Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 18.07.2008 15:40

malagosa napisał(a):Przekaracza sie granicę jak zawsze w Spielfild i zjezdza się do miasta Senj w dół, nie kieruje sie na Maribor.

Nie mieszaj - Sentilj nie Senj. Senj to jest w Chorwacji...
malagosa napisał(a):Na dole skrzyżowanie i trasa na Maribor - znak źle widoczny, ale jest po prawej.

Znak po prawej, ale skrencamy w lewo (dla jasnosci...).
malagosa napisał(a):Na wielkim rondzie - w kierunku Senj, a w Senj na skrzyżowaniu pod wiaduktem droga oznaczona: Austria ze znaczkiem autostrady.


Sentilj nie Senj.
Po drugie nie skręcamy tak jak piszesz, bo wtedy wyjeżdżamy jakiś kilometr od granicy na autostradę, a tam jak pisza w innym poscie stoją panowie w mundurach i (jak na razie) mają propozycję nie do odrzucenia w postaci oferty zakupu winiety. Z czasem zapewne promocja zostanie rozszerzona o mandacik i winietę jako dodatek do niego.
By tego uniknąć jedziemy ciagle prosto, docierając do starego przejścia granicznego. na pierwszym rondzie w Austrii skręcamy w prawo i wyjezdzamy na autostradę.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 18.07.2008 15:42

macmar napisał(a):To w końcu jak to jest z tym rondem???

Z drogi 437 (od granicy) na rondzie dostanę się na drogę nr 3 na Lenart?

Bo chyba wielkie zamieszanie powstało, że ktoś już tam jechał i dostać się na drogę nr 3 z ronda nie można...


Można jechać na droge nr 3 z ronda. Nie ma problemu.
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 18.07.2008 15:46

Janusz Bajcer napisał(a):
malagosa napisał(a):A co sądzicie o handlowaniu winetkami słoweńskimi albo kupnie takiej na spółkę z kilkoma osobami z różnych turnusów?


Jak sobie tego "pomysła" :wink: wyobrażasz zrealizować :?:

Czy Ty już kiedyś jechałeś z winietą przyklejoną na szybie :?:

Takim pomysłem nie przechytrzysz Słoweńców na na ich "chytrych" cestach.

Jedyny sposób - nie kupować winiety i jechać drogami alternatywnymi :lol:


Widzę że pomysł sie nie przyjął. Wracam do tematu, bo mam do zhandlowania winietkę austrjacką za PÓŁ CENY!
Ważna do niedzieli albo poniedziałku (późno sobie przypomniałam).

W Austrii nie przyklejilismy winietki, tak byle jak była włozona w taką przezroczystą okładke na karty postojowe. Ale tam nikt tego nie sprawdza, nocowalismy w Austrii.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 18.07.2008 15:56

malagosa napisał(a):W Austrii nie przyklejilismy winietki, tak byle jak była włozona w taką przezroczystą okładke na karty postojowe. Ale tam nikt tego nie sprawdza, nocowalismy w Austrii.


Zaczekamy aż ci zrobią kiedyś kontrolę drogową z ta winietą w okładce na karty postojowe ;)
Nie zapomnij sie pochwalić wynikami kontroli...
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 18.07.2008 16:11

jdubowski napisał(a):.
malagosa napisał(a):Na dole skrzyżowanie i trasa na Maribor - znak źle widoczny, ale jest po prawej.

Znak po prawej, ale skrencamy w lewo (dla jasnosci...).
malagosa napisał(a):Na wielkim rondzie - w kierunku Senj, a w Senj na skrzyżowaniu pod wiaduktem droga oznaczona: Austria ze znaczkiem autostrady.


Sentilj nie Senj.
Po drugie nie skręcamy tak jak piszesz, bo wtedy wyjeżdżamy jakiś kilometr od granicy na autostradę, a tam jak pisza w innym poscie stoją panowie w mundurach i (jak na razie) mają propozycję nie do odrzucenia w postaci oferty zakupu winiety. Z czasem zapewne promocja zostanie rozszerzona o mandacik i winietę jako dodatek do niego.
By tego uniknąć jedziemy ciagle prosto, docierając do starego przejścia granicznego. na pierwszym rondzie w Austrii skręcamy w prawo i wyjezdzamy na autostradę.


Nie wiesz którędy ja jechałam, wiec dlaczego mnie poprawiasz?
Jechałam dokładnie tak jak napisałam, wydaje mi się że napisałam dosyć jasno i z uwzględnieniem tego, co kierowca zauważa bedą na tych skrzyżowaniach, a nie siedząc przed komp.
Przekraczałam granicę w Spielfild, a nie tak jak ty sądzisz na jakimś innym przejsciu po lewej.
W samym Spielfild było gwarno, moze kręciła sie policja, na stacj benzymowej namawiali do kupna winietki, ale ten kawałek od przejscia do miasta przejechałam bez żadnych przeszkód w środę i poniedziałek popołudniem.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.07.2008 00:33

Witam,to znowu ja, tym razem z Orebica :)
Nie będę sie rozpisywał, bo tym razem łączę się przez GSM i płacę za każdy MB danych.

Bodzio napisał(a):No i zgłupiałem. Czy lepiej jechac trasą opisana przez Chris_M? czy zjechać przed granicą ze Słowenią i kierowac się na Lenart omijając Maribor? Może ktoś ostatecznie potwierdzić która z wersji jest pewniejsza?

Nie rozumiem, po jaką cholerę pchać dookoła przez Lenart, jeśli całkowicie legalnie do Chorwacji można przejechać najkrótszą trasą, drogą nr 1, z Mariboru do przejścia drogowego w Macelj?
Zakup winiety na Słowenię może mieć sens jeśli ktoś jedzie w kierunku Rijeki lub na Istrię, ale dla kogoś jadącego w kierunku Splitu, jest to całkowity bezsens, bo za kwotę 35 EUR przejeżdżamy wszystkiego 9 km autostradą i ok. 5 km "hytrą cestą" H2!
Cała reszta trasy jest całkowicie oficjalnie bezpłatna!

I jeszcze jedna uwaga:
Była tu na forum dyskusja, ile naprawdę kosztuje przejazd odcinkiem autostrady od granicy, do Zagrzebia.
Faktycznie, cena przejazdu wzrosła do 39 kuna, ale chyba dlatego, że obecnie autostrada zaczyna się już kilkaset metrów za przejściem granicznym (w zeszłym roku nie byłem w Chorwacji, wiec nie wiem gdzie wówczas się zaczynała).
Za drugi odcinek, od Zagrzebia do samego jej końca (spory kawałek za Splitem) zapłaciłem 171 kuna.
I o ile płacenie 35 EUR za przejechanie 10 km autostrady uważam za absurd, to z przyjemnością zapłaciłem te 210 kuna za chorwackie autostrady, gdyż dzięki nim już o godz. 18 byłem w Orebicu i jeszcze zdążyłem plażę zaliczyć :)
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 19.07.2008 01:21

malagosa napisał(a):
jdubowski napisał(a):
malagosa napisał(a):Na wielkim rondzie - w kierunku Senj, a w Senj na skrzyżowaniu pod wiaduktem droga oznaczona: Austria ze znaczkiem autostrady.

Sentilj nie Senj.
Po drugie nie skręcamy tak jak piszesz, bo wtedy wyjeżdżamy jakiś kilometr od granicy na autostradę, a tam jak pisza w innym poscie stoją panowie w mundurach i (jak na razie) mają propozycję nie do odrzucenia w postaci oferty zakupu winiety. Z czasem zapewne promocja zostanie rozszerzona o mandacik i winietę jako dodatek do niego.
By tego uniknąć jedziemy ciagle prosto, docierając do starego przejścia granicznego. na pierwszym rondzie w Austrii skręcamy w prawo i wyjezdzamy na autostradę.

Nie wiesz którędy ja jechałam, wiec dlaczego mnie poprawiasz?
Jechałam dokładnie tak jak napisałam, wydaje mi się że napisałam dosyć jasno i z uwzględnieniem tego, co kierowca zauważa bedą na tych skrzyżowaniach, a nie siedząc przed komp.



Istotnie - nie wiem jak jechałaś, ale pod wiaduktem strzałka "Austria ze znaczkiem autostrady" kieruje w lewo, i wyjeżdżasz na autostradę.
A jechchałaś prosto, gdzie nie ma znaczka autostrady a jest samo "Avstrija", więc nie siej dezinformacji;)
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 19.07.2008 01:26

Chris_M napisał(a):
Bodzio napisał(a):No i zgłupiałem. Czy lepiej jechac trasą opisana przez Chris_M? czy zjechać przed granicą ze Słowenią i kierowac się na Lenart omijając Maribor? Może ktoś ostatecznie potwierdzić która z wersji jest pewniejsza?

Nie rozumiem, po jaką cholerę pchać dookoła przez Lenart, jeśli całkowicie legalnie do Chorwacji można przejechać najkrótszą trasą, drogą nr 1, z Mariboru do przejścia drogowego w Macelj?

Można, zamiast jechać przez Lenart możesz pokluczyć po ulicach Mariboru, ale ja tam wolę dodać kilka kilometrów niż się przez miasto przeciskać (pamiętaj że na drodze H2 obowiązuje winieta).
Ponadto obawiam się że w sobotę z rana najpierw zakorkuje się Maribor a potem dopiero droga przez Lenart, ktora dodatkowo umożliwia objechanie odcinka Maribor -Ptuj gdzie przy dużym ruchu jedzie się 30 km/h.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.07.2008 13:07

macmar napisał(a):To w końcu jak to jest z tym rondem???

Z drogi 437 (od granicy) na rondzie dostanę się na drogę nr 3 na Lenart?

Bo chyba wielkie zamieszanie powstało, że ktoś już tam jechał i dostać się na drogę nr 3 z ronda nie można...

To ja jechałem.
Droga nr 3 zapewne istnieje dalej, tylko jej wylot obecnie jest zapewne nieco przesunięty w stosunku do mapy, bo w tym miejscu, gdzie wg mapy miała być droga nr 3, teraz jest dalszy ciąg autostrady.
Gdy na tym dużym rondzie zobaczyłem żółty drogowskaz kierujący na darmową drogę do Mariboru, to w nią skręciłem i już więcej głowy sobie drogą nr 3 nie zawracałem.
A wyciąganie z tego wniosku, ze drogi nr 3 już nie ma, jest zwykłą nadinterpretacją, gdyż nigdy nic takiego nie pisałem!
mkuba79
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkuba79 » 19.07.2008 13:23

Kto z forumowiczów przejeżdżał na dniach przez przejście graniczne Gruskovje - Dolnji Macelj? Jest tam jakiś problem? Bo na stronie słoweńskich autostrad (www.avtoceste.si) jest informacja: Jurovci - Gruskovje, at Żetale, road closed due to roadworks until 20.09.2008r. Traffic is diverted. Czy to znaczy, że do przejścia z Chorwacją się nie przejedzie i trzeba kluczyć według ich objazdów?

Pozdrawiam
macmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmar » 19.07.2008 13:59

Chris_M napisał(a):
macmar napisał(a):To w końcu jak to jest z tym rondem???

Z drogi 437 (od granicy) na rondzie dostanę się na drogę nr 3 na Lenart?

Bo chyba wielkie zamieszanie powstało, że ktoś już tam jechał i dostać się na drogę nr 3 z ronda nie można...

To ja jechałem.
Droga nr 3 zapewne istnieje dalej, tylko jej wylot obecnie jest zapewne nieco przesunięty w stosunku do mapy, bo w tym miejscu, gdzie wg mapy miała być droga nr 3, teraz jest dalszy ciąg autostrady.
Gdy na tym dużym rondzie zobaczyłem żółty drogowskaz kierujący na darmową drogę do Mariboru, to w nią skręciłem i już więcej głowy sobie drogą nr 3 nie zawracałem.
A wyciąganie z tego wniosku, ze drogi nr 3 już nie ma, jest zwykłą nadinterpretacją, gdyż nigdy nic takiego nie pisałem!


w żadnym momencie nie sugerowałem że drogi nr 3 juz nie ma :o

zapytałem tylko czy z RONDA można dostać się na drogę nr 3.
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007
Czy sa jeszcze jakies watpliwosci do tej trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 19.07.2008 16:26

Wariant 1 według kolegi Darka

W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 i kierujemy się na Spielfeld.
progs.ask.net.pl/slowenia1.jpg
Drogą B67 jedziemy prosto i przejeżdżamy granicę Austria-Słowenia a
następnie w Słowenii kontynuujemy podróż drogą 437 aż do ronda przed
Mariborem.
progs.ask.net.pl/slowenia2.jpg
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i za chwilę skręcamy w
prawo. Następnie przejeżdżamy pod autostradą i skręcamy w lewo w
ulicę Sentilijska Cesta.
progs.ask.net.pl/slowenia4.jpg
Następnie jedziemy w kierunku centrum Sentilijska, po czym wjeżdżamy
w ulicę Partizanska i skręcamy w prawo tak jak ona prowadzi.
progs.ask.net.pl/slowenia5.jpg
Następnie skręcamy w lewo w Titova Cesta przejeżdzamy przez rzekę i
kontynuujemy podróż Titova Cesta. Na końcu ulicy Titova skręcamy w
lewo w Ptujska Cesta (droga nr 1) i kontynuujemy podróż w kierunku
Ptuj i granicy z Chorwacją po staremu.
progs.ask.net.pl/slowenia6.jpg

kolega noras jechał 14/15 lipca i potwierdza w tym poście

forum/viewtopic.php?t=19656&postdays=0&postorder=asc&start=210

tutaj mapka:

http://wikimapia.org/#lat=46.595159&lon ... 28&m=m&v=2

Nie wiem co jest grane ale wydaje mi sie że watpliwosci juz nie powinno być.

Kolega darek podaje jeszcze wariant nr 2 przez Lenart

W Austrii opuszczamy A9 zjazdem nr 228 i kierujemy się na Spielfeld.
progs.ask.net.pl/slowenia1.jpg
Drogą B67 jedziemy prosto i przejeżdżamy granicę Austria-Słowenia a
następnie w Słowenii kontynuujemy podróż drogą 437 aż do ronda przed
Mariborem.
progs.ask.net.pl/slowenia2.jpg
Na rondzie kierujemy się w lewo w drogę nr 3 i jedziemy cały czas
prosto aż dojedziemy do miejscowości Lenart w której skręcamy w
prawo na drogę nr. 229 która dojedziemy aż do Ptuja. Ptuj
przejeżdżamy drogą cały czas prosto i następnie przejeżdżamy przez
rzekę. Po wyjechaniu na wprost drogą z miasta na dużym skrzyżowaniu
z E59 jedziemy w lewo wjeżdżając na drogę E59 czyli wracamy na starą
drogę w kierunku granicy z Chorwacją.
progs.ask.net.pl/slowenia3.jpg
olciqq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 01.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciqq » 20.07.2008 18:46

malagosa napisał(a):
kafur napisał(a):Witam wczoraj wracałem z Cro....od granicy do Ptuj wiadomo dalej na Placar i wszystkie wioski aż do Lenart następnie na rondzie w Mariborze pierwsza w prawo dalej na Pesnica,Sentilj,Spielfeld pod wiaduktem prosto przez granice i na Graz.Policje też widziałem ale nie byli zbytnio zainteresowani. :D


Widziałam policję koło zjazdu z autostrady kontrolującą jakiegos Italijczyka. Zdaje sie że oni są najbardziej zainteresowani tymi, którzy zjeżdzają z autostrady.


Stoją .. i co z tego ?
Tyle ludzi zjeżdżało i nic :)
mawar33
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawar33 » 20.07.2008 19:22

Własnie wróciłem z Cro byłem 10 dni w cztery osoby koszt ok 6000 wszystko łącznie z winietą słoweńską za 120zł porostu szkoda tych 50 stron na bicie piany o taką kwote wliczcie to w koszty i więcej sie tym nie przejmujcie przecież to są WAKACJE a nie zakupy w tesco i szukanie promocji.Powodzenia
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 20.07.2008 20:16

Witam.
Wczoraj wróciłem :( do kraju po 11 dniach w pięknej CRO.
Nie chce mi się czytać tych wszystkich postów które zostały napisane od 5.07, więc przepraszam jeżeli się powtórzę, ale może to kogoś zainteresuje.

Przejazd przez Słowenię (tak aby ominąć drogi płatne): Spilfeld - rondo pod Mariborem - Lenart - Ptuj - i dalej do granicy CRO/SLO.

Droga łatwa, prosta i przyjemna tak w jedną jak i drugą stronę.

W drodze powrotnej (przejazd w piątek po południu) przed światłami w miejscowości Lenart (w kierunku do CRO) korek około 2-3km.
Na tym objeździe zauważyłem dwa nie oznakowane patrole policji z radarami (jeden za Lenartem - w kierunku do Austrii, drugi jakieś 5km przed granicą Austriacką) .
Na objeździe ruch bardzo umiarkowany (wyjątek w/w korek). Mijałem sporo samochodów na austriackich tablicach ("oszczędzają bogaci, nam się też opłaci") :wink:

Dla tych, którzy podróżują z CRO przez Austrię i Niemcy (przejście graniczne w okolicach miejscowości Passau). Około 5 km przed granicą na łuku autostrady ustawiony jest fotoradar.
W tym roku policja austriacka na przejściu granicznym wyłapywała wszystkich "szczęśliwców", którym fotoradar zrobił zdjęcie, na brak pracy nie mogli narzekać. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone