Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.06.2008 09:33

Przez Słowenie za darmo:

Tako, ako želite doskočiti slovenskoj ideji o 35 eura za vinjetu, piše on, to možete učiniti vozeći se sljedećim putovima: u Sloveniju uđete na starom graničnom prijelazu Šentilj, koji je na autocesti i nalazi se južno od novog ulaza, nastavite po cesti R2-437 do Pesnice, potom prijeđete preko kružnog toka u Pesnici i usmjerite se na lokalne ceste kroz središte Maribora (Šentiljska, Partizanska i Titova ulica) do Ptujske ulice, gdje se po cesti G-1 vozite u smjeru Ptuja. Od Ptuja do Gruškovja nastavite po cesti G1-9. Tako izgleda put koji preporučuje Slovenska direkcija za ceste.

:wink:
babel28
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) babel28 » 12.06.2008 10:58

pimael napisał(a):
babel28 napisał(a):Witam.
Dołączyłem do Was dzisiaj. Jadę do CRO w piatek to jest 13.06.08.
Wracam przed 01.07.08 zobaczę jak wyglądają te objazdy i po powrocie postaram się coś opisać :)

P.S.
Będę miał okazję oglądać mecz Polska - Chorwacja u Chorwatów...
muszę się bać ???


Dwa lata temu byłem na Ciovo w czasie mistrzostw w Niemczech. Mecze oglądaliśmy u Gospodarza Chorwata z jego zięciem i Czechami, którzy mieszkali w naszym budynku. Atmosfera była super, rzeczowe uwagi w czasie meczu, rakija ... Owszem nie było meczu między naszymi drużynami ale jeżeli jesteś "normalnym" kibicem to wszystko będzie OK. Chorwaci docenią Twoją postawę kibica za swoją drużyną. Wyjeżdżając 2 lata temu po mistrzostwach wszystko co miałem biało-czerwone z piłką córki włącznie zostawiłem gospodarzom.
Pozdrawiam


Ja 2 lata temu byłem w Baska Voda tyle, że nie graliśmy z Chorwatami ale wrażenia mam ok.
P.S.
Nie jestem zawziętym (zaciętym :) ) kibicem - myślę, że się z nimi dogadam.
Dzięki za info.
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 12.06.2008 11:12

mirko napisał(a):Przez Słowenie za darmo:

Tako, ako želite doskočiti slovenskoj ideji o 35 eura za vinjetu, piše on, to možete učiniti vozeći se sljedećim putovima: u Sloveniju uđete na starom graničnom prijelazu Šentilj, koji je na autocesti i nalazi se južno od novog ulaza, nastavite po cesti R2-437 do Pesnice, potom prijeđete preko kružnog toka u Pesnici i usmjerite se na lokalne ceste kroz središte Maribora (Šentiljska, Partizanska i Titova ulica) do Ptujske ulice, gdje se po cesti G-1 vozite u smjeru Ptuja. Od Ptuja do Gruškovja nastavite po cesti G1-9. Tako izgleda put koji preporučuje Slovenska direkcija za ceste.

:wink:



mógłby ktoś to przetłumaczyć?
z góry dziekuje
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2008 11:13

mirko napisał(a):Przez Słowenie za darmo:

Tako, ako želite doskočiti slovenskoj ideji o 35 eura za vinjetu, piše on, to možete učiniti vozeći se sljedećim putovima: u Sloveniju uđete na starom graničnom prijelazu Šentilj, koji je na autocesti i nalazi se južno od novog ulaza, nastavite po cesti R2-437 do Pesnice, potom prijeđete preko kružnog toka u Pesnici i usmjerite se na lokalne ceste kroz središte Maribora (Šentiljska, Partizanska i Titova ulica) do Ptujske ulice, gdje se po cesti G-1 vozite u smjeru Ptuja. Od Ptuja do Gruškovja nastavite po cesti G1-9. Tako izgleda put koji preporučuje Slovenska direkcija za ceste.

:wink:

Mirko, czy to jest jakiś cytat , np. z jakiejś gazety?
Pozdrav!!!
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 12.06.2008 11:30

Witam serdecznie

Z okazji tego że wyjeżdżam za 2 tygodnie na Istrię śledzę w miarę uważnie wątek o winietach w Słoweni.

W stronę Chorwacji opłaty będą jeszcze na bramkach ale podczas powrotu..... już nie.

Aby uniknąc powrotu za 35 Euro do domu ale zdecydowanie bardziej z powodów krajoznawczych chcę wracać kawałek przez Włochy (A4+a23 a potem A2 przez Austrię).

Mam 2 pytania

1. Czy ktoś jechał tamtęty i jakie ma wrażenia - wiem, wiem nie ten wątek ale tak przy okazji....

2. Czy za ten króciutki odcinek H5 z Kopera do przejścia z Włochami w Trieście (jakieś 3 km na oko) też Słoweńcy będa sdobie zyczyć wykup winietki.... jeżeli tak to byłby to chyba najdroższy odcinek na świecie...

wiem że winietki jesdzcze nie obowiązują ale może ktoś ma jakieś info.

pozdr.

Piotrek
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.06.2008 11:44

No o to właśnie biega że za ten krótki odcinek będziesz musiała kupić winietę za 35 eurasów.
Pozdrawiam
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 12.06.2008 11:45

larry123 napisał(a):Aby uniknąc powrotu za 35 Euro do domu ale zdecydowanie bardziej z powodów krajoznawczych chcę wracać kawałek przez Włochy (A4+a23 a potem A2 przez Austrię).

Mam 2 pytania

1. Czy ktoś jechał tamtęty i jakie ma wrażenia - wiem, wiem nie ten wątek ale tak przy okazji....


Jechał - w trakcie weekendu to jest jeden wielki pełznący korek, przynajmniej wyjeżdżając z Istrii do Koperu.
Sugeruję jechac na Zagrzeb a potem przez Węgry i Słowację.

larry123 napisał(a):
2. Czy za ten króciutki odcinek H5 z Kopera do przejścia z Włochami w Trieście (jakieś 3 km na oko) też Słoweńcy będa sdobie zyczyć wykup winietki.... jeżeli tak to byłby to chyba najdroższy odcinek na świecie...


Ma obowiązywać wienieta, podoibnie jak za H2 w centrum Mariboru.
Mozna oczywiscie jechac drogami lokalnymi, ale w weekend będzie zapewne horror w ciapki - Istria jest ulubionym miejscem weekendowych wyjazdów Włochów, którzy zapewne za winietę też nie palą się zaplacić...
larry123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) larry123 » 12.06.2008 11:50

jdubowski napisał(a):
larry123 napisał(a):Aby uniknąc powrotu za 35 Euro do domu ale zdecydowanie bardziej z powodów krajoznawczych chcę wracać kawałek przez Włochy (A4+a23 a potem A2 przez Austrię).

Mam 2 pytania

1. Czy ktoś jechał tamtęty i jakie ma wrażenia - wiem, wiem nie ten wątek ale tak przy okazji....


Jechał - w trakcie weekendu to jest jeden wielki pełznący korek, przynajmniej wyjeżdżając z Istrii do Koperu.
Sugeruję jechac na Zagrzeb a potem przez Węgry i Słowację.

larry123 napisał(a):
2. Czy za ten króciutki odcinek H5 z Kopera do przejścia z Włochami w Trieście (jakieś 3 km na oko) też Słoweńcy będa sdobie zyczyć wykup winietki.... jeżeli tak to byłby to chyba najdroższy odcinek na świecie...


Ma obowiązywać wienieta, podoibnie jak za H2 w centrum Mariboru.
Mozna oczywiscie jechac drogami lokalnymi, ale w weekend będzie zapewne horror w ciapki - Istria jest ulubionym miejscem weekendowych wyjazdów Włochów, którzy zapewne za winietę też nie palą się zaplacić...



I dlatego wracam z Istrii do Polski w śrdoku tygodnia rano.....
Wiem że w weekend byłaby katastrofa.....
Jeżeli chodzi o drogi lokalne to już ćwiczę Gogle Maps :)

dzięki za odpowiedź.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.06.2008 11:52

Sławomir Wocial napisał(a):
mirko napisał(a):Przez Słowenie za darmo:

Tako, ako želite doskočiti slovenskoj ideji o 35 eura za vinjetu, piše on, to možete učiniti vozeći se sljedećim putovima: u Sloveniju uđete na starom graničnom prijelazu Šentilj, koji je na autocesti i nalazi se južno od novog ulaza, nastavite po cesti R2-437 do Pesnice, potom prijeđete preko kružnog toka u Pesnici i usmjerite se na lokalne ceste kroz središte Maribora (Šentiljska, Partizanska i Titova ulica) do Ptujske ulice, gdje se po cesti G-1 vozite u smjeru Ptuja. Od Ptuja do Gruškovja nastavite po cesti G1-9. Tako izgleda put koji preporučuje Slovenska direkcija za ceste.

:wink:

Mirko, czy to jest jakiś cytat , np. z jakiejś gazety?
Pozdrav!!!


Tak:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page ... 32006.html
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 12.06.2008 12:48

mirko napisał(a):Tako, ako želite doskočiti slovenskoj ideji o 35 eura za vinjetu, piše on, to možete učiniti vozeći se sljedećim putovima: u Sloveniju uđete na starom graničnom prijelazu Šentilj, koji je na autocesti i nalazi se južno od novog ulaza, nastavite po cesti R2-437 do Pesnice, potom prijeđete preko kružnog toka u Pesnici i usmjerite se na lokalne ceste kroz središte Maribora (Šentiljska, Partizanska i Titova ulica) do Ptujske ulice, gdje se po cesti G-1 vozite u smjeru Ptuja. Od Ptuja do Gruškovja nastavite po cesti G1-9. Tako izgleda put koji preporučuje Slovenska direkcija za ceste.

Jak chcecie uniknąć słoweńskiego pomysłu winiet za 35 euro, możecie jechać następującymi drogami: wjechać do Słowenii starym przejściem Šentilj, które jest na autostradzie i znajduje się na południe od nowego przejścia, dalej drogą R2-437 do Pesnice, potem przez rondo w Pesnicy i kierować się na lokalne drogi przez centrum Mariboru (ul. Šentiljska, Partizanska i Titova) do ul. Ptujskiej, gdzie drogą G-1 na kierunek Ptuj. Od Ptuja do Gruškovja drogą G1-9. Taką trasę poleca słoweńska dyrekcja dróg.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 12.06.2008 13:21

Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2008 13:26

pablo2222 napisał(a):Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.


Czyli lepszym pomysłem jest zapłacić 35 euro za ok. 20 km odcinek autostrady i kawałeczek "chytrej drogi" w Mariborze :?:
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 12.06.2008 13:37

Janusz Bajcer napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.


Czyli lepszym pomysłem jest zapłacić 35 euro za ok. 20 km odcinek autostrady i kawałeczek "chytrej drogi" w Mariborze :?:



Nie, lepiej oblechac przez lenart i Ptuj...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 12.06.2008 13:52

jdubowski napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Nie wiem czy dobrym pomysłem będzie władowanie się do Mariboru na boczne drogi.


Czyli lepszym pomysłem jest zapłacić 35 euro za ok. 20 km odcinek autostrady i kawałeczek "chytrej drogi" w Mariborze :?:



Nie, lepiej oblechac przez lenart i Ptuj...



Ja uważam, że to i tak bez różnicy czy przez Maribor czy przez Lenart - w pełni sezonu na tych drogach będzie się działa apokalipsa. Przecież tam pójdzie cały tranzyt turystyczny z Niemiec, Austrii, Czech i Polski.
Okoliczni mieszkańcy już powinni wystawić rachunek swoim możnowładcom.

A myślałem, że Słowenia jest jednym z najmądrzejszych nowych krajów UE....

Pozdrawiam
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 12.06.2008 13:58

asikx napisał(a):Ja uważam, że to i tak bez różnicy czy przez Maribor czy przez Lenart - w pełni sezonu na tych drogach będzie się działa apokalipsa. Przecież tam pójdzie cały tranzyt turystyczny z Niemiec, Austrii, Czech i Polski.


"Zwykła" droga z Mariboru do chorwackiej granicy też jest jednojezdniowa i w weekend jest tam tłoczno, zmieni sie tyle że korek pełznący przeniesie sie gdzie indziej...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone