Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
okdariusz
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) okdariusz » 14.07.2008 21:21

rzochu napisał(a):- ulicą Titova Cesta jedziemy 2,3 km do skrzyżowania z drogą nr 1 (Cesta Proletarskich Brigad / Ptujska Cesta) -
- drogą nr 1 wyjeżdżamy z Mariboru i jedziemy aż do miejscowości Macelj na chorwackiej granicy

sorry ale czegoś nie rozumiem. po co mam przejeżdżać przez rzekę Titiova C. by później znów przeprawiać się przez rzekę jadąc jedynką? czy to faktycznie jedyna droga, czy tak tylko sobie wymyśliłeś?



Zobacz tu http://www.europa.sosn.pl/slowenia.php
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.07.2008 22:50

rzochu napisał(a):sorry ale czegoś nie rozumiem. po co mam przejeżdżać przez rzekę Titiova C. by później znów przeprawiać się przez rzekę jadąc jedynką? czy to faktycznie jedyna droga, czy tak tylko sobie wymyśliłeś?

A widzisz jakąś lepszą trasę? Bo ja nie dostrzegam.
Każda inna jest znacznie dłuższa, bardziej kręta i prowadzi gorszymi drogami niż jedynka.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.07.2008 23:02

Pakula napisał(a):Fajnie by było jak byś tą samą trase opisał ale jadąc od Cro do Polski.

Jeśli, to dopiero za dwa tygodnie, po powrocie do Polski. Jutro rano wyjeżdżam.
Jadę w środku tygodnia, żeby uniknąć korków.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.07.2008 21:35

Witam i pozdrawiam ze Słowenii, tuż przy granicy chorwackiej :)
Bezproblemowo przejechałem dyskutowaną trasę i mam dwie poprawki do tego co napisałem poprzednio.

Chris_M napisał(a): TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:
- objeżdżamy rondo dookoła i trzecim wyjazdem wyjeżdżamy na drogę nr 3, którą jedziemy ok. 200 m i skrecamy w prawo w drogę nr 3/436

Tak sie przejechać nie da, bo teraz w miejscu drogi numer 3 jest już dalszy ciąg autostrady.
Obecnie z tego ronda należy drugim wyjazdem wjechać w "hitrą ceste" H2 (kierunek na Maribor) i po przejechaniu ok 200 m należy z niej zjechać w prawo, bezpośrednio w Sentiljską Ceste.
Jest to oficjalna trasa "nieautostradowa", oznakowana żółtymi tablicami drogowskazów.
Reszta trasy przebiega zgodnie z podanym przeze mnie opisem, czyli:

- ulicą Sentilijska Cesta jedziemy ok. 4,2 km do skrzyżowania z ul. Partizanska Cesta, w którą skręcamy w prawo
- Partizanską Cestą jedziemy ok. 340 m, po czym w lewo skręcamy w ulicę Titova Cesta, którą przejeżdżamy na drugi brzeg rzeki
- ulicą Titova Cesta jedziemy 2,3 km do skrzyżowania z drogą nr 1 (Cesta Proletarskich Brigad / Ptujska Cesta) - mapka: http://wikimapia.org/#lat=46.5454025&lon=15.6518698&z=15&l=28&m=m&v=2

Na skrzyżowaniu ta droga jest oznakowana jako droga nr 3, na jedynkę zamienia się dopiero kawałek dalej. Poza tym, to jest bardzo fajna, dobrze oznakowana trasa, prowadząca przez centrum Mariboru.
- drogą nr 1 wyjeżdżamy z Mariboru i jedziemy aż do miejscowości Macelj na chorwackiej granicy



Teraz druga poprawka:
Uzupełnienie:
Jadąc do Chorwacji wcale nie musimy przed granicą zjeżdżać z autostrady, jak to opisałem w pierwszym punkcie opisu. Ten fragment trasy opisałem ze względu na powrót, gdyż tą trasą (czyli drogą 67) będziemy musieli wracać jadąc do Polski, chcąc uniknąć "pałkarzy" czekających na nas na przejściu autostradowym.
Natomiast jadąc do Chorwacji możemy wjechać do Słowenii po autostradzie, gdyż zaraz za przejściem jest parking na którym kupuje się winiety, a bezpośrednio z tego parkingu można zjechać na darmową drogę krajową 437.

Niestety, z parkingu już nie ma zjazdu na drogę 437!
Na parkingu założono metalowe bariery i jeśli ktoś się zapuści tam autostradą, to już z autostrady nie ucieknie.
Z tego co widziałem, efekt decyzji słoweńskiego rządu jest taki, że autostrada świeci pustkami, a sznur samochodów wali drogą równoległą do autostrady :)

Wysyłam tę wiadomość korzystając z okazji, że mam internet w pokoju, w którym się zatrzymałem na noc.
okdariusz
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) okdariusz » 15.07.2008 22:29

Chris_M duże piwo :D

Zjazdu z parkingu nie ma, ale może dalej jest ??

http://www.europa.sosn.pl/slowenia.php
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.07.2008 23:32

Jest to możliwe, ale bynajmniej nie pewne!
Jeśli powbijali nowiutkie barierki w parking przy przejściu granicznym, to mogli dokładnie to samo zrobić na tym następnym zjeździe!
A za przejechanie tego samego kawałka autostrady już ktoś płacić musiał :)
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 15.07.2008 23:33

Chris_M napisał(a):
Chris_M napisał(a): TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:
- objeżdżamy rondo dookoła i trzecim wyjazdem wyjeżdżamy na drogę nr 3, którą jedziemy ok. 200 m i skrecamy w prawo w drogę nr 3/436

Tak sie przejechać nie da, bo teraz w miejscu drogi numer 3 jest już dalszy ciąg autostrady.

Czy ktoś to może potwierdzić, bo wynika, że z ronda nie można jechać na Lenart bez winiety.

P.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 16.07.2008 06:20

piotr62 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
Chris_M napisał(a): TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:
- objeżdżamy rondo dookoła i trzecim wyjazdem wyjeżdżamy na drogę nr 3, którą jedziemy ok. 200 m i skrecamy w prawo w drogę nr 3/436

Tak sie przejechać nie da, bo teraz w miejscu drogi numer 3 jest już dalszy ciąg autostrady.

Czy ktoś to może potwierdzić, bo wynika, że z ronda nie można jechać na Lenart bez winiety.


Nie, droga nr 3 ciągle istnieje (osobiście nią jechałem 2 tygodnie temu), Chris_M zapewne "przepatrzył" wyjazd...
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 16.07.2008 06:33

okdariusz napisał(a):Chris_M duże piwo :D


O ile informacja jest rzetelna, bo co do drogi nr 3 w okolicy ronda Chris_M się myli.


okdariusz napisał(a): Zjazdu z parkingu nie ma, ale może dalej jest ??

http://www.europa.sosn.pl/slowenia.php


Dalej jest (na wysokości kasyna) ale to ewidentnie zjazd z autostrady.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.07.2008 07:15

jdubowski napisał(a):
piotr62 napisał(a):Czy ktoś to może potwierdzić, bo wynika, że z ronda nie można jechać na Lenart bez winiety.


Nie, droga nr 3 ciągle istnieje (osobiście nią jechałem 2 tygodnie temu), Chris_M zapewne "przepatrzył" wyjazd...

Droga nr 3 prawdopodobnie została nieco przeniesiona.
Na drodze 437 tuż przy dużym rondzie, na którym dawniej kończyła się autostrada, jest malutkie mini-rondo, do którego dochodzi jakaś droga ze wschodu. Przypuszczam, ze to może być przeniesiona droga nr 3.
Natomiast w miejscu, w którym na mapie jest stara droga nr 3, obecnie stoi wiadukt autostrady, a rondo widoczne na mapach jest obecnie pod nim.

Przy okazji kilka porad odnośnie drogi:

1. Ulica Brunerstrasse na wjeździe do Wiednia jest remontowana, są na niej gigantyczne korki. Warto ją ominąć bo można tam stracić nawet i godzinę czasu. Chyba istnieje jakaś możliwość, bo już za Wiedniem dogoniłem 2 TIRy z Polski, które już raz wcześniej wyprzedzałem po drodze z Mikulova.

2. Odradzam korzystanie z Motorestu w Mikulovie.
Jakiś czas temu zmienił sie tam personel i od tego czasu bardzo się tam popsuło, co widać nawet po pustym parkingu.
Nam podano zarówno zupę czesnakową, jak i schabowego tak przesolone, że nie dawało sie tego jeść. Przypuszczam, że nie był to przypadek, być może mają jakiś problem z utrzymaniem świeżości miesa.

3. Gorąco polecam zajazd w którym się zatrzymałem na noc. Niedaleko chorwackiej granicy, ok. 10 godzin jazdy z Polski, nowy obiekt, najwyższy standard, czyściutko, w pokoju telewizor LCD oraz gniazdko ethernetu, w budynku wifi. - http://www.bracic.com , jego lokalizacja tutaj:
http://maps.google.pl/maps/mm?ie=UTF8&hl=pl&ll=46.357947,15.871983&spn=0.013121,0.026608&z=15
Cena za pokój 2-osobowy: 50 EUR.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 16.07.2008 07:31

Chris_M napisał(a):
jdubowski napisał(a):
piotr62 napisał(a):Czy ktoś to może potwierdzić, bo wynika, że z ronda nie można jechać na Lenart bez winiety.


Nie, droga nr 3 ciągle istnieje (osobiście nią jechałem 2 tygodnie temu), Chris_M zapewne "przepatrzył" wyjazd...

Droga nr 3 prawdopodobnie została nieco przeniesiona.
Na drodze 437 tuż przy dużym rondzie, na którym dawniej kończyła się autostrada, jest malutkie mini-rondo, do którego dochodzi jakaś droga ze wschodu. Przypuszczam, ze to może być przeniesiona droga nr 3.
Natomiast w miejscu, w którym na mapie jest stara droga nr 3, obecnie stoi wiadukt autostrady, a rondo widoczne na mapach jest obecnie pod nim.


Co do wiaduktu jest tak jak piszesz (stał już w zeszłym roku), a droga nr 3 ma swe ujście na duże rondo między wiaduktem a wylotem drogi nr 437.
torkemada
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2008
Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) torkemada » 16.07.2008 08:49

Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006
Re: Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 16.07.2008 09:47

torkemada napisał(a):Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).

I rozrzutny :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie można kupić winiety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2008 10:20

torkemada napisał(a):Kto wie gdzie można kupić winiety w Słoweni. Wjazd z Austri z Gratzu. Dzięki za propozycje "objazdu" ale nie mam ochoty błądzić po nocy (jestem wygodny).


Winietę na przejazd drogami A i H po Słowenii kupisz w Słowenii :wink:
A dokładniej na przejściu granicznym w Sentilj

Obrazek
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 16.07.2008 10:39

Chris_M napisał(a):Witam i pozdrawiam ze Słowenii, tuż przy granicy chorwackiej :)
Bezproblemowo przejechałem dyskutowaną trasę i mam dwie poprawki do tego co napisałem poprzednio.

Chris_M napisał(a): TERAZ NAJWAŻNIEJSZE:
- objeżdżamy rondo dookoła i trzecim wyjazdem wyjeżdżamy na drogę nr 3, którą jedziemy ok. 200 m i skrecamy w prawo w drogę nr 3/436

Tak sie przejechać nie da, bo teraz w miejscu drogi numer 3 jest już dalszy ciąg autostrady.
Obecnie z tego ronda należy drugim wyjazdem wjechać w "hitrą ceste" H2 (kierunek na Maribor) i po przejechaniu ok 200 m należy z niej zjechać w prawo, bezpośrednio w Sentiljską Ceste.
Jest to oficjalna trasa "nieautostradowa", oznakowana żółtymi tablicami drogowskazów.
.

proszę kogoś kto będzie tędy jechał o weryfikację w/w info. Jeśli tak można na prawdę to spore uproszczenie.
Dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone