Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
torkemada
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2008
Re: Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) torkemada » 16.07.2008 15:54

Zibuś napisał(a):
torkemada napisał(a):Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).

I rozrzutny :wink:


:D A bo ja jestem Poznaniak
torkemada
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2008
Re: Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) torkemada » 16.07.2008 16:08

Janusz Bajcer napisał(a):
torkemada napisał(a):Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).


Winietę na przejazd drogami A i H po Słowenii kupisz w Słowenii :wink:
A dokładniej na przejściu granicznym w Sentilj

Obrazek


Dzięki za informacje. dotej pory podróżowałem rowerem (nie do Chorwacji) więc winiety mnie nie interesowały. Co to za korek?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005
Re: Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 16.07.2008 16:15

torkemada napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
torkemada napisał(a):Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).


Winietę na przejazd drogami A i H po Słowenii kupisz w Słowenii :wink:
A dokładniej na przejściu granicznym w Sentilj

Obrazek


Dzięki za informacje. dotej pory podróżowałem rowerem (nie do Chorwacji) więc winiety mnie nie interesowały. Co to za korek?


Wyjazd ze Słowenii do Austrii przed zniesieniem odprawy (przed wejsciem Słowenii do strefy Schengen).
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 16.07.2008 17:50

to jak z tymi winietami w Slowenii?
jade na okolo 10 dni do Chorwacji.
Czy najkrotsza winieta to ta polroczna ? nie ma jakis dwutygodniowek?

nawet jak 35 euro to przy dzisiejszym kursie chyba warto tyle dac i jechac szybko prosta droga niz omijac autostrade, ?
niektorzy radza jak ja omijac ale czy warto ? czy omijacie ja ze wzgledu na oszczednosc pieniedzy ? (tracac przy tym chyba duzo czasu?

:?:
olciqq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 01.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciqq » 16.07.2008 18:03

tulipek napisał(a):to jak z tymi winietami w Slowenii?
jade na okolo 10 dni do Chorwacji.
Czy najkrotsza winieta to ta polroczna ? nie ma jakis dwutygodniowek?

nawet jak 35 euro to przy dzisiejszym kursie chyba warto tyle dac i jechac szybko prosta droga niz omijac autostrade, ?
niektorzy radza jak ja omijac ale czy warto ? czy omijacie ja ze wzgledu na oszczednosc pieniedzy ? (tracac przy tym chyba duzo czasu?

:?:


Ja byłam w Chorwacji 14 dni. Nie kupowałam winietek. Przejechałam inną drogą, przez wiochy. ! Fakt, jakieś 20 km więcej i ok. 45 min dłużej, ale chyba lepiej przejechać trochę więcej niż płacić 35 Euro za 60km autostrady. :roll:
Moim zdaniem warto. ! ;) a po za tym ta droga nie jest tak tragiczna jak się wydaje.. Co prawda jedzie się nie więcej niż 120km/h !
No chyba, że jesteś przy kasie i nie żałujeszesz wydać tych 35 Euro .. !
Jesli jedziesz na bogato jedz autostrada, jesli nie, to wybierz droge przez wioski.
To moja rada. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 18:19

tulipek napisał(a):to jak z tymi winietami w Slowenii?
jade na okolo 10 dni do Chorwacji.
Czy najkrotsza winieta to ta polroczna ? nie ma jakis dwutygodniowek?

nawet jak 35 euro to przy dzisiejszym kursie chyba warto tyle dac i jechac szybko prosta droga niz omijac autostrade, ?
niektorzy radza jak ja omijac ale czy warto ? czy omijacie ja ze wzgledu na oszczednosc pieniedzy ? (tracac przy tym chyba duzo czasu?

:?:


No widzę , że "tulipek" nie przeczytał tematu , wałkowane do znudzenia: właśnie dlatego , że nie ma dwutygodniówek , ci co jadą tylko (tam i z powrotem) ok. 60 km autostradą nie chcą płacić 35 euro i szukają dróg alternatywnych i nie ma co się im dziwić.
A Ty jak chcesz taki krótki odcinek jechać autostradą za 35 euro , to też nie ma co się dziwić.

Ps. Przypominam "tulipkowi" i innym , że w regulaminie jest punkt , aby pisząc posty -
używać polskich literek Obrazek :!:
olciqq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 01.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciqq » 16.07.2008 18:35

Janusz Bajcer napisał(a):
tulipek napisał(a):to jak z tymi winietami w Slowenii?
jade na okolo 10 dni do Chorwacji.
Czy najkrotsza winieta to ta polroczna ? nie ma jakis dwutygodniowek?

nawet jak 35 euro to przy dzisiejszym kursie chyba warto tyle dac i jechac szybko prosta droga niz omijac autostrade, ?
niektorzy radza jak ja omijac ale czy warto ? czy omijacie ja ze wzgledu na oszczednosc pieniedzy ? (tracac przy tym chyba duzo czasu?

:?:


No widzę , że "tulipek" nie przeczytał tematu , wałkowane do znudzenia: właśnie dlatego , że nie ma dwutygodniówek , ci co jadą tylko (tam i z powrotem) ok. 60 km autostradą nie chcą płacić 35 euro i szukają dróg alternatywnych i nie ma co się im dziwić.
A Ty jak chcesz taki krótki odcinek jechać autostradą za 35 euro , to też nie ma co się dziwić.

Ps. Przypominam "tulipkowi" i innym , że w regulaminie jest punkt , aby pisząc posty -
używać polskich literek Obrazek :!:


Ja sie staram trzymac zasad, ale czasem cos mi komputer szwankuje i nie moge. Na przyklad teraz :roll: :|
olciqq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 01.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciqq » 16.07.2008 18:57

Zjeżdżasz z autostrady i kierujesz sie na Maribor. i tyle. :lol:
Nazw wiosek nie pamietam.
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 16.07.2008 21:36

przepraszam . pierwszy raz spotkałam się z obowiązkiem pisania używając polskich liter :)
dziękuje za odpowiedź, jak to tylko 60 km to rzeczywiście za 35 Euro to strasznie drogo. Ale chcą zarobić na turystach :evil: :evil:
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 16.07.2008 23:50

No i zgłupiałem. Czy lepiej jechac trasą opisana przez Chris_M? czy zjechać przed granicą ze Słowenią i kierowac się na Lenart omijając Maribor? Może ktoś ostatecznie potwierdzić która z wersji jest pewniejsza?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2008 00:10

tulipek napisał(a):przepraszam . pierwszy raz spotkałam się z obowiązkiem pisania używając polskich liter :)
dziękuje za odpowiedź, jak to tylko 60 km to rzeczywiście za 35 Euro to strasznie drogo. Ale chcą zarobić na turystach :evil: :evil:


Czyli faktycznie nie czytałaś tego tematu. :roll:

A co do polskich literek to jest taka akcja BYKOM-STOP

Możesz podać powód (oprócz braku polskiej klawiatury) dlaczego pisząc na forum nie należy stosować polskiej pisowni :?:
tulipek
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 17.07.2008 00:26

czytałam kilka pierwszych stron, ale odp nie znalazłam.

nie uważam, że nie należy stosować polskiej pisowni. Z tego co widzę akcja "bykom stop" też nawołuje do używania polskich liter.

Po prostu zły nawyk, poza tym o wiele szybciej się piszę :oops:
przyzwyczaiłam się na gadu gadu itp .
a przyznam, że jest to pierwsze forum jakie w życiu spotkałam, na którym jest przestrzegane pisanie polską trzcionką :)
ale się oczywiście przystosuje.
macmar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) macmar » 18.07.2008 14:20

To w końcu jak to jest z tym rondem???

Z drogi 437 (od granicy) na rondzie dostanę się na drogę nr 3 na Lenart?

Bo chyba wielkie zamieszanie powstało, że ktoś już tam jechał i dostać się na drogę nr 3 z ronda nie można...

:x
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 18.07.2008 14:40

kafur napisał(a):Witam wczoraj wracałem z Cro....od granicy do Ptuj wiadomo dalej na Placar i wszystkie wioski aż do Lenart następnie na rondzie w Mariborze pierwsza w prawo dalej na Pesnica,Sentilj,Spielfeld pod wiaduktem prosto przez granice i na Graz.Policje też widziałem ale nie byli zbytnio zainteresowani. :D


Widziałam policję koło zjazdu z autostrady kontrolującą jakiegos Italijczyka. Zdaje sie że oni są najbardziej zainteresowani tymi, którzy zjeżdzają z autostrady.
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 18.07.2008 15:11

macmar napisał(a):To w końcu jak to jest z tym rondem???

Z drogi 437 (od granicy) na rondzie dostanę się na drogę nr 3 na Lenart?

Bo chyba wielkie zamieszanie powstało, że ktoś już tam jechał i dostać się na drogę nr 3 z ronda nie można...

:x


Nie pamietam numerów dróg, ale i bez nich przejechać przez Słowenie nie jest trudno.

Przekaracza sie granicę jak zawsze w Spielfild i zjezdza się do miasta Sentilj w dół, nie kieruje sie na Maribor.
Na dole skrzyżowanie i trasa na Maribor - znak źle widoczny, ale jest po prawej. I jesteśmy na trasie.
Dalej jest rondo i droga na Lenart - droga ta jest po całym okrążeniu ronda (na godzinie 7), oznaczona znakiem na Lenart.
Potem prosto wg mapy do Lenart. W Lenart znak na Ptuj, albo na miejscowosci wg mapy.
W Ptuj są znaki informacyjne i spokojnie po znakach przejechalismy przez miasto do granicy chorwackiej.

A spowrotem dojezdzamy do Ptuj, w Ptuj wjeżdzmy do miasta i szukamy znaku na Lenart - zawsze w mieście sie gdzieś znajdzie znak na Lenart albo inną miejscowość wg mapy.
Potem prosciutko miejscowosci wg mapy.
Na wielkim rondzie - w kierunku Sentilj, a w Sentilj na skrzyżowaniu pod wiaduktem droga oznaczona: Austria ze znaczkiem autostrady. (PS Podobno gdzieś na forum jest informacja, że na tej drodze na Austrie ze znaczkiem autostrady stoi policja, ale ja tej informacji nie znalazłam i pojechałam tak jak napisałam w czwartek i poniedziałek popołudniem. W Spielfild było gwarno, może kręciła sie policja, na stacji benzynowej namawiali do kupna winietki, ale odcinek od przejscia do miasta przejechałam bez przeszkód).

PS. Poprawiłam nazwe miasta Sentilj wg wskazówek jdubowskiego. :)
Pozostałe poprawki jdubowskiego są BŁĘDNE, on nie moze wiedzieć którymi drogami ja jechałam.
Ponizej link do mapki ze skrzyżowaniem pod wiaduktem w Sentilj:
http://kociakii.webpark.pl/sentilj.jpg
Ostatnio edytowano 21.07.2008 11:07 przez malagosa, łącznie edytowano 4 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone