Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: przejazd przez Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 14:59

pingwinek napisał(a):
geppo napisał(a):To jest cytat z czeskiego forum

Slovinsko průjezd po nezpoplatněných silnicích u Mariboru

Cestou z Rakouska je nutno sjet z dálnice A9 ještě před hranicí na výjezdu Spielfeld, pokračovat na silniční hraniční přechod Spielfeld-Šentilj a dále po silnici 437 přes obec Pesnica při Mariboru až k Mariboru. Mariborem se projíždí po trase Šentiljska cesta Partizanska cesta ; Titova cesta a za Baumaxem u kostela se odbočuje na východ na Ptuj.

Objízdná trasa bude hodně zatížena a bude pod přísným dohledem policie. Je nutné naprosté dodržování předpisů (rychlost, vzdálenost mezi vozidly, vjezd do křižovatky na žlutou apod.). Nedávno byly citelně zvýšeny pokuty.
Použití dálnice nebo rychlostní silnice od 1.7.2008 bez dálniční známky určené pro motorová vozidla do 3,5 t bude pokutováno 300 - 800 eury.
j



a moze ktos by zrobil tlumaczenie...? niewiele kumam....


A ja kumam, że Czesi też nie chcą płacić 35 euro , proponują przechytrzyć Słoweńców i jechać podobnie jak podano na naszym forum. :lol:
Pewnie to od nas ściągnęli :wink:
Ostrzegają jednak , że na objeździe Mariboru stoi policja :twisted:
meggy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) meggy » 19.06.2008 15:04

No wlasnie zdecydowalismy ze pojedziemy w dzien...bo pierwszy raz, nie znamy drogi. Musimy to przemyslec bo wyjazd zaplanowany na dwa tygodnie i szkoda nam dnia, ale z drugiej strony meczyc sie w korkach...
sama juz nie wiem...
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 19.06.2008 15:58

asia2 napisał(a):Też jadę do Makarskiej :) Wyjeżdżamy 15 sierpnia. Zależy mi głównie na tym, żeby droga byla jak najszybsza i przyjemna (ładne widoki). Mój chlopak jedzie pierwszy raz do Chorwacji, w ogóle pierwszy raz na odpoczynek za granicą własnym autem i chciałabym, żeby nawet ta podróż była dla niego jakąś atrakcją :) Ja byłam w Chorwacji raz, ale autokarem parę lat temu i nawet nie wiem którędy wtedy jechałam. Pamiętam tylko widok za oknem po przebudzeniu - to były już chyba góry i tunele w Chorwacji...
Napiszcie proszę którą drogę polecacie jeśli chodzi o "wizualne atrakcje" :)


My wybieramy się o cały miesiąc przed Tobą czyli 14 lipca - najpierw na Makarsk-ą , a później w okolice Zadar-u.
Do Makarskiej jadę , żeby było jak najszybciej czyli autostradą - a uroki wybrzeża zostawiam na czas , kiedy będę się przemieszczał w kierunku Zadaru - około 200 km - chyba wystarczy na podziwianie widoków.

A z widokami po trasie do Chorwacji to nawet się nie zastanawiałem - ponieważ wyjeżdżam w południe i tak więc Słowację , Węgry będę miał pod wieczór i w nocy .

Pozdrawiam
asia2
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia2 » 19.06.2008 17:44

Chyba zostanę przy trasie przez Austrię, z proponowanym przez was objazdem... tylko muszę wszystko przemyśleć i wydrukować sobie ściągę ze wskazówkami co by się nie zgubić :) Że też sobie Słoweńcy ten rok wybrali na wprowadzenie tych hiper winietek... A ja się od dwóch lat zbierałam do Chorwacji to teraz mam za karę :) Jeszcze na dokładkę ceny paliwa sobie wędrują całkiem ładnie w górę noi ten zakaz wwozu żywności... (wczoraj w teleekspresie podobno mówili że jest zakaz, więc już nie wiem czy odwołali decyzję czy odwołali odwołanie :) ale to już osobny temat)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 19.06.2008 19:24

Czy ktoś może odpowiedzieć odnośnie odcinka drogi pomiędzy rondem przed Mariborem a Lenart? Czy to Hitra Cesta czy można jechać bez winiety.
Pozdrawiam
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 19.06.2008 19:51

pablo2222 napisał(a):Czy ktoś może odpowiedzieć odnośnie odcinka drogi pomiędzy rondem przed Mariborem a Lenart? Czy to Hitra Cesta czy można jechać bez winiety.
Pozdrawiam


wg. mnie Hitra Cesta powstanie równolegle do drogi nr3 (na pewno nie w tym roku). dlaczego tak sądzę?? bo na mapkach autostrad i hitrych cest ta droga ma numer h5 a nie 3.
no chyba, że się mylę.
ale to sprawdzę 7 lipca jak będę tamtędy jechał.
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 19.06.2008 23:37

Cześć.
Jestem świeżak, od dłuższego czasu czytam i musze sie też odezwać.
Weżdżamy 1 lipca po południu z okolic Katowic.
Jedziemy do Cieszyna, Brna, Wiednia, Grazu, Malibora i Makarskiej.
Jedziemy dzień po wprowadzeniu słynnych winiet, ciekaw jestem gdzie je kupimy.
A kupimy na pewno.
Mam znajomego i kupi mi te 35 euro po 3 zł, tyle, że w monetach i dam Słoweńcom po 2 i po 1 euro.
Trzeba zapłacić, bo jak nasi fachowcy razem z czeskimi paszteciarzami zaczną jeździć juz słynnym zjazdem przed granicą słoweńską i droga 437 i przez miasto Ptoj czy jakos tam to tam bedawieksze korki i więcej policji niż na normalnej drodze.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 00:14

Cześć "świeżak" :wink: :lol:
Jak chcesz to płać te 35 euro , ale przymusu nie ma :lol:
Natomiast przez Ptuj pojedziesz z winietą razem z tymi , co nie wykupią winiety :wink: :lol: :lol:
Forr
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Forr » 20.06.2008 00:37

Mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą proponowanego objazdu - gdzie będę mógł kupić austriacką winietę? Do tej pory stawało się tuż za granicą i kupowało w całodobowej budce, a teraz? Zjazd/wjazd Spielfeld jest raczej trochę odsunięty od granicy a po autostradzie nie będę biegać :)

pozdr
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 20.06.2008 01:00

Forr napisał(a):Mam tylko jedną wątpliwość dotyczącą proponowanego objazdu - gdzie będę mógł kupić austriacką winietę? Do tej pory stawało się tuż za granicą i kupowało w całodobowej budce, a teraz? Zjazd/wjazd Spielfeld jest raczej trochę odsunięty od granicy a po autostradzie nie będę biegać :)pozdr


Na każdej stacji benzynowej w Słowenii niedaleko granicy z Austrią. A licząc od Mariboru miniesz przynajmniej 3. Ja kupowałem na OMV

Poza tym możesz wrócić ślimakiem na autostradę przed samą granicą i przejeżdżasz normalnie autostradowym a tam zaraz za jest budka OAMTC.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 08:01

To można jechać od ronda do Lenart bez winiety czy nie? Nie dostałem jasnej odpowiedzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 08:29

Hitra cesta H2 w/g Wikipedii - ale niektórzy to źródło uważają za mało wiarygodne. :wink:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 08:49

Ale ci Słoweńcy to sk....... Ida na całego żeby ogolić turystów z 35 euro. Normalnie skandal w biały dzień. Uznać podrzędną drogę nr 3 za płatną to już jawne sk...... Pojadę przez zadupia a nie dam. Muszę troche zmodyfikować trasę przez tych popaprańców.
Pozdrawiam a niech to
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2008 09:17

Mapa 1

Mapa 2

H2 zaczyna się od Pesnicy i kończy w Slivnicy.

http://motorways-exitlists.com/europe/s ... ture_route

Do Ptuj jest droga bezpłatna.

Autostrada Slivnica - Gruskovje jest planowana

http://motorways-exitlists.com/europe/slo/a4.htm

Prace postępują- zdjęcia
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2008 09:34

Panie Januszu.
Od granicy z Austrią do ronda przed Mariborem jest alternatywna droga niepłatna prawda?
Od ronda do Lenart jest droga nr 3 według mnie była ona niepłatna. Czy wybudowali na tym odcinku autostradę względnie drogę szybkiego ruchu? A jeżeli tak to czy zostawili starą drogę jako alternatywną? Strasznie się w tym gubię. Słoweńcy hytrusy za wszelką cenę chcą nabić mnie w butelkę. Mam nadzieję że sie nie dam. Najgorszym byłby fakt zapłacenia mandatu za podróż bez winiety drogą którą zakładałosię że jest nieapłatna. A tu niespodzianka.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone