Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.06.2008 14:26

Janusz Bajcer napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.


Czyli lepszym pomysłem jest zapłacić 35 euro za ok. 20 km odcinek autostrady i kawałeczek "chytrej drogi" w Mariborze :?:

Nie napisałem, że lepiej zapłacić winietę. Uważam, że lepiej jest jechać na Lenart niż wjeżdżać do wielkiego miasta na boczne drogi no chyba że się posiada nawigację.
Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.06.2008 14:52

larry123 napisał(a):Witam serdecznie

Z okazji tego że wyjeżdżam za 2 tygodnie na Istrię śledzę w miarę uważnie wątek o winietach w Słoweni.

W stronę Chorwacji opłaty będą jeszcze na bramkach ale podczas powrotu..... już nie.

Aby uniknąc powrotu za 35 Euro do domu ale zdecydowanie bardziej z powodów krajoznawczych chcę wracać kawałek przez Włochy (A4+a23 a potem A2 przez Austrię).

Mam 2 pytania

1. Czy ktoś jechał tamtęty i jakie ma wrażenia - wiem, wiem nie ten wątek ale tak przy okazji....

2. Czy za ten króciutki odcinek H5 z Kopera do przejścia z Włochami w Trieście (jakieś 3 km na oko) też Słoweńcy będa sdobie zyczyć wykup winietki.... jeżeli tak to byłby to chyba najdroższy odcinek na świecie...

wiem że winietki jesdzcze nie obowiązują ale może ktoś ma jakieś info.

pozdr.

Piotrek


Sproboj trase:
Kaštel(Dragonja)-Bertoki(Bertocchi)-Čampore(Chiampore)-Muggia-Trieste
:roll:
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 12.06.2008 15:07

mirko napisał(a):
larry123 napisał(a):Witam serdecznie

Z okazji tego że wyjeżdżam za 2 tygodnie na Istrię śledzę w miarę uważnie wątek o winietach w Słoweni.

W stronę Chorwacji opłaty będą jeszcze na bramkach ale podczas powrotu..... już nie.

Aby uniknąc powrotu za 35 Euro do domu ale zdecydowanie bardziej z powodów krajoznawczych chcę wracać kawałek przez Włochy (A4+a23 a potem A2 przez Austrię).

Mam 2 pytania

1. Czy ktoś jechał tamtęty i jakie ma wrażenia - wiem, wiem nie ten wątek ale tak przy okazji....

2. Czy za ten króciutki odcinek H5 z Kopera do przejścia z Włochami w Trieście (jakieś 3 km na oko) też Słoweńcy będa sdobie zyczyć wykup winietki.... jeżeli tak to byłby to chyba najdroższy odcinek na świecie...

wiem że winietki jesdzcze nie obowiązują ale może ktoś ma jakieś info.

pozdr.

Piotrek


Sproboj trase:
Kaštel(Dragonja)-Bertoki(Bertocchi)-Čampore(Chiampore)-Muggia-Trieste
:roll:



Wzdłuż H5 jest droga biegnąca równolegle.
Ze zdjęć z Google wynika, że bez problemu da radę.
Musi dać..... bo nie będę płacić 35 Euro za 3 km ekspresówki.

Dziwne, że w Czechach i na Słowacji są spore odcinki drog klasy A i S na których winietki nie obowiązują. Jak widać niektórzy potrafią myśleć.

Ale jak wiemy chytry 2 razy traci.

pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2008 17:56

pablo2222 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.


Czyli lepszym pomysłem jest zapłacić 35 euro za ok. 20 km odcinek autostrady i kawałeczek "chytrej drogi" w Mariborze :?:

Nie napisałem, że lepiej zapłacić winietę. Uważam, że lepiej jest jechać na Lenart niż wjeżdżać do wielkiego miasta na boczne drogi no chyba że się posiada nawigację.
Pozdrawiam


Teraz już się rozumiemy :lol: - czyli każdy pomysł jest dobry , aby nie płacić "dużo" za "mało" :wink:
A dobra mapa też pokaże , jak przechytrzyć chytrych Słoweńców i nie trzeba do tego nawigacji. :papa:
jaszczur
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaszczur » 18.06.2008 19:52

Witam. Przeczytałem wątek w miarę dokładnie. JA jeszcze nie wybrałem którędy będe jechał. Myślałem normalnie jak co roku przez Austrię i objechac "chytrą drogę" i przez Maribor bocznymi (mam navi) i dalej znana trasą, lub przez Bratysława na Węgry 86-tką i Cro. Nie wiem co lepsze.

MAm kilka za i przeciw przejechaniu przez Słowenię.
Za:
Austria prawie cała autostradą (ale winietki co nie jest problematyczne)
W/g navi 2 godziny mniej jazdy(więcej autostrady)
i to wszystko co jest "za"
Przeciw:
winietki na przejazd w A
Problem z przejazdem przez SLO (cała droga jakimiś bocznymi/wąskimi drogami)
Większa odległość o 75km w/g mojej navi

Węgry
Za:
Krótsza droga o 75 km
Nie potrzebne winietki na A
Nie trzeba kombinować jak objechać "chytrą"
Przeciw:
W/g navi 2 godziny dłużej jazdy


Co myślicie, co było by lepszym rozwiązaniem. Przez Węgry nigdy nie jechałem, więc nie wiem jak się tam jeżdzi.

Pozdrawiam
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 18.06.2008 21:20

Bracia rodacy!Nie dziadujcie tak bo aż wstyd.Jeśli świetnie jeździ się Wam przez Slo to te 35€ naprawdę zrujnuje Was finansowo?
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 18.06.2008 21:22

oczywiście 35 euro
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2008 21:35

Andrzejek napisał(a):Bracia rodacy!Nie dziadujcie tak bo aż wstyd.Jeśli świetnie jeździ się Wam przez Slo to te 35 euro naprawdę zrujnuje Was finansowo?


Bracie Andrzejku :wink: - wszytko zależy ile kilometrów autostrady i drogi szybkiego ruchu za te 35 euro można przejechać.
Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego tematu :?: :wink:
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 18.06.2008 21:51

Janusz Bajcer napisał(a):
Andrzejek napisał(a):Bracia rodacy!Nie dziadujcie tak bo aż wstyd.Jeśli świetnie jeździ się Wam przez Slo to te 35 euro naprawdę zrujnuje Was finansowo?


Bracie Andrzejku :wink: - wszytko zależy ile kilometrów autostrady i drogi szybkiego ruchu za te 35 euro można przejechać.
Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego tematu :?: :wink:


Właśnie. Popieram Janusza.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 18.06.2008 21:56

Andrzejek napisał(a):oczywiście 35 euro


Andrzejku jak z 80 centów robi się 35 euro to jest różnica znaczna a nie dziadowanie
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 18.06.2008 22:06

35 euro w dniu dzisiejszym daje nam równowartość 117 zł - to jednak jest trochę za dużo .... tak więc wariant węgierski tym razem jest najlepszy wg. mnie .
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 323
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 19.06.2008 00:10

Ja co prawda jadę całą Słowenię autostradą i zapłacę te 35E ale chodzi o to że tak naprawdę nie są to jakieś wielkie pieniądze zważywszy że jest to opłata w dwie strony :D gdzie w Austrii zapłacimy 15E w dwie strony.
Zaraz ktoś pewnie powie że to i 50zł a nie 120zł ale tak można gdybać w nieskończoność i tak każdy zrobi jak mu wygodnie. Ale patrząc jeszcze na polskie ceny autostrad to i tak za darmo wychodzi przez tą Słowenię :D
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 19.06.2008 07:04

Chyba masz kłopoty z matematyką. 35 euro zapłacisz przynajmniej w moim przypadku za kilkukilometrowy odcinek autostrady, więc nawet jak na polskie realia to najdroższa autobana na świecie. Stać mnie na te parę euro, ale nie dam skurczybykom i ominę autostradę. W Austrii płacisz 15 E za kilkaset kilometrów drogi.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 323
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 19.06.2008 07:48

No ale pisałem że jadę przez Słowenię całą A1 więc ja to inaczej kalkuleje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 07:58

Seavolv napisał(a):No ale pisałem że jadę przez Słowenię całą A1 więc ja to inaczej kalkuleje


Kalkulujesz dobrze - każdy by tak jechał, gdyby jechał tak jak Ty :wink: :lol:

Ale nie dziw się osobom jadącym od Graz przez Maribor do Zagrzebia , a później dalej na południe Chorwacji - Oni też dobrze kalkulują :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone