Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 27.07.2008 12:38

maar napisał(a):...

Gotowego pliku nie mam, ale podawałem już wcześniej koordynaty na ten objazd. Dla Ciebie jeszcze raz:

maar napisał(a):Dla tych którzy będą w drodze posiłkować się GPSem podaję koordynaty na tę trasę.

1. N 46.69217*; E 15.64100* - przejście graniczne AU/SLO - Spielfeld (to obok autostrady)
2. N 46.69167*; E 15.64141* - to samo przejście ale po stronie SLO (dla tych, którzy muszą przełączyć mapę na Europę Wschodnią - np. TomTom)
3. N 46.59568*; E 15.67461* - droga nr 3 za rondem
4. N 46.57604*; E 15.83032* - LENART skrzyżowanie drogi 3 z 229
5. N 46.41142*; E 15.83728* - PTUJ skrzyżowanie drogi 2 z E59
6. N 46.26763*; E 15.87017* - przejście graniczne SLO/CRO


mam pytanko : są 2 przejścia w Spielfeld ? Do tej pory jeżdziłem normalnie i nie zastanwaiełem sie jakie przejscie , czy jadąc trasa z AU jest jakiś zjazd z trasy na to 2 przejście w Spielfeld bez autostrady ? czy lepiej przed granicą myknąć na inne przejście jak opisali wcześniej.

Swoją drogą do istne zlodziejstwo : każdy normalny cywilizowany kraj ma Winiety 10 dniowe, miesięczne itp a tu Rumuncy przysadzili 6mcy , tymbardziej że jadacy w stronę Zagrzebia mają kilkadziesiąt km Autostrady, już mogli tam zrobić bramki na tym odcinku albo zrobić winiety m-c .

Dlatego że są tacy zachlanni nie zapłacę i choćbym miał przez pola kukurydzy jechać to ominę płatne drogi :D , wszędzie płacę (CZ, AU, CRO ) bo są zrozumiałe stawki ale te buraki przesadziły.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 27.07.2008 13:09

Martini2000 napisał(a):mam pytanko : są 2 przejścia w Spielfeld ? Do tej pory jeżdziłem normalnie i nie zastanwaiełem sie jakie przejscie , czy jadąc trasa z AU jest jakiś zjazd z trasy na to 2 przejście w Spielfeld bez autostrady ? czy lepiej przed granicą myknąć na inne przejście jak opisali wcześniej.


Tak - są 2 przejścia - jedno na autostradzie A9, drugie na drodze krajowej B67.
robertwl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertwl » 27.07.2008 15:47

marcin.k napisał(a):Soline to w zasadzie wioska z plażą przypominającą błotko. Mnie się tam nie spodobało - brak chorwackich klimatów.


A czy jest tam jakiś sklep, knajpka? A może kolega ma jakies fotki i mógłby podrzucić na maila? I jeszcze jedno, czy oprócz tej błotnistej plazy jest jakaś inna? Co prawda byłem już nad Kanałem Vinodolskim, ale po drugiej stronie w Dramajlu.
Robert
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2008 15:55

Martini2000 napisał(a):Swoją drogą do istne zlodziejstwo : każdy normalny cywilizowany kraj ma Winiety 10 dniowe, miesięczne itp a tu Rumuncy przysadzili 6mcy , tymbardziej że jadacy w stronę Zagrzebia mają kilkadziesiąt km Autostrady, już mogli tam zrobić bramki na tym odcinku albo zrobić winiety m-c .


Przez Rumunię do Chorwacji :wink: pewnie można , ale trzeba jechać ok 3 dni :lol:
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 27.07.2008 20:42

Dzisiaj o 2 w nocy na tym slynnym rodzie staly dwa radiowozy i zatrzymane 2 auta, jedno na polskich drugie na niemieckich tablicach, jadac od Lenart wygladalo na to ze nie skrecily w pierwszy zjazd, staly zaraz za nim na rondzie, moze to byla tylko stluczka, nie wiem. 200m dalej za zjazdem na 437 kolejny radiowiz mierzyl z suszarki, moze to tez rutynowe dzialania Slowenskiej drogowki ale wrazenie pozosataje takie: jak nie palaka go to kijem!
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 28.07.2008 09:51

Ja finalnie zjechałem z autostrady A9 na drogę B69 i przekroczyłem granicę ze Słowenią w Mureck. Dalej drogą na Lenart i Ptuj. Jechałem w sobotę 12 lipca rano, jednak ruch był niewielki i jechało się dobrze, acz niezbyt szybko (dużo zakrętów, wioski i ruch lokalny). Natomiast to, co zobaczyłem w Ptuju naprawdę mną wstrząsnęło - korek do granicy zaczynał sie juz tam. Po spojrzeniu na mape postanowiłem pojechać na Majsperk do granicy za miasteczkiem Rogatec i była to słuszna decyzja - ruch praktycznie zerowy, ładne widoczki i niezła, choc znów kręta droga. Na przejściu żadnej kolejki, na widok polskiej rejestracji Chorwacki policjant tylko machnął zapraszająco ręką. Zaraz za granicą w Djurmancu wjechałem na autostradę do Zagrzebia.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 28.07.2008 11:20

sebak napisał(a):Dzisiaj o 2 w nocy na tym slynnym rodzie staly dwa radiowozy i zatrzymane 2 auta, jedno na polskich drugie na niemieckich tablicach, jadac od Lenart wygladalo na to ze nie skrecily w pierwszy zjazd, staly zaraz za nim na rondzie, moze to byla tylko stluczka, nie wiem. 200m dalej za zjazdem na 437 kolejny radiowiz mierzyl z suszarki, moze to tez rutynowe dzialania Slowenskiej drogowki ale wrazenie pozosataje takie: jak nie palaka go to kijem!


Dokładnie, dlatego Januszu wcześniej napisałem RUMUŃCY - bo jak mozna tak na żywca czyhać na turystów którzy nie bardzo wiedzą co jest grane .

Tak jak mowiłem , mogli ten odcinek do Zagrzebia zrobić na bramkach bo co innego jak ktoś leci na zachód i tą autostradą trochę się przejedzie a co innego jak ktoś leci tylko w stronę Zagrzebia i właściwie musi bulić na 6 m-cy tylko po to żeby spędzić w ich "gościnnym" kraju 1 h przelotem !!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2008 11:58

Martini2000 napisał(a):
sebak napisał(a):Dzisiaj o 2 w nocy na tym slynnym rodzie staly dwa radiowozy i zatrzymane 2 auta, jedno na polskich drugie na niemieckich tablicach, jadac od Lenart wygladalo na to ze nie skrecily w pierwszy zjazd, staly zaraz za nim na rondzie, moze to byla tylko stluczka, nie wiem. 200m dalej za zjazdem na 437 kolejny radiowiz mierzyl z suszarki, moze to tez rutynowe dzialania Slowenskiej drogowki ale wrazenie pozosataje takie: jak nie palaka go to kijem!


Dokładnie, dlatego Januszu wcześniej napisałem RUMUŃCY - bo jak mozna tak na żywca czyhać na turystów którzy nie bardzo wiedzą co jest grane .

Tak jak mowiłem , mogli ten odcinek do Zagrzebia zrobić na bramkach bo co innego jak ktoś leci na zachód i tą autostradą trochę się przejedzie a co innego jak ktoś leci tylko w stronę Zagrzebia i właściwie musi bulić na 6 m-cy tylko po to żeby spędzić w ich "gościnnym" kraju 1 h przelotem !!!


Nie musi bulić , bo są drogi alternatywne.

Wprowadzenie winiet półrocznych w Słowenii uważam za draństwo, lecz na rondzie objazdowym i na drodze 437 na których nie potrzeba winiety policja ma prawo stać i sprawdzać np. przestrzeganie prędkości czy innych przypisów ruchu drogowego.
Policja "suszarkami" sprawdza prędkość , a nie obowiązek posiadania winiety na drodze po której porusza się samochód , jeśli droga ta jest bezpłatna.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 28.07.2008 12:08

Wydaje mi sie ze Slowency w swej pazernosci przebili wszystko, ja przez to co zobaczylem stracilem do nich cala sympatie, wiem ze kazdy chce zarobic ale nie takimi metodami!! Jak ktos sie zagapil na rondzie lub poprostu chcial cale dookola objechac zeby sie upewnic gdzie ma zjechac zostal potraktowany jak dojna krowa :cry:
Co do korka na granicy SLO/HR to tez jechale w sobote 12 lipca rano i... owszem korek byla ale zadna tragedia, pol godzinki max, nieoplacalne dla objazdu, prawdziwe korki to byly potem prze M.Kapela:)

Tak na marginesie jeszcze w sprawie tuneli, to wracalem 26 lipaca w sobote, o 22 roboty przy budowie drugiej nitki tunelu szly pelna para, ciezarowki wjezdzaly i wyjezadzaly u nas pewnie taka organizacja pracy jest nie do pomyslenia.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 28.07.2008 19:55

Wybieram sie do mojej ukochanej Croatii w sobotę z samego rana. Jadę tam po raz czwarty. Nigdy nie miałem dylematów jak jechać. Zawsze na Czeski Cieszyn, Cadce, Żylinę, Bratysławę, skrótem omijając Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb do "mojego" Sumpetara za Spiltem a przed Omiszem. Ale teraz.... Zdecydowałem, że w "słynnej Słowenii" nie będę płacił winiety, jadę na Moreck, potem na Lenart i dalej na Ptuj ale nie wiem jak dalej żeby nie wejść na płatną drogę. Czy ktoś może pokierować dalej? Czy do granicy prowadzi droga 9, E59? Czy jest to droga za którą juz należy płacić? Przeczytałem dzisiaj Wasze wypowiedzi od 40 strony i trochę się pogubiłem. Proszę o podpowiedz. Myślę, że na Słowenii będę ok godz. 15-18, w sobotę. Czy ktoś jechał w te wakacje o tej porze w sobotę? Jak było?
Pozdrawiam Cromaniaków.
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 28.07.2008 20:30

jechałam objazdem przez Słowenie. trasa dośc prosta, w jednym miejscu tylko sie pogubilismy i o maly włos nie wjechaliśmy na autostrade, ale to przez bląd w GPSie, gdzie nie ma zaznaczonej tej autostrady.

Policja mnie zatrzymała przed Ptuj-em około 23 :) ale to była zwykła kontrola więc luzik. :twisted:
Pełno lisów wieczorem w tej Słoweni :)
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 28.07.2008 20:36

tulipek napisał(a):jechałam objazdem przez Słowenie. trasa dośc prosta, w jednym miejscu tylko sie pogubilismy i o maly włos nie wjechaliśmy na autostrade, ale to przez bląd w GPSie, gdzie nie ma zaznaczonej tej autostrady.

Policja mnie zatrzymała przed Ptuj-em około 23 :) ale to była zwykła kontrola więc luzik. :twisted:
Pełno lisów wieczorem w tej Słoweni :)


Kolego którym objazdem jechałeś? Którą drogą? Jak od Ptuja? Czy do samej granicy Chorwackiej jest droga wyłączona z winiety?
Pozdrawiam Cromaniaków.
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 28.07.2008 21:18

orfik11 napisał(a):
tulipek napisał(a):jechałam objazdem przez Słowenie. trasa dośc prosta, w jednym miejscu tylko sie pogubilismy i o maly włos nie wjechaliśmy na autostrade, ale to przez bląd w GPSie, gdzie nie ma zaznaczonej tej autostrady.

Policja mnie zatrzymała przed Ptuj-em około 23 :) ale to była zwykła kontrola więc luzik. :twisted:
Pełno lisów wieczorem w tej Słoweni :)


Kolego którym objazdem jechałeś? Którą drogą? Jak od Ptuja? Czy do samej granicy Chorwackiej jest droga wyłączona z winiety?
Pozdrawiam Cromaniaków.


Ja rozumie że możesz nie mieć czasu, ale ci co go nie mają są do tyłu 35 eurasów. A gdyby tak kolega poświęcił jednak trochę czasu i przeczytał ten wątek od początku to dowiedział by się kolega że droga od Ptuj do granicy z Chorwacją nie podlega opłacie w formie winiety.
Pozdrawiam i szerokiej drogi :D
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 28.07.2008 22:23

Z ręka na sercu czytałem dzisiaj od 40 strony tematu. Na początku wiedziałem prawie wszystko ale potem...im dalej tym bardziej namieszane. Jednak dziekuję za podpowiedz.
Pozdrawiam Cromaniaków.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2008 22:43

orfik11 napisał(a):Z ręka na sercu czytałem dzisiaj od 40 strony tematu. Na początku wiedziałem prawie wszystko ale potem...im dalej tym bardziej namieszane. Jednak dziekuję za podpowiedz.
Pozdrawiam Cromaniaków.


To już więcej nie czytaj - popatrz na mapę :wink:

I zapamiętaj , że jadąc drogą od Ptuj do Macelj nie potrzebujesz winiety.

Jak powstanie autostrada z Maiboru do Macelj , to ta droga też będzie dalej bezpłatna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone