jadąc "Chytrą" Cestą.
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 05.08.2008 08:13

osito1963 napisał(a):Ps. Czas przejazdu przez miasto to około 20 minut (od ronda do granicy miasta jadąc w stronę Chorwacji) - niewiele więcej, niż kiedyś jadąc "Chytrą" Cestą.

czy w mieście są jakieś trudnie miejsca gdzie mozna sie zgubić? Ma mapie wygląda to prosto a w rzeczywistości?
Pozdrawiam
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 05.08.2008 09:11

Ja jechałem akurat według wskazań nawigacji (TomTom 930), ale droga przez miasto naprawdę jest prosta, dokładnie tak, jak pokazuje mapa. Nie ma zadnych utrudnień (typu roboty drogowe), trzeba tylko zwracać uwagę na sygnalizację swietlną, bo jest oddzielna dla pasów ruchu na wprost i do skrętów, no i w wielu miejscach sygnalizatory nie są pionowe, tylko poziome.
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 05.08.2008 10:50

dziekuję
pozdrawiam
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 05.08.2008 13:35

Jadąc objazdem Mureck=lenart=Ptuj ,gdzie znajdę całodobową stację benzynową?Gdzieś wczesniej czytałam,że w Podlehnik jest czynna w nocy.Czy ktos może potwierdzić tą informację?
gregem
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregem » 05.08.2008 16:33

no wlasnie !
ruszam za 1,5 godziny i bede nad ranem w Slowenii...
czy jest szansa, ze uda się zatankować? (Mureck-Lenart-Ptuj)

POMOCY !!
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 05.08.2008 18:57

Dorothea1 napisał(a):Jadąc objazdem Mureck=lenart=Ptuj ,gdzie znajdę całodobową stację benzynową?Gdzieś wczesniej czytałam,że w Podlehnik jest czynna w nocy.Czy ktos może potwierdzić tą informację?


Nie jest czynna. Ale (za http://www.petrol.si/):

Address: CESTA 2. JULIJA 19 , ŠENTILJ V SLOV. GORICAH
Opening time Non stop
(stacja na terminalu odpraw starego przejścia granicznego, po lewej wjeżdżając do Słowenii)

BS PTUJ (I)
Address: ORMOŠKA CESTA 26B , PTUJ
Tel: 02 78 06 110
Fax: 02 77 11 781
Opening time Non stop
(wyjazd z Ptuja na Ormoż)

OMV ma otwartą jedna ze stacji na Ptujskiej w Mariborze (dla tych co jaką objazdem miejskim przez Maribor albo drogami 709 i 710).
konflo
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 02.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) konflo » 06.08.2008 08:56

jdubowski napisał(a):
Dorothea1 napisał(a):Jadąc objazdem Mureck=lenart=Ptuj ,gdzie znajdę całodobową stację benzynową?Gdzieś wczesniej czytałam,że w Podlehnik jest czynna w nocy.Czy ktos może potwierdzić tą informację?


Nie jest czynna. Ale (za http://www.petrol.si/):

Address: CESTA 2. JULIJA 19 , ŠENTILJ V SLOV. GORICAH
Opening time Non stop
(stacja na terminalu odpraw starego przejścia granicznego, po lewej wjeżdżając do Słowenii)

BS PTUJ (I)
Address: ORMOŠKA CESTA 26B , PTUJ
Tel: 02 78 06 110
Fax: 02 77 11 781
Opening time Non stop
(wyjazd z Ptuja na Ormoż)

OMV ma otwartą jedna ze stacji na Ptujskiej w Mariborze (dla tych co jaką objazdem miejskim przez Maribor albo drogami 709 i 710).



Pewnie to już było wczesniej n-ty razy, ale prosze napisać szczegóły trasy objazdem miejskim przez Maribor , lub 709 710 , tak abym zajechal na stacje OMV.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.08.2008 10:15

konflo napisał(a):Pewnie to już było wczesniej n-ty razy, ale prosze napisać szczegóły trasy objazdem miejskim przez Maribor , lub 709 710 , tak abym zajechal na stacje OMV.


Przypominam objazd przez drogę 709:

Od granicy A/SLO jedziemy przez Sentilj drogą 437 do ronda na którym na drogę nr 3 (w kierunku Murskiej Soboty, Lenartu, Lendavy, Wegier). Drogą nr 3 za miejscowość Lozane, gdzie skręcamy w prawo na drogę nr 709. Tą drogą zjeżdżamy do Mariboru, gdzie za mostami na rzece i kanale do niej równoległym skręcamy w lewo - ul. Cutarjeva Cesta. Ulica ta zakrętem w prawo przechodzi w Ul. Veljka Vlahovica, która dochodzi do ul. Cesta XIV Divizije w którą skrecamy w lewo. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Tezenska Ulica, w którą skręcamy w prawo. Ulica ta przechodzi w ul. Heroja Nandeta, która to krzyżuje się z trasą nr 1 (Ptujska Cesta) na którą skrecamy w lewo (do Chorwacji) albo w prawo (stacje OMV).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone