Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 19.06.2008 08:02

Seavolv napisał(a):No ale pisałem że jadę przez Słowenię całą A1 więc ja to inaczej kalkuleje

A w swoich tekstach wypowiadasz sie o wszystkich czyli również tych co maja ewentualnie jechać 17 km w jedną stronę co daje około 35 km łącznie. Matematycznie wygląda to następująco:
Ty przejeżdżasz 480 km w dwie strony i płacisz około 120 zł czyli 1 km = 0,25 zł
Ktoś jadący 35 km również płaci 120 zł czyli 1 km = 3,40 zł.
Nie zauważasz że w drugim przypadku cena kilometra jest ponad 13 słownie trzynaście razy więcej niż w twoim przypadku.
Należy się zawsze zastanowić zanim napisze się dyrdymały.
Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku nad jadranem
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 08:25

Ta winietka to ewidentny rozbój , najkrótsza jest na okres pól roczny i większość korzysta z 17 km odcinka od granicy do Mariboru , bezwstydne złodziejstwo.
Słoweńcy chcą się w prymitywny sposób podłaczyć do zysków z chorwackiej turystyki , a nas turystów traktują jak barany do strzyzenia.

Dla zasady nie zapłace , bo nie lubię być rąbany.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 08:55

piro napisał(a):Ta winietka to ewidentny rozbój , najkrótsza jest na okres pól roczny i większość korzysta z 17 km odcinka od granicy do Mariboru , bezwstydne złodziejstwo.
Słoweńcy chcą się w prymitywny sposób podłaczyć do zysków z chorwackiej turystyki , a nas turystów traktują jak barany do strzyzenia.

Dla zasady nie zapłace , bo nie lubię być rąbany.


Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany :wink: :lol:

Obrazek
asia2
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia2 » 19.06.2008 09:21

Poradźcie nowicjuszowi :wink:
Jedziemy z Łodzi więc wygodnie byłoby pojechać gierkówką do Cieszyna i stamtąd Austria, Słowenia, Chorwacja. Tak planowaliśmy. A teraz sama nie wiem... czy lepiej przez Słowenię z objazdami czy zmienić koncepcję zupełnie i jechać przez Słowację i Węgry? Jeśli to drugie to gdzie przekroczyć polską granicę?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.06.2008 09:40

jaszczur napisał(a):Witam. Przeczytałem wątek w miarę dokładnie. JA jeszcze nie wybrałem którędy będe jechał. Myślałem normalnie jak co roku przez Austrię i objechac "chytrą drogę" i przez Maribor bocznymi (mam navi) i dalej znana trasą, lub przez Bratysława na Węgry 86-tką i Cro. Nie wiem co lepsze.

MAm kilka za i przeciw przejechaniu przez Słowenię.
Za:
Austria prawie cała autostradą (ale winietki co nie jest problematyczne)
W/g navi 2 godziny mniej jazdy(więcej autostrady)
i to wszystko co jest "za"
Przeciw:
winietki na przejazd w A
Problem z przejazdem przez SLO (cała droga jakimiś bocznymi/wąskimi drogami)
Większa odległość o 75km w/g mojej navi

Węgry
Za:
Krótsza droga o 75 km
Nie potrzebne winietki na A
Nie trzeba kombinować jak objechać "chytrą"
Przeciw:
W/g navi 2 godziny dłużej jazdy


Co myślicie, co było by lepszym rozwiązaniem. Przez Węgry nigdy nie jechałem, więc nie wiem jak się tam jeżdzi.

Pozdrawiam


Napiszę to co już kiedyś komuś pisałem. To nie jest odpowiedź na Twoje pytanie tylko komentarz do tego co piszesz o navi :)

asia2 napisał(a):Będę wdzięczna za podpowiedzi.


To też jakaś podpowiedź dla Ciebie (nie żadna definitywna odpowiedź!) :D

Navi myśli zadanymi algorytmami a my możemy pomyśleć mózgownicą :D Program zakłada jakąś średnią na autostradach i jakąś sporo niższą średnią poza autostradami. Nie bierze pod uwagę że realna średnia na węgierskiej 86 może być dużo wyższa od tej przyjętej (wiem z praktyki własnej i wielu innych tu na forum), a realny czas na krótkim słoweńskim kawałku pozaautostradowym może się tak wydłużyć że zabierze nam cały zysk wyrobiony na austriackiej autostradzie. No i jeszcze okolice Wiednia się czasem korkują, czego też program nie musi brać pod uwagę. Wszystko oczywiście zależy jaki to dzień tygodnia i godzina, no i od szczęścia. Ale te podane czasy będą tylko wtedy jakbyśmy jechali z takimi szybkściami jak program sobie zakłada.
pzdr :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2008 09:45

zawodowiec napisał(a):
Napiszę to co już kiedyś komuś pisałem. To nie jest odpowiedź na Twoje pytanie tylko komentarz do tego co piszesz o navi :)

Navi myśli zadanymi algorytmami a my możemy pomyśleć mózgownicą :D Program zakłada jakąś średnią na autostradach i jakąś sporo niższą średnią poza autostradami. Nie bierze pod uwagę że realna średnia na węgierskiej 86 może być dużo wyższa od tej przyjętej (wiem z praktyki własnej i wielu innych tu na forum), a realny czas na krótkim słoweńskim kawałku pozaautostradowym może się tak wydłużyć że zabierze nam cały zysk wyrobiony na austriackiej autostradzie. No i jeszcze okolice Wiednia się czasem korkują, czego też program nie musi brać pod uwagę. Wszystko oczywiście zależy jaki to dzień tygodnia i godzina, no i od szczęścia. Ale te podane czasy będą tylko wtedy jakbyśmy jechali z takimi szybkściami jak program sobie zakłada.
pzdr :)

"NAVI" zaklada przy obliczeniach jeszcze jeden element - że na trasie będzie tylko i wyłacznie Twój samochód ;-)

100 % zgody z Zawodowcem - "Navi myśli zadanymi algorytmami a my możemy pomyśleć mózgownicą"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2008 09:54

Andrzejek napisał(a):Bracia rodacy!Nie dziadujcie tak bo aż wstyd.Jeśli świetnie jeździ się Wam przez Slo to te 35€ naprawdę zrujnuje Was finansowo?

To nie dziadowanie tylko nie pozwalanie na to żeby ktoś robił z nas idiotów i żebym nie czuł się orżnięty jak baran :!:
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 19.06.2008 09:55

asia2 napisał(a):Poradźcie nowicjuszowi :wink:
Jedziemy z Łodzi więc wygodnie byłoby pojechać gierkówką do Cieszyna i stamtąd Austria, Słowenia, Chorwacja. Tak planowaliśmy. A teraz sama nie wiem... czy lepiej przez Słowenię z objazdami czy zmienić koncepcję zupełnie i jechać przez Słowację i Węgry? Jeśli to drugie to gdzie przekroczyć polską granicę?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.


Ja jadę z Bełchatowa i udaję się na gierkówkę - Cieszyn - Bratysława - Szombathely - Redics - Zagrzeb - Makarska .
Raz jechałem tylko tą trasą , wolałem jak do tej pory wariant Austriacki ale po tym jak Słoweńcy każą płacić tyle kasy za kilkukilometrowy odcinek to zdecydowałem się jednak na Węgry .
Ale jak będziesz udawać sie na zachodnie wybrzeże Istrii to jednak wariant Austriacki będzie lepszy .
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 09:58

Masz rację "piro" - nie dajmy się Słoweńcom strzyc jak barany

Juz opracowałem trasę , odbijam przed GRAZ na LIZ i dalej drogą nr 66 przekraczam granice w BAD RADKENSBURG/GORNIJA RADGONA dalej na LENART i PTUJ .
Oszczedzam ok 65 km , mniej wydam na paliwko i "takiego wała" jak im zapłacę.
Myslę ze czasowo wyjdzie podobnie , bo w Mriborze zawsze się duzo traciło choćby na swiatłach sojąc
Wyjazd za 5 godzin.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 11:27

Piro - oto Twoja trasa przez Austrię :lol:

Obrazek
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 11:35

Piro - oto Twoja trasa przez Austrię


Co o niej myslisz?

Dziś ją przetestuję , wyjazd za 3 godziny 27 minut.
Radosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 05.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radosc » 19.06.2008 11:37

Na poniższym linku pokazałem kolorem niebieskim moją planowaną trasę przez Słowenię celem ominięcia płatnych dróg. Martwi mnie jedynie ten odcinek między Ptuj a granicą z Chorwacją, ale jeśli dobrze doczytałem, to będzie on płatny w późniejszym czasie. W porównaniu z trasą przez GRAS oszczędzam ok. 40 km (teraz z Wiednia autostradą A2 a potem zjazd na to przejście w Słowenii czyli prawie linia prosta) no ale liczę się z trochę wolniejszą jazdą, więc powinno wyjść podobnie.

oto mapka
http://www.mediafit.pl/radosc/karta-vinjeteslo.jpg
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 19.06.2008 11:49

No nie. Ktoś tu chyba wprowadza forumowiczów w błąd!! Od ronda przed Mariborem do Lenart jest to droga niepłatna. Na Twojej mapie jest zaznaczona jako płatna. Wzdłuż autostrady od granicy austriackiej do ronda leci stara niepłatna droga. Ja tak pojadę. Niech ktoś potwierdzi moje informacje.
Pomysł na zjechanie z autostrady i zaoszczędzenie 40 km jest zabawny. Zauważ że 40 km na autostradzie przejeżdżasz w jakieś 18 min przy prędkości 130 km/h a można i w 15 min.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 19.06.2008 11:56 przez pablo2222, łącznie edytowano 1 raz
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 11:50

Radosc napisał(a):Na poniższym linku pokazałem kolorem niebieskim moją planowaną trasę przez Słowenię celem ominięcia płatnych dróg. Martwi mnie jedynie ten odcinek między Ptuj a granicą z Chorwacją, ale jeśli dobrze doczytałem, to będzie on płatny w późniejszym czasie. W porównaniu z trasą przez GRAS oszczędzam ok. 40 km (teraz z Wiednia autostradą A2 a potem zjazd na to przejście w Słowenii czyli prawie linia prosta) no ale liczę się z trochę wolniejszą jazdą, więc powinno wyjść podobnie.

oto mapka
http://www.mediafit.pl/radosc/karta-vinjeteslo.jpg


Dokładnie o tej samej trasie mówimy .
Dziwne co piszesz i o odcinku PTUJ - granica Chorwacji , nie wiem jak moze byc płatny, skoro to zwykła jednopasmowa droga?
Skad masz takie informacje?
piro
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piro » 19.06.2008 11:53

pablo2222 napisał(a):No nie. Ktoś tu chyba wprowadza forumowiczów w błąd!! Od ronda przed Mariborem do Lenart jest to droga nie płatna. Na Twojej mapie jest zaznaczona jako płatna. Wzdłuż autostrady od granicy austriackiej do ronda leci stara niepłatna droga. Ja tak pojadę. Niech ktos potwierdzi moje informacje.
Pozdrawiam


Po cholerę się pchać do tego Mariboru?
Droga autostradą przez Gratz ,też jest na zasadzie "wstapił do piekieł po drodze mu było"
Sam wprowadzasz zamieszanie , my staramy się wyznaczyć optymalną trasę przejazdu .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone