Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 12:00

Piro, ja informacji nie wymyślam i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Wszystko wzięte z mapki Słoweńskiego zarządcy dróg, a wnioski wyprowadziłem z legendy pod mapką :-)

http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20 ... %20SLO.pdf
asia2
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia2 » 19.06.2008 12:05

Też jadę do Makarskiej :) Wyjeżdżamy 15 sierpnia. Zależy mi głównie na tym, żeby droga byla jak najszybsza i przyjemna (ładne widoki). Mój chlopak jedzie pierwszy raz do Chorwacji, w ogóle pierwszy raz na odpoczynek za granicą własnym autem i chciałabym, żeby nawet ta podróż była dla niego jakąś atrakcją :) Ja byłam w Chorwacji raz, ale autokarem parę lat temu i nawet nie wiem którędy wtedy jechałam. Pamiętam tylko widok za oknem po przebudzeniu - to były już chyba góry i tunele w Chorwacji...
Napiszcie proszę którą drogę polecacie jeśli chodzi o "wizualne atrakcje" :)
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 12:07

[quote="Radosc"]Piro, ja informacji nie wymyślam i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Wszystko wzięte z mapki Słoweńskiego zarządcy dróg, a wnioski wyprowadziłem z legendy pod mapką :-)

http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20 ... %20SLO.pdf[/quote

Słoweński zarządca dróg wyśle tam patrol ktory cie złoji na 300 EUR 8O
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 12:11

Wybacz Piro ale już się pogubiłem w twoim dowcipie
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 19.06.2008 12:12

piro napisał(a):
pablo2222 napisał(a):No nie. Ktoś tu chyba wprowadza forumowiczów w błąd!! Od ronda przed Mariborem do Lenart jest to droga nie płatna. Na Twojej mapie jest zaznaczona jako płatna. Wzdłuż autostrady od granicy austriackiej do ronda leci stara niepłatna droga. Ja tak pojadę. Niech ktos potwierdzi moje informacje.
Pozdrawiam


Po cholerę się pchać do tego Mariboru?
Droga autostradą przez Gratz ,też jest na zasadzie "wstapił do piekieł po drodze mu było"
Sam wprowadzasz zamieszanie , my staramy się wyznaczyć optymalną trasę przejazdu .

Po pierwsze rondo przed Mariborem wyklucz pchanie się do samego miasta.
Po drugie jak wynika z wcześniejszych postów również z informacji uzyskanych od Słoweńców droga pomiędzy rondem a Lenart miała być niepłatna.
Ja tam zawsze wybiorę jazdę autostradą nawet jak sie postoi w korku to później można nadgonić. Jechałem w zeszłym roku z przymusu z Chorwatem zawodowym kierowcą i on na siłę szukał przejazdu autostradą.
Pozdrawiam
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 19.06.2008 12:14

piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 19.06.2008 12:20

piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
Niegłupia alternatywa,chyba na powrocie tak pojadę. Nie mam zamiaru płacić 35E :twisted:
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 12:23

pingwinek napisał(a):
piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....


Moze masz racje , ale zjazd w Ilz wychodzi 59 km , przez Gratz nie ma sensu 97 km.
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 19.06.2008 12:25

asia2 napisał(a):Też jadę do Makarskiej :) Wyjeżdżamy 15 sierpnia. Zależy mi głównie na tym, żeby droga byla jak najszybsza i przyjemna (ładne widoki). Mój chlopak jedzie pierwszy raz do Chorwacji, w ogóle pierwszy raz na odpoczynek za granicą własnym autem i chciałabym, żeby nawet ta podróż była dla niego jakąś atrakcją :) Ja byłam w Chorwacji raz, ale autokarem parę lat temu i nawet nie wiem którędy wtedy jechałam. Pamiętam tylko widok za oknem po przebudzeniu - to były już chyba góry i tunele w Chorwacji...
Napiszcie proszę którą drogę polecacie jeśli chodzi o "wizualne atrakcje" :)

Asiu ! jesli chcecie cos poogladac, to tylko Jadranka!!!(magistrala adriatycka) od kiedy wybudowali autostrade do splitu, zrobilo sie tam pusto i bezpiecznie, czego nie mozna powiedziec o w/w autostradzie... wspaniale widoki i czas na ich podziwianie. a na dodatek znacznie taniej.pozdr.!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 12:27

Jak się boicie tego odcinka od Ptuj do granicy chorwackiej - "chytry" czy nie :wink:

to z trasy zaproponowanej przez PIRO z Gornej Radgoni możecie pojechać przez Słowenię do Ormoz i wjechać do Chorwacji na autostradę A4 w okolicach Varaždinu - któregoś roku tak jechałem i była to całkiem dobra droga. :lol:
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 12:30

pingwinek napisał(a):
piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
a nie lepiej by bylo jechac MURECK , dalej LENART PTUJ ... ? moja mapka mi to pokazala....


Niby lepiej, ale niestety dojaz do Mureck jest po gorszej drodze i już po stronie słoweńskiej jedzie się jakąś drugorzędna trasą. Nie wiem czy przypadkiem nie będzie dłuższych przestojów po wsiach w kierunku Ptuj.
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 19.06.2008 12:31

Janusz Bajcer napisał(a):Jak się boicie tego odcinka od Ptuj do granicy chorwackiej - "chytry" czy nie :wink:

to z trasy zaproponowanej przez PIRO z Gornej Radgoni możecie pojechać przez Słowenię do Ormoz i wjechać do Chorwacji na autostradę A4 w okolicach Varaždinu - któregoś roku tak jechałem i była to całkiem dobra droga. :lol:
ja pozostane jednak na kieruku lenart , ptuj... ale dzieki za podp.!
asia2
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia2 » 19.06.2008 12:32

Dziękuję za odpowiedź :) O urokach Jadranki już się naczytałam na forum :) i na pewno będziemy nią jechać, może nie przez całą Chorwację ale przynajmniej częściowo. A czy na drodze do Chorwacji przez Austrię lub Węgry naprawdę nie ma co liczyć na ładne widoki?
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 12:33

Janusz Bajcer napisał(a):Jak się boicie tego odcinka od Ptuj do granicy chorwackiej - "chytry" czy nie :wink:

to z trasy zaproponowanej przez PIRO z Gornej Radgoni możecie pojechać przez Słowenię do Ormoz i wjechać do Chorwacji na autostradę A4 w okolicach Varaždinu - któregoś roku tak jechałem i była to całkiem dobra droga. :lol:


Na mapce ten odcinek jest zaznaczony jako płatny po lecie 2008 (jeśli dobrze zrozumiałem legendę)
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 12:36

piro napisał(a):Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.



1) Piro, a w którym miejscu w Austrii zjeżdżasz z autostrady A2?
2) Jesteś pewny o bezpłatnym odcinku z Ptuj?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone