Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.07.2008 09:24

dagarts napisał(a): Jakie było nasze zdziwienie, gdy na tym odcinku ujrzeliśmy panów policjantów kontrolujących samochody po obu stronach jezdni.Pot się pojawił na czole z myślą o wysokim mandacie... :P ale w końcu udało się czmychnąć pazernym Słoweńcom :evil: .


Na pewno chodziło o winiety? To by zaprzeczało wszystkim dotychczasowym pomysłom objazdu.
Co to znaczy,że udało sie Wam czmychnąc: zawrociliście czy przejechaliście obok?

P.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.07.2008 09:39

dagarts napisał(a): Masz rację że tablice informują tylko o wprowadzeniu winiet( temat pisany na gorąco po powrocie z Cro, stąd pomyłka :oops: )


No dobra a ta policja kontrolująca winiety?

P.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2008 09:46

Nic nie zaprzecza pomysłom ominięcia autostrady i nie trzeba przed nikim czmychać. :wink:

Tablice informowły tylko, że na terenie Słowenii od 1 lipca 2008 obowiasują winiety.

A to , że Policja stała po obu stronach drogi , nie oznacza, że stała tam tylko po to , aby kontrolować posiadnie winiety, bo nie jest ona na tym objeździe potrzebna :!:

Przy wzmożonym ruchu Policja kontrolowała pewnie inne zasady poruszania się po drogch, najpewniej prędkość jazdy.

"Wariatów" na drogach nigdzie nie brakuje :evil:
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 07.07.2008 10:15

piotr62 napisał(a):
dagarts napisał(a): Jakie było nasze zdziwienie, gdy na tym odcinku ujrzeliśmy panów policjantów kontrolujących samochody po obu stronach jezdni.Pot się pojawił na czole z myślą o wysokim mandacie... :P ale w końcu udało się czmychnąć pazernym Słoweńcom :evil: .


Na pewno chodziło o winiety? To by zaprzeczało wszystkim dotychczasowym pomysłom objazdu.
Co to znaczy,że udało sie Wam czmychnąc: zawrociliście czy przejechaliście obok?

P.


Nie wiem czy policja sprawdzała wtedy winiety, ale nam na pewno na ich widok podniosło sie troszkę ciśnienie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2008 11:02

Policja - szczególnie ta drogowa , jest po to , aby stać na drogach :lol:

I powinna stać jak najczesciej, aby kierowcy na ich wido zdejmowali nogę z gazu :lol:

Ku przestrodze :wink:
Joola
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joola » 08.07.2008 00:22

Witam :)

Nam też udało się zaoszczędzić te 35 euro :D
Wracaliśmy z Istrii, z Poreca przez Włochy i ominęliśmy płatne, słoweńskie drogi kierując się wskazówkami z chorwackiej gazety "Glas Istre", która na czołówce 1 lipca miała szczegółowy instruktaż, nawet ze zdjęciami.
I wszystko super się zgadzało :D
Najpierw w Koprze trzeba skręcić na Bertoki i wjeżdżamy drogę biegnącą wzdłuż autostrady, potem kierujemy się na Skofije, a stamtąd praktycznie wjeżdżamy do Włoch.
W jednym miejscu mieliśmy małą wątpliwość, ale pomógł pewien starszy Słoweniec stojący przy drodze :) Wyglądało jakby stał tam właśnie, żeby pomagać zbłąkanym turystom omijać autostradę :lol:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 10.07.2008 20:10

http://przewodnik.onet.pl/1203,1596,1786187,chorwaci_mowia_nie_slowenskim_winietom,news.html

pzdr :D :lol: :papa: :hut:

PS kilka dni temu wróciłem z Baski Vody-jak zwykle w CRO było super
jeśli tylko znajdę trochę czasu to streszczę mój pobyt.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2008 21:52

Diego M napisał(a):http://przewodnik.onet.pl/1203,1596,1786187,chorwaci_mowia_nie_slowenskim_winietom,news.html

pzdr :D :lol: :papa: :hut:

PS kilka dni temu wróciłem z Baski Vody-jak zwykle w CRO było super
jeśli tylko znajdę trochę czasu to streszczę mój pobyt.


Witaj Diego M :papa:

A_Cromaniacy_mówią_nie_chorwackim_oszustom_na_bramkach

A jak Ty DiegoM płaciłeś na bramkach w Chorwacji :?:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 10.07.2008 22:57

Janusz Bajcer napisał(a):
Diego M napisał(a):http://przewodnik.onet.pl/1203,1596,1786187,chorwaci_mowia_nie_slowenskim_winietom,news.html

pzdr :D :lol: :papa: :hut:

PS kilka dni temu wróciłem z Baski Vody-jak zwykle w CRO było super
jeśli tylko znajdę trochę czasu to streszczę mój pobyt.


Witaj Diego M :papa:

A_Cromaniacy_mówią_nie_chorwackim_oszustom_na_bramkach

A jak Ty DiegoM płaciłeś na bramkach w Chorwacji :?:


Witaj Janusz

Oczywiście ,że płaciłem na bramkach-a miałem inne wyjście?
chociaż przyznam,że w jednym przypadku dałem się oszukać-
miałem zapłacić przy zjeżdzie w Lucko 29 Kn dałem 100 a gość wydał mi dużo drobnych i pospieszał mnie - na pierwszy rzut wydawało się ok.ale po dokładnym przeliczeniu brakowało 8 Kn.
Pomyśleliśmy z żoną ,że niezle sobie dorabiają- wykorzystują oczywiscie okoliczności na bramkach - wydają dużo drobnych i ponaglają jazdę .
Jakie jest najlepsze wyjście mieć drobne kuny.

pzdr
:D :lol: :papa: :hut:

PS zawsze płacę na bramkach kunami
GEMINI
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) GEMINI » 10.07.2008 23:01

Niedawno wracałem z Cro, rozmawiałem ze Słoweńcami którzy twierdzili że na terenie Słowenii wymagana jest winieta na przejazd autostradami jak również drogami krajowymi a taką jest droga Ptuj -Gruskovyje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2008 23:19

GEMINI napisał(a):Niedawno wracałem z Cro, rozmawiałem ze Słoweńcami którzy twierdzili że na terenie Słowenii wymagana jest winieta na przejazd autostradami jak również drogami krajowymi a taką jest droga Ptuj -Gruskovyje.


Albo słabo rozumiesz słoweński, albo próbujesz wsadzać "kij w mrowisko".
Winiety obowiązują na autostradach oznaczonych A i na drogach szybkiego ruchu oznaczonych H, czyli na tzw. hitrych cestach.
Wszystkie inne drogi , nawet te krajowe , nie mające oznaczenia H - są BEZPŁATNE :!: :!: :!:
Na przejazd drogą Ptuj - Gruskovlje nie trzeba winiety.
Droga tą jechali i wracali już pierwsi urlopowicze i potwierdzają, że przejazd jest bezpłatny - poczytaj i nie mieszaj innym w głowach :evil:

A Ty gdzie byłeś w Cro i jaką drogą wracałeś :?:
GEMINI
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) GEMINI » 11.07.2008 10:46

[quote="Jarekk"]

Obrazek

quote]

Troche zamieszałem dlatego po dokładnym sprawdzeniu prostuje odcinek Ptuj -Gruskovje jest BEZPŁATNY
Załączona mapa przedstawia planowaną autostradę po roku 2008.
Także życze szerokości i polecam tą trasę.
pzdr
Ostatnio edytowano 11.07.2008 23:50 przez GEMINI, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2008 11:12

GEMINI -jadąc przez Słowenię od Gruskovlje przez Ptuj do Lenart - możesz spać spokojnie - nie złamałeś żadnych przepisów - na tej trasie winieta nie obowiązuje.

Widocznie władze słoweńskie namieszały w głowach nawet swoim Obywatelom, skoro nawet oni nie widzą na jakich drogach obowiązują winiety.

Ale też nie ma co się dziwić - Słoweńcy kupują sobie półroczną winietę i mogą "śmigać" codziennie po swoich autostradach i hitrych cestach do woli :wink:
Janz1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janz1 » 11.07.2008 21:17

Witam.
Czytając posty dotyczące winiet w Słowacji zaczęła zalewać mnie krew.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy wprowadzają takie zamieszanie i dodatkowo wprowadzają innych w błąd.
Ja wracałem 9 lipca z Chorwacji. Na przejściu granicznym pobrałem informator o płatnych drogach, z których wynika że w chwili obecnej odcinek drogi od Gruśkovej do Mariboru + Ptyjska Cestna jest bezpłatny.
Taką trasą pojechałem, mijając patrole policji. Na radzie w Mariborze zjechałem drugim zjazdem na drogę 429, którą dojechałem do granicy. Droga 429 wpisuje się już praktycznie w A1 już na samym przejściu granicznym, i jest to w 100% nie płatny odcinek.
Pozdrawiam wszystkich i proponuje trochę więcej zimnej krwi. :!: :!: :!: :!: :!: :!:
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 11.07.2008 21:55

Janz1 napisał(a):Witam.
Czytając posty dotyczące winiet w Słowacji zaczęła zalewać mnie krew.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy wprowadzają takie zamieszanie i dodatkowo wprowadzają innych w błąd.
Ja wracałem 9 lipca z Chorwacji. Na przejściu granicznym pobrałem informator o płatnych drogach, z których wynika że w chwili obecnej odcinek drogi od Gruśkovej do Mariboru + Ptyjska Cestna jest bezpłatny.
Taką trasą pojechałem, mijając patrole policji. Na radzie w Mariborze zjechałem drugim zjazdem na drogę 429, którą dojechałem do granicy. Droga 429 wpisuje się już praktycznie w A1 już na samym przejściu granicznym, i jest to w 100% nie płatny odcinek.
Pozdrawiam wszystkich i proponuje trochę więcej zimnej krwi. :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Nie chcę być tym, który przyczyni się, żeby krew zalała Cię jeszcze bardziej i nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania ale... kolega wracał dokładnie taką samą trasą jak Ty ale 5 lipca i przed samą granicą, gdzie droga 437 przechodzi w A1 zatrzymała go policja i nakazała wykupić winietę. Opowiadał wściekły, że za ok.100m zapłacił 35 Eu. Dopilnowali również, żeby dokładnie przykleił tę winietę na szybie. Może kogoś też coś takiego spotkało?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone