Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 12:25

pianchi napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
pianchi napisał(a):My wyjeżdżamy za za 6 godzin i jedziemy normalnie przez Malibor. oczywiście kupujemy winietke. Jak gdzieś znajdę neta to napiszę co i jak.


A dokąd docelowo wyjazd :?:



Drasnice:)))


To nie szkoda wydać 35 euro za przejazd tam i z powrotem tylko 40 km słoweńska autostradą i kawałeczkiem "hitrej" cesty :?:
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 01.07.2008 12:53

nie nie szkoda, to przecież tylko niecałe 120 zł... Już tyle razy było to omawiane, że nie chce mi sie pisać dlaczego.
Dla mnie to po prostu koszt podróży który musze ponieść i tyle.
Jak znam życie to na niepłatnych drogach w Słoweni będzie rzeźnia. Czesi Polacy i kupe Słoweńskiej policji, ograniczenia do 50, korki....
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 13:10

No to szczęśliwej drogi i brak korka za Mariborem , bo tam dalej pojedziesz do granicy z Chorwacja wspólnie z tymi co nie chcą wydać 35 euro.
I właśnie ten odcinek , a nie autostrada przed Mariborem najczęściej się "korkuje".
Tak więc w niesprzyjających okolicznościach korek też Cię czeka, czego ani Tobie , ani innym nie życzę.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.07.2008 13:27

Istra-Włochy(Trieste):, jak "zaj.b.ti" Słowence :wink:
czerwona trasa: 35 euro zostaje na piwko :)
zielona trasa: piwko na przeciwko=0 :cry:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 13:51

mirko napisał(a):Istra-Włochy(Trieste):, jak "zaj.b.ti" Słowence :wink:
czerwona trasa: 35 euro zostaje na piwko :)
zielona trasa: piwko na przeciwko=0 :cry:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak widać nikt nie lubi być "strzyżony jak barany" przez Słoweńców :wink:
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 01.07.2008 15:16

dg napisał(a):no trochę żeś wyskoczył jak Filip z konopii :D nie wiem jaka trasą chcesz jechać, bo w michelinie wyskakuje tylko zapytanie - ale nie ważne nie kombinuj juz z linkami, jak jedziesz na Mali Losnij to zdecydowanie nie ma co kombinować i trzeba i warto kupić słoweńską winietę, a przynajmniej jak pojedziesz na Losnij nie zapłacisz za Chorwackie autostrady, które są zarąbiście drogie, ale za to zwracają trochę koszty benzyny. :)


A zapłaci zapłaci,

Ale marne gosze za odcinek Rupa - Rijeka
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 23:07

mirko napisał(a):Istra-Włochy(Trieste):, jak "zaj.b.ti" Słowence :wink:


Mirko - co zrobili Słoweńcy turystom już wiemy :twisted:

Ale nie jest dobrze na chorwackich autostradowych bramkach :cry: :cry:

Poczytaj i jeśli można skomentuj w podanym temacie.
(wiem , że na pewno nie pochwalasz tego procederu :lol: )
jagcygan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagcygan » 02.07.2008 01:19

Witam jestem Nowy i to mój pierwszy post na tym forum. Czytam bez opamiętania wasze wypowiedzi (choć jeszcze wszystkiego nie przerobiłem) i też chcę jechać przez Węgry. Wstępnie obrałem sobie trasę pod dyktando ludzi bardziej w temacie.Wyruszam z zachodniej Polski w Niedzielę tj 06.08 przez Czechy,Słowację i właśnie przez Węgry czyli:Janossomorja,Csorna,Szombathely,Lenti (nocleg) i wcześnie rano przez Letenye już na Zagrzeb.Proszę o opinię o tej trasie zważywszy że jadę z dzieckiem 5-cio letnim
silgin
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) silgin » 02.07.2008 06:43

Napisz skąd wyruszasz, bo jak z zachodniej Polski to trasa
przez Węgry wydaje się być nie najlepsza.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.07.2008 06:45

Janusz Bajcer napisał(a):
mirko napisał(a):Istra-Włochy(Trieste):, jak "zaj.b.ti" Słowence :wink:


Mirko - co zrobili Słoweńcy turystom już wiemy :twisted:

Ale nie jest dobrze na chorwackich autostradowych bramkach :cry: :cry:

Poczytaj i jeśli można skomentuj w podanym temacie.
(wiem , że na pewno nie pochwalasz tego procederu :lol: )


Oszusty sa nie tylko na bramkach, uwazać trzeba wszedzie :( , bo jak tłok to okazja na dodatny zarobek.
Ja to nazywam: "balkanski mentalitet" :cry:
Polecam:
na bramkach, przygotować tyle pieniadzi ile kosztuje bilet

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2008 07:40

mirko napisał(a):Oszusty sa nie tylko na bramkach, uwazać trzeba wszedzie :( , bo jak tłok to okazja na dodatny zarobek.
Ja to nazywam: "balkanski mentalitet" :cry:
Polecam:
na bramkach, przygotować tyle pieniadzi ile kosztuje bilet :papa:


Dzięki Mirko - :lol:
ja Twoją radę stosuje od dawna i dlatego nie zostałem oszukany, a jak dostawałem resztę, to zawszę sprawdzałem ile otrzymałem.

I wtedy jak Wy tam w Chorwacji mówicie: nema problema

Pozdrawiam - być może już niedługo się spotkamy :?: :lol: :papa:
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006
przejazd przez Słowenie Gratz - Karlovac bez autostrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 02.07.2008 07:50

Jechał ktos może alternatywna do autostrady Gratz- Karlovac drogą 437 (równoległa do A1). Mozna w ten sposób oszczedzic te nieszczesne 35 EUR. TYlko pytanie czy ten kawałej za granica (przed zjazdem na 437) jest rzeczywiscie bezpłatny, czy trzeba zjechac na ta droge juz w Austrii. Może ktos już jechał to prosze o jakies info na ten temat.
Zielak
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielak » 02.07.2008 08:28

Widok przejścia granicznego A-SLO (AdriaROUTE 2.10):

Obrazek
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008
Re: przejazd przez Słowenie Gratz - Karlovac bez autostrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 02.07.2008 09:07

TQ napisał(a):Jechał ktos może alternatywna do autostrady Gratz- Karlovac drogą 437 (równoległa do A1). Mozna w ten sposób oszczedzic te nieszczesne 35 EUR. TYlko pytanie czy ten kawałej za granica (przed zjazdem na 437) jest rzeczywiscie bezpłatny, czy trzeba zjechac na ta droge juz w Austrii. Może ktos już jechał to prosze o jakies info na ten temat.


Wracając z Chorwacji 28.06 w Mariborze nie wiem jaki cudem zjechałem zgodnie z kiepskim oznakowaniem na Sentij (wiedziałem ze to przejście graniczne a GPS MIO nie ma mapy Słowenii niestety i jechałem bez jakiejkolwiek mapy). Faktycznie dostałem się na równoległą do autostrady drogę 437. Droga była krótka i szybko zajechałem na granicę jednak przed samą granicą wjeżdża się ślimakiem na autostradę. Tylko kto Cię zapewni, że np policjant słoweński stojący na samej granicy SLO-AUT nie wlepi Ci mandatu za to że nie masz winietki. Czy przekonasz go jakoś, że przecież jechałeś drogą równoległą a tylko przed samym przejściem granicznym wjechałeś na autostradę? Nie wiem też czy droga z Mariboru na Zagrzeb (Mariborska cesta) nie wymaga czasem też winietki w sumie to nie autostrada i tez nie jstst to droga ekspresowa więc pewnie nie.
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 02.07.2008 09:08

Witam.
Wybieram się za cztery dni do Chorwacji i zamierzałem jechać przez Słowację, Węgry(86) i Słowenię ( przez Lendawę) drogą 3 i 109. Na mapie którą posiadam wygląda jakby kawałek tej drogi (przez Słowenię) przechodził przez jakąś autostradę. Moje pytanie to : czy ktoś jechał tą drogą i czy trzeba faktycznie jechać jakiś odcinek autostradą (a zarazem wykupić winietkę - co za taki kawałek nie wchodzi w rachubę).
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone