Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 30.06.2008 13:49

cdroman napisał(a):@asikx - nabijasz sobie posty dwa razy to samo w jednym wątku ?

ps. zrobiłem jeden błąd ort i jedną literke zjadłem
niestety noc ma swoją moc i to w dodatku w niedzielę
a ty odrazu sie czepiasz i ludzi w balona nabijasz
mój tekst już wyedytowany i teraz twoje posty zbytnio tu nie pasują

CO DO PRZEWOZU ŻYWNOŚCI :
ZAKAZ ZAWIESZONY NA 6 MIESIĘCY DLA UNI EUROPEJSKIEJ
czyli pakujemy do auta co sie tylko zmieści :)


Posty to sobie nabija Leszek S. :twisted: ;)
A ich treść jak najbardziej pasują - przecież w cytacie edycja nie działa :twisted:

Następnym razem po prostu sprawdź post, gdyż forma mówi wprost o tym, jak szanujesz jej potencjalnych odbiorców.

A z zakazem to masz rację: odkryłeś Amerykę! ZAWIESZONY!

Pozdrawiam
Rafał
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 01.07.2008 00:22

Tyle drogi przez Węgry.. nie można się rozpędzić, policja się zdarza.. Nie ma to jak dobra autostrada za 7 euro.

A co sądzicie o handlowaniu winetkami słoweńskimi albo kupnie takiej na spółkę z kilkoma osobami z różnych turnusów?
czwarty
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) czwarty » 01.07.2008 07:29

ynka napisał(a):
piro napisał(a):
pingwinek napisał(a):
piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....


Moze masz racje , ale zjazd w Ilz wychodzi 59 km , przez Gratz nie ma sensu 97 km.

Bardzo ciekawy wariant, sprawdziłam już wczoraj na mapach, rzeczywiście wychodzi krócej o 53 km. Bardzo ważne że nie trzeba się pchać przez Maribor, bez stresu o mandaty jak się przypadkowo trafie się na Hitrą ceste :) .
Ale ja jadę dopiero 21 lipca, to już będę mądrzejsza o wasze doświadczenia :lol: .


Witam.Będe w Ptuj wczesnym rankiem z niedzieli na poniedziałek
(13-14.07) Jak z korkami w tym rejonie?? Boje sie że pół Polski tamtendy pojedzie żeby Słoweńców nauczyc marketingu!! 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 07:45

malagosa napisał(a):A co sądzicie o handlowaniu winetkami słoweńskimi albo kupnie takiej na spółkę z kilkoma osobami z różnych turnusów?


Jak sobie tego "pomysła" :wink: wyobrażasz zrealizować :?:

Czy Ty już kiedyś jechałeś z winietą przyklejoną na szybie :?:

Takim pomysłem nie przechytrzysz Słoweńców na na ich "chytrych" cestach.

Jedyny sposób - nie kupować winiety i jechać drogami alternatywnymi :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 07:46

czwarty napisał(a):Witam.Będe w Ptuj wczesnym rankiem z niedzieli na poniedziałek (13-14.07) Jak z korkami w tym rejonie?? /


Czy jest tu na forum jakaś wróżka :?: :wink:
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 01.07.2008 08:18

No to nadszedł długo oczekiwany 1 Lipca. Teraz tylko czekać na info od tych, co jadą autostradą słoweńską. A tak nawiasem mówiąc malagosa może mieć trochę racji. Kupić i jak się jedzie 20 km to nie przyklejać. Chyba dymu nie będą robić. Tylko czy warto ryzykować?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 08:24

themoon napisał(a):No to nadszedł długo oczekiwany 1 Lipca. Teraz tylko czekać na info od tych, co jadą autostradą słoweńską. A tak nawiasem mówiąc malagosa może mieć trochę racji. Kupić i jak się jedzie 20 km to nie przyklejać. Chyba dymu nie będą robić. Tylko czy warto ryzykować?


Nie warto - chyba , że lubisz "adrenalinkę" :wink: lub jazdę w stresie :?:
czwarty
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) czwarty » 01.07.2008 08:24

Janusz Bajcer napisał(a):
czwarty napisał(a):Witam.Będe w Ptuj wczesnym rankiem z niedzieli na poniedziałek (13-14.07) Jak z korkami w tym rejonie?? /


Czy jest tu na forum jakaś wróżka :?: :wink:


Janusz pytałem ogólnie czy w tym rejonie tworzą się jakieś korki.Taka trasa ma chyba jakąś "przepustowosc" a ludzi do płacenia winiet coraz mniej.Winiety od dziś to mam nadzije do tego czasu ktoś cos napisze.Pozdrawiam

P.S.
a z tą wróżką to może dobry pomysł powinna byc na etacie tego forum :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 08:31

Korków nikt dokładnie przewidzi , a czy będą zależy od wielu czynników: od dnia wyjazdu, godziny przejazdu, pogody i wypadków losowych.
Z niedzieli na poniedziałek -13/14 lipiec (wczesnym rankiem) powinno być lepiej niż z soboty na niedzielę (12/13 lipiec)
Jak dokładnie będzie . zobaczysz sam w czasie jazdy :lol:

Polecam Spis treści FAQ - a w nim temat o korkach :lol:

Przez Maribor do Chorwacji w sezonie zawsze się źle jechało, nawet jak nie było winiet. :cry:
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 01.07.2008 08:46

czwarty napisał(a):
ynka napisał(a):
piro napisał(a):
pingwinek napisał(a):
piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....


Moze masz racje , ale zjazd w Ilz wychodzi 59 km , przez Gratz nie ma sensu 97 km.

Bardzo ciekawy wariant, sprawdziłam już wczoraj na mapach, rzeczywiście wychodzi krócej o 53 km. Bardzo ważne że nie trzeba się pchać przez Maribor, bez stresu o mandaty jak się przypadkowo trafie się na Hitrą ceste :) .
Ale ja jadę dopiero 21 lipca, to już będę mądrzejsza o wasze doświadczenia :lol: .


Witam.Będe w Ptuj wczesnym rankiem z niedzieli na poniedziałek
(13-14.07) Jak z korkami w tym rejonie?? Boje sie że pół Polski tamtendy pojedzie żeby Słoweńców nauczyc marketingu!! 8O


za chwilę Wam wyjdzie że i za Austrie nie warto płacić za autostardę bo pojedziecie kilka km tylko :)
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 01.07.2008 09:21

Przepraszam, że tak brutalnie podłączam się do tematu z takim pytaniem i prosze o wyrozumiałość (do pierwszego wyjazdu kierunek Cro 2 dni). Zagubiłem się już w przeszukiwaniu map. Mam zamiar pojechać taką trasą: http://old.viamichelin.pl/viamichelin/p ... mage2.y=0#
I chyba jednak opłaca się kupić winietę w Słowenii. Jeżeli się mylę to proszę o odpoweidź.
Pozdrawiam.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 01.07.2008 09:30

no trochę żeś wyskoczył jak Filip z konopii :D nie wiem jaka trasą chcesz jechać, bo w michelinie wyskakuje tylko zapytanie - ale nie ważne nie kombinuj juz z linkami, jak jedziesz na Mali Losnij to zdecydowanie nie ma co kombinować i trzeba i warto kupić słoweńską winietę, a przynajmniej jak pojedziesz na Losnij nie zapłacisz za Chorwackie autostrady, które są zarąbiście drogie, ale za to zwracają trochę koszty benzyny. :)
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 01.07.2008 10:23

My wyjeżdżamy za za 6 godzin i jedziemy normalnie przez Malibor. oczywiście kupujemy winietke. Jak gdzieś znajdę neta to napiszę co i jak.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 10:29

pianchi napisał(a):My wyjeżdżamy za za 6 godzin i jedziemy normalnie przez Malibor. oczywiście kupujemy winietke. Jak gdzieś znajdę neta to napiszę co i jak.


A dokąd docelowo wyjazd :?:
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 01.07.2008 11:41

Janusz Bajcer napisał(a):
pianchi napisał(a):My wyjeżdżamy za za 6 godzin i jedziemy normalnie przez Malibor. oczywiście kupujemy winietke. Jak gdzieś znajdę neta to napiszę co i jak.


A dokąd docelowo wyjazd :?:



Drasnice:)))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone