Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
McGregot
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGregot » 20.07.2008 20:55

Witam
Wróciłem dzisiaj rano przejechałem obie trasy przez Lenart i przez centrum Mariboru. Jadąc do CRO w sobotę 11 lipca droga przez Lenart była całkiem pusta pare aut głównie Austriacy. Drobna uwaga na rondzie w Pesnicy skręcamy nie w trzeci a w czwarty zjazd. Przejazd przez Lenart i Ptuj bez problemu. Kłopoty zaczęły się po powrocie za Ptujem na jedynkę potworny korek okazało się, że zaoszczędziłem nie tylko 35 E ale także ok 1,5 godziny czasu rozmawiałem z Austriakiem ktory wpuścił mnie na jedynkę kotek zaczął się już w Mariborze! Wracałem przez centrum Mariboru wczoraj o 22.30 wjechałem do miasta zgodnie z opisanym na forum wariantem, w zasadzie nie można się pomylić droga jest prosta z 2 zakrętami i trzecim na rondo, ważne by nie dać się skusić nachalnym drogowskazom na hytrą. W samym mieście już blisko ronda jeden patrol policji nie zauważyłem radaru. Po wjechaniu na autostradę w Austrii okazało się że ..... wjechałem dokładnie za Czechem za którym jechałem przed Mariborem!!! Tak więc zakup winiety w żadnym wypadku nie skraca czasu przejazdu przez Slowenię! Ba nawet może go bardzo poważnie wydłużyć!!!
Pozdrawiam
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
mapa sentilj

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 21.07.2008 10:52

jdubowski napisał(a):
malagosa napisał(a):
jdubowski napisał(a):
malagosa napisał(a):Na wielkim rondzie - w kierunku Senj, a w Senj na skrzyżowaniu pod wiaduktem droga oznaczona: Austria ze znaczkiem autostrady.

Sentilj nie Senj.
Po drugie nie skręcamy tak jak piszesz, bo wtedy wyjeżdżamy jakiś kilometr od granicy na autostradę, a tam jak pisza w innym poscie stoją panowie w mundurach i (jak na razie) mają propozycję nie do odrzucenia w postaci oferty zakupu winiety. Z czasem zapewne promocja zostanie rozszerzona o mandacik i winietę jako dodatek do niego.
By tego uniknąć jedziemy ciagle prosto, docierając do starego przejścia granicznego. na pierwszym rondzie w Austrii skręcamy w prawo i wyjezdzamy na autostradę.

Nie wiesz którędy ja jechałam, wiec dlaczego mnie poprawiasz?
Jechałam dokładnie tak jak napisałam, wydaje mi się że napisałam dosyć jasno i z uwzględnieniem tego, co kierowca zauważa bedą na tych skrzyżowaniach, a nie siedząc przed komp.



Istotnie - nie wiem jak jechałaś, ale pod wiaduktem strzałka "Austria ze znaczkiem autostrady" kieruje w lewo, i wyjeżdżasz na autostradę.
A jechchałaś prosto, gdzie nie ma znaczka autostrady a jest samo "Avstrija", więc nie siej dezinformacji;)


Ależ to uparte.. Tak uparty, że już sama zaczynałam mieć wątpliwości, co widziałam. Ale znalazłam taką mapę i zaznaczyłam trase.

http://kociakii.webpark.pl/sentilj.jpg

Jechałam tak jak napisałam, nie ma tam żadnych błędów. Granicę przekraczałam na przejsciu granicznym na autostradzie, a nie na starej bocznej drodze.
Na znakach drogowych są strzałki i każdy zobaczy na miejscu dokładnie w którą stronę jechać. Znak stoi pod wiaduktem.

PS. Przepraszam za powtarzanie się, ale nie mogę pozwolić, zeby ktoś siał dezinformację ;)
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: mapa sentilj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.07.2008 10:59

malagosa napisał(a):Ależ to uparte.. Tak uparty, że już sama zaczynałam mieć wątpliwości, co widziałam. Ale znalazłam taką mapę i zaznaczyłam trase.

http://kociakii.webpark.pl/sentilj.jpg

Jechałam tak jak napisałam, nie ma tam żadnych błędów. Granicę przekraczałam na przejsciu granicznym na autostradzie, a nie na starej bocznej drodze.
Na znakach drogowych są strzałki i każdy zobaczy na miejscu dokładnie w którą stronę jechać. Znak stoi pod wiaduktem.

PS. Przepraszam za powtarzanie się, ale nie mogę pozwolić, zeby ktoś siał dezinformację ;)


Jasne - to juz wszystko wiemy - do granicy dotarłaś autostradą bez winiety, i miałas wiele szcześcia że cię nie złapali na tym.
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
Re: mapa sentilj

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 21.07.2008 11:25

jdubowski napisał(a):
malagosa napisał(a):Ależ to uparte.. Tak uparty, że już sama zaczynałam mieć wątpliwości, co widziałam. Ale znalazłam taką mapę i zaznaczyłam trase.

http://kociakii.webpark.pl/sentilj.jpg

Jechałam tak jak napisałam, nie ma tam żadnych błędów. Granicę przekraczałam na przejsciu granicznym na autostradzie, a nie na starej bocznej drodze.
Na znakach drogowych są strzałki i każdy zobaczy na miejscu dokładnie w którą stronę jechać. Znak stoi pod wiaduktem.

PS. Przepraszam za powtarzanie się, ale nie mogę pozwolić, zeby ktoś siał dezinformację ;)


Jasne - to juz wszystko wiemy - do granicy dotarłaś autostradą bez winiety, i miałas wiele szcześcia że cię nie złapali na tym.


Tak, tak piszę od poczatku!
Na mojej mapie odcinek od granicy do miasta nie ma koloru autostradowego (czerwonego) i nie sądze żeby miał uprawnienia autostradowe - 130km/h - za duży ruch, duzo samochodów i ludzi.

Ktoś mógły zwrócić na to uwagę i napisać gdzie zaczyna się autostrada?
Pałasz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pałasz » 21.07.2008 11:38

Wybieram się do Cro na początku sierpnia , chcę skorzystać z opisanej drogi pozwalającej pozostawić w kieszeni 35 jurków. Opisana jest znakomicie, ale nie był bym sobą gdybym nie zapytał czy ma ktoś może zapisaną trasę objazdu np. pod AutoMapę (np. plik TAM) ? Wiele by to ułatwiło osobą posiadającym navi.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: mapa sentilj

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.07.2008 11:52

malagosa napisał(a): Na mojej mapie odcinek od granicy do miasta nie ma koloru autostradowego (czerwonego)


Mapa jest zapewne sprzed 1.7.2008 - wtedy ten odcinek (podobnie jak droga H2) był bezpłatny.

malagosa napisał(a): i nie sądze żeby miał uprawnienia autostradowe - 130km/h - za duży ruch, duzo samochodów i ludzi.

Ktoś mógły zwrócić na to uwagę i napisać gdzie zaczyna się autostrada?


Najprawdopodobniej zaczyna się na samej granicy A/SLO (albo zaraz po minięciu obszaru przejścia granicznego). Zresztą na drogowskazie byłojak piszes" "Austria ze znaczkiem autostrady" - czyli drogowskaz kierował na autostradę po prostu.
W innym wątku natomiast piszą że zdarzają się kontrole wyjeżdżających ze Słowenii na przejściu granicznym - jesli ktoś nie ma winiety to musi ją nabyć...

Wniosek z tego rozważania - wjezdżać trzeba przez stare przejście graniczne.
kordoba
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 15.06.2004
.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kordoba » 21.07.2008 13:33

Witam:)
Włąsnie w ten weekend wrociłem z Ciovo:)
Ominąłem słowenię bokiem i 35 E w kieszeni. Przejechałem tak jak juz pisalem wczesniej na forum, ale teraz juz moge spokojnie powiedzec ze trasa szybka i rewelacyjna.
jadac w austrii zjedzamy zjazdem 226 na MURECK (do samego Murecka od autostrady jakies 7-9 km) droga spokojna pusta.
w mureck przekraczamy granice ktora jest na moście i wjezdzamy do sloweni. Przejezdamy kilka serpentyn i zaczynamy kierowac sie na Lenart.
W lenart dojedziemy do głownej ulicy i skręcamy w prawo i po 50 metrach na swiatlach w lewo i jest juz znak na PTUJ. cala droga do samego ptuj od granicy jest mozna powiedzec pusta w nocy jak jechalem minalem doslownie kilka aut.
no i po dojechaniu do pruj kierowac sie juz trzeba do drogi ktora leci z marobiru do granicy i dalej to juz normalnie.
droga nadrabia moze 10-15 km, ale jak dwa tygodnie temu jechalismy ze znajomymi i oni postanowili jechac przez autostrade i zaplacic a ja objechalem a wjechalismy do sloweni prawie równo to ja wyjechalem z godzinnym zapasem:)
polecam
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 21.07.2008 13:43

Pałasz napisał(a):Wybieram się do Cro na początku sierpnia , chcę skorzystać z opisanej drogi pozwalającej pozostawić w kieszeni 35 jurków. Opisana jest znakomicie, ale nie był bym sobą gdybym nie zapytał czy ma ktoś może zapisaną trasę objazdu np. pod AutoMapę (np. plik TAM) ? Wiele by to ułatwiło osobą posiadającym navi.


Gotowego pliku nie mam, ale podawałem już wcześniej koordynaty na ten objazd. Dla Ciebie jeszcze raz:

maar napisał(a):Dla tych którzy będą w drodze posiłkować się GPSem podaję koordynaty na tę trasę.

1. N 46.69217*; E 15.64100* - przejście graniczne AU/SLO - Spielfeld (to obok autostrady)
2. N 46.69167*; E 15.64141* - to samo przejście ale po stronie SLO (dla tych, którzy muszą przełączyć mapę na Europę Wschodnią - np. TomTom)
3. N 46.59568*; E 15.67461* - droga nr 3 za rondem
4. N 46.57604*; E 15.83032* - LENART skrzyżowanie drogi 3 z 229
5. N 46.41142*; E 15.83728* - PTUJ skrzyżowanie drogi 2 z E59
6. N 46.26763*; E 15.87017* - przejście graniczne SLO/CRO
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006
Rondo - który zjazd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 21.07.2008 13:54

U mnie na najnowszej wersji Google Pro tak pokazuje ilość dróg na Rondzie w Mariborze.

Może ktoś określi czy jest to adekwatne do rzeczywistości i gdzie skręcamy aby wjechać na drogę nr 3 prowadzącą przez centrum Mariboru?


Obrazek
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: Rondo - który zjazd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.07.2008 14:45

barkley1 napisał(a):Może ktoś określi czy jest to adekwatne do rzeczywistości i gdzie skręcamy aby wjechać na drogę nr 3 prowadzącą przez centrum Mariboru?


Zdjęcie satelitarne jest z ubiegłego roku.
Co do aktualności to obecnie jest dokończony wiadukt nad rondem, wraz ze zjazdami na rondo od drugiej strony.

Przebieg dorysowałem na twoim obrazku:
Obrazek

Legenda:
Niebieskie - przebieg autostrady po wiadukcie nad rondem
Czerwony - nowe zjazdy z autostrady na rondo
Żółte - droga nr 3 (na południe w kier. Mariboru, na wschód w kierunku Lenartu).
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008
Re: .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 21.07.2008 16:01

kordoba napisał(a):Witam:)
Włąsnie w ten weekend wrociłem z Ciovo:)
Ominąłem słowenię bokiem i 35 E w kieszeni. Przejechałem tak jak juz pisalem wczesniej na forum, ale teraz juz moge spokojnie powiedzec ze trasa szybka i rewelacyjna.
jadac w austrii zjedzamy zjazdem 226 na MURECK (do samego Murecka od autostrady jakies 7-9 km) droga spokojna pusta.
w mureck przekraczamy granice ktora jest na moście i wjezdzamy do sloweni. Przejezdamy kilka serpentyn i zaczynamy kierowac sie na Lenart.
W lenart dojedziemy do głownej ulicy i skręcamy w prawo i po 50 metrach na swiatlach w lewo i jest juz znak na PTUJ. cala droga do samego ptuj od granicy jest mozna powiedzec pusta w nocy jak jechalem minalem doslownie kilka aut.
no i po dojechaniu do pruj kierowac sie juz trzeba do drogi ktora leci z marobiru do granicy i dalej to juz normalnie.
droga nadrabia moze 10-15 km, ale jak dwa tygodnie temu jechalismy ze znajomymi i oni postanowili jechac przez autostrade i zaplacic a ja objechalem a wjechalismy do sloweni prawie równo to ja wyjechalem z godzinnym zapasem:)
polecam

Witaj Kordoba
Ja wybieram sie Ciovo 15.08 (z piątku na sobotę). Wyjeżdżam z Bielska-Białej
Jedziemy w pięć osób (w tym jedno dziecko 18 miesięcy)
Ze względu na dziecko jedziemy na noc żeby posapało i nie marudziło.
Chciałbym wyjechać ok 17-18, jaki muszę przyjąć czas przejazdu jadąc przez Słowację, Austrię, Słowenię -omijając autostradę, Chorwacja.
Jadę ze zmiennikiem i chciałbym, jeżeli zdrowie pozwoli, przejechac na raz, oczywiście z normalnymi przerwami.
Ewentualnie jeżeli możesz, podaj jakąś trasę alternatywną, żeby jak najszybciej dojechać na miejsce.
Z góry dzięki
Pozdrawiam :D
kordoba
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 15.06.2004
.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kordoba » 21.07.2008 16:50

Nie ma co podawac trasy alternatywnej ja jechalem wlasnie tak jak piszesz plus ominiecie autostrady w sloweni po mojemu (tak jak pisalem wczesniej) bo nie musze sie pchac na ronda i do mariboru gdzie mozna zaliczyc korek.
ja wyjechalem z bytomia o 17 i bylem na ciovo o 8 rano . 15 godzin to nie rewelacja bo mozna zrobic duzo szybciej. ale ja jazdze z psem z ktorym trzeba troche stawac. Wiec nie powiem ci czasu przejazdu bo to zalezy czy nie wpakujecie sie w jakis korek czy nie :) i jak szybko jezdzicie.
ale ze zmiennikiem zrobicie to spokojnie na jeden raz :) ja ta trase robie sam jednym strzalem :)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Rondo - który zjazd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 21.07.2008 16:55

jdubowski napisał(a):Przebieg dorysowałem na twoim obrazku:
Obrazek
Legenda:
Niebieskie - przebieg autostrady po wiadukcie nad rondem
Czerwony - nowe zjazdy z autostrady na rondo
Żółte - droga nr 3 (na południe w kier. Mariboru, na wschód w kierunku Lenartu).


Czesć, czy mógłbyś zamieścić ten rysunek z Twoimi poprawkami jeszcze raz ? Może przez http://imageshack.us/ ? Z Fotosika nie chce się wyświetlać, a myślę, iż wiele osób byłoby zainteresowane. Pozdrawiam
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: Rondo - który zjazd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 21.07.2008 17:10

Mosqito napisał(a):Czesć, czy mógłbyś zamieścić ten rysunek z Twoimi poprawkami jeszcze raz ? Może przez http://imageshack.us/ ? Z Fotosika nie chce się wyświetlać, a myślę, iż wiele osób byłoby zainteresowane. Pozdrawiam


Proszę bardzo:
Obrazek
Ostatnio edytowano 21.07.2008 20:32 przez jdubowski, łącznie edytowano 2 razy
emiro
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 16.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) emiro » 21.07.2008 17:17

Witam.
Moze niepoważne pytanko ale..... do której miejscowości ciągnie się ta super długa słoweńska autostrada jadąc od strony Austrii ?
Cos podciągnęli w stronę CRO ?

Dzieki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone