Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.07.2008 20:26

emiro napisał(a):Moze niepoważne pytanko ale..... do której miejscowości ciągnie się ta super długa słoweńska autostrada jadąc od strony Austrii ?


Ciągnie się jakieś 3 kilometry poza rondo widoczne na zdjęciu.
Kolejne parę kilometrów dalej (na wschód od centrum Mariboru) ma się znajdować węzeł gdzie nastąpi rozgalęzienie autostrady - w lewo w kierunku Lendavy i dalej Węgier, w prawo do Lublany, po paru kilometrach na tej nitce będzie kolejny węzeł gdzie w lewo będzie się odgałęziała autostrada do Zagrzebia przez Macelj. Wyglada że między tymi węzłami ma być tunel (por. http://maps.google.com ).
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006
Re: Rondo - który zjazd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 22.07.2008 08:33

jdubowski napisał(a):
barkley1 napisał(a):Może ktoś określi czy jest to adekwatne do rzeczywistości i gdzie skręcamy aby wjechać na drogę nr 3 prowadzącą przez centrum Mariboru?


Zdjęcie satelitarne jest z ubiegłego roku.
Co do aktualności to obecnie jest dokończony wiadukt nad rondem, wraz ze zjazdami na rondo od drugiej strony.

Przebieg dorysowałem na twoim obrazku:
Obrazek

Legenda:
Niebieskie - przebieg autostrady po wiadukcie nad rondem
Czerwony - nowe zjazdy z autostrady na rondo
Żółte - droga nr 3 (na południe w kier. Mariboru, na wschód w kierunku Lenartu).


Super rozpisane

Thx ! :D
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 22.07.2008 08:59

Jeżeli chodzi o rondo przed Mariborem to bez rysunku sprawa wygląda następująco. Jeżli podróżujemy od Spielfeld do na Lenart należy zjechać na ostatnim zjeździe z ronda. Oznacza to że faktycznie przejżdżamy rondo prawie 360 stopni. Jest to 4 zjazd. Jest tablica przed rondem z informacją o zjazdach. Nie da się wywinąć numeru i zjechać gdzieś indziej. Nie ma co się obawiać. Droga super polecam.
Pozdrawiam.
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008
Re: .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 22.07.2008 09:11

kordoba napisał(a):Nie ma co podawac trasy alternatywnej ja jechalem wlasnie tak jak piszesz plus ominiecie autostrady w sloweni po mojemu (tak jak pisalem wczesniej) bo nie musze sie pchac na ronda i do mariboru gdzie mozna zaliczyc korek.
ja wyjechalem z bytomia o 17 i bylem na ciovo o 8 rano . 15 godzin to nie rewelacja bo mozna zrobic duzo szybciej. ale ja jazdze z psem z ktorym trzeba troche stawac. Wiec nie powiem ci czasu przejazdu bo to zalezy czy nie wpakujecie sie w jakis korek czy nie :) i jak szybko jezdzicie.
ale ze zmiennikiem zrobicie to spokojnie na jeden raz :) ja ta trase robie sam jednym strzalem :)

Biorąc pod uwagę normalne warunki drogowe, przerwy itp. 15 godzin to dobry czas.
Mniej więcej też tyle zakładam.
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
jagcygan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagcygan » 25.07.2008 01:38

Witam wszystkich.Ja również wróciłem tydzień temu z Ciovo z Trogiru.Czytałem na naszym forum,słuchałem rad,pytałem i naprawdę OMIJAJCIE Słowenię.Jechałem z Krosna Odrzańskiego przez Czechy,Słowację i na Węgry.Na Węgrzech-szczególnie zachodnich-niestety nie uraczymy autostrady ale jedziemy bez opłat. 220 kilometrów spokojnie można zrobić.Rozbiłem trasę na 2 dni.Nocleg-granica węgiersko-chorwacka Letenye.Mały przytulny motelik.Jechaliśmy w 7 osób z dziećmi na 2 auta.Spanie na Węgrzech -80 euro za 7 osób wliczając w to piwa wieczorne,lody,chipsy,cole dla dziewczyn.Naprawdę fajnie.
princess_lu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) princess_lu » 25.07.2008 09:15

jagcygan napisał(a):Witam wszystkich.Ja również wróciłem tydzień temu z Ciovo z Trogiru.Czytałem na naszym forum,słuchałem rad,pytałem i naprawdę OMIJAJCIE Słowenię.


Ja jechałam przez Słowenię drogami alternatywnymi i jestem z tej drogi zadowolona, więc ja akurat nie odradzam omijania. Wprawdzie nie jechałam przez Węgry, więc nie mam doświadczeń na tym polu, ale Słowenia była całkiem w porządku.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.07.2008 09:34

princess_lu napisał(a):Ja jechałam przez Słowenię drogami alternatywnymi i jestem z tej drogi zadowolona, więc ja akurat nie odradzam omijania. Wprawdzie nie jechałam przez Węgry, więc nie mam doświadczeń na tym polu, ale Słowenia była całkiem w porządku.

Witaj

a jak się ma sytuacja na granicy Słoweńsko - Chorwackiej??
Którym przejściem wjeżdżałaś/wyjeżdżałaś ze Słowenii??

pozdrawiam
princess_lu
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) princess_lu » 25.07.2008 11:30

[quote="taurus"] a jak się ma sytuacja na granicy Słoweńsko - Chorwackiej??
Którym przejściem wjeżdżałaś/wyjeżdżałaś ze Słowenii??

pozdrawiam[/quote

Witaj.
Na granicy Słoweńsko - Chorwackiej w Macelj bez żadnych przygód. W stronę do Chorwacji (4 lipca ok. południa) przejechaliśmy właściwie bez zatrzymywania, celnik jedynie wbił nam pieczątkę, jedną na cztery paszporty, chyba z nudów :) poza tym spokój. W drodze powrotnej trochę gorzej, bo ruch był natężony (18 lipca ok. godz. 22). Zrobił się mały koreczek, ale tak na 10-15 minut stania, więc nic strasznego. Celnicy nie byli upierdliwi - zajęci rozmową nie zwracali nawet większej uwagi na podawane im paszporty.
Granicę Słowenia - Austria przekraczałam starym przejściem granicznym Spielfeld - Sentilj. Ruch niewielki, ogólnie ok.
robertwl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertwl » 25.07.2008 16:12

Witam Wszystkich entuzjastów wypoczynku w Hrvatskoj!
A ja się zastanawiam, czy nie dac tych 35 Euro i nie jechać aucesta przez Słowenię, a potem odbić na KRK, tam mam zamówiony apartman. W końcu to 'tylko" 110 zł. a jesli dzięki temu ominę sobotnie korki na bramkach w Chorwacji to chyba warto? I tak musze wydac w Cro te 35-40 zł. na przejazd na Krk w jedna stronę. Pytanie, czy ktoś sie orientuje jaki jest ruch (korki) w sobotę na autostradzie w Słowenii, w kierunku na Triest? I drugie pytanie z innej beczki, zna ktoś taka małą miejscowość na Krku, Soline?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 25.07.2008 16:20

robertwl napisał(a):A ja się zastanawiam, czy nie dac tych 35 Euro i nie jechać aucesta przez Słowenię, a potem odbić na KRK, tam mam zamówiony apartman. W końcu to 'tylko" 110 zł. a jesli dzięki temu ominę sobotnie korki na bramkach w Chorwacji to chyba warto? I tak musze wydac w Cro te 35-40 zł. na przejazd na Krk w jedna stronę.


IMHO jesli jedzie się na Istrię czy w okolice Rijeki to warto wykupic winietę.

robertwl napisał(a): Pytanie, czy ktoś sie orientuje jaki jest ruch (korki) w sobotę na autostradzie w Słowenii, w kierunku na Triest?


Nie powinno byc problemu korków, o ile nie zapuścisz się w okolice Koperu gdzie jest duzy ruch poprzeczny z Włoch do Chorwacji zwłaszcza w sobote rano i niedzielę po południu.
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 25.07.2008 20:57

Soline to w zasadzie wioska z plażą przypominającą błotko. Mnie się tam nie spodobało - brak chorwackich klimatów.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.07.2008 10:00

princess_lu napisał(a):Witaj.
Na granicy Słoweńsko - Chorwackiej w Macelj bez żadnych przygód. W stronę do Chorwacji (4 lipca ok. południa) przejechaliśmy właściwie bez zatrzymywania, celnik jedynie wbił nam pieczątkę, jedną na cztery paszporty, chyba z nudów :) poza tym spokój. W drodze powrotnej trochę gorzej, bo ruch był natężony (18 lipca ok. godz. 22). Zrobił się mały koreczek, ale tak na 10-15 minut stania, więc nic strasznego. Celnicy nie byli upierdliwi - zajęci rozmową nie zwracali nawet większej uwagi na podawane im paszporty.
Granicę Słowenia - Austria przekraczałam starym przejściem granicznym Spielfeld - Sentilj. Ruch niewielki, ogólnie ok.


Śliczne dzięki za odpowiedź.

serdecznie pozdrawiam
macmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmar » 26.07.2008 12:39

taurus którędy jeździsz do chorwacji z gdańska? przez Polskę - cieszyn czy przez szczecin i niemcy?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 26.07.2008 13:26

macmar napisał(a):taurus którędy jeździsz do chorwacji z gdańska? przez Polskę - cieszyn czy przez szczecin i niemcy?


Witam

Przez Wrocław (mam rodzinę w tych okolicach)- Boboszów - Czechy - Austria.

Pozdrawiam
pigletto
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pigletto » 26.07.2008 23:34

Witam. Ponieważ wybieram się na Chorwację (okolice Splitu) 10 sierpnia (z okolic Bielska-Białej) to, jak pewnie większość tu obecnych, zacząłem analizować przejazd przez Słowenię.

Najpierw planowałem pojechać zjazdem w Spielfeld na Maribor. Tak jak na mapce tutaj: http://guide.moto-notes.com/read/?vmid= ... 084fadbceb

ale raz że coś to rondo w Pesnicy jest strasznie zamotane (albo tylko opinie na forum o nim są po prostu tak sprzeczne :)) a dwa że obawiam się korków w Mariborze (jadę w dzień).
Obecnie więc, bardziej podoba mi się wariant przejazdu: Gersdorf - Mureck - Lenart - Ptuj, z pominięciem Mariboru. Przejazd naszkicowałem sobie na mapce:
http://guide.moto-notes.com/read/?vmid= ... ae96931ea8

Pytanie mam takie... Dojechałem na tej mapce do Ptuj - ostatni punkt (numer 94) narysowanej trasy wypada w Ptuj przy skrzyżowaniu dróg 2, 1 i 9. Chcąc jechać w stronę Zagrzebia powinienem skręcić z drogi 2 na drogę 9. Tymczasem z tej googlowej mapki zjazdu w tą stronę akurat nie mogę wypatrzeć... Jak to tam wygląda? Jest jakaś taka biała droga idąca w dół mapy... może tamtędy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone