Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 05.07.2008 19:28

Mógłby ktoś to przetłumaczyć?
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/a ... ,125571.jl
Dziękuję!!
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 05.07.2008 23:09

Witajcie,

Ja chciałem zaoszczędzić te 35 EUR i pojechałem przez Węgry 86tką (na forum często chwalona jest ta droga), po przejechaniu 30km pożałowałem tej decyzji, TIRy, ograniczenia prędkości, dziury w jezdni, długi sznur aut praktycznie nie dających szans na wyprzedzanie itp itd. Chyba lepiej zapłacić te pieniądze i dać sobie spokój z "objazdami"

Nie wiem czy była już mowa na tym forum, ale "opłata" za przejazd bez winiety tam gdzie są one wymagane na Słowenii wynosi od 300 do 500 EUR.

pzdr
krzemian
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 05.07.2008 23:21

Janusz Bajcer napisał(a):
XT600 napisał(a):
Bardzo prosze o jakieś rzetelne info, bo informacji jest coraz wiecej i coraz bardziej mijają się z prawdą.

pozdraiwam


A jakie informacje mijają się z prawdą, poza tą, że Michelin podał cenę winiety dla samochodu , która dotyczy motocykla. :?:


Takie że droga nr 6 nie jest na mapach oznaczona jako autostrada, nie jest też oznaczona "H" jako droga ekspresowa. O ile pamiętam jest to jednopasmówka z poboczem.

1) Idąc tym tokiem można stwierdzić że wszystkie drogi z numeracją jednocyfrową podlegają pod winetę.
2) drogi płatne mają zazwyczaj jakąś alternatywe, a ta nie ma.
3) drogi płatne zazwyczaj buduje się równolegle do starych, ktoś tu tak zresztą wcześniej pisał :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2008 00:00

Skoro droga o którą pytałeś nie jest ani autostradą , ani drogą szybkiego ruchu -
tzn. jest bezpłatna - Michelin najwyraźniej się pomylił.

Nie wszystkie drogi oznaczone jedno cyfrowo są automatycznie drogami szybkiego ruch - dowód: drogi nr 1 i 3 w okolicach Mariboru

Na drogę nr 6 nie potrzeba winiety - nie wierzysz , pojedź - a sam się przekonasz.

Pozwolisz , że zapytam - jak chcesz dojechać do Postojnej , tzn. jakimi drogami :?:
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 06.07.2008 08:37

Janusz Bajcer napisał(a):Pozwolisz , że zapytam - jak chcesz dojechać do Postojnej , tzn. jakimi drogami :?:


Ze Sz-na do Chorwacji jadę przez Włochy zwiedzając Wenecje. Reszte wakacji spedzam w Rabac stamtąd chciałam skoczyć zwiedzić jaskinie w Postojnej a więc dojade przejsciem granicznym Rupa -> Ribnica -> Pivka -> Postojna, i spowrotem. Potem kilka dni w Porec i powrót przez Włochy.

Stąd moje pytanie bo :
- Michelin oznacza tą droge jako płatną,
- źrudło czyli DARS na swoich mapach drogi tej nie oznacza jak płatnej,
- wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_S%C5%82owenii podaje że jest to droga ekspresowa - czyli płatna

:-D
youszi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) youszi » 06.07.2008 08:58

krzemian napisał(a):Witajcie,

Ja chciałem zaoszczędzić te 35 EUR i pojechałem przez Węgry 86tką (na forum często chwalona jest ta droga), po przejechaniu 30km pożałowałem tej decyzji, TIRy, ograniczenia prędkości, dziury w jezdni, długi sznur aut praktycznie nie dających szans na wyprzedzanie itp itd. Chyba lepiej zapłacić te pieniądze i dać sobie spokój z "objazdami"

Nie wiem czy była już mowa na tym forum, ale "opłata" za przejazd bez winiety tam gdzie są one wymagane na Słowenii wynosi od 300 do 500 EUR.

pzdr
krzemian


Mógłbyś napisać w jakich godzinach i jaki dzień tygodnia przejeżdżałeś przez Węgry 86-tką? Nocowałeś gdzieś na tej trasie?

Pozdrawiam
bandrze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bandrze » 06.07.2008 11:01

Ile czasu zajęła Wam trasa Mureck-Lenart-Ptuj -Gruskovyje?
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.07.2008 11:15

XT600 napisał(a):- Michelin oznacza tą droge jako płatną,
- źrudło czyli DARS na swoich mapach drogi tej nie oznacza jak płatnej,
- wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_S%C5%82owenii podaje że jest to droga ekspresowa - czyli płatna


Droga H7 jeszcze nie została zbudowana, na razie jeździ się tam zwykłą drogą dosyć krętą i wąską miejscami.
Ktoś wpisując do Wikipedii przyjął że H7 już powstała.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2008 18:32

Aandja
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aandja » 06.07.2008 18:50

witam

wczoraj (a w zasadzie dzisiaj rano) wracalem z m. Funtana i postanowilem jechac przez Italie wiec odcinek Istra-Włochy(Trieste) pokonalem bez winietki. raptem jest to chyba 2km autostrady (jakies objazdy bo remontuja) i chyba ze 3km droga tylko dla samochodow, reszta przez miasto.

oczywiscie jak sie wjezdza na autostrade to jest tabliczka ze trzeba miec winiete ale generalnie to olalem.

co najlepsze obserwowalem rozne nacje co pokonuja ten odcinek (80% to italiancy) i nikt na szybie nie mial przyklejonej winietki.

cos mi sie wydaje ze ten odcinek wlosi poprostu przejezdzaja nie przejmujac sie winieta

zaoszczedzone 35E przeznaczylem na oplate w Italii + obiadek

pzdr
Ostatnio edytowano 06.07.2008 19:30 przez Aandja, łącznie edytowano 1 raz
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 06.07.2008 19:13

bandrze napisał(a):Ile czasu zajęła Wam trasa Mureck-Lenart-Ptuj -Gruskovyje?


ja jechalem w odwrotnym kierunku- 45 minut
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 06.07.2008 20:51

bandrze napisał(a):Ile czasu zajęła Wam trasa Mureck-Lenart-Ptuj -Gruskovyje?


Nie potrafię powiedzieć dokładnie ile czasu zajęła nam ta trasa, ale mniej więcej tyle samo, co trasa płatna . Na granicy w Macelij spotkaliśmy Polaków, którzy zdecydowali się wykupić winietę, spotkaliśmy ich zaraz po wjeździe na autostradę w Austrii(jechali mniej wiecej tyle co my). Na drodze nie było żadnych korków, ani jednego samochodu z polską rejestracją, mijaliśmy wielu Czechów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2008 21:25

XT600 napisał(a):Stąd moje pytanie bo :
- Michelin oznacza tą droge jako płatną,
- źrudło czyli DARS na swoich mapach drogi tej nie oznacza jak płatnej,
- wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_S%C5%82owenii podaje że jest to droga ekspresowa - czyli płatna :-D


W sprawie Postojnej wszystko jasne :lol:

-Michelin pomylił się dwa razy: błędnie zaliczył drogę nr 6 jako płatną i błędnie podał cenę winiety za samochód.-

-Wikipedia czasem pomocna , ale nie jest to najbardziej wiarygodne źródło (czym mnie tu na forum już niejednokrotnie inne osoby informowały :wink:)

-DARS jest najbardziej wiarygodny w sprawie ceny winiety i płatnych dróg i tu pisze jak byk -cena półrocznej winiety za auto osobowe 35 euro a drogi nr 1, 3, i 6 nie są zaliczone do dróg ekspresowych czyli H

Na wiki mapie H7 nie też nie widać - tak jak na DARS :lol:
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 06.07.2008 23:18

dagarts napisał(a):
bandrze napisał(a):Ile czasu zajęła Wam trasa Mureck-Lenart-Ptuj -Gruskovyje?


Na drodze nie było żadnych korków, ani jednego samochodu z polską rejestracją, mijaliśmy wielu Czechów.


Dodam też wielu Niemców i Austriaków ;) Trasa lepsza od odcinka Maribor-Ptuj bo mniej wioch, no ale trochę się dłuży ta przerwa w autostradach, ja jeszcze w piatek wieczorem na tym odcinku zaliczyłem ulewę.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 07.07.2008 02:11

Maciej napisał(a):
dagarts napisał(a):
bandrze napisał(a):Ile czasu zajęła Wam trasa Mureck-Lenart-Ptuj -Gruskovyje?


Na drodze nie było żadnych korków, ani jednego samochodu z polską rejestracją, mijaliśmy wielu Czechów.


Dodam też wielu Niemców i Austriaków ;) Trasa lepsza od odcinka Maribor-Ptuj bo mniej wioch, no ale trochę się dłuży ta przerwa w autostradach, ja jeszcze w piatek wieczorem na tym odcinku zaliczyłem ulewę.


Maćku, my równiez w jechaliśmy w piątek wieczorem, oczywiście padało :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone