Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 09:47

pablo2222 napisał(a):Panie Januszu.
Od granicy z Austrią do ronda przed Mariborem jest alternatywna droga niepłatna prawda?
Od ronda do Lenart jest droga nr 3 według mnie była ona niepłatna. Czy wybudowali na tym odcinku autostradę względnie drogę szybkiego ruchu? A jeżeli tak to czy zostawili starą drogę jako alternatywną? Strasznie się w tym gubię. Słoweńcy hytrusy za wszelką cenę chcą nabić mnie w butelkę. Mam nadzieję że sie nie dam. Najgorszym byłby fakt zapłacenia mandatu za podróż bez winiety drogą którą zakładałosię że jest nieapłatna. A tu niespodzianka.
Z góry dziękuje za odpowiedź.


Nie rozumiem w czym się gubisz :roll:
Wszytko jest jasno wytłumaczone i zobrazowane.
Autostradę Sentijl - Maribor i H2 jako obwodnicę Mariboru można ominąć drogami alternatywnymi oraz ulicami miejskimi w Mariborze.
Autostrady są budowane na nowych terenach , stara droga nie jest likwidowana, a nie wszystkie ulice miasta są drogami płatnymi.

Każda dobra aktualna mapa pokaże Ci jak jechać , jeśli nie chcesz być strzyżony jak baran - czyli płacić 35 euro. :wink:

Mapy miasta Maribor

Jak przebiega H2 widać na Karte - EuroAve :lol:
Ostatnio edytowano 20.06.2008 10:09 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 10:06

Ale mnie H2 nie interesuje. Plnowałem dotychczas dojechać drogą alternatywna od granicy do ronda i skręcić na Lenart w drogę nr 3, potem 229 do Ptuj no i wiadomo ja dalej do granicy. Chodzi mi wyłącznie o odcinek pomiędzy rondem a Lenart droga nr 3 czy mogę jechac bez winiety? Do Mariboru nie mam ochoty sie pchać i jechać tam bocznymi drogami - znając moje szczęście na pewno się zgubię i w konsekwencji wjadę na płatną. Jeszcze raz chodzi wyłącznie o odcinek rondo - Lenart droga nr 3
Pozdrawiam 16 ddw.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 10:11

Z dostępnych informacji odcinek rondo - Lenart droga nr 3 jest bezpłatny :!:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 10:17

Janusz Bajcer napisał(a):Z dostępnych informacji odcinek rondo - Lenart droga nr 3 jest bezpłatny :!:

Dziekuję bardzo. Troche Pana pomęczyłem :)
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 10:26

Zdjęcia z budowy odcinka autostrady Maribor -Lenart

Jak widać budowana jest po całkiem nowym terenie droga nr biegnie sobie po staremu :wink: :lol:

Obrazek
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 10:35

Czyli jadę trójką do Lenart. :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 10:47

pablo2222 napisał(a):Czyli jadę trójką do Lenart. :lol:


Szerokiej trójki :lol: (wszystkim :hut: ) :papa: :papa: :papa:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.06.2008 11:36

piro napisał(a):
pingwinek napisał(a):
piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....


Moze masz racje , ale zjazd w Ilz wychodzi 59 km , przez Gratz nie ma sensu 97 km.

Bardzo ciekawy wariant, sprawdziłam już wczoraj na mapach, rzeczywiście wychodzi krócej o 53 km. Bardzo ważne że nie trzeba się pchać przez Maribor, bez stresu o mandaty jak się przypadkowo trafie się na Hitrą ceste :) .
Ale ja jadę dopiero 21 lipca, to już będę mądrzejsza o wasze doświadczenia :lol: .
Ostatnio edytowano 23.06.2008 10:04 przez ynka, łącznie edytowano 1 raz
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 20.06.2008 13:14

pablo2222 napisał(a):To można jechać od ronda do Lenart bez winiety czy nie? Nie dostałem jasnej odpowiedzi.


pablo2222 !!!

Ja jestem bardzo spokojnym człowiekiem. Bardzo cierpliwym. Ale wytłumacz mi ile jeszcze razy można tłumaczyć kolejnej osobie że w Słowenii będą płatne autostrady (A) i drogi szybkiego ruchu (H) a nie zwykłe drogi krajowe :twisted:

Pesnica - Lenart będzie płatna jako H5 ale dopiero jak ją wybudują obok istniejącej DK3. :twisted:
Ptuj - Gruškovje (granica HR) też będzie płatny jako A4 ale dopiero jak ją wybudują obok istniejącej DK9 :twisted:

I to wszystko było już podawane i wałkowane przynajmniej z 50 razy, więc zamiast zadawać w kółko to samo pytanie i robić bajzel na forum może wartałoby przysiąść na godzinkę i przejrzeć wątek od początku albo użyć funkcji "Szukaj", co ??
Ostatnio edytowano 03.06.2009 14:36 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 15:06

Mosqito napisał(a):
pablo2222 napisał(a):To można jechać od ronda do Lenart bez winiety czy nie? Nie dostałem jasnej odpowiedzi.


pablo2222 !!!

Ja jestem bardzo spokojnym człowiekiem. Bardzo cierpliwym. Ale wytłumacz mi ile jeszcze razy można tłumaczyć kolejnej osobie że w Słowenii będą płatne autostrady (A) i drogi szybkiego ruchu (H) a nie zwykłe drogi krajowe :twisted:

Pesnica - Lenart będzie płatna jako H5 ale dopiero jak ją wybudują obok istniejącej DK3. :twisted:
Ptuj - Gruškovje (granica HR) też będzie płatny jako A4 ale dopiero jak ją wybudują obok istniejącej DK9 :twisted:
Redics - Mursko Sredisce jest i będzie bezpłatny bo tam nie mają zamiaru nic wybudować wzdłuż a jedynie w poprzek będzie ją przecinać wspomniana A5 do przejścia w Pince :twisted:

I to wszystko było już podawane i wałkowane przynajmniej z 50 razy, więc zamiast zadawać w kółko to samo pytanie i robić bajzel na forum może wartałoby przysiąść na godzinkę i przejrzeć wątek od początku albo użyć funkcji "Szukaj", co ??

Dzięki za twoją cierpliwość, którą okazałeś tonem swojej wypowiedzi. Nie oczekiwałem odpowiedzi od ciebie a jedynie od Pana Janusza. Dla twojej wiadomości wątek śledzę od jego początku i mam już od jakiegoś czasu ustwioną trasę drogą nr 3 do Lenart w pamięci nawigacji. Moje wątpliwości co do możliwośći przejazdu drogą nr 3 bez winiety zostały spowodowane właśnie informacjami, które pojawiły się w tym temacie jak również załączanymi mapami.
Dzięki za instrukcje korzystania z forum ??
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 21.06.2008 12:12

meggy napisał(a):Hej ho:)
Mam pytanko...jestesmy zmuszeni jechac do Chorwacji w weekend - 5/6 lipiec. Jedziemy pierwszy raz w tamte okolice to raz. Nie znamy skrotow ani innych haczykow. A dwa to pierwszy raz jedziemy w ogole tak daleko sami;)
Prosze o info czy lepiej jechac w piatek czy w sobote...zeby uniknac albo jechac jak najmniej w korkach.
Plan byl zeby jechac w czwartek, ale praca...i teraz mamy dylemat.
Nie chcemy jechac w niedziele bo szkoda nam dnia:)


W ubiegłym roku poniewaz jechałem pierwszy raz do Cro ( 1200 km) autkiem bez klimy o malej pojemnosci podróz rozłożyłem na dwa dni. Rezerwacje miałem od soboty. wyjechałem w piatek rano o 6.00 z Wrocławia i zameldowałem sie na noclego w Cro po 800 km ok 19.00 (kilka postojow po drodze). Wjezdżajac do Cro i jadac autostrada do Karlovaca nie było korków. Obawiajac sie korków w sobotę za rada forumowiczów (kolejne podziekowania dla Slapola i Rysia :D ), wyruszyłem o 8.00 tzw. Stara drogą, słuchajac komunikatów radiowych HR2 podawano informacje o korkach przed tunelami, ja jechałem spokojnie stara droga przez Knin (podziwiajac widoki) az do Makarskiej i docelowego Zivogosce. W tym roku zamierzam ponowic tą trase na Ciovo.
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 22.06.2008 16:13

Bodzio napisał(a):
meggy napisał(a):Hej ho:)
Mam pytanko...jestesmy zmuszeni jechac do Chorwacji w weekend - 5/6 lipiec. Jedziemy pierwszy raz w tamte okolice to raz. Nie znamy skrotow ani innych haczykow. A dwa to pierwszy raz jedziemy w ogole tak daleko sami;)
Prosze o info czy lepiej jechac w piatek czy w sobote...zeby uniknac albo jechac jak najmniej w korkach.
Plan byl zeby jechac w czwartek, ale praca...i teraz mamy dylemat.
Nie chcemy jechac w niedziele bo szkoda nam dnia:)


W ubiegłym roku poniewaz jechałem pierwszy raz do Cro ( 1200 km) autkiem bez klimy o malej pojemnosci podróz rozłożyłem na dwa dni. Rezerwacje miałem od soboty. wyjechałem w piatek rano o 6.00 z Wrocławia i zameldowałem sie na noclego w Cro po 800 km ok 19.00 (kilka postojow po drodze). Wjezdżajac do Cro i jadac autostrada do Karlovaca nie było korków. Obawiajac sie korków w sobotę za rada forumowiczów (kolejne podziekowania dla Slapola i Rysia :D ), wyruszyłem o 8.00 tzw. Stara drogą, słuchajac komunikatów radiowych HR2 podawano informacje o korkach przed tunelami, ja jechałem spokojnie stara droga przez Knin (podziwiajac widoki) az do Makarskiej i docelowego Zivogosce. W tym roku zamierzam ponowic tą trase na Ciovo.


ha! i bardzo dobrze zrobiles... ja nowa autostrada pojechalem 1 raz, i o ten jeden za duzo!! jadranka, jedzie sie teraz znacznie lepiej niz przed wybudowaniem kosztownej autostrady. jezdze zawsze z kempingiem i tylko jadranka!!
pozdr.!
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.06.2008 16:45

pingwinek napisał(a):
ha! i bardzo dobrze zrobiles... ja nowa autostrada pojechalem 1 raz, i o ten jeden za duzo!! jadranka, jedzie sie teraz znacznie lepiej niz przed wybudowaniem kosztownej autostrady. jezdze zawsze z kempingiem i tylko jadranka!!
pozdr.!


Jadranka nigdy nie wiodła przez Knin :)
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 22.06.2008 19:05

Witam
Co sądzicie o zjeździe w Austrii z autostrady A9 na droge 69 do Mureck, pozniej drogą 433 do Lenart, 299 do Ptuj, następnie drogą 689 do granicy?

Kiedy sa najmniejsze korki? mam zamiar wyjechać ok 18-19 w sobote 12.07,, tak żeby spokojnie dojechac rano do chorwackiej granicy. Czy to dobry pomysł, czy raczej wyjechać w niedziele pod wieczór??

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
jaszczur
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaszczur » 22.06.2008 19:43

tomsg napisał(a):Witam
Co sądzicie o zjeździe w Austrii z autostrady A9 na droge 69 do Mureck, pozniej drogą 433 do Lenart, 299 do Ptuj, następnie drogą 689 do granicy?


Witam. Po co tak kombinować. Nie lepiej przez Węgry? Osobiście przez tych Słowaków wytyczyłem trasę przez Węgry. Zdziwiłem się jak wyszło mi do pokonania o prawie 50km mniej. Jadę do Trogiru. Owszem pewnie wyjdzie troszke wolniej niż autostradami przez Austrię, ale nie będę kombinował z omijaniem Mariboru. Oczywiście nie będę jechał płatnymi na Węgrzech, a i winietki na Austrię mi odpadają. Będzie więcej na OZUJSKO :lol:
Oczywiście to moja sugestia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone